Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iskopajte ako možete koji je procesor na tim move uređajima, garant je neki rockchip a ne amlogic zato i prave probleme.

Takodje znam da na android boxevima pravi problem kada su istovremeno spojeni kabl i koristi se wi-fi. Ako se koristi wi-fi kabl obavezno držite otkačen od uredjaja, ali ja bi svakako preporučio kabl gde god je to moguće.
Ne dozvoljava povezivanje putem wifi konekcije ako je lan kabl priključen.
 
Tako i treba, i onako to ne bi radilo, zablokirao bi ceo box.

Ne znam kako je to na move ja pričam iskustvo sa drugih android boxova.
 
Iskopajte ako možete koji je procesor na tim move uređajima, garant je neki rockchip a ne amlogic zato i prave probleme.

Takodje znam da na android boxevima pravi problem kada su istovremeno spojeni kabl i koristi se wi-fi. Ako se koristi wi-fi kabl obavezno držite otkačen od uredjaja, ali ja bi svakako preporučio kabl gde god je to moguće.
Baš je amlogic u pitanju. Bolji je nego na oba eon boksa i od mi boks s.
 
Radio je wifi solidno do poslednjeg update-a ,kabl sam tek juce prikacio i iskljucio wifi ,jutros sam iscupao iz struje na par min i sad opet radi kako treba ,samo dokle ce ..
 
U celom Nisu nema interneta Supernove/Exe-Neta, to saopstava cak i govorni automat kada se okrene njihov call centar. Izgleda da je negde grom lupio...
 
zna li neko kojim paswordom pristupiti MercuSys Ac12G? Posto sam prilikom nestanka neta slucajno uradio reset rutera pa ce trebati da vratim wifi kada dodje net.
 
I ja sam na bivšoj Exe Net optici i nemam net od 16:30h. (Niš je u pitanju).
Jel ima neko kontakt od nekog promotera Supernove koji radi Niš?
Promoterka preko koje sam prošlog puta dobio 12 meseci gratis na ugovor, više ne radi i promenila je broj telefona pa više nemam kontakt.
Uskoro mi ističe ugovor pa da vidim šta se može najviše dobiti.
 
Pantelej nema, Duvaniste nema, Bubanj nema. Prvi i drugi bivsa Exe optika, a treci bivsi Exe WiFi.
 
Je l ima neko info šta se desilo i kada bi problem mogao biti rešen?

Od korisničke podrške slaba vajda.
 
U Vlasotincu (bivša Exe optika) internet normalno radi, a na velikom broju kanala nema signala.
 
zna li neko kojim paswordom pristupiti MercuSys Ac12G? Posto sam prilikom nestanka neta slucajno uradio reset rutera pa ce trebati da vratim wifi kada dodje net.
Ako si slučajno uradio reset AC12G onda će te uređaj pitati da pri prvom ulasku odrediš i ukucaš pass i lozinku!
 
Ne verujem da je nevreme imalo veze sa ovim. Meni na exe optici nije radio net, ali tv i fiksni jesu, komsija na exe wifi je imao net sve vreme. Od korisnicke podrske sam dobio informaciju da rade na resavanju i da nisu svi korisnici bez internet pristupa.

Ruter se nije ni disketovao, ping do exe net gateway-a je funkcionisao, ali samo dotle, na dalje crna rupa ;-)

Moja draga pogadja neki kurs online, od njih 30ak njih 5-6 se povremeno gubilo sa ZOOM-a, kazu da koriste MTS...

Nisam bas 100% siguran, ali cini mi se da ruta nije potpuno ista, kao sto je bila pre prekida. Ocigledno je da su imali neko "prepakivanje". Sada je sve ok.
 
Obratite pažnju na koji račun uplacujete zaostale račune i dugovanja. Pošto je Supernova brisana i APR registra, pogaseni su i računi u bankama. Najbolje je pozvati ih kako bi vam dali instrukcije za uplatu ili čekati novi račun.
 
Na računu za maj je nov broj žiro računa za uplatu,sve ostalo je isto.Nema traga od mts-a ili telekoma,supernova logo je još tu.
 
Palo opet ažuriranje "move" uređaja. Vratili opet opciju za zvuk koja je u prošlom ažuriranju nestala i čini mi se popravili hdmi opciju. Neko je bio prijavio da ne radi.
 

Prilozi

  • 20210608_015505.jpg
    20210608_015505.jpg
    153.4 KB · Pregleda: 55
Palo opet ažuriranje "move" uređaja. Vratili opet opciju za zvuk koja je u prošlom ažuriranju nestala i čini mi se popravili hdmi opciju. Neko je bio prijavio da ne radi.
Jeste palo kao neko azuriranje ali sad ne radi Arena i jos dosta kanala. I firmware mi sad 24122020 godina? Cuprija je u pitanju.
Nesto skarabudzili , videcemo ujutru sta ce biti. Koji god kanal da okrenes nalazite se u offline modu itd itd ...
 
Jeste palo kao neko azuriranje ali sad ne radi Arena i jos dosta kanala. I firmware mi sad 24122020 godina? Cuprija je u pitanju.
Nesto skarabudzili , videcemo ujutru sta ce biti. Koji god kanal da okrenes nalazite se u offline modu itd itd ...
Nije do "Move" boksa. Kod mene arene ne rade ni direktno na tv preko CI kartice
 
Palo opet ažuriranje "move" uređaja. Vratili opet opciju za zvuk koja je u prošlom ažuriranju nestala i čini mi se popravili hdmi opciju. Neko je bio prijavio da ne radi.
Nije palo ništa novo, već su samo vratilili (downgrade) na stari firmware od 24.12.2020. godine.
Verovatno se dosta ljudi žalilo na HDMI-CEC i za zvuk, pa im bilo najlakše samo da urade downgrade firmware...
 
Nije palo ništa novo, već su samo vratilili (downgrade) na stari firmware od 24.12.2020. godine.
Verovatno se dosta ljudi žalilo na HDMI-CEC i za zvuk, pa im bilo najlakše samo da urade downgrade firmware...
Da, i ja sam video da su vratili stari firmware.
 
E sada su ga stvarno uništili, nisu se smirili dok ga nisu zeznuli, stalno mi piše "Nalazite se u offline režimu proverite internet konekciju" a povezan preko kabla.
 
Kod mene nema offline moda. Bilo je u početku dok sam sam imao zte f680. Od kada su mi dali ruter toga više nema. Izgleda da ne znaju da ispeglaju to.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno