Šta je novo?

Stremio

Pre ce da udare na stremio, jer on omogućava lak pristup sadržaju i to besplatno. Torrent priča koju svako razume, nije baš kao real debrid.

Ljudi su toliko pametni da prave teme po reddit-u i raduju se u stilu "Ovo je najbolje, neću više nikad uplatiti nijedan streaming servis" i slično.

Aplikacija je dovoljno dobra i jednostavna da je eksplodirala u široj javnosti, nadam se da grešim, ali čini mi se da postaje previše popularna.

Još sad ove verzije za televizore, baš će skrenuti pažnju.

Ta priča da oni ne nude ništa, nego ti sam moraš da instaliraš addon uvek pada u vodu kad krene maltretiranje od strane kompanija sa neograničenim budžetom i njihovim top advokatskim timovima. Ne može niko to da prati i uvek se odustaje, nažalost.

Real debrid je našao način da pliva u sivoj zoni, iako nudi isto to, samo komplikovanije i mnogo nejasnije/apstraktnije za široki auditorijum, a još se plaća, pa po prirodi stvari mora da bude manje popularno. I da je jedan dolar, "plaća se".
 
Poslednja izmena:
Lično bi me više pogodio pad rd nego stremio. Nisam ni toliko koristio stremio zato što nije postojao za WebOs. Plex + rd su mi super radili.
Taman sam posle dve godine oklevanja naručio nvidia shield zbog stremio i oni baš sada izbacuju podršku za Lg. :)
 
Pre ce da udare na stremio, jer on omogućava lak pristup sadržaju i to besplatno. Torrent priča koju svako razume, nije baš kao real debrid.

Ljudi su toliko pametni da prave teme po reddit-u i raduju se u stilu "Ovo je najbolje, neću više nikad uplatiti nijedan streaming servis" i slično.

Aplikacija je dovoljno dobra i jednostavna da je eksplodirala u široj javnosti, nadam se da grešim, ali čini mi se da postaje previše popularna.

Još sad ove verzije za televizore, baš će skrenuti pažnju.

Ta priča da oni ne nude ništa, nego ti sam moraš da instaliraš addon uvek pada u vodu kad krene maltretiranje od strane kompanija sa neograničenim budžetom i njihovim top advokatskim timovima. Ne može niko to da prati i uvek se odustaje, nažalost.

Real debrid je našao način da pliva u sivoj zoni, iako nudi isto to, samo komplikovanije i mnogo nejasnije/apstraktnije za široki auditorijum, a još se plaća, pa po prirodi stvari mora da bude manje popularno. I da je jedan dolar, "plaća se".
Posle malo čitanja neki generalni stav po netu je da ako je Kodi preživeo 20 godina i Stremio će. U drugu ruku uvek će moći apk da se sideloaduje. A pošto je trojručica u pitanju, u treću ruku open source je pa će lako da nikne neki Premio, Stromio ili slično.
 
Lično bi me više pogodio pad rd nego stremio. Nisam ni toliko koristio stremio zato što nije postojao za WebOs. Plex + rd su mi super radili.
Taman sam posle dve godine oklevanja naručio nvidia shield zbog stremio i oni baš sada izbacuju podršku za Lg. :)
Shield će ti služiti za mnogo više od toga. Prvi put čujem da neko uzima top android box za stremio😀
 
Nije to jedini razlog naravno, ali je bio dosta bitan. Želim emulatore da isprobam kako rade, ai upscaling i plex server.
 
Lično bi me više pogodio pad rd nego stremio. Nisam ni toliko koristio stremio zato što nije postojao za WebOs. Plex + rd su mi super radili.
Taman sam posle dve godine oklevanja naručio nvidia shield zbog stremio i oni baš sada izbacuju podršku za Lg. :)
ja nikako da namestim plex + rd, jer sam negde procitao da komp mora da bude upaljen iako koristis apk na tv. Jel to tacno? Jer preko kompa ne gledam nista niti je upaljen pa ako mora tako onda mi nesto nema poente da namestam, ionako sam video da je nesto komplikovano namestiti plex + rd.
 
Pa plex server mora uvek da bude online nebitno koji klijent koristiš. Ne znam kako i odakle si mislio da vučeš sadržaj? Plex debrid je ok kad se namesti i najveća prednost je što ne krši pravilo jedne ip adrese, a više osoba gleda.
 
Da li je komplikovano podešavanje Plexa i RD ? I na koji način Plex klijent na LG WebOS-u koristi taj RD servis? Da li se fajlovi skidaju na komp pa su onda vidljivi na tv-u preko Plex media servera, jer to mi nema smisla , onda ću pre skinuti bilo šta sam i gledati preko bilo kog media servera.
 
