Šta je novo?

Striming videa u lokalnoj mreži (plex, transcoding, problemi...)

Radi i meni na Shieldu, ali na Google Chromecast neće da pusti fajl.
 
Meni rade DV na plexu sa servera u lokalnoj mreži koji puštam na Sony xh90. Mora fajl u naslovu da sadrži DV oznaku (mislim logično nije samo oznaka dovoljna, ali da bi se znalo šta se gleda 😂). DV mi se mnogo više sviđa nego bilo koji HDR koji sam do sada gledao.
 
Testirao sam i radi mi na nVidia Shieldu Plex app, nisam probao na A80J Plex app. Dok na Google Chromecast nece da pusti fajl iz nekog razloga. HDR pusta normalno.
 
Pu, neće da mi prepozna dolby vision na xh9096 :/

Skinuo Alita - Battle Angel 2019 4K UHD MP4 Dolby Vision Multi H265-d3g
 
Ni meni nije hteo neki, ali Foundation kolega što je napisao je hteo.
 
Ima neki fazon, ako je .srt ne, ali ako je onaj .pgs da radi ti.
 
Mi Stick 4K bez problema pušta preko Plexa Dolby Vision ripove koji na WebOS Plex klijentu daju ljubičasto-zelenu sliku, uključujući i mkv verzije.
 
Ja sam uspeo da pustim kad sam izvadio grafičku iz računara - tačnije, tv je počeo da prepoznaje dolby vision format.

Koristio sam quadro p400 za hw transcoding na starom kompu (ryzen), a kad sam prešao na 12400, cpu radi sve i žvaće. Izgleda da je verovatno do nekog novog kodeka ili šta već.
 
Ovo će biti veliki feature ako ga uglave da fercera kako treba🤣.
 
Meni isto juče nije hteo, ali je danas proradio. Nema HBO Max npr.

Mada je generalno nebitno. Ovo ne radi ono što sam ja mislio da će da radi.
Ovo je samo pregled kataloga i možeš da dodaš neki naslov u Wathclist.
Ne postoji mogućnost da ga iz Plexa gledaš direktno, tj. nije kao Netflix ili HBO addon za Kodi.


1649239153281.png
 
Stvarno? Ja skapirao da će raditi upravo to da možeš iz Plexa bilo koju platformu da pokreneš. Onda je ovo besmisleno, jer info o watchlist imam u Traktu već.
 
Stvarno? Ja skapirao da će raditi upravo to da možeš iz Plexa bilo koju platformu da pokreneš. Onda je ovo besmisleno, jer info o watchlist imam u Traktu već.

Stvarno. I ja sam mislio da će moći, pošto Tidal radi iz Plex interfejsa, ali sami kažu da ne.

Does this mean I can play [streaming service] content in Plex?​

If you select an available Plex Media Server or Plex’s own streaming service, then you can obviously play the content in Plex itself. Content from other streaming services does not play in Plex, though. For most platforms, when you select a non-Plex streaming service that’s available, you’ll be taken to the app you already have installed for that corresponding service. And, for most services, you’ll also be taken directly to the item you chose.
 
Od sjaja do očaja ;)

Mada je beta. Ko zna šta tu mogu još da dodaju.
Npr sa računara sam uspeo da dodam Netflix, a sa Shield ne mogu ni da uđem u podešavanje.
 
Postoji srt2utf agent za plex da se ne mucite i rucno prepravljate titlove, meni je svojevremeno resio te probleme.

Sad moja muka plex na eonu pusta samo eng titl cak iako je hrvatski ili srpski stikliran. Kako da ga resim ali bez transkodovanja?

P. S. sad mi covek na drugoj temi kaze da je ovo stari problem. Jel moguce da ovo ne isprave da forsira interni prevod iako postoje odabrani eksterni. 16495445732945843237526028123228.jpg
 
Ako imaš Plex aplikaciju na TV-u, probaj preko nje da pustiš. Meni prikazuje izabrani titl bez ikakvih problema.
 
Sta ti stoji u settings pod "burn subtitles" ?
Ako ti stoji only image formats, prebaci na automatic pa probaj eksterni prevod da pustis.
 
Kako da podesim remote server? Ruter mi je mercusys mr30g i kada upalim remote u plex aplikaciji na kompu sve se poveze, dobijem public i private ip adresu. Kad otvorim public adresu, otvori mi se stranica mikrotik rutera (koji nemam?) routerOS v6.43.12 i trazi mi username i password da se ulogujem. Koji je password?
 
Pa zato što javna adresa i jeste od rutera. Ako želiš da te kad pristupaš od spolja automatski prebaci na media server podesi na ruteru port forwarding da recimo port 32400 gađa privatnu ip adresu servera, ili ako nemaš potrebe za nekim kompleksnijim setup-om, stavi ip adresu servera u DMZ, pa će kompletan saobraćaj od spolja da ide na server.

Ukoliko koristiš plex pass, mislim da ništa od toga ne treba da radiš, trebalo bi da je dovoljno da se samo uloguješ na drugoj lokaciji u plex (bilo na webu ili na smart tv aplikaciji) i trebalo bi da on sam skonta da je server dostupan od spolja pa će naći već način da progura strim.
 
A da li si u adresu upisao i port na kom sluša Plex web? :D
Takođe, jesi ti to iza CG-NAT-? :D
eh ne razumem se najbolje u internet opremu i plex. mislio sam da ce se to sve automatski podesiti kad ja kliknem enable remote access.
ip adresu sa portom ne mogu da otvorim, a ova public ip adresa je ta cg-nat adresa izgleda. nisam ni skontao
 
Ne mogu da nađem na forumu ništa slično pa ću postaviti ovde i na Kodi temi test lokalne mreže između, u ovom slučaju, pc i android box(nvidia shield). Možda nekom posluži da testira protok u LAN-u.

Download iperf3 i instaliraj
Idi u Apps i Open iperf3
Set the server to iPerf3 mode with the default settings "-s -i 1"
Start the server

Na PC
Download iPerf on your PC
Extract zip file to folder
Run cmd on pc and switch to that folder
Run command:
iperf3 -c <Box IP ADDRESS> -i 1 -t 600
 
Da li se nekome dešava da se serverska aplikacija zaglupi? Poslednjih meseci dosta slabo koristim plex ali sam rodbini i prijateljima podelio pristup biblioteci i sporadično mi kažu da im je server nedostupan. Kad proverim vidim da je proces startovan, troši neke resurse, ikonica je regularno u system tray-u, i ništa ne pomogne dok ne ugasim proces i ne restartujem aplikaciju. Nakon toga svima se u klijentskim aplikacijama refrešuje da je dostupan i radi normalno. E sad nisam se udubljivao u analizu log fajlova, da li je možda neki klijent (ili više njih) zbog formata fajlova zahtevao transkodovanje, pa se tu nešto zablentavilo, ali mi je čudno da nisu napravili neki sistem za "autodijagnostiku" da kad skonta da je "prs'o" da se sam restartuje.

Inače verzija servera je 1.28.1.6104

Je l' imate vi slične gremline?
 
Nazad
Vrh Dno