Šta je novo?

Sta posle Obliviona???

jonesba

Slavan
Učlanjen(a)
01.01.2007
Poruke
485
Poena
320
E poz ljudi...Hah posle 2 godine igranja ove fenomenalne igre verovali ili ne malo mi je dosadila ali je zato postavila neke standarde po pitanju onoga sto zelim od igre...Dakle

Zanima me vasa preporuka za Action RPG koji je slican Oblivionu ali pre svega u nekoliko stvari tj cak mozda samo u jednoj a to je

Stil borbe...Znaci ne zelim Action RPG tipa klikcesh na protivnika(instalirao Witcher i razocarao se kako kamerom tako i stilom borbe a bogami i load-ovanju) i on sece sece dok ga ne ubije...Zelim nesto kao u Oblivionu znaci da jednim klikom misha zadam udarac,postavljam stit, i tako dalje znate i sami combat sistem u Oblivionu...

Dalje ne palim se na grafiku ali bi moglo nesto eye candy sto moze moja masina da izgura...

Volim veliki izbor oruzja i opreme,alchemy i tako to pa bi bilo dobro da to ta igra pruza...

Znaci molim vas ako mozete preporucite nesto jer stvarno ne znam sta da igram a Oblivion ne mogu ponovo(dosadi bre....)
 
Usputna stanica do nekog extra RPG-a koji trazis bi mogla da ti bude igra Fable: The Lost Chapters. Kliknes - udaris, kliknes - udaris... Dobra je.

A jesi li igrao sve dodatke za Oblivion?
 
Gothic 3 bi ti najviše pasovao, kako mi se čini.
 
Modove za Oblivion jesam i to sve sto vrede...Naravno Oblivion bez OOO moda je njesra igra mnogo se ponavlja i dosadna je...Mislim da bi Bethseda morala da kontakira Jorge Oscuro-a kada bude pravila TES 5 jer bi oficijelna podrska za OOO mod bila odlicna...

Eeee Gothic kako se toga nisam setio...Secam se neke price o enormnoj zahtevnosti(kad se pojavio mislim) i mislim da je u isto vreme kad i Oblivion

Hvala filipenko...I am open for sugestions
 
pa ako ti grafika nije problem gothic 2 je (po meni) jedno 10X bolje igra od trojke.
a takodje i morrowind je vredan paznje ako mozes da podneses grafiku od pre par godina...

takodje,ak ovolis lagane rpgove i one click sistem borbe,mozda bi ti kotori lepo legli (jos i ako volis SW...).nije bas slicno sa oblivionom,ali ce ti se sigurno svideti.
 
Igrao sam Knights of The Old Republic II i igra mi je bila fenomenalna posebno za jedan klik klik sistem borbe(koji sam naglasio da bash ne mirishem tj nije ono sto trazim sad posle Obliviona) inace KOTOR II mi je bio prvi RPG u zivotu :)

Grafika stvarno nije problem tj nije na odmet ali nije ni neophodna...Videcu i Gothic II...Morrowind sam probao ali mi je smesno kretanje lika koji se krece kao lutka a i grafika i sam feeling mi je nekako mracan...Mozda joj dam josh jednu sansu(mislim Morrowindu)...
 
evo sad ti je bas izasao i mass effect.on je koliko sam ja skapirao bas neka veza izmedju borbe u kotoru i klasicnog napucavanja.mozda ti se i on svidi...

a ako ti se svideo kotor II odigraj i keca posto je dosta bolji od dvojke.
 
Kupi X360, na njemu imas dobre RPGove. Gears of War, Halo 3, GTA4, svaka od njih je best game evah!!!!12137
 
Ruku na srce, na Xboxu i PS3 takođe ima Oblivion, koji jeste best game evah, uskoro će Fallout 3, najavljen je i Gothic 4, a na PCju ne vidim ništa bolje od toga ni u najavama...ako gledamo vrhunske naslove, naravno.
 
