Šta je novo?

Sony Xperia Z3 Compact

^ Koliko ja znam cela Z serija dobija i mozda M2.
 
Koji je uopste spisak promena u odnosu na 5.0.2...jel su i dalje dialer i imenik nezavisne app ili?
 
^ Bolji RAM menadžment, WiFi i Bluetooth lista u Quick settings. Manje više jedino ćeš to primetiti.
 
^ Bolji RAM menadžment, WiFi i Bluetooth lista u Quick settings. Manje više jedino ćeš to primetiti.

– Improvements to volume and silent mode control, more control of your alerts, simplified and enhanced design
– Integration of LinkedIn with your Calendar and Contacts
– Camera focus, speed and accuracy improvements in Superior Auto mode
– Many new features for Xperia in Business, enhancing enterprise support for Xperia
– Now take pictures from the camera using Sony SmartWatch 3; use the SW3 as a remote shutter button
– Instant calendar events – create & share smart events directly from any email
– Calendar agenda in Email – no need to switch apps to check upcoming events
– Richer Xperia themes
– New Settings menu icons
– Additional options for Wi-Fi and Bluetooth in notification menu

App crash, phone restart bugs have solved in this update. Battery drain and over heating bugs are also solved in this update. API level increased to 22 in Android 5.1.1. The HD voice calling and Device protection features are exclusive features of this update. With HD voice calling, users can talk in calls with HD quality over supported carriers. With device protection feature, others cannot erase or factory reset the device with out the Google account of users. Silent mode also returned in this Android 5.1.1. Volume controls are also improved and notification alerts control much simplified with new simple and sleeker design.

https://www.youtube.com/watch?v=YXcolhG6yI8

https://www.youtube.com/watch?v=VY53OkYiJCg
 
Poslednja izmena:
A jedno malo gl'p' pitanje, jel će se LL završiti sa tim 5.1.1 ili će se ići dalje?
 
Jednostavno zato sto mi se u 5.x mnogo vise stvari ne svidja kako rade u odnosu na sta popravlja kada se poredi sa 4.4.4.

Znam da sam imao 3-4 krucijalne stvari koje su me odbile od istog kada sam ga testirao par nedelja, izdvojeni kontakti iz dailer aplikacije su na prvom mestu.
 
Nije preterano bitno, nije šija, nego vrat.
 
Izgrebao sam zadnju stranu telefona ne znam ni sam kako no nije ni bitno, interesuje me postoji li neki nacin da se sredi, poliranje ili nesto slicno?
 
Kratko pitanje za one koji su probali 5.1.1 da li i dalje u albumu treba 2-5 sekundi da se uostri neka slika?!
 
Ucita i meni brzo na 4.4.4 ali se posle par sec potamni, uostri itd.
 
I dalje treba par sekundi da potamni ili sta vec kad se otvori slika
 
Izgrebao sam zadnju stranu telefona ne znam ni sam kako no nije ni bitno, interesuje me postoji li neki nacin da se sredi, poliranje ili nesto slicno?

Keramicko staklo za sat se vrlo lako polira najsitnijom smirglom i sundjerima za poliranje kola. Bude kao novo. A za ova ledja stvarno ne znam, pitanje je i od cega sy zapravo...

Ucita i meni brzo na 4.4.4 ali se posle par sec potamni, uostri itd.

Proveri jel ti upaljena opcija image enhancement. Ona ume da usporava izostravanje slika prilikom pregleda i to prilicno...
 
Da kad se to iskljuci nema čekanja [emoji16]
 
Definitivno ima razlike. I zaboravio sam da sam ukljucio ovo pre par nedelja :)
 
Strasno,mene bas krenulo. Nisam reklamirao naprslo zadnje staklo i malopre uzmem telefon u mraku sa punjača, kad deo pored 3.5mm ulaza probija svetlo. Pogledam sa strane, odlepljen ekran!!! Pa strasno! Telefon sam uzeo od lika koji ga je uzeo u mtsu... Nemam ime i prezime, kome da reklamiram ove gluposti? Direktno u servis ili u mts? Njihov sam korisnik ali nisam ja uzeo telefon ili je bitno samo da imam garanciju. Je li Comrade servis jedini ovlašćeni za mobilne telefone Sony? Ima li ko kakva iskustva sa njima? Mogu li izjutra da odnesem telefon, a popodne da znam na cemu sam jer sam iz unutrasnjosti?
 
Ja sam uzeo prethodni telefon isto od lika koji je uzeo iz mtsa, comtrade garancija i sredili su sto je trebalo biti sredjeno, tako da bolje ih okreni pre nego što dodjes da cisto vidis sta se desava, servis im je na savskom nasipu
 
Meni se odlepio displej na Z3 i isao sam da mi daju novi telefon posto se to desilo u prvih 6 meseci, odbio sam servis i po zakonu su morali da mi daju novi tel sto su i uradili nakon malo veceg ubedjivanja. Ako je proslo 6 meseci od garancije onda ce ti menjati displej.

Idi direktno u Comtrade, zaobidji mts. Oni salju tel njima pa im ovi vracaju i tu se izgubi 3, 4 dana, a samo ces u comtradeu moci da se nabedjujes za nov tel, ili ako ne, odma ti kazu sta kako i na cemu si. Ovi iz telekoma nemaju sta da kazu ozim da ce poslati tel da vide sta je.
 
Poslednja izmena:
Ljudi možete li da mi proverite da li je i kod vas ovako kada zatvorite sve tabove u Chrome, ubedjen sam da mi nije bilo ovako na 5.0.1 trenutno imam 5.1.1 znači bilo je kad pogasim sve tabove gasi se Chrome i kad upalim daje mi početnu stranu za pretragu dole recent tabs i bookmark i history, vidite video o čemu pričam
https://vid.me/glQZ
 
Tako je sada, ostaje ti ucitan u memoriji i zapamtio je kako si pogasio sve tabove, kada bi ga uklonio iz reacents upalila bi ti se gugl pretraga odma.
 
Poslednja izmena:
Nisu pomenuli najbitnije, beskorisni loudspeaker za razgovore.
 
Dobro u pravu su, posle toliko vremena nigde alternative.
 
To ne sporim, i dalje nedostizan telefon "malih" dimenzija
 
Nazad
Vrh Dno