Šta je novo?

Sony Xperia Z3

I meni stiglo za tacno 14 dana. Stvarno mi nije jasno kako je to moguce, ni 13 ni 15 nego tacno 2 nedelje. A inace pise da je transport predvidjen mnogo duze...
Inace ja moje zadnje skinuo zbog smetnji blicu, a prednje je ok lepo sam ga zalepio, medjutim nije mi jasno kako je moguce da mi skoro pre nekoliko dana pojavi kao neka belicasta travka dlaka ne znam sta li je i to na dva mesta. Nije bila sigurno kad sam zalepio al ajd. Inace pojavila mi se i neka sitna ogrebotina, verovatno ga je nesto zaparalo u dzepu posto nisam ispustao telefon...

Meni je evo danas stigao Mocolo za Z2, ali ja sam cekao 24 dana :D i ako je po tracking-u vec 11og stiglo u Beograd. Dakle trebalo je 8 dana da stigne iz Kine do Beograda i 16 dana od Beograda do Novog Beograda :D:D:D:D
 
Prosto je, ako ti je skup Z3, ne kupiš Z2 i gotovo, kupiš nešto drugo, od Sonija Z3 ili ovi sada noviji, M4, i slično koji imaju manje bezele, a ne kao Z2, koji kao da je izašao pre dvadeset godina, toliki telefon, a displej ne prati telefon, plus sav kao cigla napravljen, G2 u odnosu na njega je težak slim fit...Z2 verovatno najveća cigla u flagship svetu, cigla, u pravom smislu reči, samo zbog toga ga nikad ne bih kupio. Inače brz, baterija rastura, i ima još puno prednosti, slično kao i S5, težak promašaj, sa plastikom ne kao kineske igračke, nego i gorom, a odlična sprava u dosta stvari...
Treba da se potrudis da nadjes situaciju da Z3 košta duplo više od Z2, za oko 400e, nešto manje može da se nadje nov Z3. Nov Z2 za 200e, nikako, čak ni polovan...

Da nisi ti malo pomesao Z2 i Z1 :D posto si ne nalupetao.

Imaju identicne bazele Z3 i Z2

http://www.mobilegeeks.com/wp-content/uploads/2014/09/DSC_0627.jpg
http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/137063-image/z9.jpg
 
Poslednja izmena:
Lep način konverzacije, argumentovan. Nisam pomešao. Drug ima Z2, kada ga uzmem u ruke posle G2, kao da sam uzeo gradjevinski materijal sa kamerom koja treba da briše patos sa mojom, ali je sve to ostalo na treba.
 
^ Slazem se :)
Z2 mobilni sa najgorim osecajem u ruci. Barem po mom iskustvu
 
Lep način konverzacije, argumentovan. Nisam pomešao. Drug ima Z2, kada ga uzmem u ruke posle G2, kao da sam uzeo gradjevinski materijal sa kamerom koja treba da briše patos sa mojom, ali je sve to ostalo na treba.

Ja sam ti stavio lepo i slike gde se su Z2 pored Z3 :D telefona da vidis te ogromne bazele u odnosu na Z3 :D
Posto se ocigledno razumes u materiju:

Z3: Dimensions 146 x 72 x 7.3 mm (5.75 x 2.83 x 0.29 in)
Z2: Dimensions 146.8 x 73.3 x 8.2 mm (5.78 x 2.89 x 0.32 in)

Ali, sto ne rece ranije da si vlasnik G2 telefona, pa da ne diskutujemo uopste bez potrebe. Potpuno si u pravu Z2 je cigla u odnosu na Z3 :D
Hajde u zdravlje
 
Kakav savet dajes takav i odgovor dobijes.
Ti se nadjes uvredjen, a covek je postavio veoma prosto pitanje da li se isplati davati duplo vise za Z3 u odnosu na Z2.
A tvoj savet je nemoj da ides na Z2 ako ne mozes da uzmes Z3 on je cigla, ogromni bazeli. Uzmi M4.
Dok sam ja tebi lepo argumentovao koliko je Z2 cigla u odnosu na Z3, koliki su mu bazeli u odnosu na Z3. A predlog za M4 samo zato sto su mu manji bazeli, koji OPET nisu manji u odnosu na Z2 vec veci, ne treba ni komentarisati iskreno.
Cisto da vidis bazele Z2 i M4
maxresdefault.jpg
Naravno morao si da ubacis u celu pricu i G2. Trebalo bi da shvatis da ima ljudi koji ne vole plasticne telefone sa sjajnim plastikama mozda.
Pogotovo sto covek uopste nije pitao za bilo koji drugi model osim Z2 i Z3.
 
^ Slazem se :)
Z2 mobilni sa najgorim osecajem u ruci. Barem po mom iskustvu

Ne bih se slozio, bas naprotiv cak mi je bolje lezi Z2 nego N5, pre svega zbog sirih bocnih ivica.. Ali opet zavisi ko kakve i kolike ruke (rucice) ima... Vise sam ovakav "gradjevinski" telefon nego neko "sapun" resenje.. ;)

Inace za pitanje gore izmedju Z2 i Z3, slobodno uzmi Z2 i ne razmisljaj. Kada sam prelazio sa N5 na Z2 mogao sam da kupim Z3 u tom trenutku za 100e vise... Iskreno mislim da ne vredi ni 50e da doplatis vise sem kao bas ne zelis "drugaciji" dizajn i nesto "bolje" resene flapove (zaptivace) za usb i sim karticu. I da, uz Z2 dobija NC sluske, koje su sigurno bolje nego ono sto ide uz Z3/Z3c...

Od te razlike u doplati mozes da pazaris, ako si u mogucnosti, neku pratecu opremu tipa magnetni punjac (preporuka zbog flapova) i tempered glass ili pak futrolu (sto bi te izaslo sve otprilike 50e)... A moze cak i da ti ostane i za pivo da castis... ;)
 
Poslednja izmena:
Da, zaista, pogrešio sam. Stvarno sada vidim na slici da ni Z3 ni M4 nisi bolji po tom pitanju.
Onda je problem samo u tome što su i Z3 i M4 zaobljeni, a Z2 ne, i zbog toga je osećaj u ruci puno gori. Kada sam ga prvi put uzeo u ruke, odnos veličine telefona i displeja mi je bio katastrofa, plus one oštre ivice, dok mi je Z3 davao bolji osećaj u ruci. I zaista mislim da doplata za Z3 vredi, i mislim da nije više od 100e.
To što se tiče telefona kojeg imam...uporedio sam dva telefona, u jednom segmentu, krajnje objektivno i to je to, a to što si ti video da sam ja njemu preporučio G2 je druga priča, a ono da ljubitelji sjajne plastike ne treba komentarisati ostale telefone na ovom forumu ostavi za svoje prijatelje, ukućane, i za svoj forum ako ga nekada budeš imao...
 
... a ono da ljubitelji sjajne plastike ne treba komentarisati ostale telefone na ovom forumu ostavi za svoje prijatelje, ukućane, i za svoj forum ako ga nekada budeš imao...
Bilo bi dobro da barem procitas post pre nego ga komentarises.
Pogotovo ako zelis da ubacis "pametnu" opasku ukljucujuci porodicu i prijatelje.

Ja nigde, nisam rekao da neko ko voli "sjajnu plastiku" ne treba da komentarise ostale telefone, ako si ti to tako shvatio zao mi je.
Samo sam napisao, da ima ljudi koji ne vole plasticne telefone sa sjajnom plastikom. Pogotovo jer je covek pitao SAMO izmedju ta dva modela i poredjenje sa G2 je totalno bilo nepotrebno posebno sto si sve ostalo sto si savetovao, savetovao pogresno i rekao neistine.

a sada nazad na temu.
Doplata za Z3 u principu kao sto rece mushmular 50-100e max. I po meni je 100e previse.
Mada zavisi od tvog subjektivnog osecaja :) ja bih npr. za copper Z3 doplatio 100e razliku jer je to po meni verovatno najlepsi telefon koji sam ikada video.
Z3 mozda lezi malo lepse u ruci, ali je "klizaviji" ako nemas neki case i lakse ispadne iz ruke od Z2. Tako da Z2 nekako imas sigurniji osecaj kada drzis telefon.
Osim toga razlika je i u IP68 certified u odnosu na Xperia Z2 IP58 certified
 
Ne zanima me LG sada, jedino Xperie.
Imam velike ruke tako da to mi nece smetati sto je 5,2 velicine ekran.
Narucio sam Z2, stize u toku ove nedelje. Inace sto imam zamerke u Z2 u odnosu na Z3 sto se izgleda tice, to sto crni telefon sa strane nije crna nego siva mada ne smeta. I jos jedno sto one tipke nisu stavili na mesto kod zvucnika nego su na ekranu i tako je manji ekran.
Noise canceling slusalice ne verujem da cu dobiti uz telefon, a preskupo je posebno oko 50$.
Nije ova tema za Z2 ali mozete li mi reci sta da uzmem kada stigne telefon? Staklo od napred, foliju ili futrolu ili nesto kombinovano? Shifter hvala ti na odgovorima. :Klanjanje
 
Nema na cemu Madridista :)

Uzmi tempered glass obavezno. :) meni je isto spasilo mob.
E sad ako neces case iza neki uzmi za prednju i zadnju stranu, ako ti ide u case onda ti samo za ekran dovoljno.
Moj savet ti je kao i vecine ovde ljudi verovatno Mocolo. Eto ljudima gore vidis stizalo je za 14dana meni duze malo 24dana ali je odlicno i nije skupo.
Druga stvar ja kada sam uzimao, uzeo sam pakovanje sa dock-om tako da bi ti moj savet bio da uzmes dock za punjenje ili magnetni kabl kako ne bi stalno otvarao flap-ove za punjenje.
To je to :)
Za sve ostalo mozemo da se preselimo na Z2 temu cisto da ne gusimo ovu.
 
Poslednja izmena:
Kako ti je staklo spasilo ekran, je l imaš neke slike, zanima me jer sam ja pre par nedelja stavio, i za sada je ok iskustvo, ne grebe se lako, ok je pod prstima, baš me zanimaju granice do koje može da spasi sam ekran...
 
Jel neko uradio apdejt na 5.1.1?Kakva je kamera,ima poboljsanja,@fain2dainel,neko?
 
bem li ga, pravio fotke ali nisam ih nesto analizirao da vidim.
 
Ja ne znam da li tripujem ali auto mod ima neki boljitak. Npr. Ranije kad slikam u mrklom mraku auto mod bio katastrofa obavezno sam morao manual. Sada je vec druga prica.
 
New screenshots show off Sony’s Concept for Android OS

xperia-concept-lockscreen-315x560.png


xperia-concept-app-drawer-315x560.png


xperia-concept-settings-bar-315x560.png
 
Stock android sa sony aplikacijama, odlično.Neka daju i za Z2, ja bih bio prezadovoljan :)
 
Još kad bi kako mogao stock Android bez Sonyjevih aplikacija... ili Nexus sa Sonyjevom baterijom :d
 
Ja se registrovao i sve za onaj sony koncept tester i poslali mi mail sa sve podacima za fleshovanje i tek sada videh njihove mailove, danas je bio zadnji dan..krastavac
 
Stock android sa sony aplikacijama, odlično.Neka daju i za Z2, ja bih bio prezadovoljan :)

Bice na Z1/Z2 sigurno a verovatno i na vecini novijih telefona..

Sony’s Concept for Android software leaks; download it now

Here’s a user comment from XDA member user91: “By the way, the ROM itself is absolutely nothing to excited about. Take any stock Sony Lollipop ROM, take away all the reasons for buying this phone (no double tap to wake, low brightness, no display enhancements, no sound enhancements) – well the camera works, and that’s it.”
 
Poslednja izmena:
Stigao i meni sad update,instalirao sam,pa ćemo da vidimo kako radi [emoji3]
 
Da ne kacim oglas za ovako nesto bizarno - ako neko slucajno ima Z2 ili Z3, komplet rasturen, ostecen, u sto gorem stanju, kupio bih.
 
Nazad
Vrh Dno