Poslednja izmena:
Prvo Morrowind pa sve ovo ostalo shto ti je predlozeno ... a za Gothic 3 sachekaj par meseci izlazak expanzije koja ce doterati gameplay (nadam se) koliko toliko - do tada Gothic 1 i Gothic 2 Night of the Raven mozesh bez ustruchavanja :) (intelektualni uzitak zagarantovan).
 
Hmmm evo ovako da malcice skrenem sa teme...Oblivion za konzolu je njesra ali samo zbog jednog razloga...Ne postoje user modovi(pre svega bi mi nedostajao OOO) Verujte mi kad kazem ja Oblivion ne bi ni pipnuo da nema OOO jer je igra bez toga prelagana(kod mene je difficulty bar u svakoj igri odma na Hardest tako da)

Ok ne kontam zar nece Gothic i Fallout na PC???? Mislim nema veze al mi malo cudno...

Anyway...Gothic II cu verovatno uzeti originale a mozda i Gothic III jer je cena smesna a ne da mi se skidati sa neta jer je seedovano uzasno kao i uvek

Probacu opet Morrowind i datu mu sansu iako mi je smesan sam izgled lika al ok...Nadamo se da ce prica da nadoknadi...I da totalno sam u igri ako je prica dobra bez obzira na godinu proizvnodnje :)
 
The Witcher je onda sledeca igra koju treba probas :) bez obzira na to sto si se razocarao treba da das igri jos koju sansu. Zaista je FANTASTICNA.
 
The Witcher je onda sledeca igra koju treba probas :) bez obzira na to sto si se razocarao treba da das igri jos koju sansu. Zaista je FANTASTICNA.

Apsolutno si u pravu Oblivion je stvarno odličan ali The Witcher ga šije za dve klase.Savršena igra,samo je bitno na početku se ne predati sa načinom borbe i uživanje je zagarantovano.
 
Ako hoce da udara i blokira na dugmice ima God of War, Devil May Cry i kako li se zove ono sa Xboxa, neki Nesto Nija Gaiden Nesto. U 99% pravih RPGova likovi se bore u zavisnosti od statova a ne od klikova.
 
Hmmm evo ovako da malcice skrenem sa teme...Oblivion za konzolu je njesra ali samo zbog jednog razloga...Ne postoje user modovi(pre svega bi mi nedostajao OOO) Verujte mi kad kazem ja Oblivion ne bi ni pipnuo da nema OOO jer je igra bez toga prelagana(kod mene je difficulty bar u svakoj igri odma na Hardest tako da)

Ok ne kontam zar nece Gothic i Fallout na PC???? Mislim nema veze al mi malo cudno...
Pretpostavljao sam da si odigrao Morrowind kad si tako bio oduševljen Oblivionom, pa sam mislio da to ne ulazi u domen pitanja. Svakako Morrowind, fenomenalna igra. Što se tiče OOO, prezirem taj mod. Sve je to lepo, igrati na hardest itd. ali šta suštinski dobijaš time što ćeš medveda udariti 200 puta umesto npr. 8 puta? Te gradacije imaju poentu kada menjaju gejmplej i pružaju neki istinski izazov, koji se ne rešava čestim vraćanjem u grad po potione, restovanjem na svaka 2 minuta ili kupovinom 380 potiona pre izlaska iz grada. Recimo, u NWN2 je to dobro rešeno, pošto se na težem nivou implementiraju drugačija tj. strožija D&D pravila pa to utiče na gejmplej itd. - druga je stvar što igra sux :d

Gothic 4 (preciznije - Arcana: A tale from Gothic World ili kako već :) ) i Fallout 3 će naravno doći i na PC. Samo sam morao da reagujem na undefinedov cinizam, ništa više :p
 
Ako hoce da udara i blokira na dugmice ima God of War, Devil May Cry i kako li se zove ono sa Xboxa, neki Nesto Nija Gaiden Nesto. U 99% pravih RPGova likovi se bore u zavisnosti od statova a ne od klikova.
To o čemu pričaš uopšte nisu RPGovi nego akcione avanture. Niti ih reklamiraju kao RPGove, niti ih iko smatra time. Podjednako si relevantno mogao reći da je Quake očajan RPG.
 
