Šta je novo?

Sony televizori

Zanimljivo, ali da bih iskoristio cari PS5, hdmi mora biti 2.1 a to sumnjam da soundbar ima i da moze da prenese sliku dobro kao direktno prikljucenje na tv?
 
Da, g700 za divno čudo nema eARC ali "podržava"(ne bih znao na koji način) ako ga bocneš u tv. U ovom slučaju je logika ps5-->tv->sb.
Naravno neće moći 4k @120 koliko ja kapiram ako nema eARC.
Edit: Kontradiktorni rtings i sony site🤔
20220713_150128.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa to, kao sto sam iznad rekao. PS5 u hdmi 2.1 koji nije earc, a soundbar u earc hdmi. Mislim da je to neko normalno resenje.
 
kako se ponasa eon aolikacija na google tv koji je na modelima od 2021?
 
Cao, ja sam je koristio pre na xe9005 i sad na a80j. Samo gledanje je dobro i na jednom i na drugom ali šetanje kroz menije je mnogo bolje na a80j u smislu da je sve glatko i gotovo instant. Na xe9005 je sve seckalo i bilo bas sporo.
 
xe9005 bi trebalo da je bio android tv a a80j je google tv, jesam dobro napisao?
 
Tako je. Noviji Sony modeli klize kroz meni, komentari su uglavnom pozitivni, sto je ogroman plus u odnosu na Android Tv.
 
Vidi u Aida64 koliko ram-a ima na 9005. Na A80J sa GTV 3GB i zato klizi.
 
Tako je. Noviji Sony modeli klize kroz meni, komentari su uglavnom pozitivni, sto je ogroman plus u odnosu na Android Tv.
AndroidTV sam po sebi nije los, ako je nesto lose radilo, to je bilo do njihove implementacije. GoogleTV je tezi od AndroidTV-a.
 
Код мене на XH90 ради флуидно Android TV, осим наравно једном у 2 месеца када забоде само од себе па 5 мин не могу да променим канал или отворим апликацију😂
 
Da li neko zna razlike u oznakama modela?
Na primer:
XR-65A80JCEP
XR-65A80JAEP
XR-65A80JCEI
 
Verovatno samo boja.
 
Verovatno samo boja.
Nije boja, imao sam rapravu sa Tehnomanijom jer nisu hteli da mei zamene TV u garanciji. Kazu XR-65A80JCEP
i XR-65A80JAEP nisu isti model. Posle duze rasprave ipak su mi zamenili i poslali XR-65A80JCEI koji se kod njih na sajtu nigde ne pominje. Otuda i moje pitanje.
 
Pa ja sam do sada bio ubedjen da je do boje ili možda do tipa stalka (širi i uži, tj. neki ima podesivo, a neki samo jednu širinu)
 
Da se pridružim Sony brendu sa prvim oled tv-om 65A80J. Iz prve ruke pošto mi je soba svetla mi se činilo da je baš taman na standard pic modu dok nisam podesio(warm kalibrisan sdr, hdr i dv na oba inputa googletv & shield) prema savetima kombinacije Vincent Theo i Classy tech. Kako se dan privodio kraju us*o sam se kad sam pustio Faces, DV i ostali sadržaj. Najveće iznenađenje je koliko je dobar prikaz 720p i 1080p sadržaja u odnosu na LED, a pogotovo sport. To mi je bilo bitno. Motion handling(smoothness 2/clearness 1) je odličan, tenis ovih dana i fudbal nema trag lopte i utegnuto je sve kako treba.
OS je sasvim solidan, mana je storage. Doduše nisam probao Kodi, ali ovo ostalo radi bez greške. Wifi mi daje 280/60 na deklarisanoj 400/60. Kapiram da je to chipset limit. Sve u svemu prezadovoljan.
Mozes li da postavis sva podesavanja koja si primenio ili neki link da probam i ja da podesim. Ima supernova Move nakcen i nisam bas zadovoljan slikom.
 
Mozes li da postavis sva podesavanja koja si primenio ili neki link da probam i ja da podesim. Ima supernova Move nakcen i nisam bas zadovoljan slikom.
Izvoli:


A možeš i sa AVSforum da probaś sledeće:
Black adjust: Off
Adv. contrast enhancer: Off
Color: 50
Hue: 0
Live Color: Off
Sharpness: 50
Reality Creation: Varies; Manual, Resolution 10 for higher quality sources. Auto or higher Resolution for lower quality sources.
Smooth gradation: Medium
SDR (~139 cd/m2 and ~2.4 Gamma)
Custom for Pro 1
Brightness: 33
Contrast: 90
Gamma: -2
Black Level: 49
Peak Luminance: Low
Color temperature: Expert 1
Motionflow: Smoothness Min, Clearness 1

HDR
Custom for Pro 2
Brightness: Max
Contrast: 90
Gamma: 0
HDR Tone Mapping: Gradation Preferred
Black Level: 50
Peak Luminance: High
Color temperature: Expert 2
Motionflow: Smoothness Min, Clearness Min

Dolby Vision
Dolby Dark
Brightness: Max
Contrast: Max
Gamma: 0
HDR Tone Mapping: Off
Black Level: 50
Peak Luminance: High
Color temperature: Warm
Motionflow: Smoothness Min, Clearness Min
 
Mislim da sam i ja ova podešavanja, brutalno izgleda kada se namesti. Prirodne boje skroz.
 
