Šta je novo?

SSD, M.2, PCIe, NVMe nova generacija



I šta sad, da kačimo Noctuu D15 na Gen5 SSD-ove, ako nemamo ploču sa masivnim hladnjacima...? Čak i oni jedva drže drajv van throttle granice...
Što je fora, ovi hladnjaci bi bez problema hladili Gen4 SSD-ove, što znači da problem nije u hladnjacima već u Gen5.
 
Ja sam do sada video 2 gen 5 SSD-a. Jedan od Aorusa, drugi od Corsaira. A oba imaju hladnjake kojih se ne bi postideli ni neki kuleri za procesore.

Možda će srediti gen 5 seriju, ali sada je sumanuto kupovati ih, da stavljaš ogromnu odvratnu gomilu lima i bakra zarad neprimetne razlike u stvarnom radu.
 


I šta sad, da kačimo Noctuu D15 na Gen5 SSD-ove, ako nemamo ploču sa masivnim hladnjacima...? Čak i oni jedva drže drajv van throttle granice...
Što je fora, ovi hladnjaci bi bez problema hladili Gen4 SSD-ove, što znači da problem nije u hladnjacima već u Gen5.


Nije problem ni u hladnjacima....
Uzmes Thermalright HR-09 i zavrsis posao.. :D
Trazili ljudi gen5 eto im ga sad... Za sve ce morati da idu aftermarket resenja hladjenja samo da se iscedi jos koji procenat u sintetici.
Sto se mene tice, nista ne diram jos 2-3 godine... Osim eventualne zamene graficke.
 
kako je montiran, sa onim gumicama?

koje vremenom mogu da puknu i da hladnjak padne, nadam se ne na nesto pod naponom
 
Pu pu daleko bilo..:p
Jeste sa gumicama, ali je thermalpad lepljiv valjda ce da drzi. Zalepio hladnjak na nwme, a gumice sam stavio dve iako u pakovanju idu tri.
Jedino sam ovaj hladnjak nasao, niko u Nisu ne prodaje hladnjake za m.2. Da je bio boli, sa zabicama ili srafovima uzeo bih ga.
 
Pozdrav, da li je neko testirao ovu novu seriju Geil Zenith P4L seriju nvme diskova? Karakteristike koje prikazuje proizvođač su jako primamljive. Da li neko zna mozda koje kontrolere koriste da li su mozda dreamless, zivotni vek u tbw za 512gb model. Hvala
 
Da li je istina da se m2 vise greje ako su manje ploce u pitanju?
 
Sta sve nece prodavci da urade samo da te ubede da kupis skuplje.
Kaze da se na manjim plocama graficka i m2 maltene dodiruju pa se zato vise greje.
 
Nije neistina. Kada je grafika blizu, a protok vazduha upitan, veća je temperatura ssd-a.
 
Epa stvarno ne znam,sta mu bog da. Jeste da planiram da kupim novo kuciste sa 5 ventilatora ali sumnjam da ce mu to ista pomoci.
 
Nije neistina. Kada je grafika blizu, a protok vazduha upitan, veća je temperatura ssd-a.
Nije do veličine matične ploče., Moja je full ATX pa je gornji M.2 tik iznad PCIe x16, toliko blizu da moram da izvadim grafičku da dođem do M.2 slota. Bliže ne može. Ploča ima poklopac za taj slot koji služi kao cooler za taj slot i 970 evo + ne prelazi 45c ni u benchmark testu ali je 960 evo koji je tu bio pre išao i do 70c.
 
Mike, imaš full atx sa sve hladnjakom i kao "ne greje se". :) Imaš ti tu prostora koliko hoćeš, i može bez vađenja grafike da se promeni m.2 (menjao sam).
Naravno da se ne greje, šta si očekivao. Pogledaj neke manje ploče gde m.2 ide čak i iza grafike, pa pozadi ploče, pa neke ni hladnjak nemaju...

Nije neistina ono što su mu rekli i zavisi od ploče, protoka vazduha kroz kućište, ambijentalne temperature... i poveća je šansa da će se grejati jer kod nas srba se kompovi čiste kad mora i promaja ne sme postojati (udara odma' zavrat). Karikiram, ali poenta ostaje.
 
Ali mi pomutite mozak za razlicitim stavovima,sta sad da radim?
Inace prasinu cistim stalno kod sebe ako mu to ista moze pomoci...
 
Uzmeš lepo SSD i koristiš. Ako ti u radu ne prelazi 70 stepeni, dobro je. Ako prelazi, potražiš na KP neki niski hladnjak i rešio si problem...
Svaki sata mi je bitan,imam 4 hard diska samo. A nema smisla da mi m2 zvrnda prazan kad ga ima.
Ako mislis da ce hladnjak da resi problem tako cu i da uradim.
Da ne jurim standarne ploce bezveze koje su mi i onako skupe.
 

KIna je zvanicno ispred svih ostalih, prva na trziste sa ovim, jos letos, ispred Micron-a i Samsung-a 😅

" This new QLC die has the highest bit density seen in a commercially available NAND product at 19.8 Gb/mm2."

I YMTC kompanije je prva na svetu sa novom tehnologijom Xtacking Hybrid Bonding technology they developed for 3D NAND TLC and QLC applications. 😅
 
 

 
Stigao KC3000 1tb za laptop kao drugi ssd.
Do sada Win10 i ostali programi su bili kao jedna particija a skladistenje kao druga na 980 PRO 512.gb.
S obzirom da cu da otvaram laptop svakako, da li da zamjenim im mjesta u laptopu i da lupim jedan clean install win11 home na KC 3000. a da Samsung formatiram bez particija i da sluzi za storage (Firlmovi,serije,slike).
Kad je u pitanju hladjenje dal zaista moze pomoci termal pad koji se stavi na ssd recimo ovaj KC3000 dovoljno debeo kako bi se sa druge strane oslonio na donji alum, poklopac laptopa.
 
Da na sve to. jedino možda ne nova instalacija Windows-a ako je ona u redu jer onda moraš i sve ostalo da instaliraš, Samo kloniraj i onda rasporedi po diskovima i particijama.
Termal pad svakako pomaže, to mu je glavna uloga.
 
A sad malo vece brzine NVMe m.2 ...! ali, moramo da 'ladimo sa custom loop :rolleyes:
stavio sam timing na nvme
 
Nazad
Vrh Dno