Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedini nacin da se dobije tih 12 meseci je da se podnese zahtev za raskid. Vrati oprema nakon 25 dana i onda preko agenta postajes novi korisnik i menjaju ti ruter, kripto karticu/dvb-c daju drugi. Usluge ne bi imao dan dva mozda dok ne stigne oprema 🤔
 
Ne radi ipv4 od sinoc(torenti,pola sitea)

Ko ce to objasniti ovim sega mega SN strucnjacima

Njihov vrh je "restartujte modem"

Sto ne povecaju cenu da se ratosiljam ovih morona i predjem na optiku kao sav normalan svet

Screenshot 2022-11-05 101913.png
 
Ne radi ipv4 od sinoc(torenti,pola sitea)

Ko ce to objasniti ovim sega mega SN strucnjacima

Njihov vrh je "restartujte modem"

Sto ne povecaju cenu da se ratosiljam ovih morona i predjem na optiku kao sav normalan svet

Pogledajte prilog 362636
I na optičkoj mreži od jutros nema IPv4 adresa..., ali pre desetak minuta opet sve proradilo!
 
Prošlog meseca sam obnovio zahtev za OSI popust (na osnovu detetovog invaliditeta), preksinoć mi stigao elektronski račun i vidim da mi je obračunat popust od 50% na "Super Sve Plus" paket.
Ako nije neka greška, baš lepo i sve pohvale od mene za Telekom i Supernovu.
 
Zamenio juce move box za skymaster. Zanimaju me sledece stvari ko ga jos uvek koristi neka mi odgovori na sledece: software version v. 1.5.4 2019-3-25 17:35:46 ili postoji neka novija da se skine negde? verzija hardware HDX2-3 DVBC v. 1 2014-4-23 ? Pitao sam i juce ovo ali niko nije ostavio nijedan odgovor? Zanima me samo da li je to zadnja verzija softvera ili ima neka novija? Hvala unapred.
 
Kad nesto dobro radi onda se ne menja ;)
A nije to smart box pa da trazi nadogradnje. I meni je ta verzija na boxu.
 
Kad nesto dobro radi onda se ne menja ;)
A nije to smart box pa da trazi nadogradnje. I meni je ta verzija na boxu.
Zahvaljujem. Znaci to je to. Poludeo sam vise sa move, treci u zadnjih 6-7 meseci. Katastrofa. Otisao u poslovnicu salterusa mi kaze, meni radi super, vi samo nemate srece. Reko', pa da do srece je, ali tri puta malo i nije do srece. :D
 
Iskreno,i meni radi dobro. Nemam tih problema kao sto si imao ti. Jos sam nabacio Kodi i Smart tube na njega.Trebao si move da testiras kod nekog,cak iako nema sn kablovsku. Ne mozesd gledas uzivo ali moze da se premota malo unazad i da krene kanal. Naravno mora da bude vezan na net
 
Od juce sam postao korisnik supernova 2M paketa televizija i internet preko koaksijalnog kabla modem je tc 7210.

Odmah su krenuli problemi, search-ovo sam temu sa "tc 7210" i nasao neke korisne stvari, ali ne i ono sto mene muci.

Elem internet radi kolko toliko ok, ali i ne bas. Iz modema ide lan kabel u racunar. I dok je tako ume da sastavi konekcija da ne pukne i po 2-3 sata.

Cim upalim wifi na telefonu npr i konektujem se na taj tc 7210 modem posle 30-50 sekundi modem ce se "restartovati" (u stvari ne znam da li je to restart ali sve lampice ce se ugasiti i poceti da se pale ponovo) konekcija izgubiti i sve tako.

Ili ako upalim move box video klub i pustim nesto odatle posle 10-20 sekundi modem ce se "restartovati" konekcija nestati posle paljenja svih lampica internet se nece vratiti da radi vec mora off/on modema pa opet proradi.

Ako je neko imao slican ili isti problem i resio molim ga da mi kaze kako.

Zvao sam korisnicki servis vise puta i poslao jedan mejl. Nista se nije desilo.
 
