Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poslednjih 7dana puca net (od 5-10x dnevno), koriste se dva TV i dva računara na mreži. Na podršci ne znaju gde je problem kažu singal uredno prolazi.
NJihov tehničar mi je pre 10tak dana ugradio ovaj spliter ispod, "navodno da smanji šum", on nije šre postojao a ugređen je samo pored samog modema. Onaj stari do TV je ostao od pošte.
To jeste povećalo brzinu netu za nekih 20-30Mbit, ali je veza postala nestabilnija. Konkretno imam nekih 120-130Mb nestabilnih, dok sam na Pošti imao 100Mb stabilnih 24/7.
Ovo je info iz modema, a ispod je slika šta je uradio imate li neku ideju gde bi mogao biti problem.
 

Prilozi

  • photo5967561951045334789.jpg
    photo5967561951045334789.jpg
    113.5 KB · Pregleda: 97
  • photo5967561951045334792.jpg
    photo5967561951045334792.jpg
    76.7 KB · Pregleda: 96
Poslednjih 7dana puca net (od 5-10x dnevno), koriste se dva TV i dva računara na mreži. Na podršci ne znaju gde je problem kažu singal uredno prolazi.
NJihov tehničar mi je pre 10tak dana ugradio ovaj spliter ispod, "navodno da smanji šum", on nije šre postojao a ugređen je samo pored samog modema. Onaj stari do TV je ostao od pošte.
To jeste povećalo brzinu netu za nekih 20-30Mbit, ali je veza postala nestabilnija. Konkretno imam nekih 120-130Mb nestabilnih, dok sam na Pošti imao 100Mb stabilnih 24/7.
Ovo je info iz modema, a ispod je slika šta je uradio imate li neku ideju gde bi mogao biti problem.
Ugrađen je razdelnik sa 4 izlaza, sa tim razdelnikom je samo oslabio signal. Ne znam zašto je to ugrađeno?
 

@vatrogasac53

Sa slike ne znam šta je tačno povezano ali pravilo je da modem mora imati najčistiji signal. Jedno razdvajanje sa gubitkom od 3-4dB može da podnese, dodatno deljenje što daje ukupno gubitke 7-8dB već stvara probleme. Ako taj pasivni spliter sa 4 izlaza ima modem na jednom kraku, problemi su izvesni. Odcepnik je najbolje rešenje u datom slučaju, samo se teško nalazi u slobodnom prometu.
 
Sa slike ne znam šta je tačno povezano ali pravilo je da modem mora imati najčistiji signal. Jedno razdvajanje sa gubitkom od 3-4dB može da podnese, dodatno deljenje što daje ukupno gubitke 7-8dB već stvara probleme. Ako taj pasivni spliter sa 4 izlaza ima modem na jednom kraku, problemi su izvesni. Odcepnik je najbolje rešenje u datom slučaju, samo se teško nalazi u slobodnom prometu.
Prvi spliter (onaj koji nije na slici) deli glavni signal na tri dela, jedan na TV1, drugi na TV2, i treći na modem.
Pre ulaska na modem stavljen je ovaj spliter na slici (dakle to je drugi, novi spliter) , i on samo vodi (nastavlja) ka modemu i nigde više.
Tehničar mi je rekao da je uveo ovaj novi spliter jer je broj bio decibela bio previše visok, pa je ovako signal u optimalnim granicama.

Ne znam da li bi ovoj sitaciji pomogao otcepnik svaki savet dobrodošao.
 