Da li neko zna razlike u oznakama modela?
Na primer:
XR-65A80JCEP
XR-65A80JAEP
XR-65A80JCEI

  • CEP - (Rusija, Ukrajina, Kazahstan, Gruzija), a zapravo proizvodi za centralnu Evropu
  • AEP - Svi evropski proizvodi / kontinent bez Velike Britanije
  • CEI - Evropa i Bliski istok
Ima i drugih oznaka, naravno:
  • U - Ujedinjeno Kraljevstvo (verzija uk s tri pina) (primer Sony XR-55X90JU)
  • E - Istočna Evropa itd.
 
Poslednja izmena:
Da li neko na xh9096 ili sličnom modelu primećuje sledeću stvar - kao da "fps" padne na sekund.

Drvo sam to primetio isključivo na sportklub kanalima, mislio sam da je jednostavno do kanala.
Međutim, sad počinjem to da primećujem i sa strimovanjem sa Dizni aplikacije (netflix je recimo ok).
 
Ja na A80J nisam ništa slično primetio, mada to je noviji model.
 
Takođe sam podesio A80 prema uputstvu iz Classy videa i izuzetno sam zadovoljan rezultatima - izvanredno prirodan prikaz boja! Obrati samo pažnju da podešavanja treba primeniti za svaki izlaz odvojeno, kao i na to da postoje dve kategorije internih aplikacija, "Apps" i "Apps Video", pa i za te dve kategorije treba odvojeno primeniti podešavanja.

Nije boja, imao sam rapravu sa Tehnomanijom jer nisu hteli da mei zamene TV u garanciji. Kazu XR-65A80JCEP
i XR-65A80JAEP nisu isti model. Posle duze rasprave ipak su mi zamenili i poslali XR-65A80JCEI koji se kod njih na sajtu nigde ne pominje. Otuda i moje pitanje.
Mogu li da pitam šta nije bilo u redu sa A80 u garanciji? Ja sam pre nekoliko godina takođe imao situaciju da mi je Sony više klase kupljen u Tehnomaniji crkao pred kraj garantnog roka. Tehnomanija uopšte nije htela da razgovara, samo su mi rekli da mogu da pošalju kurira da ga odnese u servis, što sam naravno odbio. Odneo sam ga lično u servis na NBG, preko puta Sava centra i to mi je jedno od najboljih iskustava sa servisom ikada, sve preporuke! TV je tada bio star skoro dve godine, a dobio sam novi zamenski iz aktuelne godine, koji je čak bio više klase od pokvarenog. Taj i dalje radi kao sat :)

Da li neko na xh9096 ili sličnom modelu primećuje sledeću stvar - kao da "fps" padne na sekund.
Vidim na redditu da se pominje na više mesta baš taj problem, ali brzim preletanjem ne videh neko konkretno rešenje :(
 
Tako je to sam zaboravio da napomenem za svaki input kada se jednom podesi ostaje kao i za interne aplikacije. Netflix čak ima i svoja podešavanja za internu aplikaciju.
 
Takođe sam podesio A80 prema uputstvu iz Classy videa i izuzetno sam zadovoljan rezultatima - izvanredno prirodan prikaz boja! Obrati samo pažnju da podešavanja treba primeniti za svaki izlaz odvojeno, kao i na to da postoje dve kategorije internih aplikacija, "Apps" i "Apps Video", pa i za te dve kategorije treba odvojeno primeniti podešavanja.


Mogu li da pitam šta nije bilo u redu sa A80 u garanciji? Ja sam pre nekoliko godina takođe imao situaciju da mi je Sony više klase kupljen u Tehnomaniji crkao pred kraj garantnog roka. Tehnomanija uopšte nije htela da razgovara, samo su mi rekli da mogu da pošalju kurira da ga odnese u servis, što sam naravno odbio. Odneo sam ga lično u servis na NBG, preko puta Sava centra i to mi je jedno od najboljih iskustava sa servisom ikada, sve preporuke! TV je tada bio star skoro dve godine, a dobio sam novi zamenski iz aktuelne godine, koji je čak bio više klase od pokvarenog. Taj i dalje radi kao sat :)


Vidim na redditu da se pominje na više mesta baš taj problem, ali brzim preletanjem ne videh neko konkretno rešenje :(
Jedan od HDMI portova je prestao da radi, kako je proslo manje od 6 meseci od kupovine uredjaja ja sam trazio zamenu. Problem je sto je trenutno cena visa od one koju sam ja platio tako da su mi cak i doplatu trazili. Najsmesnije od svega sto su me ubedjivali da XR-65A80JCEP i XR-65A80JAEP nisu isti model i na kraju i poslali XR-65A80JCEI koji cak nemaju ni na sajtu u ponudi.
Stvarno ne znam da li postoji neka bitna razlika izmedju ovih uredjaja. Oticki su potpuno isti.
 
Ne postoji razlika u hardveru i panelu sigurno, isti tv samo za različita tržišta kao što je neko okačio u temi.
 
Imam TV Sony xf9005 i od danas problem sa internet povezivanjem na vecini aplikacija nece nista da otvori dok mi rade TiviMate i Spotify u cemu moze biti problem?






Ruter i TV sam resetovao i opet je sve isto😕


 
Poslednja izmena:
Obrisao si keš od tih aplikacija?
 
Nazad
Vrh Dno