Može li mi neko reći ko poseduje risiver SKYMASTER, da li ima na dva mesta program STUDIO B na broju 16?
 
Od juce sam postao korisnik supernova 2M paketa televizija i internet preko koaksijalnog kabla modem je tc 7210.

Odmah su krenuli problemi, search-ovo sam temu sa "tc 7210" i nasao neke korisne stvari, ali ne i ono sto mene muci.

Elem internet radi kolko toliko ok, ali i ne bas. Iz modema ide lan kabel u racunar. I dok je tako ume da sastavi konekcija da ne pukne i po 2-3 sata.

Cim upalim wifi na telefonu npr i konektujem se na taj tc 7210 modem posle 30-50 sekundi modem ce se "restartovati" (u stvari ne znam da li je to restart ali sve lampice ce se ugasiti i poceti da se pale ponovo) konekcija izgubiti i sve tako.

Ili ako upalim move box video klub i pustim nesto odatle posle 10-20 sekundi modem ce se "restartovati" konekcija nestati posle paljenja svih lampica internet se nece vratiti da radi vec mora off/on modema pa opet proradi.

Ako je neko imao slican ili isti problem i resio molim ga da mi kaze kako.

Zvao sam korisnicki servis vise puta i poslao jedan mejl. Nista se nije desilo.
Probaj da promenis ,,punjac,, za modem. Mora da ima barem 2a. Meni su tako uvalili kad su doneli modem. Slicne sam probleme imao. Na srecu imao sam odgovarajuci pa sam ga promenio kad mi je ,,sinulo,, da je problem u tome. Zvao sam ih,objasnio u cemu je problem jer je tehnicka danima konstatovala da je sa njihove strane sve u redu.Poslali su tehnicara koji je doneo odgovarajuci adapter. Krstio se kad je video koji su mi ostavili.Od tad radi sve perfektno sto se samog modema tice.Ja sam iskoristio od starog Vip modema adapter.
 
Sto ne povecaju cenu da se ratosiljam ovih morona i predjem na optiku kao sav normalan svet
Udaraju ti čežnju.;)
A nije to smart box pa da trazi nadogradnje.
Od prve nadogradnje MOVE su zeznuli. Nema prostog vraćanja na prethodno gledani kanal. Plus, pitao sam ih imaju li u planu skorije ili kasnije ažuriranje kojim bi se kanali mogli sortirati po rednim brojevima i želji, kao na listi. Ne pada im na pamet.
Ne znam stvarno šta konkretno poboljšavaju ali svakim ažuriranjem ovaj moj biva gori.
Može li mi neko reći ko poseduje risiver SKYMASTER, da li ima na dva mesta program STUDIO B na broju 16?
Meni je na MOVE Blic TV i STD B na istoj poziciji, 15.:LOL:

Eno vidim da su golaći otključani na TV-u. Zašto to nije slučaj i preko supernovaott.rs?
 
Probaj da promenis ,,punjac,, za modem. Mora da ima barem 2a. Meni su tako uvalili kad su doneli modem. Slicne sam probleme imao. Na srecu imao sam odgovarajuci pa sam ga promenio kad mi je ,,sinulo,, da je problem u tome. Zvao sam ih,objasnio u cemu je problem jer je tehnicka danima konstatovala da je sa njihove strane sve u redu.Poslali su tehnicara koji je doneo odgovarajuci adapter. Krstio se kad je video koji su mi ostavili.Od tad radi sve perfektno sto se samog modema tice.Ja sam iskoristio od starog Vip modema adapter.

Hvala, ali nije do toga adapter je na 2A kod mene.
U medjuvremenu sam sam nesto cackao i disable-ovo wifi 5g u podesavanjima modema. I za sada radi tako. Ne restartuje se modem kada se zakacim na wifi npr. preko mobilnog.
Ili su i oni nesto popravljali. Samo da potraje ovako, vec tri sata imam konstantno internet :)
 
Hvala, ali nije do toga adapter je na 2A kod mene.
U medjuvremenu sam sam nesto cackao i disable-ovo wifi 5g u podesavanjima modema. I za sada radi tako. Ne restartuje se modem kada se zakacim na wifi npr. preko mobilnog.
Ili su i oni nesto popravljali. Samo da potraje ovako, vec tri sata imam konstantno internet :)
Promeni kanal na 5g wifi nreži i radiće ti i sa njom.
 