Ono što on traži, a da je u RPG igri, postoji samo u Morrowindu, Oblivionu i pomalo u Ghoticima. Za Witchera je već rekao da mu se ne dopada. Nema svrhe da mu predlažemo MOTB ili neki KOTOR.
 
i pomalo u Ghoticima.
Nemoj da vredjas Gothic!!! (pogotovo 1 i 2) :smash: :)


Edit: (ovo se odnosilo prvashodno na borbu) :D

Savetujem Gothic 1 i 2, ima zanimljivu pricu, odlicnu atmosferu...Nece se pokajati ;)
 
Poslednja izmena:
Hmmm evo ovako da malcice skrenem sa teme...Oblivion za konzolu je njesra ali samo zbog jednog razloga...Ne postoje user modovi(pre svega bi mi nedostajao OOO) Verujte mi kad kazem ja Oblivion ne bi ni pipnuo da nema OOO jer je igra bez toga prelagana(kod mene je difficulty bar u svakoj igri odma na Hardest tako da)

Ok ne kontam zar nece Gothic i Fallout na PC???? Mislim nema veze al mi malo cudno...

Anyway...Gothic II cu verovatno uzeti originale a mozda i Gothic III jer je cena smesna a ne da mi se skidati sa neta jer je seedovano uzasno kao i uvek

Probacu opet Morrowind i datu mu sansu iako mi je smesan sam izgled lika al ok...Nadamo se da ce prica da nadoknadi...I da totalno sam u igri ako je prica dobra bez obzira na godinu proizvnodnje :)

Potpuno se slažem sa tobom vezano za OOO,bez njega mi je Oblivion nezamisliv.
Ja bih ti isto preporučio The Witcher jer je zaista remek delo sa extra pričom a na stil borbe ćeš se brzo navići bez obzira koliko ti čudno izgledalo u početku.

@filipenko
poenta moda nije da udariš medveda 200 puta nego da ti neće pasti na pamet da ga uopšte udariš dok ne budeš dovoljno jak da bi to rešio sa pristojnijim brojem udaraca,poenta moda je da nećeš provesti sat vremena probijajući se kroz pećinu punu Xivilaia i storm atronacha da bi kao nagradu u kovčegu sa "blagom" dobio jabuku,15 zlatnika i metlu,poenta moda je da šuma nastanjena vukovima i jelenima neće preko noći biti napunjena lavovima,medvedima i wiil-o-whisp,poenta moda je da neće najgori low-life Cyrodiila koji pljačka po mostovima sebe obući u ebony i daedric oklope i snadbeti se enchantovanim glass mačevima samo zato jer si ti malo ojačao u međuvremenu,poenta moda je da spasilac carstva,šampion arene,grandmaster svega i svačega,koji se bukvalno borio sa snagama pakla i pobedio,neće biti rasturen u kafanskoj tuči od Leyavinskog stražara koji je sve vreme cirkao u krčmi dok si ti spasavao svet...Možemo ovako u nedogled.Ovaj mod je upravo ono što je Oblivion trebao da bude od starta.
 
Da li si probao Dark Messiah Might & Magic?Meni je ta igra bolja daleko od Obliviona pocev od grafike,gameplay-a,efekata i sl..Jedina igra koju sam igrao sa zeljom i iscekivanjem kad cu ponovo sesti da nastavim sve dok nisam obrnuo 3-4 puta pa cak i tad te nesto novo iznenadi!Probaj ako nisi igrao!
 
Ono što on traži, a da je u RPG igri, postoji samo u Morrowindu, Oblivionu i pomalo u Ghoticima. Za Witchera je već rekao da mu se ne dopada. Nema svrhe da mu predlažemo MOTB ili neki KOTOR.

Tu se slažemo :)
Opet, po onome što ti kažeš, Gothicu tu nije mesto, a bogami ni Oblivionu, i tu postoji taster za blok. A vidiš da mu se Oblivion svideo, iako po tvom kriterijumu nije RPG :) Ostaju one igre od pre potopa sa pogledom iz aviona :d

@filipenko
poenta moda nije da udariš medveda 200 puta nego da ti neće pasti na pamet da ga uopšte udariš dok ne budeš dovoljno jak da bi to rešio sa pristojnijim brojem udaraca,poenta moda je da nećeš provesti sat vremena probijajući se kroz pećinu punu Xivilaia i storm atronacha da bi kao nagradu u kovčegu sa "blagom" dobio jabuku,15 zlatnika i metlu,poenta moda je da šuma nastanjena vukovima i jelenima neće preko noći biti napunjena lavovima,medvedima i wiil-o-whisp,poenta moda je da neće najgori low-life Cyrodiila koji pljačka po mostovima sebe obući u ebony i daedric oklope i snadbeti se enchantovanim glass mačevima samo zato jer si ti malo ojačao u međuvremenu,poenta moda je da spasilac carstva,šampion arene,grandmaster svega i svačega,koji se bukvalno borio sa snagama pakla i pobedio,neće biti rasturen u kafanskoj tuči od Leyavinskog stražara koji je sve vreme cirkao u krčmi dok si ti spasavao svet...Možemo ovako u nedogled.Ovaj mod je upravo ono što je Oblivion trebao da bude od starta.
Hm, da. Međutim, zar mnogi heroji baš tako i ne završe, u kaljuzi kraj kafane isprebijani od lokalnih badža? :) Morrowind je ovo imao i svojevremeno mu je baš zamerano što te čini bajom nad bajama, pa igra postaje prelaka posle nekog vremena. Šta znam, meni je dobro i jedno i drugo. Konačno, zašto da lopov ne drpne neke Glass armore, pa kako si ti došao do njih, priznaj :p

Da li si probao Dark Messiah Might & Magic?Meni je ta igra bolja daleko od Obliviona pocev od grafike,gameplay-a,efekata i sl..Jedina igra koju sam igrao sa zeljom i iscekivanjem kad cu ponovo sesti da nastavim sve dok nisam obrnuo 3-4 puta pa cak i tad te nesto novo iznenadi!Probaj ako nisi igrao!
Jedino je problem što to nije RPG. Da ne ulazim u kvalitet naslova, radi se o akcionoj avanturi koja veze sa RPGom nema. Jedino joj je zajedničko što ima mačeve i magije :)
 
Poslednja izmena:
Hmm sto se tice Witchera atmosfera i prica su odlicne ali me malko nervira kamera i sistem borbe...Mada mozda i dam igri sansu jer kad sam progutao KOTOR(odlicnih 2 meseca zabave dok nisam presao sa DARK i GOOD side :))

Sto se tice OOO kod njega mi se svidja sto imash drugaciji sistem levelovanja...U Vanila Oblivion-u kad dodjesh do level 20-25 i banditi imaju Daedric Armor i Weapons niko ti ne moze nista,magija je smesna ne moze da te povredi znacajno...Glavne likove sredish u 2 poteza pa s time ne treba budziti nista sem Blade,Endurance i Strength...I naravno Alteration da se moze sto vise poneti sa sobom...

OOO daje drugu pricu svemu...Recimo kad krenete igru imate tamnica i pecina gde bi bilo bolje da se ne ulazi ako niste spremni sto znaci ja na levelu 1 srecem level 30-40 Bossove a npr ja kad sam na Level 30 srecem izmedju ostalog i lakse protivnike...
Docepati se retkog Armora i Oruzja je umece i treba se znati boriti koristiti sve skill-ove imati poneki Master skill i dobijesh onaj osecaj da si zasluzio svoj loot...
Da ne pominjem zilion oklopa i oruzja koje donosi OOO,pa novih protivnika,Questova,pametniji AI i naravno malo tezu igru...Ali kad se razvijete posle nije teska vec samo u pocetku sto je i poenta zar ne...

Da ne off topicujem vise Oblivion moram ostaviti iza sebe jer sam stvarno odigrao sa svakom rasom krenuo na vise pathova ocistio sve sto se moze ocistiti itd...

Probacemo Witchera...inace prosao sam onaj proloque tj tutorial kad jurim sastojke za napitak...Iskreno se nadam da Witcher ima OPEN LAND sistem ali kontam da ipak nece biti tako koliko vidim...

Gothic kad da skinem Morrowind kad ga nadjem medju CD-ovima

Ono za Devil McDonalds i tabacine necu da komentarishem posto izgleda koju god igru da krenem da igram prvo trazim RPG elemente i odma uporedjujem sa Oblivionom...Ali slazem se da Oblivion ponekda lici na hack and slash tabacine avanture... :)
 
OPa pretece me fortes sa objasnjenjem OOO(drago mi je da josh neko shvata poentu OOO)

Dark Mesiah to odlicno zvuci...Sto bi rekli trk na gamespot i slicne za opis...Keep them coming
 
Two Worlds v1.6
 
@filipenko
poenta moda nije da udariš medveda 200 puta nego da ti neće pasti na pamet da ga uopšte udariš dok ne budeš dovoljno jak da bi to rešio sa pristojnijim brojem udaraca,poenta moda je da nećeš provesti sat vremena probijajući se kroz pećinu punu Xivilaia i storm atronacha da bi kao nagradu u kovčegu sa "blagom" dobio jabuku,15 zlatnika i metlu,poenta moda je da šuma nastanjena vukovima i jelenima neće preko noći biti napunjena lavovima,medvedima i wiil-o-whisp,poenta moda je da neće najgori low-life Cyrodiila koji pljačka po mostovima sebe obući u ebony i daedric oklope i snadbeti se enchantovanim glass mačevima samo zato jer si ti malo ojačao u međuvremenu,poenta moda je da spasilac carstva,šampion arene,grandmaster svega i svačega,koji se bukvalno borio sa snagama pakla i pobedio,neće biti rasturen u kafanskoj tuči od Leyavinskog stražara koji je sve vreme cirkao u krčmi dok si ti spasavao svet...Možemo ovako u nedogled.Ovaj mod je upravo ono što je Oblivion trebao da bude od starta.

E sad si mu ga... :)
 
Hmm sto se tice Witchera atmosfera i prica su odlicne ali me malko nervira kamera i sistem borbe...Mada mozda i dam igri sansu jer kad sam progutao KOTOR(odlicnih 2 meseca zabave dok nisam presao sa DARK i GOOD side :))

Ne znam sta fali sistemu borbe? Nema besomucnog kliktanja jer NEMA koristi od toga. Jako je vazno da u pravom momentu zadas udarac kako bi on imao nekog efekta na neprijatelja. Kamera se da preziveti uostalom presao si KOTOR sta se zalis :D :D :d

Inace ispascu glup u drustvu (mozda) ako kazem da je meni Gothic 3 ******. Grafika je uzas, izvodjenje tu i tamo... generalno je ostavio dno utisak na mene.
 
Poslednja izmena:
@jonesba
nažalost nije open land, ali veruj mi dovoljno je veliko područje.Kad te priča bude "uhvatila" negde u drugom chapteru,biće ti svejedno i da ti ceo svet u igri bude predstavljen jednom sobom i da ti grafika bude kao u prvom wolffensteinu :D
Kao što reče voodoo verovatno će ti najviše odgovarati OTS kamera(treće lice).

@filipenko
Tačno to jeste bila mana Morrowinda,ali ooo nije uzeo taj koncept nego nešto između,tj. npc-evi i protivnici se leveluju ali drugačijim tempom i ne tako drastično(i ne svi).Dakle bolji je i od TES3 i od TES4 koncepta.
 
A i to sto kazesh...Preziveti kameru u Kotor-u i spreman si za sve...Veceras se ozbiljnije udubljujem u Witchera pa cemo da vidimo sta ima da pruzi...

Cuh komentar za TWO WORLDS...Skinuo sam jednom tu igru ali kad sam je instalirao nisam imao zvuk koliko se secam pa sam je deinstalirao ali se secam da je bilo ono slicno Oblivionu tj taj fazon ARPG...

Pa idemo na Witchera pa sta mi bog da...
 
Nazad
Vrh Dno