Šta je novo?

Sony Xperia Z3

Meni na z3c su slike sve samo ne ostre (i na manual i na auto)!
901f56acde12133c4034e04e30a236f8.jpg
 
Poslednja izmena:
Proday hvala druze,ocigledno slika nije ostra,nems detalja
Sony ubija taj post procesing.
 
Ma jel, a kad ja to napišem ti pitaš "što šta fali" :D
 
Jos je slika okačena preko ttalka, on je dodatno kompresovao.
 
Vojkan,Z2 ima bolju kameru :) [emoji14]
 
Jes sad, k***a baba večerala! :D
 
krastavac,meni ovo dobra slika..ne bavim se fotografijom pa je meni ovo sasvim korektno.
 
Ja da pitam -

koja je fora sa Z3+ ... ?

prvo - naziv je uzasan marketing fail. U japanu se zapravo zove Z4, dok ce u evropi brdo ljudi preskociti ovaj uredjaj, verno cekajuci za "pravi" Z4 jer "Z3+" deluje kao nedovoljno veliki upgrade da bi se na njega preslo. Bukvalno sami sebi izbijaju pare iz novcanika ?


drugo - telefon je i dalje bukvalno mali upgrade Z2 .. ? what gives ? znam ja da ne mogu ko zna sta da stave u njega, ali ne vidim poentu izbacivanja sledeceg modela koji ce da bude veoma nebitno unapredjen
 
Pa kazem ja prosle god a i ove je definitivno z2 najbolja kupovina ;-) a podrsku ce imati sigurno jos 2 god.
Stiže mi MH1 parnom lokomotivom :-D obozavam te sluske probao ih na z2 pre neki dan, extraaaa jos onaj SE logo <3
 
Poslednja izmena:
Ja sam prodao Z3 kao da je nov jer je bio u masci i foliji, a kupio pokvaren Z2 koji sam popravio za jedno popodne, isto stanje 10/10. Lik mislio da je ostetio telefon vodom jer nece da upali i ovi iz garancije mu rekli da nije zatvorio cover lepo (pranje ruku, nisu ni dirali fon), a samo je baterija pala ispod napona. Profit preko 200 evra. A imam isti telefon. Konkretno iz svoje ruke jer sam imao oba, siguran sam da imam identicne uredjaje, jer ako ima razlike one su za papir a ne za korisnika koji primeti.
 
A ja još uvek nosam Z3 (not that I'm complaining), ne pamtim kada sam poslednji put ovoliko "dugo" furao mobilni, čak 10 meseci! :p Početkom septembra trebamo (u ćalovoj firmi) da obnovimo ugovore i da vidimo dal' da ostanemo na Teljeknoru ili da begamo u Lelekom ili Bip. Planiram da menjam Z3, al' sam u velikoj dilemi između S6 i G4, a trenutno blago vučem ka Šljamsungu jer ima jaču bateriju od LG-a. A na kraju to mi i dođe najbitnije kod telefona obzirom da na Z3 imam čak i po 7 sati SOT-a (brightness na sredini podeoka + automatic uključen, internet non-stop uključen) kojih ću teško uspevati da izvučem na S6, a kamo li na G4...Ne znam što činiti, nisam pametan.
 
Otkud ti to da S6 u realnoj upotrebi ima bolju autonomiju od G4? Mozda za nijansu ali je sve to losije od Z3.. cini mi se da neko na forumu napisa da je presao sa S6 na G4 (ili obrnuto) i da je trajanje baterije uz isti nacin upotrebe skoro pa isto (jedva prosecna autonomija).

Licno ne vidim svrhu menjanja bilo kog 2014. flagshipa jos 12 meseci.. ovi iz 2015. ne donose nista novo pa cak i nazaduju na mnogim poljima + Z3 ima sw skoro pa u rangu nexusa..
 
Poslednja izmena:
GSM Arena said it! :D krastavac greši čovek, al' ako su baterije slične tj skoro pa iste onda mi to i ide u ruku za G4, jer mi je fon baš super kulj :)
 
Kakva crna gsm arena, djubre od testova autonomije :) Ja bih Z3 menjao tek kada se unormale cene S7/G5/Z6 itd, za nekih 12 meseci (i to pod uslovom da nisu polu-fail kao flagship 2015. modeli).
 
