Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Sasa38: Kakve veze imaju (Telekom) VDSL i Supernova? Pride, ti na tom VDSL nisi iza CG-NAT. Lepo se vidi iz toga što si naveo da je ta "HSI" WAN konekcija dobila 178.220.158.7 IP adresu.
 
Pa bitno je jel mi Supernova nudi 12m po dinar ,malo li je,uzecu i njih skoro sigurno

Sad sam naso da ovaj ZTE ima i neku adresu u Routing table koja nije ista kao ona u dsl status

Ne slazu se adrese,My Public IPv4 is: 178.220.59.13

Routing Table
Network Address Subnet Mask Gateway Interface
0.0.0.0 0.0.0.0 178.220.0.1 HSI
178.220.0.1 255.255.255.255 0.0.0.0 HSI
192.168.1.0 255.255.255.0 0.0.0.0 LAN
239.255.255.250 255.255.255.255 0.0.0.0 LAN

DSL Connection Status
Connection Name HSI
TypePPPoE
xDSL Transfer ModePTM
IP VersionIPv4
NAT SwitchOn
IP178.220.59.13/255.255.255.255
DNS212.200.191.166/212.200.190.166/0.0.0.0
IPv4 Connection StatusConnected
IPv4 Online Duration0 h 21 min 18 s
Disconnect ReasonNone
 
Da valjaju ne bi morali da nude pola ugovorne obaveze za dž :D

U Routing table nema šta da traži tvoja IP adresa :p
 
Natovan sam :) nije mi ista adresa, javna mi pocinje sa 212.200..... a moja na ruteru je 10.168.....
 
Koliko cekate na obnovu ugovora postom ? Pre 45 dana me zvali iz CC za obnovu i dan danas nisam dobio ugovor na potpis ?
Sramota a sada ce i drugi racun da stigne na 2000 din.
 
Meni je stigao ugovor za nedelju dana, ali sam zato cekao skoro mesec dana da aktiviraju to iz ugovora...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Da si sa AliExpressa naručio ugovor, stigao bi do sada :)
Izgleda da su te zaboravili. Zovi i pitaj šta se dešava. I traži neku kompenzaciju...
Pozdrav
 
Bas tako.Neke stvari su mi brze stizale iz Kine.A bilo je sve ok dok poslovnicu nisu zatvorili ovde u Boljevcu,Sve sam zavrsavao u roku od pola sata maximalno.Ako je neka reklamacija
momci zavrse u toku dana.Sada moram da zovem ove iz CC ili da idem u Bor ako mi nesto treba.Briga o korisnicima :mad::mad::mad:VEOMA NEOZBILJNI.
 
Malopre upalim TV i slike nema, samo zvuk se čuje. Preko TV po tvom sve radi. Zvao ih i pokušala da resetuju nešto ali bez uspeha. Otvorila reklamaciju pa da vide šta je problem...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Da li imas bilo sta na tv da se pojavljuje... Tipa ono kad prebacujes kanale, menu televizora itd?

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Da, sve je tu sem slike.
Kada prebacim na Android TV Box isto sve radi.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Probaj da vratis tv na fabricka pa pretrazi kanale ponovo. Takodje izvadi pa ubaci karticu ponovo ako je imas.
 
Glupo pitanje, jel ti se pojavljuje logo televizora kad ga upalis? Meni se skoro desilo, ima ton nema slika. Otisle led sijalice na televizoru.
Da vidim da si napisao da ti se pojavljuje meni. Onda nista...
 
Poslednja izmena:
Deluje mi da nije do TVa, mrzi me da ga fabrički resetujem i opet vršim pretragu, sačeka ću da se jave iz supernove. Do tada gledam preko TV po tvom. Javiću ishod.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Kako da pustim eon tv, nece na net od supernove a da ne koristim vpn ?

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Ako je Eon pozajmljen nalog on moze ako nisi natovan, ako jesi nema sanse. Da imas Eon van mreze to bi moglo, on uredno radi na SN netu...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Ako je Eon pozajmljen nalog on moze ako nisi natovan, ako jesi nema sanse. Da imas Eon van mreze to bi moglo, on uredno radi na SN netu...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
Natovan sam. Znaci moram vpn. Samo ne znam kako na tv da sredim

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Moras imati ruter na koji mozes da instaliraš vpn.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
VPN koji moraš da platiš da bi mogao da odabereš Hrvatsku kso zemlju. I da bi imao brzinu neta približno onoj koju plaćaš provajderu... Previše komplikacije...

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
VPN koji moraš da platiš da bi mogao da odabereš Hrvatsku kso zemlju. I da bi imao brzinu neta približno onoj koju plaćaš provajderu... Previše komplikacije...

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
Imam nordvpn i lagano moze i srb da se odabere i da radi.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Ako imaš onda ok,Mada se i on plaća.
 
Ako je Eon pozajmljen nalog on moze ako nisi natovan, ako jesi nema sanse. Da imas Eon van mreze to bi moglo, on uredno radi na SN netu...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока

potvrdjujem, imam eon tv preko neta i gledam uredno preko supernova interneta
 
Od jutros (14.9.2020) da li neko ima problema sa tv na nbg, blok 37 i okolina?
Na svim tv kanali ispreturani, nekih uopste nema (vecine domacih ako ne i svih sa nacionalnom pokrivenoscu)...
Ne radi mi jedna kartica (stariji tv) prijavljuje da nisam pretplaćen, na drugom (novijei tv) kanali ispreturani, ima ih 50-ak naguranih u +1000, neki fale, nema ih nigde...
 
Poslednja izmena:
Verovatno rade nešto, ponedeljak a i poranili... [emoji6]

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Automatsko vreme je poremeceno, na novom tv i na stb (sluzi samo za snimanje tv programa) pokazuje u 9:15h da je 3:35h, a kanali na stb su tamo gde i treba da budu ALI je crn ekran, pise "nema signala", cak ne vidim ni one kanale koji rade na novom tv ...
Bas su ga junacki nesto skenjali, verovatno pripreme za sutrasnju objedinjenu ponudu...

Idem na sajt da vidim sta tamo pise, ako pise nesto uopste...

Na sajtu pise:
"11.09.2020.
Obaveštenje za korisnike na delu teritorije Novog Beograda

Dragi korisnici,

Želimo da vas obavestimo da će u cilju daljeg unapređenja naših internet i TV servisa, u ponedeljak 14. septembra biti nastavljen proces digitalizacije na delu teritorije Novog Beograda. Nakon toga, kompletan sadržaj TV kanala biće vam dostupan u digitalnom formatu u okviru Supernova paketa na koje se možete prijaviti.

Naši operateri će vas kontaktirati radi instalacije digitalnih uređaja i pomoći vam da odaberete dodatni TV sadržaj. Za sve ostale informacije u svakom trenutku možete pozvati i naš kontakt centar na 19911.

Napravite super izbor!

Vaša Supernova"

Poruka na govornom automatu kad ih se pozove je da su radovi na NBG i da se izvrsi skeniranje kanala ponovo...

Skeniram ja tako i skeniram al do sada je stiglo tek na 30% i vuce li se vuce ko puz skeniranje, ovo do tv nije...
 
Poslednja izmena:
Skenirao na novijem tv, RADI, zaista treba obaviti pretragu kanala ponovo...
Odradio i na stb-u, izuzetno brzo to obavio stb, uduplao kanale s tim da stari ne rade a novopretrazeni rade, onda obrisem sve kanale i ponovo pretrazim i sad je sve kako treba...
Skeniram i na starom tv, pretraga ide sporo ali znam da ce ipak biti svrsishodno pa nek drlja...
 
E pa i nije bilo od koristi, iskljucili su karticu, nije aktivna izgleda, dok se ne dobije "podrska" izgleda da od televizije na starom tv nece biti nista, majka ima da presvisne ako veceras ne bude mogla gledati "turke".
Dobiti ih na telefon je naravno nemoguca misija, svira muzika za cekanje vec 20 minuta...
Na FB se ne javljaju...
Tek sto je email beskorisno slati.
 
Meni se na Fejsu poslednji put javili tek posle 26 sati.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Isti slučaj kod mene od jutros, Beška je u pitanju.
Na 3 tv sam pretražio kanale ponovo. Na dva nov tv sve u redu dok na starom 2010g lcd koji ima karticu takodje, nadje kanale preko pretrage ali ne uspeva da ih prikaze.
Pise scrambled signal
Zvao jutros podršku napravise se ludi, kaže javice vam se neko...
 
Dobio sam ih posle 30min cekanja, gledi, gledi teta nesto, "nesto pokusava" i onda kaze da ona moze samo jednoj kartici pristupiti (verovatno stara RV) a ta mi radi, dok drugim dvema (verovatno ovim novijim dobijenim od SN) ne moze pristupiti i pustiti paket koji koristim...
Rece da ce se danas neko tokom dana javiti, da je stavila "urgentno" na dopisu za resavanje problema...
Ima majka da mi se skroz oduci od "turaka" ili ce se meni navaliti na tv pa cu ja morati da slusam "ćuk ćuk" ... :d
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno