Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
EDIT: Jedno sam zaboravio pitati.
Taj prvi spliter, je li balansiran ili nebalansiran. Prvi šalje jednake gubitke na sva tri izlaza, drugi na jedan izlaz oko 3,5dB a na ostala dva oko 7dB gubitka. Ako imaš ovaj drugi, nebalansiran, vidi da li ti je kabl koji vodi do modema na izlazu gde su gubici 3,5dB. Ako je tako, probaj da zameniš poziciju tog kabla sa jednim od druga dva gde su TV uređaji povezani. Tako ćeš dodatno oslabiti signal na modemu, možda upali.
Hvala puno na objašnjenu dijagram je isto kako si nacrtao.
Evo slike prvog splitera, u pitanju je trojni nebalnasirani. Dva TV izlaza u 7db a treći of 4db je na modemu.
 

Prilozi

  • photo_2022-01-09_15-02-24_cr.jpg
    photo_2022-01-09_15-02-24_cr.jpg
    19 KB · Pregleda: 84
Ne koristim rarbg! ovo mi je drugi site, posle AVSforum koji mi trazi captcha za vec dve-tri god. koliko sam NAT-ovan
 
ova us lampica na technicolor tc7200 ruteru ne bi trebalo da trepće, jel? kako je vama, trepće ili je stalno zeleno?
 
ova us lampica na technicolor tc7200 ruteru ne bi trebalo da trepće, jel? kako je vama, trepće ili je stalno zeleno?
ne treba da trepće-blinka.....treba da je statična-da svetli neprekidno.
isto tako i DS lampica
proveri brzinu uploada
 
ds lampica je stabilna, ali us trepće negde od nove godine. pre par dana mi je u dva navrata nestajao i net na par minuta, pa se na par minuta vrati, i tako par sati. od tad radi okej, ali ta us lampica me zbunjuje. upload je valjda okej, ovo je super sve plus paket:

hNzcp67.jpg


evo i podešavanja rutera, ako neko oće da uporedi:

DObU4G1.jpg
 
taj captcha trazi ali ako 30x dnevno kliknes na sajt pa proverava da li si bot
 
baš zato što im je move uređaj nestabilan, bagovit, kršina, lepo trazite i cam modul i kanale gledajte preko cam modula gde nećete imati tih problema i nerviranja i možete da sortirate-napravite raspored kanala kako vama odgovara a ne kako oni nametnu
move box neka vam služi isključivo da gledate ono što ste propustili-vratite unazad i za gledanje video kluba
tako je kod mene i meni je to ok
i bolja je slika preko cam modula nego preko move-nema seckanja frejmova
Sjajna ideja, samo neće da mi daju CAM ako nemam posebno TV da ga ubodu. Koliko TV aparata toliko uređaja daju, zato i traže da oni instaliraju. Eto mogu da nabavim dodatni TV samo da dobijem CAM za njega ali ne znam gde bih ga smestio. Za mene je jedino trampa moguća, ali kako se CAM ponašao tokom novogodišnje noći MOVE mi najednom prirastao srcu.:giggle:

@vatrogasac53

Probaj zameniti mesta ovim kablovima sa krimpovanim konektorima sa te slike, ako već nisi. Mislim na kabl u sredini koji ide na jedan TV, je li tako, sa ovim desnim koji ide na modem. Stavi modem na krak od 7,5dB gubitka pa proveri kako radi internet i pogledaj kakav je status modema, ništa te ne košta a i nema mnogo toga što možeš sam uraditi. Trebalo je da ugrade odgovarajući filter ili šta drugo a ne da budže sa spliterom sa toliko neterminisanih izlaza.
 
Sjajna ideja, samo neće da mi daju CAM ako nemam posebno TV da ga ubodu. Koliko TV aparata toliko uređaja daju, zato i traže da oni instaliraju. Eto mogu da nabavim dodatni TV samo da dobijem CAM za njega ali ne znam gde bih ga smestio. Za mene je jedino trampa moguća, ali kako se CAM ponašao tokom novogodišnje noći MOVE mi najednom prirastao srcu.:giggle:

@vatrogasac53

Probaj zameniti mesta ovim kablovima sa krimpovanim konektorima sa te slike, ako već nisi. Mislim na kabl u sredini koji ide na jedan TV, je li tako, sa ovim desnim koji ide na modem. Stavi modem na krak od 7,5dB gubitka pa proveri kako radi internet i pogledaj kakav je status modema, ništa te ne košta a i nema mnogo toga što možeš sam uraditi. Trebalo je da ugrade odgovarajući filter ili šta drugo a ne da budže sa spliterom sa toliko neterminisanih izlaza.
Pozajmi od nekog neki krš koliko da radi, nebitna markica, pa ga vrati...
 
ds lampica je stabilna, ali us trepće negde od nove godine. pre par dana mi je u dva navrata nestajao i net na par minuta, pa se na par minuta vrati, i tako par sati. od tad radi okej, ali ta us lampica me zbunjuje. upload je valjda okej
Nije OK ako Upstream ide ispod 40dBmV. Zavisi od modela, ali od 38 naniže obično kreću problemi. Tebi je 32 i problem je neminovan, zato i treperi. Zanimljivo da kod Pošte sam nailazio uglavnom na problem sa slabijim signalom, ovde ispada obrnuta situacija. I meni je Downstream 3-4 u plusu, na Pošti uvek bilo u minusu.

taj captcha trazi ali ako 30x dnevno kliknes na sajt pa proverava da li si bot
Treba stati na put tom rasističkom ponašanju. Moje je pravo da se izjasnim kao bot, koliko ih je samo diskriminisanih i primoranih da se izjasne da nisu botovi.
 
Imam i move i eon, i menjam sa prijatlejem, tako da imama sve kanale.
Primetio sam da su EON I TOTAL, i pre novogodisnje promocije imali otkljucane SVE MTV kanale, za razliku od supernove.
Jako bitna stvar po meni o odluci kom se operateru nakoloniti, jer supernova od muzickih kanala ima sve domace koji vrte non stop u krug istu muziku,
dok ako bi ostavila i ona otkljucane MTV kanale, dobila bi bas na prednosti.
 
@cbgb I kod mene je treptala pre mesec dana. Dobio info da rade nesto na mrezi. Nakon par sati treptanja sam isklj/uklj modem i sve se vratilo u normalu.

meni restart modema ne pomaže, bilo stabilno jedno dva minuta i opet krenulo da treperi.

Nije OK ako Upstream ide ispod 40dBmV. Zavisi od modela, ali od 38 naniže obično kreću problemi. Tebi je 32 i problem je neminovan, zato i treperi. Zanimljivo da kod Pošte sam nailazio uglavnom na problem sa slabijim signalom, ovde ispada obrnuta situacija. I meni je Downstream 3-4 u plusu, na Pošti uvek bilo u minusu.

šta može biti problem onda, da ne prčkaju oni nešto po mreži pa odatle slabiji signal? jel ima još nekog na novom beogradu blizu studenjaka da prijavi nestabilni net?
 
Pozajmi od nekog neki krš koliko da radi, nebitna markica, pa ga vrati...
Uzeću od komšinice Iskru.

Imam i move i eon, i menjam sa prijatlejem, tako da imama sve kanale.
Primetio sam da su EON I TOTAL, i pre novogodisnje promocije imali otkljucane SVE MTV kanale, za razliku od supernove.
Jako bitna stvar po meni o odluci kom se operateru nakoloniti, jer supernova od muzickih kanala ima sve domace koji vrte non stop u krug istu muziku,
dok ako bi ostavila i ona otkljucane MTV kanale, dobila bi bas na prednosti.
Pošta je imala neki EG kanal sa starim hitovima, pomalo mi fali. Kod SBB-a sam imao Stingray kanale, mnogo mi nedostaju.

šta može biti problem onda, da ne prčkaju oni nešto po mreži pa odatle slabiji signal? jel ima još nekog na novom beogradu blizu studenjaka da prijavi nestabilni net?
Ako je slabiji signal onda Downstream ide naniže a Upstream naviše, ako je jači obrnuta situacija. I SNR preko 40 može ukazati na jači signal. Te podatke prosledi tehničkom osoblju, samo oni mogu da utvrde tačno šta je u pitanju.
 
Dzabe hvaljenje move uređaja.Posle update kratko trajalo a da ne mora restart .Češće mi sad počelo ,moram raditi restart više nego pre update.BZV
 
ds lampica je stabilna, ali us trepće negde od nove godine. pre par dana mi je u dva navrata nestajao i net na par minuta, pa se na par minuta vrati, i tako par sati. od tad radi okej, ali ta us lampica me zbunjuje. upload je valjda okej, ovo je super sve plus paket:

hNzcp67.jpg


evo i podešavanja rutera, ako neko oće da uporedi:

DObU4G1.jpg
upload treba da bude minimum 36dBmV...
 
Meni uopšte ne dopire do mozga kako vi imate problema sa move uređajem, a meni radi odlično?
 
Takođe, radi perfetamente, po ceo dan uključen. Da ga ne ureknem, pu, pu... 😁
 
Televizijski program gledam preko android boksa i aplikacije Supernova i imam pozitivna iskustva ali mi se često dešava da se ponovo moram logovati u aplikaciju i unositi username i pass. Inače sa istom aplikacijom na telefonu mi se to nikada nije desilo. Da li neko ima ideju zašto mi se to dešava?
 
Kalimero u svakom vidi Kalimera :)
 
Televizijski program gledam preko android boksa i aplikacije Supernova i imam pozitivna iskustva ali mi se često dešava da se ponovo moram logovati u aplikaciju i unositi username i pass. Inače sa istom aplikacijom na telefonu mi se to nikada nije desilo. Da li neko ima ideju zašto mi se to dešava?
Imam isti problem poslednjih par meseci. Moram da odradim deinstalaciju i ponovo instalaciju da bi mi ponovo sve normalno radilo, inače ne radi gledanje unazad. Nemam rešenje.
 
Clear cache/delete data?
 
@duci95
To kod mene nije slučaj. Imam box sa "Move" logom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno