Šta je novo?

Sony Xperia P

I meni dosta trosi bateriju. Ukljuci Staminu i iskljucuj WiFi kada ga ne koristis. Cni mi se da Stamina ne iskljucuje data konekciju u standby-u sto je najveci potrosac baterije kada se telefon ne koristi.
 
Ti battery saver-i prave od smartphone dumbphone ;)
 
Stamina dozvoljava da podesis sta ti treba. Mozes da ostavis Gmail, Whatsapp, Twitter i tome slicno i da pogasis ostalo. Meni u svakom slucaju notifikacije svake sekunde, a baterija mi obicni treba stalno. :)
 
Gde se pali ta stamina? Sad je situacija daleko bolja. Ugasio sam pa upalio backlight i vise ne srce toliko. Da li je u pitanju bug ne znam...
 
Settings --> Power. Tu imas opciju za Staminu, mod kada ti baterija padne ispod definisanog % i automatsko paljenje WiFi kod definisanih lokacija.
 
Idi u settings/application manager/all/media scanner i uradi clear data pa restartuj telefon.
Ja sam juce imao taj problem i resio sam ga tom metodom.

hm, ja nađoh samo "media storage" i uradim clear data pa restart telefona... tad je učitao sve mp3 fajlove...međutim to moram raditi svaki put kad dodajem novu muziku što mi je živi smor...nije mi jasno zašto je to tako ...
 
Danas kad sam se vratio sa posla, seo za racunar i isao preko SPC-a na repair i za sad mogu reci da radi sve kako treba. Baterija se ne trosi brzo sa iskljucenom staminom. Nadam se da ce tako ostati. Verujem da to ima veze i sa procesima upaljenim. Da li moze to negde da se kontrolise bez dodatnih programa?
 
Poslednja izmena:
@despot77
Kod mene nije tako, sad svaku pesmu učita odmah nakon ubacivanja.
 
I kablom i preko tiny tunes aplikacije, pojave se pesme odmah nakon ubacivanja/skidanja.
 
Danas kad sam se vratio sa posla, seo za racunar i isao preko SPC-a na repair i za sad mogu reci da radi sve kako treba. Baterija se ne trosi brzo sa iskljucenom staminom. Nadam se da ce tako ostati. Verujem da to ima veze i sa procesima upaljenim. Da li moze to negde da se kontrolise bez dodatnih programa?

Applications --> Running Apps.
 
I kablom i preko tiny tunes aplikacije, pojave se pesme odmah nakon ubacivanja/skidanja.

Sad sam instalirao "Sony PC Companion" i kad sa njim prebacim muziku automatski je prepoznaje... tako da mi je to sad OK... u svakom slučaju hvala ...usput, Sony PC Companion mi je odmah ponudio update za JB...
 
Je l' imas brendiran telefon ili klasican model namenjen za maloprodaju? Posto telefoni sa provajdera kasnije dobijaju update-ove.
 
Telefon sam kupio ženi za poklon i to u običnom mobilshop-u, znači nije vezan ni za jednog provajdera...
 
Drugari, kako bi se locirao na google maps i sve ostale app, je l' treba samo da odem u Settings/Location services, pa tamo da štikliram tamo sve ili treba još nešto da uradim?
 
Upravo sam instalirao JB preko "Sony PC Companion" koji mi je ponudio prilikom povezivanja telefona, radi kao sat! Da napomenem da je telefon uzet u Nišu, podzemni prolaz, dakle nije preko mreže.
 
Poslednja izmena:
I meni se bas svidja update. :) Sonyeve dorade i ceo interfejs je mnogo dobro uradjen. Posebno su Media apps mnogo dobro uradjeni. Walkman sam po sebi je najbolji muzicki player na Androidu.
 
Poslednja izmena:
@radezivanovic,dakle samo si povezao fon sa kompom preko Sony Companion i on ti je ponudio update?
Pitam te jer sam sinoc i ja povezao komp i fon i kad sam isao na update software,pise da sam na najnovijoj verziji,tj. 4.0.4. Opet neki bag ili...
 
@radezivanovic,dakle samo si povezao fon sa kompom preko Sony Companion i on ti je ponudio update?
Pitam te jer sam sinoc i ja povezao komp i fon i kad sam isao na update software,pise da sam na najnovijoj verziji,tj. 4.0.4. Opet neki bag ili...
Da, startovao sam program i povezao telefon, sam mi je ponudio ažuriranje softvra. Jutros sam instalirao "Sony PC Companion" i samo pratio korak po korak, kad spojiti telefon sa računarom, kad odspojiti. Pokušaj da uninstall Sony PC, restartuj računar pa ga opet instaliraj i prati ono što piše, tako sam ja...
 
Nece mu to pomoci, rollout ide po definisanim parametrima koji ukljucuju mnoge stvari, poput datuma izrade i tome slicno. Moze da se desi da u istoj drzavi postoje razmaci izmedju pustanja updateova kod nebrendiranih telefona. Jedino sto sigurno radi je Flashtool.
 
@despot77, je l' si instalirao JB?

Jutros, sinoć baterija bila pri kraju a preporuka je da bude preko 50%... utisci pozitivni, iako sam za to irelevantan jer je tel kupljen prije par dana pa nije ni bilo vremena za ispitivanje 4.0.4...

edit: evo jedna stvar koja mi se svidjela kod ovog walkman (možda sam to previdio u 4.0.4 androidu) ja to je da je prepoznao "Nero MediaHome" server na računaru kojim inače strimujem svu multimediju na kućno kino... tako da je sad sva muzika sa kompa dostupna na xperiji sa ovim walkman-om...
 
Poslednja izmena:
@Ragnarog,s obzirom da sam rookey i da nikad nisam koristio flashtool,je l' mogu ja to sam da uradim ili ne? I ako nije problem,daj mi molim te link gde ti objasnjava korak po korak
 
@Ragnarok,hvala. Ako sutra ne moze ovaj lik da mi ubaci JB,onda cu probati sam.
 
I ja tu kupio xp, ali isto mi kaze da imam zadnji update, na pc companionu..
 
Hteo sam da vas pitam da li ste razgovarali preko Vibera ili Skypea? Ja probao, ali nisam mogao da se čujem sa bratom. Bili smo povezani Wifiem, ja sa 5Mbps, a on 50Mbps, tako da brzina neta sigurno nije bila problem.
 
Nazad
Vrh Dno