@miler Suština ovoga je da skripta nalazi video link u RD cache-u a rclone program "mount"-uje to tako da kompu i Plex serveru koji na kompu deluje kao da je taj video lokalno na hard disku. Pošto Plex server je tako glupav i limitiran da nudi samo dodavanje lokalnog sadržaja sa kompa, dakle Plex server čak ne podržava ni direktno dodavanje regularnih network share-ova tipa Samba/Windows share, NFS... već i to mora da se "mount"-uje na komp u neki folder (u slučaju Linux OS) odnosno da se share-u dodeli "drive letter" u slučaju Windows-a.

Znači radi tako što Plex server skida tj stream-uje video sa RD servera i prosleđuje (re-streamuje) na Plex klijent aplikaciju. To što skida po malo naravno da "kešira" privremeno na HDD kompa na kom ti je PLex server.
 
Da li je komplikovano podešavanje Plexa i RD ? I na koji način Plex klijent na LG WebOS-u koristi taj RD servis? Da li se fajlovi skidaju na komp pa su onda vidljivi na tv-u preko Plex media servera, jer to mi nema smisla , onda ću pre skinuti bilo šta sam i gledati preko bilo kog media servera.

Za prosečnog korisnika nije najprostije, ali nije ni nešto super komplikovano. Ja sam napravio bat fajlove da mi windows pokreće plexdebrid na startup. Dobro je jer možeš posle u podešavanjima da namestiš koje fajlove skida. Recimo zbog tv-a sam podesio da ne skida sadržaj sa dts zvukom.
 
@miler Suština ovoga je da skripta nalazi video link u RD cache-u a rclone program "mount"-uje to tako da kompu i Plex serveru koji na kompu deluje kao da je taj video lokalno na hard disku. Pošto Plex server je tako glupav i limitiran da nudi samo dodavanje lokalnog sadržaja sa kompa, dakle Plex server čak ne podržava ni direktno dodavanje regularnih network share-ova tipa Samba/Windows share, NFS... već i to mora da se "mount"-uje na komp u neki folder (u slučaju Linux OS) odnosno da se share-u dodeli "drive letter" u slučaju Windows-a.

Znači radi tako što Plex server skida tj stream-uje video sa RD servera i prosleđuje (re-streamuje) na Plex klijent aplikaciju. To što skida po malo naravno da "kešira" privremeno na HDD kompa na kom ti je PLex server.
Drugim rečima , sama aplikacija za TV je neupotrebljiva bez uključenog PC-ja? Bezveze. Taman sam mislio na ovom starijem LG-ju da se zezam sa ovim pošto kroz browser ne radi Stremio (WebOS je 3.5), ali neću sad, jednostavniji mi je Serviio.
 
@miler Pa naravno :D Kako misliš da gledaš sadržaj na Plex klijent app bez da je uključen PLex server program? A da to nije ono malo bezveznog online sadržaja koji Plex nudi za dž, one bezvezne internet TV kanale koji niko živi ne gleda...
 
@miler Pa naravno :D Kako misliš da gledaš sadržaj na Plex klijent app bez da je uključen PLex server program? A da to nije ono malo bezveznog online sadržaja koji Plex nudi za dž, one bezvezne internet TV kanale koji niko živi ne gleda...
Nisam znao kako funkcioniše.Mislio sam da možda postoji neki addon kao Torrentio za Stremio ili Umbrela, Fen, Shadow za Kodi koji pronalazi linkove za hostere tj RD. Da li je moguće da ne postoji nikakav drugi način da se RD koristi na LG-ju sem Stremia i to kroz browser.
 
Mislio sam da možda postoji neki addon kao Torrentio za Stremio ili Umbrela, Fen, Shadow za Kodi koji pronalazi linkove za hostere tj RD

Za Plex aplikaciju ne postoji. Jer bi to bilo u suprotnosti sa njihovom filozofijom i pristupom gde žele što prostije klijent aplikacije / player-e a sva pamet i kompleknost da je izmeštena na server kompomentu koju dele svi ti klijent app za razne operativne sisteme.
A i za Plex server su pre par godina ukinuli zvaničnu podršku za plugin-ove. Plex server za razliku od JellyFin , Emby i Kodi čak ne nudi ni mogućnost dodavanja externog, online sadržaja pomoću ".strm" fajlova koji unutra sadrže HTTP / HTTPS link do tog nekog online sadržaja. Da podržava umesto svog ovog zezanja sa rclone i mount-ovanjem online fajlova ova "plex debrid" skripta bi mogla ceo posao da završi tako što (nakon što nađe streaming link na RD serverima) generiše .strm fajlove sa RD server linkom kao sadržajem i folder sa gomilom .strm fajlova dodaš kao Plex library... kao što to možeš za Kodi i družinu (tako i rade Kodi addons koji nude opciju da iz addon-a exportuješ i dodaš nešto u Kodi Library).
 
Ma bukvlano ne treba ništa više od stremia, zali boze vremena izgubljenog na podešavanja kodija, plexa, skidanja torrenta, traženje prevoda, milion zajebancija, stremio + rd i strimujes sve sta hoćeš sa prevodom u kojoj god rezoluciji, hdr, dv, da, sve radi...msm kapiram ja da ce se sad javiti neko, ne mogu na stremiu da namestim ovo i ono da mi ovo radi sa tim i tim, al za prosečnog čoveka kad upalim tv i hoću da pustim nešto na brzaka i da odmah sve radi u 4k, stremio je najbolja stvar
 
@fadeaway_dunk Sve je stvar ličnih navika i potreba. A glavni i manje više jedini razlog zašto bi se nego zezao sa ovim Plex + RD skripta setup-om je ako ima potrebu da deli jedan RD nalog na takav način da se istovremeno koristi iz 2,3... kuće tj sa različitih IP adresa. Jer tako onda ne može N puta Streamio istovremeno a ovako može N puta Plex aplikacija istovremeno (gde je naravno upload brzina internet konekcije tamo gde ti je Plex server limitirajući faktor koliko istovremeno ljudi može da jaši, i koji je max kvalitet koji može da se re-streamuje kroz PLex server).

Za tu vrstu deljenja jedne RD pretplate bi u slučaju Streamia morali svi da jaše na istom VPN serveru pa da tako izgleda RD serverima da se sve gleda sa jedne IP adrese. I tu je naravno za brzine kroz VPN tunel limitirajući faktor upload brzina na VPN serveru i koju količinu podataka hardver na kom je VPN server može da enkriptuje.

 
Nije jedini razlog. Naveo sam primer gore gde je jedna od najboljih opcija za Lg koji ne podržava dts, ujedno selektuješ kvalitet i vrstu fajlova koju plexdebrid traži.
 
Ili kupiš soundbar(sa dts podrškom) i rešiš i taj problem.
 
Gledao sam ali sam odustao jer mi je dovoljno dobar zvuk na Cx. To je vuklo i Nvidia shield da bi puštao dts. Sve zajedno bi dosta ispalo a benefiti me nisu privukli da se toliko otvorim. 🙂
 
Isprobao sam ovaj addon koji prevodi online titlove na izabrani jezik. Koristi neki microsoft translator na kome napravite besplatan nalog i iskopirate API u addon . Imate 500000 karakreta za prevod na raspolaganju mesečno. Onako, nije na nivou google translate ali nije loše za one koji se ne snalaze sa engleskim a hoće da pogledaju neku seriju ili film za koji nema titlova na našem jeziku.
 
Instalirao sam sinoć Stremio na Samsung TV 2022., isprva mi izbacivalo greški, ali se instaliralo.

Aplikacija radi super na TV-u, gledam sadržaj normalno bez zastajkivanja. Iako imam vise streaming servisa, kad god čujem za neku dobru seriju, nema je kod nas ni na jednom servisu pa rekoh da se okušam i sa Stremio. Super je.
Samo jedno pitanje (ne razumem se inače u servise poput Stremia), on ne downloaduje sadržaj nego ga samo streamuje (po imenu je logično, ali eto da pitam 😅)?
 
Instalirao sam sinoć Stremio na Samsung TV 2022., isprva mi izbacivalo greški, ali se instaliralo.

Aplikacija radi super na TV-u, gledam sadržaj normalno bez zastajkivanja. Iako imam vise streaming servisa, kad god čujem za neku dobru seriju, nema je kod nas ni na jednom servisu pa rekoh da se okušam i sa Stremio. Super je.
Samo jedno pitanje (ne razumem se inače u servise poput Stremia), on ne downloaduje sadržaj nego ga samo streamuje (po imenu je logično, ali eto da pitam 😅)?
Ako koristis Real Debrid strimuje, ako koristis torrent addone skida.
 
Imas negde u opcijama da podesis da li ce da cuva skinute fajlovi, i velicinu tog keša
 
Nazad
Vrh Dno