Šta je novo?

SportsDirect / USC.co.uk (FAQ u prvom postu)

@Kjana
Ja sam imao problem sa njima oko slanja nekog parfema.
Nisu mi odmah naglasili da ne moze parfem da se salje van UK, nego su mi to naglasili u mail-u par dana kasnije, kad je Barlin vec preuzeo ostatak posiljke.
Kontaktirao sam ih i trazio full refund, na sta sam dobio savet da samo odbijem porudzbinu i da ce mi novac biti vracen, sto se i desilo. (Sa sve postarinom naravno)
 
Ono sto sam ja video, krecu se oko 200+ evra.
Uzeo covek bas prosle nedelje, 18.000 platio Quest GTX bas. Meni to izgleda preskupo za obucu, koja nije fenseraj neki i kome treba, pa mu rekoh za SD, on pita da pogledam.
Obicno su vece cene.
 
Ja jos jedan problem imam! U ta 4 artikla koja su izbacena bila je i Karrimor jakna za muza, koji se jako razocarao sto je nece dobiti. E sada, ta jakna i dalje stoji kao da je ima i stavim je u korpu i zavrsim racun. Najverovatnije cu probati opet da je porucim. Posto je ona 42e, narucila bih nesto za jos 6e, ali se bojim da opet jaknu ne stave, a posalju mi sitnicu za koju platim 13e postarinu :)
 
I da, je l' imate iskustva sa Karrimor jaknama, je l' normalna duzina rukava?
 
Jeste. Imam karimor jaknu. Velicine su tacne.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Uzeo covek bas prosle nedelje, 18.000 platio Quest GTX bas. Meni to izgleda preskupo za obucu, koja nije fenseraj neki i kome treba, pa mu rekoh za SD, on pita da pogledam.
Obicno su vece cene.

Bih neki dan u Indjiji u onom outletu i videh neke Salomon gojzerice za nesto manje od 10.000din. Mislim da je Beosportov outlet. Mozda se moze telefonom proveriti o kome je modelu tacno rec...
 
Klošari su konačno poslali paket, bez patika od 18€ i sa poštarinom većom za 6€(računali 18€ za 49.5€-treba13€). Naravno u banci je skinuto 49.5€+18€.
Njihov odgovor:Koliko razumem treba da čekam.
As with the majority of online retailers, once your have entered your payment details your bank will place an authorisation against that full order amount in your account. This will show as a pending amount on your statement, but will not actually be taken by us.We have only charged you for the items we dispatched. Your invoice will reflect this and confirm how much you have been charged.Any outstanding authorisations will automatically be cleared by your bank after a number of working days. How long this process takes is down to the bank itself.

Šta da radim ?
 
Novac nije skinut već samo rezervisan. Za patike će ti vratiti novac vrlo brzo a za poštarinu sumnjam da će umanjiti.

Klošari su konačno poslali paket, bez patika od 18€ i sa poštarinom većom za 6€(računali 18€ za 49.5€-treba13€). Naravno u banci je skinuto 49.5€+18€.
Njihov odgovor:Koliko razumem treba da čekam.
As with the majority of online retailers, once your have entered your payment details your bank will place an authorisation against that full order amount in your account. This will show as a pending amount on your statement, but will not actually be taken by us.We have only charged you for the items we dispatched. Your invoice will reflect this and confirm how much you have been charged.Any outstanding authorisations will automatically be cleared by your bank after a number of working days. How long this process takes is down to the bank itself.

Šta da radim ?
 
A postarina je fixna ili zavisi od toga šta se naručuje, dal 1 artikal ili, lupam, 5-10 artikala? Ili možda od težine, glomaznosti?

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
ide od 13EUR+
i zavis od broja artikala, težine...
@bob
napravi novu korpu sa artiklima koje si naručio i bez patika i vidi kolika je poštarina, možda ista a možda i manja.
Ja sam jednom hteo da ih prijavim PP zbog slične stvari, ali na kraju ispalo dobro,ipak su poslali sve, a refundirali artikal za koji su mislili da nisu poslali.
 
Cenu bez otkazanog artikla u pošiljci sam dobio : Ponovo sam ubacio u korpu sve artikle i pisalo je poštarina 13Eura- sa patikama je bilo 18eura
To sam slikao i poslao sliku e-mailom. Verovatno ste u pravu, praviće se ludi u vezi poštarine.
 
Ko što rekoh, ja bih prijavio Paypalu.
 
Da li znate gde mogu da pošaljem e-mail - da ih prijavim.
Probao sam UK European Consumer Centre. Kažu da nisu nadležni za kupce van EU.
Nešto imam želju - da im zakomplikujem ako mogu.
 
Тражи им све, ако не испуне на ПП јер си оштећен њиховом кривицом... Ја сам само једном то урадио јер су се након свих слика и мејлова правили луди. Тражио сам делимични поврат, десетак евра је било.

ПП прво тражи да пробате договор (на који су они пристали) и за дан вратили шта је требало.

Sent from RMN2
 
Slikaj isporuku sa i bez patika i zajedno sa tekstom im okači na FB strani. Tu će svi videti, negativan marketing i moraće da ti odgovore. Budi uporan.
Ako ne uspe onda se žali PP.
 
Nisam kupio preko Paypal (ako na to mislite sa PP), nemam Paypal, kupio sam direktno sa Intesa internet karticom. Hvala sa na savetima, odličan forum je ovo.

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
Ljudi, moze pomoc? Cima me drug da mu porucim neke stvari, visok je 179cm, a tezak oko 84Kg. Nisam siguran za brojeve, da li da mu porucujem M ili L?

http://rs.sportsdirect.com/lee-cooper-padded-parka-mens-609660?colcode=60966003

Da li je neko porucivao ovu jaknu?

Evo neka proba ovde, a moze i da kupi, razlika je oko 1000 din.:)
Samo sto je ovo Kronos, a tamo Lee Cooper, al' rekao bih da je ista jakna...:trust:
http://www.planetasport.rs/zimske-jakne/87719762-jakna-mens-padded-parka-m
 
To je bez pdva i carine :)

A sa sportdirecta je sa carinom i pdv-om ???

102€ pa dodaj carinu i PDV ako naručuješ u srbiju i opet je jeftinije što imaš tamo i obračunato

Informativna vrednost kupovine
VAŠA CENA PLAĆANJA (kreditnom karticom ili paypal-om):
102,39 EUR (11.570,07 RSD)*
DODATNI TROŠKOVI U SRBIJI (informativno):
Srpska carina 10,00%**: 10,24 EUR (1.157,12 RSD)*
Srpski PDV 20,00%: 22,53 EUR (2.545,89 RSD)*
INFORMATIVNA KONAČNA VREDNOST SA DAVANJIMA:
135,16 EUR (15.273,08 RSD)
 
A shipping je besplatan?:) Carina na patike je 20%, ne 10%.

135EUR je ~16.600, ne 15.273 kako oni procenjuju (od kada li oni koriste kurs..).

Premala je to razlika, naspram 18.000 da se ovde kupi, ocekivao sam vecu razliku sa SportsDirect-a. A moze biti bez carine/PDVa, jer mogu u SPortsDirect radnji kupiti kada idem van, i jos vratiti PDV.
 
što se carine i pdv-a tiče

b) CIPELE od 80 EVRA

U slučaju da kupac želi da naruči cipele iz inostranstva koje koštaju 80 evra, ako uzmemo da je transport plaćen npr. 10 evra, onda će carinska vrednost biti 90 evra, jer cena transporta ulazi u carinsku vrednost, a iznos carine primenom jedinstvene stope carine od 10% iznosiće 9 evra. Osnovica za plaćanje PDV je 99 evra (carinska vrednost od 90 evra + iznos carine od 9 evra). Iznos PDV koji se plaća u konkretnom sluačaju, po stopi od 20% iznosića 19,8 evra. Znači, ukupne dažbine će iznositi: iznos carine 9 evra + iznos PDV 19,8 evra = 28,8 evra. Obračun se vrši u dinarima po zvaničnom kursu NBS.


http://www.upravacarina.rs/lat/Informacije/FAQ/Stranice/postanskeposiljke.aspx
 
Sad gledam, u pravu si, ovo ide samo obicnom postom (i za ove cipele je besplatno slanje). Nije losa fora onda, po FAQ kao da moze i tax refund da se trazi (koji paceri, kao SD, ne smanjuju EU VAT odmah :))

Uzecu u obzir ovo! Kako nadjes stvari, svaka ti cast, isto i za sijalice :)
 
Naručio sam neke stvari sa SD-a i kad proveravam kod za praćenje (DHL) piše do kraja današnjeg dana da će biti isporučeno. Piše da je jutros oko 8h pokupio kurir ali ga nema da donese. Jel zna neko do koliko sati oni vrše isporuku i jel imaju nekakve žalbe za ovakve slučajeve?

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
Do 19h, ali retko dostavljaju posle 16h a da ne zovu ranije da provere da li ce biti nekoga u tom terminu (16-19).
Meni je zadnju dostavio u 18:49 :)
 
Sad mi iskočio status kao da nije isporučeno, da niko nije bio kod kuće a ceo dan je bilo u svakom trenutku najmanje po 2 osobe... Strasno

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
Da nisi pogresan broj ostavio SportsDirectu ili da uopste nisi ostavio broj?
Pozovi DHL slobodno sutra ujutru i pitaj, trebace ti airway bill.
 
Nazad
Vrh Dno