Šta je novo?

Stremio

Ja mislim da to ne postoji jer što se torenata tiče oni za domaće serije gotovo i da ne postoje a i što se tiče strimovanja bez torenta opet mislim da nije izvodljivo da se one postave.
 
Ja na RD sajtu ubacim neki link sa npr. Balkan Downloada da skinem, ali ne mogu da nađem te linkove da pustim u Stremio na Android TV. Pretpostavljam da je to nemoguće.
 
Nova verzija subscene addona koja sada radi i mogu se odabrati do 3 jezika, dobra stvar je i što se titl pojavi za par minuta nakon uploada za razliku od opensubtitles
 
Ako bi neko bio ljubazan da mi pojasni sta mi je sve potrebno da pokrenem Stremio ! U 3 crte kratke, pa cu ja dalje citati!
 
1. Instaliraš Stremio
2. Pod Addons pronađeš i instaliraš Torrentio i Cyberflix
3. Spremiš kokice i uživaš (udari lajk end sabskrajb :D)
 
Pitanje za znalce. Dakle imam Samsung TV koji ima HDR10+ i nema Dolby Vision.
Situacija je sljedeća: kada u Stremio appu instaliranom na samom TV-u odaberem file koji je DV/HDR10+, player sam pusti video u HDR10+ i to bi tako i trebalo biti.
Međutim kada pustim isti file na Firestick 4K MAX 2nd gen dobijem samo crni ekran jer Firestick očito bira Dolby Vision profil umjesto HDR10+.

Kako "natjerati" Firestick da pušta file kao HDR10+ umjesto DV?
Znam da mogu koristiti i Stremio na Samsungu ali koristim Firestick za sve druge pa bih vrlo rado ovo riješio, na internetu nažalost ne nalazi ništa.

Hvala!
 
Pitanje za znalce. Dakle imam Samsung TV koji ima HDR10+ i nema Dolby Vision.
Situacija je sljedeća: kada u Stremio appu instaliranom na samom TV-u odaberem file koji je DV/HDR10+, player sam pusti video u HDR10+ i to bi tako i trebalo biti.
Međutim kada pustim isti file na Firestick 4K MAX 2nd gen dobijem samo crni ekran jer Firestick očito bira Dolby Vision profil umjesto HDR10+.

Kako "natjerati" Firestick da pušta file kao HDR10+ umjesto DV?
Znam da mogu koristiti i Stremio na Samsungu ali koristim Firestick za sve druge pa bih vrlo rado ovo riješio, na internetu nažalost ne nalazi ništa.

Hvala!
1702598219456.png
Igraj se sa ovim pa vidi jel pomaze.
 
Kako podesiti naše titlove na Stremio? Na android tv mi ih prikazuje normalno, a na Samsung TV-u imam samo izbor eng, nem, tur i hebrejski...
 
Probaj u podesavanjima torenrio addona da ukljucis/iskljucih neku od sledecih opcija sa slike. Fen u kodi-,u ima recimo podesavanja da izaberes koji hoces format da ti prikaze,tako da sam recimo za Eon boxeve iskljucio dolby vision a za Mistik4k sam ostavio.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-17-23-45-03-482_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-12-17-23-45-03-482_com.android.chrome.jpg
    57.8 KB · Pregleda: 36
Probaj u podesavanjima torenrio addona da ukljucis/iskljucih neku od sledecih opcija sa slike. Fen u kodi-,u ima recimo podesavanja da izaberes koji hoces format da ti prikaze,tako da sam recimo za Eon boxeve iskljucio dolby vision a za Mistik4k sam ostavio.
Isključio sam ja Dolby Vision, no recimo ova opcija iznad HDR/HDR10+/Dolby Vision je uključena.
Sve recimo Apple TV serije su tako napravljene i imaju obje varijante u istom fajlu jer tako i piše kad se otvore izvori.
Problem je što Firestick odluči da koristi DV i dobijem crni ekran jer Samsung to jasno ne može prikazati, dok nativna Stremio app za Tizen bira ispravno HDR10+ verziju.

A ja baš želim koristiti Firestick 😅
 
1702932785818.png

Šta tačno ove 3 opcije rade, odnosno treba li da budu on ili off i od čega to zavisi?

I drugo, kada menjam opcije u Torentio i kažem Install on doda još jedan addon na postojeći.

Da li je pravilni postupak uninstall, pa promena opcija i onda ponovo install?
 
1. Ostavi default
2. Tako je, obriši prethodni Torrentio i ponovo instaliraj.
 
odeš u stremiu na community addons i onda na taj novi reup, iako piše 0.1.6-3 instaliraće se zadnji 0.1.6-5
Pogledajte prilog 418210
Jel može neko malo da pojasni kako funkcioniše ovaj Subscene addon? Odem na addon dodam sva tri jezika>install i posle toga kada odem u addons>settings nema ni jednog jezika i nevidim kako da proverim da li bilo šta radi taj addon :confused:
 
radi isto kao i opensubtitles, otvori neki naslov koji subscene ima u nekom od ta 3 jezika pa vidi(naravno i u postavkama stremia trebaš imati postavljen barem primary languange), piše ti uz njega subscene nešto u prozoru za odabir(ovo vrijedi za andorid), također i kad se učita titl ima dexterov subscene potpis
ovo kad ti odeš na settings ti je ustvari ponovna instalacija i tako je kod većine addona,malo glupo ali tako radi,pazi da tako ne instaliraš više istih addona
 
Poslednja izmena:
Ok jasno, da li je onda potrebno deinstalirati OpenSubtitles
 
Nazad
Vrh Dno