Šta je novo?

Sramna Novogodisnja akcija Telenora

nonameBGD

Cenjen
Učlanjen(a)
12.01.2013
Poruke
477
Poena
170
Evo trazio sam kada ce akcija u Telenoru i konacno je pocela novogodisnja. 30% smanjenje mesecne pretplate ako se telefon kupi po punoj ceni. Vau!!!
Odmah ja odem do njih, dobar dan-dobar dan, LG G2 kod njih kosta 60.000 din, uf sto toliko puno pitam. Pa nije to puno rece zena. A ja znam da u WIN WIN, Gigatron, Emmi kosta 49.000 din u istom trenutku. Znaci ja kao njima iskesiram 11.000 din vise, a oni mi to oduzmu i nivelisu od mesecne pretplate. Znaci ja njih kreditiram sa kesom, gotovinom a oni mi posle na 24 mesecne rate to vrate.
30% od 1500 din za Prenesi i "kukaj" L = 450 din. 450din x 24 meseci = 10.800 din. To su tacno 11.000 din koliko kosta vise taj telefon od trzisne cene. Koliko znam pod ovim uslovima mogu ga kupiti u bilo kojoj radnji WinWin-a i ostalih koji daju na rate bez kamate.
Cekaj bre, zasto je onda ovo uvrsceno u novogodisnju akciju Telenora?! VERY CLEAVER!!!
P.S.
E, a odbijali me 4 puta kada sam konkurisao da radim kod njih kao operater, nikada me ni na razgovor nisu pozvali. Sada znam gde sam gresio. Moras biti mnogo namazan da radis kod njih izgleda.
 
Stvarno sramno !!!
 
Jeste sramno, ali je nova tema o tome bespotrebna. o tome se uveliko prica u "Telenor" temi.
 
Pa dobro,moze im se,jedino ce Vip imati bolju akciju sada a ni Mts nije uopste bolji od Telenora.
 
MTS i telefoni uopste nisu bili u istoj recenici vec jedno 2 godine cini mi se :(
Jedino je iPhone iznenadjujuce prihvatljive cene kod njih (mozda cak i odlicne cene). Ponekad su imali neke ispad akcije, koje su izgleda bile nacin da se ocisti lager nekog uvoznika, ali sem toga nisu vredele :(
 
Jedini koji ima da kazemo prave akcije je vip. Prosle godine je bila ona racun pada svakih 6 meseci za 10% tj prvih 6 je popust 20% onda 30% 40% i na kraju 50% popusta na pretplatu.
 
Znas koliko mi je krivo sto mi je ugovor pod MTS-om tada bio na pola. Najbolja akcija, a pre nje godinu dana imali u cast 5 godina u Srbiji isto odlicnu akciju. Samo mi je krivo sto nemaju neogranicen internet na standard tarife ili bar da imaju smart 2000, imaju smart 1000 koji kosta 2000 din i smart 3000 koji kosta 4000 din, nemaju paket sa neogranicenim netom a da je oko 3000 dinara kao sto svi imaju. 1000 smartova je premalo. Opet ostaje MTS iako najgori signal imaju, najgoru ponudu telefona, i nove vece cene kao ok.
Ali Telenorova "akcija" mi ne izlazi iz glave.
 
VIP je imao tu i onu rodjendansku akciju, ali je ipak pre te Sneg povecao cene, pa se svelo na isto... rodjendanska je vec bila stvarno "hmmmmmmmmmmm" dobra.
 
nisam siguran ali mislim da i smart tarife sad imaju neogranicen internet ali samo kad se istrose svi smartovi
 
Ne razumem kakve akcije, zar ima ista bolje od mts 50% popust na pretplatu?
 
Ima VIP akcija 54% popusta na pretplatu. Ovde govorimo uglavnom o akcijama koje ukljucuju kupovinu novog telefona i o bezobraznom Telenoru.
 
Ne znam kako ne kapirate da su svi isti, nema razlike.

Kome ne treba telefon, hoce ugovor - MTS 50% popusta, ko hoce telefon na pretplatu, VIP ili Telenor. Ko hoce prepaid, mislim da je VIP najbolji i to je to.

Evo na primer
http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/webshop/Mobilni-telefoni/Nokia/Lumia_930 - 38.880 - Play 3 › Pretplata: 2495.00 din.
http://www.mts.telekom.rs/index.php/nokia-930.html 34.200,00 - Miks XL 1.999,00 +120
http://www.vipmobile.rs/mobilni-uredjaji.2747.html 42.000 RSD - Smart 1000 2090 din

Sa tim da ce Telenor i Vip da daju popust na pretplatu (bilo kakav) ukoliko se uzme ovako, MTS nece.

Znaci prosta logika mnogo.

Najbolje prolazi ko iskesira telefon i uzme popust, ko ne iskesira nego na rate, placa vise, bilo i bice uvek.
 
Poslednja izmena:
Ima VIP akcija 54% popusta na pretplatu. Ovde govorimo uglavnom o akcijama koje ukljucuju kupovinu novog telefona i o bezobraznom Telenoru.

G2 16GB imas da nadjes za 30 i koju hiljadu dinara, uzmes 50% popusta na pretplatu kod mts-a ili vipa, i sto bi uopste razmiljao o telesmoru i njihovom popustu?

A te nokle treba da dele dzaba koliko dobro idu, lol 45 hiljada za wp telefon, na kojim su oni drogama.
 
Poslednja izmena:
Ali VIP nema vise nista slicno ili nesto sto moze da parira MTSu. Tarife sa netom zasebno nemaju neogranicen net (znaci izbegavati pod obavezno), a Smart tarife su skupe maltene kao i MTS tarifa sa skoro istim brojem minuta kao i smartova, i dodatnim MB/SMS. I 54% je samo za Smart150 valjda, za druge je manje.

