Šta je novo?

Sony televizori

Evo i o cemu pricam, nije najsrecnija pozicija TVa, a drugi raspored namestaja totalno remeti sve pa je tako kako je. Ovo je i dobro kako je bilo sa plazmom, bukvalno kao ogledalo pa sam po ceo dan drzao spustene roletne.
IMG_20220817_132545.jpg
 
Slažem se da nije najsrećnija pozicija tv-a i da prozori nikako ne bi trebalo da cepaju direkt u ekran, ali ako je to najbolje što možeš u toj sobi to je to. I moj LED je na ovoj istoj poziciji gde je oled davao slični odsjaj. Ja bih da sam na tvom mestu barem roletne ili zavese spustio/navukao na ta dva koji gledaju u ekran.
 
Uživaćeš to je sigurno neka te služi kako treba.
 
Imam dva problema sa ARC-om, koje u startu nisam imao. Prvi koliko vidim je normalan zato sto se tv pojacava do 100 a AVR do 65, znaci razliciti su brojevi na TV i na AVRu. To sigurno nije bilo tako pre prvog restarta TVa i to nije toliki problem. Medjutim uzasno me nervira sto ne mogu da drzim pojacavanje ili stisavanje nego moram za svaki podeok pojacavanja/stisavanja da pustim i pritisnem dugme. Promenio sam i hdmi kabl ali i dalje isto.
 
Negde je "handshake" problem. Jesi menjao nešto neki update bio? Konfiguracija(interne aplikacije, box, itd.)?
 
Od kad sam mu radio factory reset se to desava. Posle sam ga regularno punio aplikacijama koje koristim.
 
Raskacio sam sve sa TV i bez ijednog uredjaja i dalje volume mora korak po korak, verovatno me neki update shebao.

P. S. mislim da je button maper, moram da istestiram posle i probam da sredim a da ga ne unistaliram.
 
Poslednja izmena:
Kada si radio factory reset odmah nakon toga počelo ili kad si instalirao ostale apps? Moguće da je button mapper. Koristiš daljinski od box-a pretpostavljam?
 
Ne sonijev je daljinski box vise ne koristim, definitivno je bio button mapper. Probao sam i drugi mapper sa storea ista prica. To je reseno odnosno pobrisani mapperi. Namestio sam i elementum sljaka kao car, malo zezanja sad sa titlovima i A4 posto samo skida eng titl ali resice se i to. Vidim da je i Seren aktuelan kao i RD i Stremio pa da polako sve isporbam...
 
Super je button mapper aplikacija, ali i ja zaboravim često šta sam mapirao. Koristim nvidia shield daljinski ne mogu ovu ciglu sonijevu.
 
Iskustva X90J?
 
Zavisi sa cega prelazis, ja sam ga cekao da dobije sve updateove za PS5 i da mu padne cena. U startu se malo razocarao bloomingom koji je sranje ali se ne desava cesto nego kad je crn ekran i ima dosta svetlog teksta logotipa itd, najvidljivije na pocetku filmova i na kraju, intro i credits, na titlovima se bas slabo primecuje. Svetilina izuva zato sam ga uzeo posto mi je okruzenje ultra svetlo sto je i jedan razlog zasto nisam otisao na OLED. Jako je tesko prelomiti posto TV gledas u radnji. Da sam mogao doneo bih Oled i ovaj tv kuci i probao. Lako je moguce da sam uzeo Oled da bi mi odraz vise smetao nego blooming. Da te vise ne plasim bloomingom. Meni ne smeta toliko, kako ne znam iskreno posto je stvarno smesno da se tako nesto desva na televizorima od preko 1000 eur ali pomirio sam se i vise ne obracam paznju.

Sto se tice konektivnosti radi perfektno, sve sa jednim daljincem AVR, PS5... Arc funkcionise savrseno samo treba malo cackanja. Ja evo cackam ga dve nedelje non stop. Punim Kodi sa svim i svacim i ne zakucava, tivimate, plex, hbo, disney, eon, iris... Moraju ulazi da se otkljucaju za 120hz 4K sto neki ne znaju. Za vikend sam kod paše otkljucao ulaz, kazu au sto je bolja slika 😁

Boje su odlicne, tu sam stelovao sigurno 3 dana po svojim preferencijama. Svi predlazu toplije boje a ja ne mogu da gledam taj žuti ton pa stavljam neutralne. Volim tu hladniju sliku deluje mi kristalnije.