Evo ja zvao zbog problema sa netom ove smradove 23 decembra evo ga sad 8 januar nema ih tako da i od zvanja nema nista. A posto mi istekao ugovor i namerno necu da produzim za bednih 1500 din zovu me 4 puta mesecno i pitam ih kako planiraju da mi prodaju brzi net kad ni ovaj sad ne mogu da ispostuju. I kazu moj poziv je zabelezen...doci ce neko strpite se :-D strpicu se ja dok ne kupim rf modulator :)
 
https://www.tvchannellists.com/w/List_of_channels_on_Supernova_-_new_lineup
Ova je najtacnija i azurira se na svakih par dana cim se dese neke promene.
Na ovoj listi nedostaju: TV Smederevo, TV Mlava, SAT TV Pozarevac, TV Jasenica, RTV Branicevo, HIT TV, VTV Valjevo, VA Plus, Panon TV, TV Banat TV, Fruska Gora, Gradska M, RTV Sunce, TV Sezam, TV Sabac, TV Priboj, TV Most, RTV KV, RTV Kragujevac, PI Kanal PIirot, K25, TV Bor, TV Detta, TV Forum, Belle Amie, TV 5 Uzice, 4S, Sandzak TV, Novi Pazar, RTV Podrinje, Most, KA, TV Kanal 9 Novi Sad, TV Pomoravlje, TV Homolje, TV Petrovec, TV Centar Svilajnac, TV Saga svi i svi lokalni Kopernikus kanali (K::CN i, K::CN S, K::CN Z, K::CN Jagodina, K::CN Raska)...
Mozda sam neki kanal preskocio, ali azurirajte ako je moguce...... :)
 
Na ovoj listi nedostaju: TV Smederevo, TV Mlava, SAT TV Pozarevac, TV Jasenica, RTV Branicevo, HIT TV, VTV Valjevo, VA Plus, Panon TV, TV Banat TV, Fruska Gora, Gradska M, RTV Sunce, TV Sezam, TV Sabac, TV Priboj, TV Most, RTV KV, RTV Kragujevac, PI Kanal PIirot, K25, TV Bor, TV Detta, TV Forum, Belle Amie, TV 5 Uzice, 4S, Sandzak TV, Novi Pazar, RTV Podrinje, Most, KA, TV Kanal 9 Novi Sad, TV Pomoravlje, TV Homolje, TV Petrovec, TV Centar Svilajnac, TV Saga svi i svi lokalni Kopernikus kanali (K::CN i, K::CN S, K::CN Z, K::CN Jagodina, K::CN Raska)...
Mozda sam neki kanal preskocio, ali azurirajte ako je moguce...... :)
To su sve lokalni kanali koji se vide tamo gde treba...Nema potrebe sve te kanale stavljati na jedinstvenu listu za celu srbiju jer ih jednostavno nema!
 
Na ovoj listi nedostaju: TV Smederevo, TV Mlava, SAT TV Pozarevac, TV Jasenica, RTV Branicevo, HIT TV, VTV Valjevo, VA Plus, Panon TV, TV Banat TV, Fruska Gora, Gradska M, RTV Sunce, TV Sezam, TV Sabac, TV Priboj, TV Most, RTV KV, RTV Kragujevac, PI Kanal PIirot, K25, TV Bor, TV Detta, TV Forum, Belle Amie, TV 5 Uzice, 4S, Sandzak TV, Novi Pazar, RTV Podrinje, Most, KA, TV Kanal 9 Novi Sad, TV Pomoravlje, TV Homolje, TV Petrovec, TV Centar Svilajnac, TV Saga svi i svi lokalni Kopernikus kanali (K::CN i, K::CN S, K::CN Z, K::CN Jagodina, K::CN Raska)...
Mozda sam neki kanal preskocio, ali azurirajte ako je moguce...... :)

delimično si u pravu jer sve te kanali koje si nabrojao ne idu prko dvbc-kablovskog sistema(dvb-c resivera skajmaster i dvb-c cam modula). ti kanali idu preko interneta na move boxu
zato i nisu na tom spisku
isključi-izvuci lan kabal iz move boxa i šaltaj te kanale pa ćeš videti da ti neće raditi ti kanali
ja sve te kanale imam na ott boxu ali ne i na dvbc-resiveru i cam modulu
 
Poslednja izmena:
I tako treba napraviti i za ostale lokalne kanale. I oslobodiće kapacitet za HD kanale.
 
I tako treba napraviti i za ostale lokalne kanale. I oslobodiće kapacitet za HD kanale.

slažem se.....ali.....voleli ih mi ili mrzeli, lokalne kanale imaju svi provajderi u svojoj ponudi, tako da zaboravi da će ih supernova maknuti zbog kapaciteta HD kanala
neko ih gura zbog para, neko zbog politike......
 
O čemu pričate? svi ti kanali idu preko kablovske, isto kao i ostali. Tu su negde od 600 pozicije.
Edit, većina tih što je navedeno, ali npr ne vidim Sandžak i još par stanica.
Možda su ipak podelili po regionu, mada kakav je to region ako vidim TV Vranje?
 
Poslednja izmena:
Deo tih kanala ide preko kablovske, to su kanali od pozicije 602, pa do pozicije 630. Ima ih tridesetak i oni se emituju na celoj mrezi preko dvbc-a. Ostalo ide preko interneta, i ja preko ci kartice nemam ostale kanale a ima ih jos bar toliko, ako ne i vise.
 
O čemu pričate? svi ti kanali idu preko kablovske, isto kao i ostali. Tu su negde od 600 pozicije.
Edit, većina tih što je navedeno, ali npr ne vidim Sandžak i još par stanica.
Možda su ipak podelili po regionu, mada kakav je to region ako vidim TV Vranje?

ako kod tebe ti kanali idu preko cam modula ili skajmaster resivera onda ok.....kod mene ne idu
kod mene idu lokalni kanali koji su na spisku sa ovog sajta:
 
Na ove kanale sam i ja mislo da ne bude zabune, razlika je samo posle pozicije 632. Kod mene ne idu ovi lokalci na spisku, nego par lokalaca sa mog podrucja. TV Kraljevo, TV Pomoravlje itd, nemam TV As, Tv Gem itd..

TV Smederevo, TV Mlava, SAT TV Pozarevac, TV Jasenica, RTV Branicevo, HIT TV, VTV Valjevo, VA Plus, Panon TV, TV Banat TV, Fruska Gora, Gradska M, RTV Sunce, TV Sezam, TV Sabac, TV Priboj, TV Most, RTV KV, RTV Kragujevac, PI Kanal PIirot, K25, TV Bor, TV Detta, TV Forum, Belle Amie, TV 5 Uzice, 4S, Sandzak TV, Novi Pazar, RTV Podrinje, Most, KA, TV Kanal 9 Novi Sad, TV Pomoravlje, TV Homolje, TV Petrovec, TV Centar Svilajnac, TV Saga svi i svi lokalni Kopernikus kanali (K::CN i, K::CN S, K::CN Z, K::CN Jagodina, K::CN Raska)...
A ove ostale lokalce ja nemam preko ci kartice veliku vecinu, njih ima u aplikaciji tv po tvom i preko nje otvara sve.
 
Poslednja izmena:
pa ja sam lepo napisao na srpskom jeziku da ti kanali idu preko interneta na move boxu....da, idu i preko aplikacije.....zato ih i nema na spisku kanala na onom sajtu, jer na tom spisku su kanali koji idu preko DVB-C
 
ako kod tebe ti kanali idu preko cam modula ili skajmaster resivera onda ok.....kod mene ne idu
kod mene idu lokalni kanali koji su na spisku sa ovog sajta:
Da, kod mene idu preko CI/CAM, znači isključivo preko koaksijalnog kabla. U pitanju je Smederevo, bivši Pošta net, ali nisu u pitanju poštini, već baš SN kanali.
Kad uđem u ChanSort program, vidi se tačno ko je provajder i za većinu piše Supernova, za par piše Harmonic, šta god im to značilo.
edit, izvukao sam neki stariji sken, ovo je to što se kod mene nalazi kod tih lokalnih.
602 TV Palma Plus
603 TV Balkan
604 Supersat TV
605 TV Krusevac
606 TV Plus
607 TV Niska
610 TV Diskos
611 TV Pozega
612 TV Skay
613 VTV
614 TV Sumadija
615 TV Caribrod
616 TV Pirot
617 Vranjska Plus
618 TV Trstenik
619 NOVOSADSKA TV
620 TV Apatin
621 TV Vranje
622 TV Kanal M
623 TV Bujanovac
624 Info 24 plus
625 TV Bap
626 TV Leskovac
627 TV GM Plus
630 TV Melos
632 Kristal TV HD
650 KCN Istok
669 TV KCN K
671 RTV BRANICEVO
675 SAT TV
688 TV Gem
690 TV Jasenica
703 TV MAG HD
704 TV Mlava
721 TV SD
726 RTV Plana
 
Poslednja izmena:
delimično si u pravu jer sve te kanali koje si nabrojao ne idu prko dvbc-kablovskog sistema(dvb-c resivera skajmaster i dvb-c cam modula). ti kanali idu preko interneta na move boxu
zato i nisu na tom spisku
isključi-izvuci lan kabal iz move boxa i šaltaj te kanale pa ćeš videti da ti neće raditi ti kanali
ja sve te kanale imam na ott boxu ali ne i na dvbc-resiveru i cam modulu
U Smederevu 85% nabrojanih kanala idu preko DVB-C-a, ostali su rasporedjeni po regionima gde emituju svoje programe i tamo se isto vide preko DVB-C-a i zato mislim da treba da budu na listi jer svako ima svoju poziciju... Ima cak nekih kanala kojih nema na MOVE-u i OTT-u, a ima ih na DVB-C-u kao sto je slucaj sa SAT TV Pozarevac i jos nekim lokalnim kanalima..... ;)
 
Sve je to isti spisak kod svakoga, i kod tebe su isti kanali od pozicije 602 do 632 i oni idu na celoj mrezi Supernove. To su ti lokalni i regionalni kanali koje treba izbaciti da bi se oslobodilo prostora za HD kanale.

Uopste ne mogu da provalim zasto bas ovi lokalci po celoj Srbiji, Tv Caribrod iz Dimitrovgrada, Tv Bujanovac i ostali... ?

Za moje podrucje na spisku treba da budu samo, TV Krusevac, TV Plus Krusevac, TV Kraljevo, TV Kragujevac, TV Kanal M, TV Pomoravlje, TV Palma Plus i TV Belle Amie iz Nisa. Ukupno 8 kanala, a ne 40.
 
Najbolje bi bilo da se svi programi vide svuda ali i da bude što više HD programa.
 
pa ja sam lepo napisao na srpskom jeziku da ti kanali idu preko interneta na move boxu....da, idu i preko aplikacije.....zato ih i nema na spisku kanala na onom sajtu, jer na tom spisku su kanali koji idu preko DVB-C
Kod mene pola tih kanala što rade samo preko neta nije u funkciji na move box-u. Rade na kompu, telefonu i starijem ott uređaju. Na move uređaju ne rade.
 
Prvi spliter (onaj koji nije na slici) deli glavni signal na tri dela, jedan na TV1, drugi na TV2, i treći na modem.
Pre ulaska na modem stavljen je ovaj spliter na slici (dakle to je drugi, novi spliter) , i on samo vodi (nastavlja) ka modemu i nigde više.
Tehničar mi je rekao da je uveo ovaj novi spliter jer je broj bio decibela bio previše visok, pa je ovako signal u optimalnim granicama.