Za cene WP telefona i ja cesam glavu stalno.... ne kapiram kako im takve cene padnu na pamet. Pa telefon je jeftiniji u oglasima nego sto je uz bas skupe pakete (sem najskupljeg). Osim L630, koja stvarno ima dobru cenu!
 
Poslednja izmena:
Ova "promocija" im jeste bezveze. Bolje da je i nisu tako nazvali.
Inače, davno je utvrđeno da ko traži najjeftiniju cenu da praktično nema šta da traži u telenoru...
 
Ne znam kako ne kapirate da su svi isti, nema razlike.

Kome ne treba telefon, hoce ugovor - MTS 50% popusta, ko hoce telefon na pretplatu, VIP ili Telenor. Ko hoce prepaid, mislim da je VIP najbolji i to je to.

Evo na primer
http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/webshop/Mobilni-telefoni/Nokia/Lumia_930 - 38.880 - Play 3 › Pretplata: 2495.00 din.
http://www.mts.telekom.rs/index.php/nokia-930.html 34.200,00 - Miks XL 1.999,00 +120
http://www.vipmobile.rs/mobilni-uredjaji.2747.html 42.000 RSD - Smart 1000 2090 din

Sa tim da ce Telenor i Vip da daju popust na pretplatu (bilo kakav) ukoliko se uzme ovako, MTS nece.

Znaci prosta logika mnogo.

Najbolje prolazi ko iskesira telefon i uzme popust, ko ne iskesira nego na rate, placa vise, bilo i bice uvek.

Brate stani malo, sve si pomesao. Ne brzaj. Proveri ugovornu obavzu za MTS, tamo je na 3 godine. Nema popusta sem ako ne kupis po punoj ceni.
 
Nemam pojma, rekao je neko u postu posle mog koji si citirao. Pa posto je on pokrenuo temu i rekao je da ima i u vipu pa mu predlazem sta mu je bolja opcija.
 
Poslednja izmena:
Brate stani malo, sve si pomesao. Ne brzaj. Proveri ugovornu obavzu za MTS, tamo je na 3 godine. Nema popusta sem ako ne kupis po punoj ceni.

Nisam lepo iskopirao, izvinjavam se. Znaci MTS 41.700,00, Telenor 38.880, VIP 42.000 RSD, uz relativno slicne pakete.

Znaci na osnovu telefona koga imaju sva tri operatera, za "slicne" pare se uzima, i priblizne pakete, dolazim do zakljucka da su svi isti, jer jednostavno rade u oligopolu.
MTS ima infrastrukturu da nam "da" pakete 30% jeftinije od konkurencije, ali nece jer im se prosto moze.

50% popusta je super stvar, kome ne treba mob.
Ko uzima mob bira druge mreze, u tome i jeste stvar.
Ko nece premium mob, nego neki mid range ili "obican" smart, moze da prodje sasvim korektno, odnosno da plati malo vise, ali na 24 meseca. Mesto da pljune pare odjednom.
 
G2 16GB imas da nadjes za 30 i koju hiljadu dinara, uzmes 50% popusta na pretplatu kod mts-a ili vipa, i sto bi uopste razmiljao o telesmoru i njihovom popustu?

A te nokle treba da dele dzaba koliko dobro idu, lol 45 hiljada za wp telefon, na kojim su oni drogama.

ako neznas staje nokia WP , onda zadrzi misljenje za sebe
 
ako neznas staje nokia WP , onda zadrzi misljenje za sebe

Mislim da sam vec napisao - cene su vece za te telefone uz skuplje pakete nego cene u normalnim EU radnjama ili oglasima. Razlika je mnogo veca ngo za android, a tek u odnosu na iPhone...
Nesto im je cudno za cene tih WP telefona.
 
Mislim da sam vec napisao - cene su vece za te telefone uz skuplje pakete nego cene u normalnim EU radnjama ili oglasima. Razlika je mnogo veca ngo za android, a tek u odnosu na iPhone...
Nesto im je cudno za cene tih WP telefona.

Pa nije čudono to je samo Srpski sindrom. Na početku su definisali cenu od recimo 700 evra za Nokiu 930 (što je bila neka kao recimo početna cena za naše uslove mada je realno koštala 600) i ne daj bože da je sada daju za recimo 400....to isto važi i za sve ostale telefone.
 
Poslednja izmena:
Ima VIP akcija 54% popusta na pretplatu. Ovde govorimo uglavnom o akcijama koje ukljucuju kupovinu novog telefona i o bezobraznom Telenoru.

telep: evo sad skontah, pa postavljam i kolegi isto pitanje?! Koja je to akcija u vip-u od 54% obzirom da sam presao sa vipa na telekom pre par nedelja upravo zato sto cigani nisu hteli da daju ni postojecih 50% koliko imam vec proteklih 4 godine (tj imao sam 75% prve 2 god)!!
 
Odlična je ponuda Smart3000 za 1600 din.
 
VIP je imao tu i onu rodjendansku akciju, ali je ipak pre te Sneg povecao cene, pa se svelo na isto... rodjendanska je vec bila stvarno "hmmmmmmmmmmm" dobra.
Ne, povecali su cene odmah po zavrsetku sneg promocije. *****izam. Mesecima reklamiras kako cene padaju i onda bum, poskupiljenje pa dalje, ucenjivanje za gasenje brojeva prenetih u vip i slicno. Znas sve.

Mir u glavi je najveci popust koji neko moze da ti da, a to telekom cini. Najmanje tokom ugovora si potpuno miran a u slucaju mts -a i mnogo duze.
 
Nazad
Vrh Dno