Uzeo sam 65icu i u startu mi je bilo au jbt sta napravih ali sada je savrseno. Za gaming bomba. Mozda je najbolje da odes kod nekoga ko ga ima i pogledas. Mozes i kod mene ako si iz bg.

I meni je kod X93J, niko ne zna razliku sem da je mozda za lanac prodavnica odnosno za retailere.
 
Prelazim sa Sony HD modela, 43" ne znam broj modela, uzet je nov ja mislim 2018-te. I sasvim dobar tv, samo sto nije 4K i full smart. Kako renoviram dnevnu, sad me vuce da uzmem i tv, jer PS5 svakako planiram, a ne ide mi da ga kacim na ovaj HD tv.

Ovo mi je bila prva zamisao, da ostanem veran Sony brendu i uzmem 65 inca kao neki top midrange tv. 1K otprilike evra za 65 inca mislim da je lepa cena.
Sa druge strane Oled je naravno opcija zbog gledanja filmove uvece, ali preko dana su podignute roletne i dva velika balkonca su mi sa suprotne strane tv-a, tako da gledanje preko dana sa oledom bice uzas. Naravno tu je i burn in, koji ma koliko pricali da nece biti, pojavice se samo je pitanje kada. A nisam neko ko bi bacao hiljade evra na tv, koji bih menjao relativno skoro.
Ja bih ga svakako mazio i pazio, tako da ne znam... C1 ili A80J (C2 je jos uvek preskup)

Gledanje filmova/serija, sport i PS5 su ono za sta bi se primarno koristio tv. Preko dana veoma retko gledam tv.

Kako istrazujem, nailazim na druge modele, i kako se blizi crni petak, em fudbalsko prvenstvo, verujem da bice dobrih akcija za televizore ove zime, tako da ne bi bilo lose odluciti sta uzeti i merkati, cekati.
 
Moraju ulazi da se otkljucaju za 120hz 4K sto neki ne znaju. Za vikend sam kod paše otkljucao ulaz, kazu au sto je bolja slika 😁
Daj prosvetli me, molim te. Kako se otkljucavaju ulazi na tv za 120hz? Nesto sam propustio...
 
Mislis da se podesi drugi mod za taj HDMI ulaz? Ne bih rekao da je to neko otkljčavanje. To mislim da sam i ja morao da uradim.
 
ja se uopste ne secam da sam to radio :) daj neke detalje. kad dodjem kuci, bas cu pogledati...
 
Ja mislim da je TV sam ovo uradio za PS5. Ali provericu...
 
Mora da se uradi da bi radio HDR i DV ja mislim.
 
Ja mislim da je TV sam ovo uradio za PS5. Ali provericu...
Pa jesi proverio u PS5 settings sta ti pise koja rezolucija je podrzana. Ja dok nisam uradio ovo nisu mi ni 120hz ni ALLM ni VRR radiki. Doduse VRR proradio tek posle rucnog updatea. Ne bih ni ja znao da nisam usao u settings na PS5 i video poruku da mi TV ne podrzava 120hz. Kad se nisam srusio sa kreveta a već sam ležao. Ustao vidim kod XR65X93J, reko mamu im hebem uvalili mi TV koji ne podrzava 120hz. Na gugletu nadjem ovog fućfirića i pade kamen s srca. Posto nisam. ore igrao na 120hz ne bih ni provalio, ali sada da igram returnal na 30 ili 60 hz odmah bih skontao. Nebo i zemlja.
 
Pa sad iskreno nemam pojma ni sta stoji na PS5. Cini mi se da sam video 4k i 120hz. Provericu
 
Pored Enhanced format opcije na 3 i 4 portu ne zaboravite i kvalitetan 2.1 hdmi kabl.
 
Da, da... Kod mene je tv sam to podesio... Za hdmi3 i hdmi4 je bio enhanced...
Jel za ps5 bolje da stavim enhanced vrr?
 
ne znam uvek sam bio prikladnik da su svi hdmi kablovi isti samo dok ispunjava standard
 
Aha ako ispunjavaju standard😉 što često nije slučaj.
 
pa to se primeti sa bagovanjem, ja na ovom sto ide us ps5 nemam nikakvih problema
 
Nazad
Vrh Dno