Šta je novo?

Sta posle Obliviona???

Ruku na srce, na Xboxu i PS3 takođe ima Oblivion, koji jeste best game evah, uskoro će Fallout 3, najavljen je i Gothic 4, a na PCju ne vidim ništa bolje od toga ni u najavama...ako gledamo vrhunske naslove, naravno.

a ako gledash na konzolama imash vishe naslova u najavi? sve sa PCa ode na konzole gde postane totalno dumbed down, pardon next gen lol

vrhunskih rpg naslova ima u najavi ali ne ukljuchuju upotrebu reflexa kao primarnu sposobnost...
 
Jedino je problem što to nije RPG. Da ne ulazim u kvalitet naslova, radi se o akcionoj avanturi koja veze sa RPGom nema. Jedino joj je zajedničko što ima mačeve i magije :)


Mozda nije 100% pravi RPG onako kako ga dozivljavaju i prepoznaju pravi poznavaoci i ljubitelji ali takodje spada u Role Playing Game i pod tim se i vodi...P.S.Za mene je od Obliviona jednu duplo bolji,necu da zalazim dublje i izlazem cinjenice...Jedino sto je priblizno slicno Oblivion-u i jeste Dark Messiah!Seti se koliko je ranije samo bilo poredjenja za ove dve igre tek kad su se pojavile!Bile su prestiz u svemu...Dark Messiah je koliko se ja secam cak dobila i dosta vece ocene!
 
Možeš da igraš bilo šta, posle Obliviona sve izgleda dobro. Ja predlažem Morrowind, priseti se kako je sve to izgledalo dok je Elder Scrolls serijal valjao.

Jedina igra slična Oblivionu po količini kliktanja mišem je Diablo.
 
a ako gledash na konzolama imash vishe naslova u najavi? sve sa PCa ode na konzole gde postane totalno dumbed down, pardon next gen lol

vrhunskih rpg naslova ima u najavi ali ne ukljuchuju upotrebu reflexa kao primarnu sposobnost...
Ako računaš JRPG (potezna borba, tebi bi se svidelo :) ), imaš ih i te kako, ako ih ne računaš - nemaš ih ni više ni manje, imaš ih isto toliko koliko ih je i na drugoj platformi. Opet, meni nije ovde cilj da prebrojavam koliko RPGova ima na kojoj platformi, već da ukažem ljudima da undefinedovo cinično pro**njavanje jednostavno ne stoji :) Niti se igre koje on pominje u negativnom kontekstu smatraju RPGovima čak i na konzoli, niti valjaju :)

Mozda nije 100% pravi RPG onako kako ga dozivljavaju i prepoznaju pravi poznavaoci i ljubitelji ali takodje spada u Role Playing Game i pod tim se i vodi...P.S.Za mene je od Obliviona jednu duplo bolji,necu da zalazim dublje i izlazem cinjenice...Jedino sto je priblizno slicno Oblivion-u i jeste Dark Messiah!Seti se koliko je ranije samo bilo poredjenja za ove dve igre tek kad su se pojavile!Bile su prestiz u svemu...Dark Messiah je koliko se ja secam cak dobila i dosta vece ocene!
Svi vole da pričaju o svojim utiscima, ali ze bi da zalaze dublje i izlažu činjenice. A činjenice su da je Dark Messiah fps ili tps, samo smešten u okruženje sa strelama, fireballovima i mačevima. Veze nikakve sa RPGom nema.

Možeš da igraš bilo šta, posle Obliviona sve izgleda dobro. Ja predlažem Morrowind, priseti se kako je sve to izgledalo dok je Elder Scrolls serijal valjao.

Jedina igra slična Oblivionu po količini kliktanja mišem je Diablo.
Ima još jedna slična Oblivionu po količini kliktanja mišem - Morrowind. Te fore "dok je Elder Scrolls valjao" u kontekstu Morrowinda 4/5 ljudi koristi dok ne sazna da se i Morrowind pojavio za konzole :) U svakom slučaju, voleo bih zaista da čujem šta je to toliko strašno u Oblivionu, da ga čini očajnim propalitetom, dok je Morrowind bio sjajna zvezda?

U Oblivion topiku smo svojevremeno Agilni i ja tražili istu stvar od hordi pobornika te teze, da vidimo šta to konkretno fali, a onda smo dobili zilion odgovora koji veze sa životom nemaju i ispostavilo se da kada smo stavili na papir sve elemente da su oni skoro svi bili čak na višem nivou u Oblivionu. Postoje neke sitnije stvari koje su jednostavno izmenjene, ali je to toliko sitno i apsolutno nebitno za RPG žanr, i nimalo ne menja karakter igre. Naravno, uvek ima iracionalnih primedbi, poput "bere se cveće", "izgleda kao bašta" i slično.

Konačno, imaj u vidu ono osnovno - a trebao si to imati u vidu pre nego što si okačio išta - da preporučuješ nešto nekome ko je Oblivion igrao 2 godine i smatra ga za masterpiece. Pošto za razliku od PC Beasta znaš šta je RPG, trebao bi barem da objasniš čoveku gde je ta tanka nit koja čini Oblivion toliko lošim, a njega samo ludakom koji je potrošio 2 godine na igranje lošeg naslova, dok mu drugi nude toliko toga...
 
E filipenko slazem se 100% sa tobom i za TES stvarno lupetaju po celom netu - Samo me bash chudi da si onako reagovao na OOO mod - uopste nije onakav kako si ga opisao.Kombinacija OOO + DeadlyReflex + QTP stvarno od ionako odlichne pravi josh bolju igru.
 
Ako računaš JRPG (potezna borba, tebi bi se svidelo :) ), imaš ih i te kako, ako ih ne računaš - nemaš ih ni više ni manje, imaš ih isto toliko koliko ih je i na drugoj platformi. Opet, meni nije ovde cilj da prebrojavam koliko RPGova ima na kojoj platformi, već da ukažem ljudima da undefinedovo cinično pro**njavanje jednostavno ne stoji :) Niti se igre koje on pominje u negativnom kontekstu smatraju RPGovima čak i na konzoli, niti valjaju :)

...

japanksi rpg :smajlikojipovraca:
zapravo mene je vise intersovali ima li kakav rpg (a pod tim znas na sta mislim) koji izlazi na konzoli (a da nije japansko govanjce) a da ga nema na PCu ?

undefineov cinizam ima osnovu jer se danas svasta klasifikuje RPGom, i tu svakako ima poentu... ako je ME rpg e onda stvarno... zaboga pa neki konzolashki mediji FO3 uporedjuju sa COD4 (jer i COD4 ima rpg elemente lol haha)
 
japanksi rpg :smajlikojipovraca:
zapravo mene je vise intersovali ima li kakav rpg (a pod tim znas na sta mislim) koji izlazi na konzoli (a da nije japansko govanjce) a da ga nema na PCu ?
Ne znam šta da ti kažem, iskreno. Recimo, tebi (a i meni) se svideo Silent Storm, a pre par nedelja je izašla Valkyrie za PS3, veoma slična igra, samo sa skroz drugačijom grafikom u anime stilu. Šta znam, meni će prijati. To je već 1 više nego što će izaći za PC :) Onih klasičnih - neće izaći ništa za konzole što neće izaći za PC, koliko mi je poznato, ali važi i obrnuto - ništa se na PCju neće pojaviti što nije najavljeno i za konzole.

undefineov cinizam ima osnovu jer se danas svasta klasifikuje RPGom, i tu svakako ima poentu... ako je ME rpg e onda stvarno... zaboga pa neki konzolashki mediji FO3 uporedjuju sa COD4 (jer i COD4 ima rpg elemente lol haha)
Imao bi osnovu da je nabrojao neke igre koje se zaista na konzolama klasifikuju kao RPG - na primer, Mass Effect. To bi njegovom stavu dalo određenu težinu, a i ja bih se složio. Međutim, on je krenuo sa Gears of War, Halo 3, GTA4 - to niko ni u ludilu ne klasifikuje kao RPG već kao akciju/shooter. Ali to globalno pljuvanje nema poentu. Tako bih ja sada mogao da kažem da je tipičan PC RPG postao Stalker, koji je dabome krš jer nije ono što RPG treba da bude, RPG elementi nisu razrađeni, trebaju refleksi...iako igra uopšte nije tog tipa, ali to ne sprečava neke da totalno ne-RPG igre proglašavaju RPG naslovima, sve sa ciljem da dokažu da su konzole očajna stvar. Konačno, mnogi "hibridni" naslovi koji se promovišu - makar parcijalno - i kao RPG su sjajna stvar bili i ostali i na PCju, bez obzira što nisu klasičan RPG. Šta je falilo, npr. System Shocku 2 ili Deus Ex-u? Ja sam iskreno u tim igrama uživao više nego u gomili D&D-baci-kockicu-udri-ga-po-glavi hardcore naslovima (there, I said it...:D ).

Konzolaški mediji...ne znam šta da kažem. You got me there. Niti znam o kome se radi niti znam šta su tačno rekli.


Elem, odmičemo od teme i pretvaramo ovo u raspravu koju iniciraju besni PC igrači iz nekog iracionalnog razloga, valjda što će se neke igre uopšte pojaviti na toj platformi i obeščastiti je. Kao da je problem zaobići neki naslov, kao što su i mnogi recimo zaobišli GTA4 na konzoli :) Izvinjavam se čoveku koji je pokrenuo topik.
 
Poslednja izmena:
Kod Two Worlds postoji problem sa zvukom ako nemas instalirane neke drivere mislim da je upitanju WMP 11 ili tako nesto kad se to instalira igra radi ok.
 
Poslednja izmena:
pa eto za konzole nece izaci Dragon Age :)

konzolaski mediji - svi mediji koji ne znaju za kritiku bilo koje igre na konzolama :) a pri tome iskazuju neopisivo neznanje i amaterizam kada je gaming u pitanju, sto je krajnje neoprostivo jer vracaju celu tu pricu o igrama unazad za 10-15 godina...

ovde svega ima osim iracionalnog pljuvanja konzolama, svaki pljuc je zlata vredan :D
 
Pa tema jeste pokrenuta sa ciljem da se odabere sledeca igra za "igrati" ako me razumete...Ja kad krenem da igram nije ono tipa 2-3 dana i odoh...Ja se bash udubim u igri a posto cu sad imati vremena jer idem u civilku na 9 meseci moram se naci u necemu...

nije lose ni malo prodiskutovati na temu Oblivion VS ostali jer je Oblivion zaista postavio neke standarde sto se tice ARPG...

Sto se tice onog Dark Messiah moram reci da je igra razocaranje makar po onome sto sam procitao a i sto sam video na tube-u..Recimo da mi je mnogo zanimljiviji Two Worlds...za koji sam saznao da sam ga uklonio sa harda kad sam prvi put instalirao a imao probleme sa zvukom pa naravno kad se nervirate onda obrisete svaki trag igre...

Moram nesto pod obavezno naci jer ako ne krenem sa necim ozibljnim da igram odo ja u MMORPG vode a cuo sam da ko tamo jednom umoci nogu vise suv ne ostaje :)
 
Aman, Dark Messiah nije RPG. Niti je najavljivan kao RPG niti je prodavan kao RPG, to je medieval first person combat/shooter igra. Nema questova, nema experiencea.
 
Definitivno probaj Witchera. Na pocetku mi je kamera bila glupa ali sam se poslije navikao je igra me je odusevila. Ja sam prije njega igrao Gothic 3 i mogu reci da je Witcher mnogo bolji od njega, barem je meni tako. Jedva cekam da izadje onaj novi patch sa dodatnim misijama pa da ga igram ponovo ;)
 
Evo da se javim posle nekog vremena sa utiscima i onome sto sam odigrao

1. Witcher mi se jednostavno nije uvukao pod kozu igrao sam ga na silu bukvalno tako da nemam bash nekh komentara za njega

2.Gothic III....Sta reci nego fenomenalno...Nema onih glupih load-avanja kao sto ih ima u Oblivionu ceo svet je open world(ali zato dok se loauje na pocetku treba dobrih minut isto tako kod load savegame znaci katastrofa posto sam cesto ginuo od glupih spellcastera)
Prica je odlicna,Factions sjajno odradjene ako se priklonite jednoj zaboravite na druge(iako vam trebaju EXP poeni)...
Nazalost nikad nisam nabudzio 666 Strength poena kako bi mogao da uzmem onaj Demon Sword al sta da se radi...Probacemo Gothic kada izadje onaj dodatak ali moram da kazem da sam ocekujuci igru punu bagova i tih sranja dobio nesto sasvim novo i nadasve osvezavajuce...Slican je Oblivionu I jedan i drugi imaju svoju mane i prednosti ali moram da priznam ne znam sta bi bilo da Oblivion nema modove jer Gothic III vanila VS Oblivion vanila...rezultat je definitvno GOTHIC (there I sad it)

3. Two Worlds....E ovo me je jako iznenadilo...Zasto....Neverovatno mi se dopao sistem levelovanja oruzja i stacking...Znaci dosao sam do trenutka da sam vrzmam i trazim iste modele oruzje(popizdeo sam kad sam video da Leather, Chain itd Armor-i imaju zilion varijanti ali kontam da je to uradjeno sa razlogom upravo zbog ovakvih kao ja koji bi ultimate armor i weapons vec na pocetku...) e da i skontao sam da se modeli menjaju kako napredujesh u levelima....
Two Worlds po meni(trenutno sam na njemu) ima dosta potencijala jer nekako ima svoj smek....Posebno sam se iznenadio kod alchemy dela gde kad ukombinujesh neke totalno lude i raznovrsne sastojke dobijesh ponekad odlicne rezultate(jednom sam dobio 50% gem poison al se ne secam kako)


E da imam jedno pitanje za one koji su igrali Two Worlds...Trenutno skidam pathceve i skinuo sam skoro sve...Jel moram da primenim samo zadnji ili sve....posto je zadnji velik 25mb dok je prethodni velik cak 1gb....
 
Probaj VTM Bloodlines. Nije fantasy, jeste mračno al otkida. Samo ga prvo patch-uj onim unofficial patchom.

Gothic-e obavezno. Deus Ex. Morrowind razbija kad malo dublje uđeš u priču i skontaš kako da igraš (ima onaj Scamp u kaderi kod Orca koji plaća ekstra). Inače Oblivion je ekstra al je nekako previše generički Fantasy svet + ne možeš da letiš. Morrowind je unique + najbolji weather system IKAD.
 
Kad spominjes Bloodlines, obavezno odigrati i Redemption...
Jeste matora ali je odlicna igra...
 
A ti ako nista probaj Legacy of Kain; imas i Soul Reaver i Blood Omen, a i Defiance, ako se ne varam. Nije bas rpg, ali su brutalne akcione avanture. Grafika je matora, al jbga.

P.S. I da obavezno VTM Bloodlines, po mene, strasna igra, ekstra!

PP.S. Ne mogu da shvatim ovo za Witchera, igra je toliko bogata, da se tako izrazim, da jednostavno ne znas kuda ces i sta ces prvo uraditi; milion je nacina, i kombinacija... I sva ta atmosfera, a ti si ono Witcher, gazda, hehe;) Ludilooo
 
Evo da se javim posle nekog vremena sa utiscima i onome sto sam odigrao

1. Witcher mi se jednostavno nije uvukao pod kozu igrao sam ga na silu bukvalno tako da nemam bash nekh komentara za njega

2.Gothic III....Sta reci nego fenomenalno...Nema onih glupih load-avanja kao sto ih ima u Oblivionu ceo svet je open world(ali zato dok se loauje na pocetku treba dobrih minut isto tako kod load savegame znaci katastrofa posto sam cesto ginuo od glupih spellcastera)
Prica je odlicna,Factions sjajno odradjene ako se priklonite jednoj zaboravite na druge(iako vam trebaju EXP poeni)...
Nazalost nikad nisam nabudzio 666 Strength poena kako bi mogao da uzmem onaj Demon Sword al sta da se radi...Probacemo Gothic kada izadje onaj dodatak ali moram da kazem da sam ocekujuci igru punu bagova i tih sranja dobio nesto sasvim novo i nadasve osvezavajuce...Slican je Oblivionu I jedan i drugi imaju svoju mane i prednosti ali moram da priznam ne znam sta bi bilo da Oblivion nema modove jer Gothic III vanila VS Oblivion vanila...rezultat je definitvno GOTHIC (there I sad it)

3. Two Worlds....E ovo me je jako iznenadilo...Zasto....Neverovatno mi se dopao sistem levelovanja oruzja i stacking...Znaci dosao sam do trenutka da sam vrzmam i trazim iste modele oruzje(popizdeo sam kad sam video da Leather, Chain itd Armor-i imaju zilion varijanti ali kontam da je to uradjeno sa razlogom upravo zbog ovakvih kao ja koji bi ultimate armor i weapons vec na pocetku...) e da i skontao sam da se modeli menjaju kako napredujesh u levelima....
Two Worlds po meni(trenutno sam na njemu) ima dosta potencijala jer nekako ima svoj smek....Posebno sam se iznenadio kod alchemy dela gde kad ukombinujesh neke totalno lude i raznovrsne sastojke dobijesh ponekad odlicne rezultate(jednom sam dobio 50% gem poison al se ne secam kako)


E da imam jedno pitanje za one koji su igrali Two Worlds...Trenutno skidam pathceve i skinuo sam skoro sve...Jel moram da primenim samo zadnji ili sve....posto je zadnji velik 25mb dok je prethodni velik cak 1gb....


Posto vidim da ti niko nije odgovorio, taj od 1GB obavezno skini, oni ostali idu na njega (imas da skines cumulative patch, a imas i posebno, snadji se, nije neka nauka). Takodje imas i dosta modova za TW, imas ceo CP koji su fanovi napravili, mozes da imas svoju gajbu itd. Igra je na istom engine-u kao oblivion, a ja sam bio toliki zilot da sam se kao i u svim RPG do sada detaljno budzio, na kraju sam bio nesto poput battle mage-a, bukvalno overpowered za igru, poslednjeg bosa sam presao za 20sec, pa mi pomalo i krivo sto sam se toliko zbudzio :) Igra je neka mesavina gothic-a i Obliviona, samo pomalo uproscenija, ali nimalo manje zabavna i zarazna. Moze ini fajl da se edituje da se zbudzi grafika (kao i u oblivionu sto smo radili), takodje, DOF treba obavezno iskljuciti, a HDR i AA se na nVidiji dobijaju sa nhancerom i podesavanjem compatibilnosti na Oblivion mod.

Detaljnije imas u TW temi, tamo sam postovao dodatnog info-a.

NAravno, takodje preporucujem VTM Bloodlines. Fenomenalna igra. Moji drugovi koji inace ne vole RPG su je takodje pozavrsavali sa zadovoljstvom, toliko je dobra. :smash:
 
Tamriel Rebuilt, bre. A ako se to nekome ne dopada, onda neki fliper :d
 
vid ovog Nemca u sitne sate :D Daj neku preporuku za taj fliper :)

Kad izlazi onaj "nash" sa podrskom za pivot ?
 
Poslednja izmena:
Konačno smo dobili pravi odgovor - šta posle Obliviona :)

Bethesda confirms Elder Scrolls novels

Bethesda Softworks has confirmed that Del Ray will be publishing two novels based on The Elder Scrolls video game series.

The books, written by Greg Keyes, are expected to contain original stories set in a post Oblivion world. Keyes' prior work includes the Age of Unreason tetrology, along with three New York Times bestselling Star Wars novels in the New Jedi Order series.

"We've been big fans of Greg's work for a long time, and we're thrilled he agreed to bring his talents to The Elder Scrolls," explained Bethesda spokesperson Pete Hines. "We see these books as a natural extension of the franchise and think fans will love the stories and characters Greg has created."

In the first novel - The Infernal City- readers will once again find the citizens of Tamriel facing an uncertain future. Floating high above the land is a strange and mysterious city that casts a horrifying shadow – wherever it falls, people die and rise again as undead. A seventeen-year-old girl named Annaig and the Emperor's young son, Prince Attrebus, are chosen to rescue the kingdom from doom.

The Elder Scrolls IV: Oblivion was released in March 2006. The single-player game is powered by Radiant AI, a revolutionary platform that allows non-player characters (NPCs) to make their own choices based on the world around them. Elder Scrolls IV takes place in Tamriel's capital province, Cyrodiil, which is invaded by demons after the gates to Oblivion swing open.

The Infernal City is expected to be published in Fall 2009.

:Klanjanje
 
Filipenko se vratio svojoj igri i platformi:Klanjanje
 
Chekaj, bre kakav Prince Attrebus kada su svi emperori mrtvi?
 
A taman sam pomislio da su najavili V deo serijala...
 
jupiiii!

...nesto mi nije jasno - 2 nove novele iz serijala ESO...pa jel igra ili je proza?
 
Poslednja izmena:
the Emperor's young son, Prince Attrebus,

Ovo je mali od one sluskinje, za kog se nije smjelo znati :) I molim ovaj put bez levelovanja :)
 
Nazad
Vrh Dno