Ne znam da li bi ovoj sitaciji pomogao otcepnik svaki savet dobrodošao.
Ako sam dobro shvatio situacija ti je otprilike ovakva:
schema.jpg
U tom slučaju otcepnik ne bi pomogao, bar ne u uobičajenom smislu, jer mu je cilj da sve gubitke pošalje na ostale izlaze a jedan da ostavi bez gubitaka (jako malih u svakom slučaju). Ovde bi izgleda trebalo da krak koji vuče najveće gubitke povezati na modem.
Suština je da ti je signal previše jak. I dalje. Ne znam da li imaš stavljen neki pojačivač, čudno mi je da je toliko jak da ni gubitak od bar 10dB nije adekvatan. Ono što tebi treba je da provajder svede signal na normalu, da vide kolika je jačina signala, da probaju sa odgovarajućim prigušivačem po potrebi. Stavljanje splitera sa 4 izlaza je glupost, neterminisani izlazi stvaraju smetnje a ne postiže se ni željeni rezultat. Signal je i dalje jači nego što treba - Up ti je 38 a treba oko 40-50, Down je 3-4 a treba -7 do 7 (0 je idealna). U teoriji, dodavanje još jednog splitera sa dva izlaza ispred modema bi trebalo da obori još Downstream a poveća Upstream. Možeš i sam da probaš ako imaš neki pri ruci. Ali takvo piramidalno slaganje splitera je čista budalaština, prigušivač bi trebalo da može da obavi posao i elegantnije i efikasnije.
Ne znam da li su to već probali, ako nisu traži od tehničke službe. Dužni su da ti svedu signal u normalne granice, mi ne možemo sami rešiti te stvari bez eksperimentisanja jer, za razliku od njih, nemamo potrebnu opremu.
 
EDIT: Jedno sam zaboravio pitati.
Taj prvi spliter, je li balansiran ili nebalansiran. Prvi šalje jednake gubitke na sva tri izlaza, drugi na jedan izlaz oko 3,5dB a na ostala dva oko 7dB gubitka. Ako imaš ovaj drugi, nebalansiran, vidi da li ti je kabl koji vodi do modema na izlazu gde su gubici 3,5dB. Ako je tako, probaj da zameniš poziciju tog kabla sa jednim od druga dva gde su TV uređaji povezani. Tako ćeš dodatno oslabiti signal na modemu, možda upali.
 
Tačno sam izbaksuzirao kada sam pre 15-20 dana napisao da su sada odlični. Ipak su tanki ti koji im rade, verovatno partijski inženjeri. Koči, često šalta na sledeći kanal po 30 i više sekundi, ostane ton sa predhodnog kanala + onaj na koji sam prešao pa ima dva glasa pola minuta, TIMEOUT kao sa slike vrlo često, vraćanje brljavi...
Ponovo sam u fazonu da nikome ne preporučujem Supernovu jer se opet usr.li

IMG_20220109_125800.jpg
 
Reset često upali u takvim situacijama. Bolje išta nego ništa. Situacija mi je dosta gora preko računara, tamo nema reset, nažalost.
 
baš zato što im je move uređaj nestabilan, bagovit, kršina, lepo trazite i cam modul i kanale gledajte preko cam modula gde nećete imati tih problema i nerviranja i možete da sortirate-napravite raspored kanala kako vama odgovara a ne kako oni nametnu
move box neka vam služi isključivo da gledate ono što ste propustili-vratite unazad i za gledanje video kluba
tako je kod mene i meni je to ok
i bolja je slika preko cam modula nego preko move-nema seckanja frejmova
 
Reset često upali u takvim situacijama. Bolje išta nego ništa. Situacija mi je dosta gora preko računara, tamo nema reset, nažalost.
Jesam brate mili, i reset i vađenje iz struje po minut dva... ništa. A kada su uradili onaj novi interfejs i prepakovali ga, zaista je radilo sve kao sat. Sad opet nešto čačkali izgleda
 
Radi li kod vas rarbg sajt? Kod mene neće bez VPN-a da uđe.
 
Situacija mi je dosta gora preko računara, tamo nema reset, nažalost.
Kod mene preko racunara tv po tvom radi bas lose, sporo pokrece kanale, video klub, konkretno apolon ucitava pola godine. Ako bi radio nesto drugo u isto vreme situacija je jos gora. Cisto sam hteo da isprobam da vidim kako radi i bas sam tu razocaran.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno