Šta je novo?

[SpaceSim] X Rebirth

ABET

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.03.2007
Poruke
14,009
Poena
720
Zar je moguće da nema teme...



Dobra vest je što Star Citizen neće biti jedina igra u kojoj će biti moguća šetnja po površini planeta :)
 
Stvarno nema teme. Rekli su da će početkom avgusta objaviti datum izlaska. Taman da se popuni praznina dok ne stigne Star Citizen.

Evo šta nas očekuje.

The most important NPC in the game is your female co-pilot
It is no longer possible to pilot a capital ship from the cockpit
Less complicated to play
Once the main story is over, the player is allowed to do whatever he likes, the game and universe won't just end
Stations are to have a bigger impact on the economy
No longer need to land on stations to see its info
Transportation through space will now rely more on interaction and proximity with other ships. There seems to be "ship lanes"
In combat it is now possible to identify and target the critical systems of a ship
You can see what is going inside of factories by physically looking at them
Improved graphics
Space highways for trivial travel although portals do still exist
Reworked AI system
Brand new engine which will take advantage of modern hardware

Dosta će sve to biti uprošćeno. Mene je najviše iznenadila odluka o mogućnosti kontrolisanja samo jednog broda sa posadom.

http://www.giantbomb.com/x-rebirth/3030-34871/
 
Koliko se meni čini, ovo izlazi i za konzole. Na Wikipediji piše da je samo za PC, ali mislim da neće proći dugo do objave da izlazi i za druge platforme. Mada je svejedno kul i ne smeta mi što je drugačija od prethodnika.

Kome je do kompleksnog RTS hibrida u svemiru uvek može da igra starije igre iz serijala ili da sačeka Limit Theory koji će biti igra u najboljem maniru X serijala, pa i kompleksnija po mnogo čemu. A može da upali EVE Online i isključi se iz realnog sveta na neko vreme :D
 
Sramota me je da se setim koliko sam nebrojanih sati proveo sa X igrama, pocevsi od X2 - The Threat. Na zalost, ovo zaista deluje kao korak unazad.
 


A evo ga i trejler:

 
Možda nešto i bude od ovoga.

Inače datum izlaska 15 November 2013.
 
[YOUTUBE]-X0zc4_PyHk[/YOUTUBE]
 
U najavi jako dobra igra.
 
Jel tačno da ćemo kroz čitavu igru voziti onu šklopociju sa početka? Nemam problem sa kontrolisanjem jednog broda, ali ne bih da vozim isti brod kroz čitavu igru.
 
Tačno je da će biti samo jedan brod ali je u velikoj meri "customizable". Čini mi se da su relik da će moći i sam izgled da se menja. Pored glavnog broda upravljaće se i dronovima. Omogućena je i kontrola drugim brodovima ali u strateškom smislu, ne direktno. Tipa pošalješ neki rudarski brod koji je u tvom vlasništvu da kopa minerale ali nemaš mogućnost da ga kontrolišeš kao što je to bio slučaj u prethodnim igrama.
 
 
E jel ce ovde moci da se upravlja nekim kapitalnim brodom? Ne nekim prdavcem, fajtercicem, bombardercicem, fregaticom, destrojercicem vec bre sa pravom krstenom mrcinom od broda?
 
E jel ce ovde moci da se upravlja nekim kapitalnim brodom? Ne nekim prdavcem, fajtercicem, bombardercicem, fregaticom, destrojercicem vec bre sa pravom krstenom mrcinom od broda?

Neće. Kao što je pomenuto do sada imaš direktnu kontrolu samo nad jednim brodom.
 
Neće. Kao što je pomenuto do sada imaš direktnu kontrolu samo nad jednim brodom.
Errrr, cek bre malo. Kapitalni brod jeste jedan brod. Samo je, pa, ogroman. Razumem ja da imas kontrolu samo nad jednim brodom samo me zanima do koje klase broda ce u igri moci da se stigne. Sta znam, od najmanjeg do najveceg: Fighters, Fregates, Destryers, Crusiers, Battleship. Gde je Battleship najveca klasa brodova ilit kapitalni brod. To me zanima.
 
Errrr, cek bre malo. Kapitalni brod jeste jedan brod. Samo je, pa, ogroman. Razumem ja da imas kontrolu samo nad jednim brodom samo me zanima do koje klase broda ce u igri moci da se stigne. Sta znam, od najmanjeg do najveceg: Fighters, Fregates, Destryers, Crusiers, Battleship. Gde je Battleship najveca klasa brodova ilit kapitalni brod. To me zanima.

Samo nad jednim brodom iz klase. Nema šetanja kroz nivoe. Što dobiješ na početku to voziš do kraja samo ga unapredjuješ usput. Totalno su promenili koncept X serije što se ovog dela tiče.
 
Samo nad jednim brodom iz klase. Nema šetanja kroz nivoe. Što dobiješ na početku to voziš do kraja samo ga unapredjuješ usput. Totalno su promenili koncept X serije što se ovog dela tiče.
Aha vidi ti to. Interesantno. Znaci na pocetku dobijes uvek isti brod ili mozes da biras izmedju nekoliko ponudjenih? Da li se zna koje ce klase/velicine biti taj brod?
 
Nemaš izbor broda. Išli su na veći "immersion" nešto tipa Star Citizen pa su mu čak i ime dali "The Pride of Albion". Za klasu tj. veličinu nisam siguran.

Neki detalji:

The playership - Not just an ordinary ship

One of the big changes in X Rebirth when compared to the old X games is that you as a player will only be flying a single ship. But before you get upset and complain about the lack of freedom to steer other ships, WAIT... that's still possible. Its just packaged in a different way... So please be patient for a moment and read on. Wink

Like in X:Beyond the Frontier, where the player was also bound to a single ship called the Xperimental shuttle, X Rebirth will place you in another very special ship: The Pride of Albion, or as it is more recently known: The Albion Skunk.

Rooms and NPCs

This one ship, however, is not just another ship like those you know from our past games. For starters, it has several rooms that you can see and use, it has a crew of NPCs who work for you, their captain, and who you can meet face to face.

The Co-Pilot

Some of these NPCs can be hired and exchanged, others you meet by destiny (or as we refer to it: The plot). The best example of that latter kind will be your co-pilot. She will be your interface to the ship and helps you control many of the more complex aspects of the game.

The story of the ship

It has a long history and that history is far from over.
You can influence what this ship is and how it develops.

Expanding the ship

It is a fast and maneuverable ship and can be expanded. Weapons systems, engines, shields, but most importantly: Drones.
 
Slusam Two steps from hell - Solaris album, idealna pozadina za ovako nesto...
 
sobe, npc-evi, setnja kroz brod da bi rezgovarao sa njima, oh noez... i tako svaki put... pogresan oblik imerzije forsiraju :)
 
meni se cini samo da ce tu biti ubacenih elemenata koji ce samo vestacki da produzavaju igranje (u tom smislu) , jer koliko samo izgubis u npr dok se setkas i trcaras po onom bagavaom brdu od npc-a do npc-a i kao socijalizujes se sa njima... totalno nepotrebno - jbena buducnost, savremeni skype, commlink, teleport or smthing a ne manuelno da gubis vreme i zivce na repetitivne stvari :)

nadam se da ce u igri toga biti minimalno
 
Gameplay demo sa Gamescom-a

[YOUTUBE]nBpIHzI9Jdw[/YOUTUBE]
 
joj, pa kako neće biti različitih brodova? to menja sve... baš ste me naplašili sad? mene tu zanima samo borba, odbrana baza od porata itd, enonomija i flote me ne zanimaju. ali u čemu je draž igre ako ne možeš da voziš light, medium ili heavy fightera, ako ne možeš da skupljaš pare za bolji brod, koji ima veću max brzinu, bolja oružja itd? stvarno ne kapiram gde to ide?
jedino što mi se sviđa je ta interakcija sa NPcjevima i hodanje po bazama, to mi se čini kao kul element, i nadam se da će imati bolju priču, odnosno duži i bolji main plot.
 
Po meni je ogroman problem losa preglednost... Razumem ja da su se oni mucili da urade 3d unutrasnjost broda, ali ovako je pola ekrana pokriveno...
 
 
Čisto da vas podsetim igra izlazi sutra.

[YOUTUBE]KOySm0RGKnE[/YOUTUBE]

Mada mene muči ovaj problem :)

download.jpg
 
Nisi jedini, mada to i nije baš za utehu.

Edit: Ako mene pitaš, za pravog igrača (koji ne igra samo određene žanrove) PC gejming industrija je postala malo preobimna. Sa jedne strane multiplejer naslovi koji sisaju vreme, sa druge gomila singlplejer za koje je teško naći vremena. A kvalitet je jako visok kod velikog broja igara. Tako bi mi dobro došla neka apokalipsa, da odigram sve što imam u planu :)

Edit2: Ove ishajpovane konzol ekskluzive bolje da ne dolaze na PC jer će u 50% slučajeva ostati neprimećene.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno