Šta je novo?

Steam Deck

Ima li neko mogucnost da nabavi Steam Deck Oled?
Ako takav postoji neka mi pusti PM 🙏
 
Da li neko koristi neki drugi punjac za deck?
Sutra mi stize oled verzija ali sa adapterom jer nije za eu trziste pa bih ga punio punjacem od telefona ili lap topa, mislim da su oba od 45w. Ne znam da li moze da mu skodi to.
 
Nemam drugi 45W da probam, ali iznenadjujuće 25W Samsung punjač je dovoljan da se igraš na njemu i da se polako puni. Trebalo bi da možeš bez problema sa adapterom da koristiš originalni punjač.
 
Hvala. Videcu od koliko vati je fabricki, mada ce on sam da vuce koliko mu treba ako ga nakacim na jaci.
Imam samsungov od 45w i od macbooka ali mislim da je 65w. Probacu na samsungov.
 
Slobodno koristi punjač od Macbook-a. Ja ga često punim njime. A trenutno koristim Steam Deck punjač da punim Macbook.

Mada zašto ne bi uzeo običan EU adapter i koristio Steam Deck punjač?
 
Da li neko koristi neki drugi punjac za deck?
Sutra mi stize oled verzija ali sa adapterom jer nije za eu trziste pa bih ga punio punjacem od telefona ili lap topa, mislim da su oba od 45w. Ne znam da li moze da mu skodi to.
Nisam punio Deck ali jesam Ally sa 140W kineskim GaN3 punjačem. Ne vidim što bi mu štetilo. Punio se tokom igranja preko isto kineskog 100w kabla, fast charging, max perf, nikakav problem. Svakako je to kvalitetniji punjač od onog što stiže uz uređaj.
Inače fina spravica taj Ally ali treba da prođe bar još dve generacije, da bi ovo meni postalo interesantno (tanje, tiše, lakše, brže, po mogućstvu izrađeno od neke metalne legure).
 
@Corvus Corax
Dobijam vec adapter uz punjac ali ne znam kog je porekla, tj. da li je neki kinez. Mozda nece nista da steti ali ih jednostavno ne volom.
Hvala drugari na javljanju, onda cu lako resiti punjenje. Znacilo mi je misljenje iz prve ruke da bih znao da li se puni bez problema.
 
Imam jos jedno pitanje, da li gasite konzolu kad ne igrate par dana ili je uvek na stend baju. Stigla je sprava pa cu setovati sve cim zavrsim sa poslom.

Morao sam da je raspakujem na brzaka. Ovo cudo je ogromno, bas mi se svidja na prvi utisak i deluje mi bas kvalitetno odradjeno.
Na ovome moze komotno sve da se igra, displej uopste nije mali.
 
Imam jos jedno pitanje, da li gasite konzolu kad ne igrate par dana ili je uvek na stend baju.
Primetio sam da nije baš štedljiva u sleep modu i više puta mi se dogodilo baš kada bih da igram - baterija na 20%. Zato je gasim kada ne planiram da je koristim kasnije tog dana.
 
E kul, isto imam obicaj da gasim sve uredjaje, kad spavam ja odmaraju i oni.

Inace je prvi utisak fenomenalan. Setovao sam sve. Sve je pregledno i fluidno i deluje jako kvalitetno. Ne smeta mi kuciste od plastike jer bi u suprotnom bio pretezak i gubio bi smisao dzepne konzole.
 
Zavisi koja se legura koristi. Imaš miševe koji su od legure magnezijuma iste težine kao miševi realno od kinder jaje plastike, rigidnost neuporediva.
Ionako je teško ko tuč, 640 grama je mnogo za te dimenzije, imaš laptope od 13 inča koji su jedva nešto teži. Što znači da je plastika debela da bi bio što kvalitetniji uređaj dok u slučaju metalne legure to ne mora biti tako. Ali bi takav uređaj bio manje otporan na udarce i ogrebotine, sve ima svoje. Svakako ja bi radije takav uređaj pa ga strpao u TPU shell nego plastični pa u TPU shell.