Poslednja izmena:
Ok, a ko je od aktuelnih site-ova najmerodavniji i objektivniji? (ako uopšte ima takvih)
 
Vredi li prelaziti u ovom trenutku na LG G4 sa Z3? Z3 imam godinu dana otprilike i obicno me u tom periodu posedovanja telefona obuzme nesto da ga menja pa eto pitanja...ili da sacekam jos malo pa na Z5? Bar dok ne dodje Z6 sa S820 [emoji2]
 
I ja se razmisljam o slicnoj tranziciji...bas sam se pre par veceri igrao malo sa G4, doneo prijatelj iz Kanade ;) Prelazi pa javi utiske, ono sto ti mogu reci je da je kvalitet slika i videa daleko ispred Z3. Jedina mana su po meni dimenzije i eventualno nedostatak senzora za otisak prsta (ovo drugo meni nije bitno, al ima ih koji se loze).
 
Znaci isto razmisljanje :)
Ne znam kakav je G4 sa baterijom? Koliko je losiji od Z3?
Slike i video svakako bolji na G4, a i gled Gizmov test, odlican...mada kontam da bi mi i ovaj G4 bio neki prelazan telefon u narednih 6 meseci...nisam ni sam pametan..
Koliko bi tu isla doplata za G4? Nisam pratio cene zadnjih godinu dana...
 
Poslednja izmena:
Fotke jesu bolje na G4, posebno u low light uslovima ali sad da je video ''daleko ispred''.. ne bih rekao ;) Jesu malo ostriji 1080p/4k snimci ali razlika uopste nije velika + Z3 i dalje snima malo ''stabilniji'' video.

Licno sa Z3 ne bih presao ni na S6 ni na G4 a bogami ni na Z5, cekao bih S820 telefone, kapiram da ce biti sve ono sto ovi iz 2015. nisu.
 
Jel moze neko da mi uporedi kvalitet ekrana Z3 VS One M8.. Smorio me malo M8, mislio sam da predjem na nesto drugo.. Z3 je jedan od kandidata, bar dok malo ne ``zazivi`` Z5 kod nas..

p.s. Da li se Z5 ocekuje kod telekoma npr?
 
M8 ima i dalje jedan od najboljih IPS panela na bilo kom telefonu, posebno u smislu prikaza crne (iz ugla pre svega) i kontrasta. Z2 i Z3 na tim poljima ne mogu da mu pariraju, ne moze nijedan android telefon sa IPS-om koji sam video do sada :)

Ali.. sve osim crne gledano iz ugla.. pa recimo da M8 ima malo bolji prikaz od Z3 (stock) koji ima previse hladan WB pa mora da se sredi u podesavanjima (ima ''kombinacija'' po netu, i gizmo je isto to probao za Z3 tablet compact i kaze da se kompletna kalibracija poboljsava sa promenom WB, vidi taj test na benchu).

Sto se mene tice M8 ima malo bolji panel od Z3, stock vs stock. Nisam direktno uporedio Z3 uz promenu WB pa ne mogu nista da kazem. Z3 displej je i primetno svetliji ali tek na max. osvetljenju se vidi koliko ispasta crna (najlakse se primeti u mraku iz ugla, preko dana ne bas).

Z2 po mom misljenju ima uporediv displej sa M8, losiju crnu/iz ugla ali mi se boje i stock WB vise svidjaju.

U svakom slucaju jos nisam video skuplji telefon sa IPS-om a da je isti za nekakvo ''izbegavanje''.. najbolje uzmi Z3 i uporedi sa M8 koji imas, to je najbolji test :)

p.s. Da li se Z5 ocekuje kod telekoma npr?

Nabavljali su sve Z do sada, verovatno ce i Z5 ali verovatno tek krajem oktobra.
 
Poslednja izmena:
Tada mi istice ugovor.. videćemo.. moraću da nadjem neki Z3 kad se vratim u BG pa da uporedim..
 
Znaci isto razmisljanje :)
Ne znam kakav je G4 sa baterijom? Koliko je losiji od Z3?
Slike i video svakako bolji na G4, a i gled Gizmov test, odlican...mada kontam da bi mi i ovaj G4 bio neki prelazan telefon u narednih 6 meseci...nisam ni sam pametan..
Koliko bi tu isla doplata za G4? Nisam pratio cene zadnjih godinu dana...
Baterija skoro duplo losija. Doplata 50-100€ za polovan g4. Hsv, snimali u crkvi pre par dana krstenje ja i drug, ne moze da se poredi. Sony em masi fokus em slika tamnija i zrnastija. Mozda na dnevnom svetlu mogu da budu tu negde i dzabe mibstabilisana slika kad je cesto fokus omasen. 60fps retko koristim pa tu ne mogu da sudim.
 
^ naravno, to je tacno i jasno se vidi da su najbolji kamera androidi G4 i S6 s tim sto deluje da je G4 ipak malo bolji za LL foto. jer ima tehnicki najbolji senzor, laserski fokus, najbolji manual mod (OIS je verovatno isti kao na S6) i Z3 za LL nema sta da trazi jer ima sporiji i losiji fokus a nema OIS. Videcemo Z5 kako ce da se pokaze ali ja ne ocekujem previse, u najboljem slucaju moze da bude egal sa S6/G4 :)

@ Promaster

Ne vidim svrhu menjanja M8 za Z3 u ovom trenutku.. mozda ako ti bas znaci malo bolja baterija, malo veci displej i zastita od vode, bolja kamera ali opet mislim da treba sacekati MWC i nove androide sa S820, ako isti ne bude fail kapiram da ce ponovo moci da se bira izmedju odlicnih samsunga/htc/sony/lg uz minimalne razlike ;) A do tada (ako ti se bas menja M8) kupi S6/G4, cene su im vec pale a Z5 izlazi tek za mesec dana + ce cene biti visoke u pocetku.

Mada treba videti i Lumie 950/XL..
 
Poslednja izmena:
Pa cesto menjam telefone i retko kad mogu da izdrzim da nosim nesto jako dugo.. S6 mi se ne svidja, jedino mozda EDGE, ali on je dosta skuplji, G4, ne znam ni sam, nit smrdi, nit mirise.. Nisam imao Sony dugo, jos od Xperie S, tako da mi se uzima on, plus sto mi se Z5 bas bas dopao, videcu vec..

-A i ovo sto kazes za Lumie je tacno, s tim sto ce sve to biti po 700e kad izadje, plus sto stvarno ne znam sta sve moze da se ocekuje od MS, znas da smo vodili raspravu oko WP8, na kraju sam se ipak posle duze koriscenja i sam uverio da je stvarno poluproizvod, dodje jedna stvar koja ne radi, progutas, dodje druga koje nema ajde i to, ali vremenom se zasitis i ne mozes da gutas vise, nadam se da nece biti tako sa W10M, barem ne bi trebalo s obzirom koliko ga hvale ovi koji imaju TP na telefonima sad.
 
Poslednja izmena:
To za WP si u pravu.. za 3 godine pomak je smesan, posebno kada su aplikacije u pitanju.
A cene premium, ok jeste da ce hardver na 950 lumiama biti odlican, kamere verovatno najbolje ali opet srce jednog smartfona je OS.. npr ako L950 bude kostala 500-7000e u prvih nekoliko meseci prodaje to je cifra za koju je moguce kupiti odlican android phablet iz oglasa koji ima bukvalno sve (Mate 7 = super hw, displej, dobru kameru, dobar UI + brutalnu baterija) + kvalitetan kompakt fotoaparat pored kog smartfon kamere vecim delom gube smisao. A da ne pricam sto ce te Lumie vec za nekoliko meseci imati bolju android konkurenciju.. jednostavno nista ne ide u prilog kupovini WP flagshipa dok su recimo u najnizim klasama cesto logican-najbolji izbor (respect za 640 seriju).

Na tvom mestu bih sacekao S7/M10/G5/Z6.. uglavnom te droide sa S820 i jos nekim poboljsanjima. A to tada mozes da probas G4 npr, mislim da su cene pale na neki prihvatljiv nivo.
 
Videcu, ne znam kad se ocekuju S820 telefoni, datumi variraju od januara do marta, aprila..Barem koliko sam ja video.. W10M, dolazi u obzir, samo ako im strategija sad u zavrsetku razvoja bude slicna kao i sa W10, sa kojim su po meni napravili fin posao, ispostovali su neke od zahteva korisnika, ukoliko bude slicno sa Mobile-om bice to lepa prica, plus stimulans developera da uz pomoc onih alata preprave svoje android app da mogu da rade i na W10M.. Videcemo koliko su uopste bitniji igraci zainteresovani za tu pricu, plus kako ce te app raditi, jer ukoliko rade kao viber u pocetku na WP8, onda bolje da ne rade uopte..
 
Da priupitam, jel ima neko rešenje za onaj fazon da posle svakog apdejta svake aplikacije moram ponovo da ih manuelno prebacim na karticu jer se one nekim cudim prebace na intetnu memoriju?I to svaku pojedinačno, ponekad se apdejtuju preko 15 komada i onda mi bude smor da ih vratim na externu memoriju.
 
Što bi to uopšte radio? Externa SD kartica je sigurno daleko sporija od interne memorije a Z3 ima dovoljno memorije da ne moraš da prebacuješ aplikacije na ext sd.

Ali ako bas hoćeš imaš u Titanium-u opciju batch move to sd.
 
Nazad
Vrh Dno