Šta je novo?

Sramna Novogodisnja akcija Telenora

E bas kad si zapeo sa MTS ocigledno nisi upoznat sta su pre par meseci uradili svojim korisnicima BOX paketa. Raspitaj se. Bilo je redova i redova ispred MTS-a ali nijedan medij nije o tome pricao ili pisao. Ljudi su pod odredjenim stavkama ugovora uzeli pakete i obavezali se na 2 godine, a posle mesec dana novog ugovora su dobili i poskupljenje i totalnu promenu paketa. Promenu MB, minuta itd, nije da su samo poskupeli. Ja sam u MTS vec 7 godina, dosta mi je bilo i njihove najgore mreze i kradje za 3G pretplatu. Dosta je bilo.
 
E, a odbijali me 4 puta kada sam konkurisao da radim kod njih kao operater, nikada me ni na razgovor nisu pozvali. Sada znam gde sam gresio. Moras biti mnogo namazan da radis kod njih izgleda.
Znam da je off ali moram da se nadovezem na ovo. 2013 godine, u maju sam konkurisao u telenoru na poziciju za IT support. Hronologija dogadjaja sledi:
jun 2013 - dobijam obavestenje kako sam prosao nulti ciklus selekcije i kako mogu ocekivati u skorije vreme poziv za testiranje.
jul 2013 - bazicno testiranje i kratak bio sa jos nekim pitanjima
avgust 2013 - dobijam obavestenje kako sam prosao prethodni uvodni test i kako cu u skorije vreme biti pozvan na detaljniji razgovor
spetembar/oktobar 2013 (ne secam se tacno kad) - bio na razgovoru - kul ekipa, nikog iz HR-a, samo su bila dvojica iz IT sektora. Lepo smo se ispricali. Momci ladno igrali Wolf 3D. Osecaj kao da si pronasao svoju davno izgubljenu ljubav :d
novembar 2013 - uz cestitke dobijam obavestenje kako sam prosao u finalni krug razgovora i kako cu u skorije vreme biti obavesten o detaljima
decembar 2013 - nasao posao kao .NET developer, ja srecan kao malo kuce a telenor sam u momentu zaboravio....
maj 2014 - dobijam mail sa hr.personal
Poštovani,

Pre svega želeli bismo da Vam se zahvalimo na strpljenju po pitanju procesa selekcije za radno mesto u okviru IT Help Desk-a u Telenor Common Operation.
Ovim putem Vas obaveštavamo da smo završili proces selekcije i da smo se opredelili za kandidate čije iskustvo i kompetence u ovom trenutku više odgovaraju zahtevima tražene pozicije.

Vama se zahvaljujemo na interesovanju i vremenu koje ste izdvojili za učešće u selekciji za navedenu poziciju.
Koristimo ovu priliku da Vas pozovemo da i dalje pratite naše oglase o upražnjenim radnim mestima i konkurišete, a mi ćemo biti slobodni da Vas kontaktiramo ukoliko se ukaže odgovarajuće radno mesto za Vas.

Želimo Vam puno uspeha u daljem profesionalnom razvoju i karijeri!
nisam znao da li da se smejem, placem ili da ih blatim na svakom mogucem mestu. Osvetio sam im se tako sto sam uzeo iP6 kod njih i sad im uredno placam pretplatu i enormnih 6 mesecnih rata. Valjda smo takav narod, volimo da nas je*u, jos trazimo repete...
 
Poslednja izmena:
E bas kad si zapeo sa MTS ocigledno nisi upoznat sta su pre par meseci uradili svojim korisnicima BOX paketa. Raspitaj se. Bilo je redova i redova ispred MTS-a ali nijedan medij nije o tome pricao ili pisao. Ljudi su pod odredjenim stavkama ugovora uzeli pakete i obavezali se na 2 godine, a posle mesec dana novog ugovora su dobili i poskupljenje i totalnu promenu paketa. Promenu MB, minuta itd, nije da su samo poskupeli. Ja sam u MTS vec 7 godina, dosta mi je bilo i njihove najgore mreze i kradje za 3G pretplatu. Dosta je bilo.
To je jedini put da je MTS nesto menjao tokom ugovora. Jedini drugi put da su uopste menjali pakete je bilo ovo sada oktobra, a nije vazilo za one koji imaju ugovornu obavezu.

Za MTS si se stvarno nasao za jedini primer gde su zeznuli stvarno oko postojecih tarifa.

VIP je poskupeo pre Seng promocije (tj. promenio tarife u skuplje sa mizerno vise sadrzaja), dao Sneg promociju, i onda OPET poskupeo (to je malo duzi period, ne 5-6 meseci kako se to mozda cini u ovoj izjavi).
 
@mr_gee_fox
Nista gore nego proci x krugova eliminacije i onda saznati da je primljen neko ko tu uopste nije ni bio.
 
Privatne firme i ne moraju da raspišu konkurs da bi primili nekog. To bi morala javna preduzeća; pa onda raspišu reda radi i prime rođake rukovodilaca i razne druge parazite.
U ozbiljnim (privatnim) firmama ceo proces konkursa obično i nije baš tako jeftin.
E sad, proces koji je opisao @mr_gee_fox deluje jako neozbiljno od strane telenora. Svako ko ima iskustva i znanja na nivou koji oni traže, će naći posao za 6 meseci. Pretpostavljam da će biti da su preoteli nekog iz neke druge firme, a da su se ti pregovori malo otegli :)
 
E bas kad si zapeo sa MTS ocigledno nisi upoznat sta su pre par meseci uradili svojim korisnicima BOX paketa. Raspitaj se. Bilo je redova i redova ispred MTS-a ali nijedan medij nije o tome pricao ili pisao.
Какве везе имају мтс и Бокс пакети осим што у њима може да буде и услуга мт:с-а? А то за редове и ја први пут чујем, јесу скраћени минути у мобилној, додати минути у мрежи и поруке, повећана адсл брзина и поскупело за 2-3 банке али нисам видео редове. Колико је нас одавде отказало бокс због промене?
 
Poskupljenje 8% kod vipa je bilo nebitno u poređenju sa promenom u box-u i poskupljenjem fiksne kod telekoma. Ljudi koji su onda bili u vip i imali racun 1000din, poskupljenje je bilo svega 80 din... ali im je bilo dobrodoslo da raskinu ugovor, zadrze telefon i uzmu u mts jeftiniju pretplatu bez telefona. Malo je teze promeniti adsl...
 
Нисам мислио да промене АДСЛ него да рецимо промене пакет за неки без мобилног и онда од промена остану само позитивне. Мало ли је 10 уместо 6 и флет фиксна?
 
Какве везе имају мтс и Бокс пакети осим што у њима може да буде и услуга мт:с-а? А то за редове и ја први пут чујем, јесу скраћени минути у мобилној, додати минути у мрежи и поруке, повећана адсл брзина и поскупело за 2-3 банке али нисам видео редове. Колико је нас одавде отказало бокс због промене?

pa redove i zalbe bilo xxxx i ratel ali djabe statije totije , problem sto nedaju da raskines ugovor za mob a ako hoces sve onda ima

debelo da platis penale
 
Dali su nekima, ali uz cimanje prilicno. (pisali su u temi)
 
Vip ima blago rečeno krš mrežu baznih stanica. Inače je SBB trebao biti virtuelni provajder koristeći VIP bazne stanice al je odustao baš iz tih razloga !
 
Zavisi i od mesta, u Beogradu im sada mreža radi odlicno.
 
U Beogradu im odavno radi odlicno, ja nisam ni na jedno mesto naisao da nemam signal. U centru sam cak ulazio u garaze i razgovarao! (doduse, morao sam 2G da pustim, 3G nije bio svugde, ali negde jeste i 3g)
U Nisu na nekoliko lokacija (unutra, kuce/stanove) ima primetno bolji prijem i od Telenora i od MTSa.

Posto cujem da su sredili i problem sa prelazom 3G->2G i obratno (ja sam zbog toga drzao 3G-only, jer sam inace morao da zovem ponovo, jer dovoljno cesto ili ja ne cujem nekoga od nekog momenta u razgovoru (ne pocetka) ili on mene, a zvuk odlican).
 
Ne znam kako je u drugim mestima ali u NS-u i okolini dok sam ja koristio vip tih cetiri godine meni je konstantno veza seckala. I sada kada pricam sa nekime ko je vip isto se desava. Znate vi koji je napor da vam neko izdiktira broj telefona preko vipa, pa to je skoro nemoguca misija.
 
Poslednja izmena:
Da, tamo ume i dalje da bude problem, baš to seckanje (npr. Futog ka Čelarevu...)
 
Ja danas u prolazu kroz izlog video pise i 60% u VIP. Za 54% sam info nasao na njihovom sajtu.
Evo je jos bolja akcijahttp://www.vipmobile.rs/privatni/vip-postpaid/promocije/u-2015-uradi-najvise-sto-mozes.2900.html

Hm, ovo je ok akcija ako neko samo oce da razgovara , ja sam se odusevio jer sam mislio da internet je odvojen od smartova ali kada sam video da je spojeno onda i da mi daju 90% ne bi uzeo... MTS sa ponudom od 990 din je najbolja ponuda za sada..

600min ka svim mrezama,1000SMS,1000MB i kada se net predje po smanjenoj brzini..
 
Pa ja sam sam uzeo u Vipu telefon LG G2 uz paket SMART 1000 (2100 din) i jos uz to uzeo 1GB mesecno nezavisnog neta koji kosta 500 din. Telefon me je izasao 10500 din uz taj paket i placam ga na rate. Sve kad se sabere prve godine placam sve ukupno 3550 din a druge 2600 din. Ili ako bi se gledalo ovako: u proseku oko 3050 dinara mesecno i telefon uzmes za 1 din.

Internet se trosi nezavisno i kada potrosis 1 GB onda krene da se trosi iz SMART-ova. Kada se i smartovi potrose internet je po smanjenoj brzini.
Ima i paket neta od 3GB i kostalo bi Vas oko 200 dina vise mesecno. Ja nisam uzeo jer nemam potrebe za toliko neta, kuci koristim Wi-Fi.
 
Nazad
Vrh Dno