Nemoj da te pogađa što ne možeš igrati sve igre na SteamOS, recimo EA Games i slične raspade.
Ionako rade katastrofalno na Windows handheldima, pogovo FC24. Tako da mu dođe na isto.
Ono što radi dobro na SteamOS, radi dobro i na Ally ili Legion Go. Zapravo rade bolje na SteamOS, zbog rezolucije i kvaliteta ekrana a i inicijalno su takve igre optimizovane baš za Steam Deck a ne Windows handhelde, iako su slični SoC unutra.
Ne znam što po netu nema više o tome ali meni baš loše izgleda 720p na Ally, jer nije nativna. Ko ne vidi razliku između 1080p i 720p na tom ekranu ili je plaćen ili ćoraviji od mene.
Mada kada uključiš FSR onda nije i bitno jer je slika svakako užasno mutna kada se uključi FSR. Jeste to 7 ili 8 inča, što je mnogo manje od 27 inča na koliko se igram na desktopu ali je to 7, 8 inča da 25 cm od očiju, meni nekako još i vidljivije sve mane jer sam ćorav pa mi je stalno mutnjikavo sa standardne udaljenosti sa koje se igram na desktopu, dok ovde vidim sve mane vrlo jasno i izraženo.

Pritom Steam Deck troši mnogo manje bateriju u takvim uslovima. Na Ally stalno vuče preko 20W, kada podesiš 15w profil a ispod toga perf su bezveze. Ally ako prebaci 2 sata u nekoj igri, uspeh...
Takođe, Windows je baš bezveze za ovakav tip uređaja (overlay koji pakuju nikada ne radi idealno), tako da i tu Steam Deck pobeđuje.

Zato i kažem, ko baš voli handheld njemu je ova generacija super, ja baš nešto i nisam handheld guy, meni je desktop zakon i onda ovo postaje samo niz kompromisa. Da bi mi postalo zaista interesantno mora tu dosta toga da se unapredi. Ali barem nisu skupe spravice, to je veliki plus.

Mislio sam i ja uzeti Steam Deck ali sam posle iskustva sa Ally shvatio da bi mi stajalo po strani, kao veliki broj drugih uređaja dok bi desktop rabio 99% vremena.
 
Meni je desktop isto broj jedan, sve na njemu radim i imam najveci komfor. Steam deck bi mi sluzio kada odem negde na nekoliko dana i uhvati me kriza za necim sto sam poceo da igram da mogu da se malo zadovoljim.
Jos ga nisam koristio jer je danas stigao ali sam mu se obradovao mnogo vise nego bilo kojoj konzoli do sada, recimo ps5 koji mi skuplja prasinu vec duze vreme.

Takodje mislim da je kupovina decka prava stvar za nekoga ko ima pozamasnu steam biblioteku i backlog.
 
Valve je izbacio listu 100 najpopularnijih igara za Deck. Lepo izgleda lista
https://store.steampowered.com/sale/decktop100
Ali dobar su posao napravili, posebno sad kad su ubacili OLED i postavili cene tako da ako ga kupiš kajaćeš se, ako ga ne kupiš (izabereš LCD 256) kajaćeš se :d

Steva testirao Legion Go vs. ROG Ally & Deck OLED
Lepo se Deck (OLED) drži, imajući u vidu znatno sporiji SoC. Izgleda da je Valve uradio bolji posao od Microsoft-a i Asus-a ;)
 
Uzeh i ja OLED verziju i ne kajem se. Odlicna masina.

Prvo sto sam presao na njemu je SpaceMarine 1, igra zakucana na 90fps.
 
Oled je malo laksi i tisi u radu, ali najveci dobitak je poboljsana baterija [i naravno OLED ekran].
 
Evo stigao i meni 64gb model. Za sada odlicno izgleda u poredjenju sa Switch v2 ili lite iskreno,dobri su hvatovi pozadi. Softver je i dalje malu cudnjikav,nekada se zakucao,ne moze lako da se nekako iz desktop moda izadje nazad i tako neke sitne stvarcice.
Testirao malo emudeck, malo dredge malo tipa jos nesto sitno za sada lepo radi. Da uzmem neku sdkarticu pa cu probati recimo i days gone.
 
Da li je neko od vas probao World of Warships na steam decku kako ide i dali je moguce igrati.
Posto samo to igram na pc razmisljam da isti zamenim deckom ?
 
Imas dosta snimaka na netu, radi dobro samo prvo treba instalirati Wargaming launcher.
 
Nazad
Vrh Dno