Pošto mi je uključen HDMI CEC, koristim više uredjaja...
Pre novog ažuriranja kada izaberem HDMI ulaz gde je "move box" ranije je pisalo UCA-BI, sada piše AMI_TV.
A šta donosi novo ažuriranje, osim što ste već naveli ranije... Ništa drugo primetno.
 
Trenutno sam u SBB i istekao mi je ugovor pa me zanima isplati li se preci na ovaj Super plan 2 XL
 
Promenili logo Smart TV aplikacije i na Tizen-u. Ne daj Bože da se zeznu i da je redizajniraju da izgleda kao Android TV app.
 
U čemu je fora sa ovim Stingray music kanalima? Oni su ozbiljno oboleli ako misle da ono mogu da naplaćuju? Oni bi nama trebalo da daju naknadu što nam zauzimaju listu kanala, mrzi me uvek da brišem kanale...
 
Imam stalno prekide na Supernova internetu.Njihova tehnička služba nije u stanju to da reši.Od noćas im ne radi IPV4 protokol.Zvao jutros tehničku podršku i naravno jedino što znaju je reset modema a problem ostaje.Da li neko zna kako mogu da raskinem ugovor i pređem na MTS ADSL, pošto mi je radio besprekorno dok nisam prešao u Supernovu.Ista su firma pa ne vidim razlog zašto ne bi prešao na adsl.Da li je nekom uspelo to da uradi?Ugovor u Supernovoj sam sklopio u Martu ove godine.
 
Nije radilo ni u CG.
 
Imam stalno prekide na Supernova internetu.Njihova tehnička služba nije u stanju to da reši.Od noćas im ne radi IPV4 protokol.Zvao jutros tehničku podršku i naravno jedino što znaju je reset modema a problem ostaje.Da li neko zna kako mogu da raskinem ugovor i pređem na MTS ADSL, pošto mi je radio besprekorno dok nisam prešao u Supernovu.Ista su firma pa ne vidim razlog zašto ne bi prešao na adsl.Da li je nekom uspelo to da uradi?Ugovor u Supernovoj sam sklopio u Martu ove godine.
Nije to tako jednostavno. Da li imaš optiku?
Pročitaj ovaj tekst:
 
U čemu je fora sa ovim Stingray music kanalima? Oni su ozbiljno oboleli ako misle da ono mogu da naplaćuju? Oni bi nama trebalo da daju naknadu što nam zauzimaju listu kanala, mrzi me uvek da brišem kanale...
Pa oni očigledno misle da mogu...
Nego, kako da obrišem neke kanale sa move boxa?
Izgubiće mi matorci i ovo malo razuma uz happy kanale :(
Prešao bi na CAM modul ali gospodi je potrebno motanje....
Jel ima Skymaster motanje??
 
Poslednja izmena:
Imam cudan problem sa Internetom. U nekom trenutku download bude manji od 1mbps, dok je upload ok. Jedino sto pomaze je reset rutera i posle reseta sve bude ok neko vreme. I da napomenem vec 2 CBN rutera su naprasno crkla, samo se ugasi sam od sebe, lampice ne gore. Pripisivao sam to tome sto su uvek donosili neke polovne zamenske uredjaje i sam taj bug sa Internetom sam pripisivao tome. Insistirao da se donese nov neotpakovan ruter i doneli su Technicolor 7210 nov i izmerili signal navodno je sve ok.
Nije prosao ni jedan ceo dan i eto ga opet isti problem sa Internetom. Saljem u prilogu signale, kapiram da ovo nije ok. Zna li neko sta da im sugerisem dalje, sta moze biti problem?
Tuzno je to sto na ovoj lokaciji nemam alternativu, a podrska im je tuzna, milion reklamacija i problem uvek isti...
Screenshot_20221106-165330_Chrome.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno