Šta je novo?

Sony Xperia Z1 Compact

Haha, fala na ponudi al necu z3c uopste, pre bih uzeo neki Z2 sa unakazenim kucistem za 220e :)
 
Поздрав другари, скоро сам узео z1c па ме занима како сте урадили надоградњу на лизалицу? Ја сам преко сонијеве апликације успео да ажурирам само на 4.4.2..
 
Skines xperiafirm, skines poslednji firmware i upucas. Proveris pre toga da nema ota dok si na wifi.
 
Skines xperiafirm, skines poslednji firmware i upucas. Proveris pre toga da nema ota dok si na wifi.
Bolje je da preskoči OTA, ipak je bolji način preko flashtoola.
Kao što si već napisao, xperiafirm, skine firmware, dečekira TA partition prilikom flešovanja (za svaki slučaj zbog garancije ako je bitna) i to je to.
OTA upgrade zna da uzrokuje bugove (nije obavezno da će doći do njih ali preko clean flasha preko flashtoola nije moguće da dodje do njih).
 
Flashtool je majka za to, kao i Odin za samsunga, to ne sporim, ali to vec zalazi u napredni level ;)
 
Ma gde to napredno idi begaj,to ti je ko padezi u srpskom jeziku ;) :D
 
Da li neko ko ima tempered glass na ledjima od Z1 compact moze da mi kaze, da li moze da stane telefon sa tim zajedno u case, da li je probao?
Posto kupujem Z1 compact kao poklon i vec sam uzeo org dock i porucio onu wallet futrolu koja u principu ima hard case unutra. Cisto da znam da li da uzmem front + black tempered glass ili samo front a na ledja neku folijicu :)
 
Jako tesno staje u dock čak i sa samo folijom napred i nazad (što ja imam). Sa temperovanim staklom teško da će da stane čak i ako je samo s' jedne strane.

Za šarage, stvarno je dosta i folija. A tu je i potrebnija jerbo se nazad jako lako grebe.
 
Uzeo sam org dock onaj sa dva razlicita lezaja za ubacivanje zavisno da li je bez futrole ili sa futrolom. Moj Z2 npr. staje u dock sa futrolom i staklom ispred.
Ali ne znam da li bi sam telefon stao u futrolu ako ima staklence iza. Posto je futrola u fazonu hard case iznutra a preko neka kao koza pa izgleda kao novcanik.
Pa se razmishljam da li uzeti mocolo za napred i nazad ili nilkin koji stize napred staklo iza folija.
 
Posto me hsv. u drugoj temi prepao :D sa onim flash bleed-om na Z1C.
Na sta da obratim paznju prilikom kupovine? Da li se zna od kad su poceli da proizvode uredjaje na kojima je resen taj problem?
Cisto da gledam mesec kad je proizveden ili nesto drugo?
 
Da li su samo odredjene serije u pitanju ili je kod vecine primeraka.. ko zna, pre par meseci kada sam razmisljao o kupovini Z1c pitao sam par ljudi sa foruma (ovog i susednog) da li imaju taj problem i rekose da je sve ok na njihovim telefonima..
 
Uzeo sam Z1 compact.
Stigao i dock i futrola, cekam jos staklenca.
Inace telefon u futroli moze da stane u dock za punjenje, ali nece moci kada se stavi i tempered glass posto je sada bas bas knap.
 
Uzeo sam Z1 compact.
Stigao i dock i futrola, cekam jos staklenca.
Inace telefon u futroli moze da stane u dock za punjenje, ali nece moci kada se stavi i tempered glass posto je sada bas bas knap.

Jel si uzeo nov ili polovan? Koja je cena (ako nije tajna, naravno)?
 
sta ste koristili za zastitu telefona? imam masku al bas mi nekako telefon nezgrapan u njoj. misila sam foliju da stavim jer bas bas ostaju otisci. citala sam da postoji folija i za ledja. koliko lako se ledja grebu? svi polovni koje sam gledala su imali ledja bas u losem stanju pa mi prosto nije jasno kako su ti ljudi cuvali telefon ili su mu samo ledja previse osetljiva. to i nije dobra vest posoto ce biti u torbi sa svim i svacim:d
 
Silikonska futrola je odvratna. Zbog silnih otvora sa strane je bas glup osecaj u ruci.

Stavi kaljeno staklo napred i pozadi i pichi tako.
 
Ima bugdroid silikon koji jedino ima otvore tamo gde ide magnetni punjac...skupa ali stiti tel.
 
sta ste koristili za zastitu telefona? imam masku al bas mi nekako telefon nezgrapan u njoj. misila sam foliju da stavim jer bas bas ostaju otisci. citala sam da postoji folija i za ledja. koliko lako se ledja grebu? svi polovni koje sam gledala su imali ledja bas u losem stanju pa mi prosto nije jasno kako su ti ljudi cuvali telefon ili su mu samo ledja previse osetljiva. to i nije dobra vest posoto ce biti u torbi sa svim i svacim:d

Meni se posle par promašaja, najbolje pokazala ova zaštita: http://www.ebay.com/itm/iCues-ZERO-...74ffea&pid=100011&rk=1&rkt=10&sd=141679043334

Zaista vrlo tanka i prakična, a sa njom telefon čak može i u magnetni punjač. Imao sam i neke silikonske, grozne su. Ova je više plastična, ali je vrlo tanka, i matirana pozadi. Telefon mnogo manje klizi iz ruke.

A u principu, ako ne želiš te futrole, dovoljne su ti i folije napred i nazad. Kvalitetnija folija, ako je zalepi neko ko to radi često (u mob.tel. servisima), gotovo uopšte se ne vidi i ne utiče na korisničko iskustvo.
 
au nisam znala da postoji nesto kao magnetni punjac:S: vidi se da nista apple-ovo nemam u blizini.
ja bih najradije folije jer najmanje gutaju telefon. da li je ok staviti kaljeno staklo ako ne bih stavila nikakvu dodatnu zastitu tipa okvira? i znate li servis gde to imaju? google me vodi na kupujem prodajem i slicna mesta, a ja ne bih da to lepim sama nikako.
 
Ja sam stavio stakla i napred i nazad i preko toga silikon. Stalo je bez problema. E sad ovaj tanki silikon ne znam da li bi stao...
Ako ces bez silikona, udebljanje sa staklima neces osetiti.
 
Nazad
Vrh Dno