Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa mozda ti moras da probas svakog Fiata da bi se uverio kakav je, ja ne moram, znam kako svet funkcionise, 99% svega oko nas je krs, i u to se uverim svaki put kad probam nesto ili udjem u Windows ili sednem u Pezoa :)

I naravno da sam sve najbolje igre na svim konzolam igrao, a pogotovo na PS1,2,3 i 4, a nekima za koje sam znao da se raspadaju ipak dao sansu, cisto da potvrdim ono sto vec znam :)
 
Poslednja izmena:
Slažem se da se iživljavaju sa remasterima ali znaju da je baš ogroman broj kupaca došao sa X360 tako da je ovo logičan potez.
 
...ili da uopste nisu imali last gen konzolu (taj sam).

A taj ogroman broj je po nekoj njihovoj statistici 47% ukupnih korisnika PS4 konzole, sto je stvarno ogroman broj, naravno ako je tacan.
 
Ma neka stancuju samo, who cares dok izbacuju i nove naslove. Ne razumem sta vam smeta? Imam/imao ps1,2,3 i totalno me ne dotice kada izbace novi re remasterd ediciju .... cega god
Eto recimo ja sam preskocio the last of us na ps3 i extra mi leglo sto izaslo na ps4..just my 2c
 
I takvih kao ti je jedno 10-20% (mozda i vise) i to je to, vecina odlucuje ;)

A slazem se, ne verujem da njih toliko sprecava razvoj novih igara zbog remastera, cista laz.
Jedan remaster spakuju za kratko vreme, imaju sve samo treba malo istancovati i to je to, IMO.
 
Batman AA I AC remaster najavljeni za PS4. :D
Hahaha ovo postaje smejurija, nadam se da će uskoro da razbiju zaštitu i da će krenuti narodnjaci.
Zašto smejurija? Izbacivanje remasterovanih Betmena nije ni na koji način ugrozilo izlazak nove Betmen igre, zar ne? Zašto ne bi remasteri izašli za ljude koji ih iz raznih razloga nisu igrali u prvobitnim verzijama? Zaista ne vidim ništa loše u ovim osveženim varijantama, ko želi neka kupi, ko ne želi - neće. I to je to. Znam da mnogi navode da je šteta da razvojni studiji troše energiju i kreativnost na stare naslove a ne razvijaju nove, ali ta tvrdnja baš i ne drži vodu. Znatno je brže i lakše uraditi remaster neke igre, a često to i ne radi originalni razvojni tim već novi koji se angažuje baš za taj posao (dok genijalci iz poznatijeg studija mogu da razvijaju sasvim novu igru itd).
Ja ove Betmene imam na Steamu i naravno da mi ne pada na pamet da ih ponovo kupujem i za PS4, ali zato se veoma radujem izlasku remasterizovanog GoW 3, a veoma priželjkujem i izlazak Uncharted trilogije za PS4. Nisam imao PS3 i izlazak ovih igara za PS4 bi mi baš legao, kao što mi je legao i TLOU Remastered.
 
Poslednja izmena:
Ima logike uraditi remaster igre od pre 10,15,20 godina, ali ne i neke od pre 3 godine.
To što izbacuju Batman u fullHD ja sam igrao pre 3 godine na PC-u, kupio igru za max 5 evra.
Kvalitet igara je sve gori, sve manje se ulaže u razvoj, sve više u marketing, vode se logikom upakuj g****o u lepo foliju i uloži XYZ miliona u reklamu i gledaj kako se prodaje kao blesavo.
Ljudima su pali standardi, mnogi su batalili gaming zbog lošeg kvaliteta igara zadnjih 6,7 godina.
Konzole meni nikako ne mogu više biti primarna gaming platforma, iako imam i Ps3, uzeću PS4 kad se pojavi nešto što vredi, ali to je to, 4,5 igara narednih 6,7 godina ako bude ja ću biti presrećan.
Setite se samo kakve igretine je izbacivao Sony za PS1, PS2, ovo već godinama je žalosno.
Dovoljno o kvalitetu tih Sony only igara govori da je u prethodnoj generaciji najbolja igra bila od nekog totalno drugog developera.
Uncharted 2 je bio fenomenalan, GoW3 isto, ali to je to što se tiče igara koje pravi Sony. Ništa drugo nije izazvalo neke posebno burne reakcije igrača.
 
Setite se samo kakve igretine je izbacivao Sony za PS1, PS2, ovo već godinama je žalosno.
Dovoljno o kvalitetu tih Sony only igara govori da je u prethodnoj generaciji najbolja igra bila od nekog totalno drugog developera.
Uncharted 2 je bio fenomenalan, GoW3 isto, ali to je to što se tiče igara koje pravi Sony. Ništa drugo nije izazvalo neke posebno burne reakcije igrača.

Au al si se sad izlupetao...Jel ti znas ko je uopste pravio te igre? Ko je pravio igre i za PS1 i PS2?
 
Ufff bato pod hitno na google pre nego se zaletis u ovoj temi u narednom postu ;-)
 
Ja ne znam sto i diskutujete uopste... samo iskulirajte i to je to... ili ignore...

Kad smo vec kod remastera, ja juce zavrsio TLOU... remek delo... na ps3 sam presao na normal, ovaj put na grounded i pored toga sto sam se otelio i sto je trajalo bas dugo, uzivao sam u svakoj sekundi... Pravi nacin da se igra i dozivi igra... jos ko ima surround zvuk... toliko puta sam se bukvalno odsekao :)
 
Bloodborne sabio sa review-ovima, trenutno drzi 93 na metacritic-u. :)

Jimquistion - 10
DigitalSpy - 5/5
Telegraph - 5/5
Game Informer - 9.75
Gamespot - 9
Destructoid - 9
GamesRadar - 4.5/5
The Escapist - 4.5/5
NZGamer - 8.9

IGN/Kotaku/Eurogamer/Giantbomb jos nisu zavrsili reviewove, ali svi hvale igru. Igra se jutros upalila za US trziste, a ovih dana ce se upaliti preko evrope i UK-a [koji dobija igru tek za 3 dana].
 
@akki

Da vas bas, taj remaster je fenomenalno legao onima koji nisu imali PS3. A sto se tice zvuka, sjajan je, jedan od najboljih mixeva koje sam cuo u skorije vreme. Svidelo mi se cak i sto ima opcija za detaljno pozicioniranje zvucne slike u opcijama, mislim da to do sad nigde u igrama nisam vidjao.

Sto se tice remastera, jeste da deluje kao da kao da developer mlati praznu slamu i zaradjuje dodatnu kintu na vec postojecem produktu, ali ako u pozadini rade na drugim projektima i ovo im ne odvlaci paznju, onda ne vidim zasto bi se kukalo. Jedino mozda i ona prica da samo remasteri i imaju za PS4 umesto novih igara, ali za to je kriva over the top promocija pojedinih naslova.
 
Majko mila kakav je ovaj Bloodborne. Cist se*s. Umro sam milion puta ali bas te tera - opet i opet i opet dok ne naucis svaki delic nivoa. Ovo je pravi sado mazo a ne onaj fifty shades of grey.
 
Gledao sam twitch stream, propisno su te izuli. :D
 
Da vas bas, taj remaster je fenomenalno legao onima koji nisu imali PS3. A sto se tice zvuka, sjajan je, jedan od najboljih mixeva koje sam cuo u skorije vreme. Svidelo mi se cak i sto ima opcija za detaljno pozicioniranje zvucne slike u opcijama, mislim da to do sad nigde u igrama nisam vidjao.

Ja sam igrao igru na ps3, pa mi je remaster fenomenalno legao. Igra je makar 30% bolja jer se framerate ne raspada.
I meni su se svidele opcije za pozicioniranje zvuka. Kupio sam dobre slusalice u pravo vreme :).
 
Gledao sam twitch stream, propisno su te izuli. :D

Ubise me kao zeca. Sad kolega igra a meni zao sto ja ne mogu. Bas te uhvati taj fazon - nece mene tamo neka igra da pobedi - vezbacu dok joj ne dodjem glave. I onda te samo ceka smrt i nista drugo.
 
@akki

Da vas bas, taj remaster je fenomenalno legao onima koji nisu imali PS3. A sto se tice zvuka, sjajan je, jedan od najboljih mixeva koje sam cuo u skorije vreme. Svidelo mi se cak i sto ima opcija za detaljno pozicioniranje zvucne slike u opcijama, mislim da to do sad nigde u igrama nisam vidjao.

Vala baš, svako je srećan da daje punu cenu za igru koja je izašla pre x godina samo zato što je dobila HD rezoluciju u 2015-oj :d
 
Vala baš, svako je srećan da daje punu cenu za igru koja je izašla pre x godina samo zato što je dobila HD rezoluciju u 2015-oj :d

Zajedno sa svim singleplayer i skoro svim multiplayer DLC-ovima i drasticno lepsim izgledom igre u 1080p60. Also, TLOU nije bio "X godina star", vec maltene tacno jednu godinu star kada je remaster izasao. Plus cena na launchu je bila $50 a ne $60.

Sto se mene tice izdanje TLOUR-a je bilo odlican potez za Sony, pogotovo jer im 49% US PS4 korisnika nije imalo PS3.
 
Poslednja izmena:
Realno, cena za TLoU remastera je vrlo brzo pala na 30-40 dolara, a mislim da je bila i akcija za 20 dolara u nekom trenutku. Ali dobro, ljudi misle da samo Steam ima akcijske ponude...

Da ne spominjem što je gomila konzola prodata sa TLoU u paketu, tako da korsinici zapravo ništa nisu platili.
 
Ajde drugi primeri, ali gde baš TLOU da vam smeta...

Toliko đubreta postoji, ovo je kao da se pitaš zašto izlazi Terminator 2 na blu rayu.

Mada ne bi trebalo nijedno reizdanje da vam smeta, jer je samo plus za one koji to žele, a nikakav minus za ostale.
 
Ajde drugi primeri, ali gde baš TLOU da vam smeta...

Toliko đubreta postoji, ovo je kao da se pitaš zašto izlazi Terminator 2 na blu rayu.

Mada ne bi trebalo nijedno reizdanje da vam smeta, jer je samo plus za one koji to žele, a nikakav minus za ostale.

Ma vidiš da neki korisnici hoće da konkurišu na radno mesto bot-a, pa im postovanje ovde lepo dođe kao prilog uz CV.... :d
 
Pitao bih ove sto se bune za cenu TLOU, koja je to bolja igra izasla posle njega pa on ne vredi punu cenu, ili jos bolje, koja je to igra na PCu ikada izasla da moze da njim da se poredi :d:d:d Sta cemo da kamionima i kamionima drugih igara koje ne vrede 1 euro onog dana kad se pojave, pa opet kostaju normalno ? :d
 
Poslednja izmena:
TLoU R je do sada bio par puta na popustu za 20$ ja sam to iskoristio iako je imam i na ps3.
Takav naslov se gustira again and again...
 
Da li je jos nekome osim meni retardiran pristup komandama i upste izvodjenju u igri The order 1886? Pa ono je da polomis dzojstik...
 
Za TLOU vec duze vreme stoji cena od 15$ preko G2A.
 
Mada ne bi trebalo nijedno reizdanje da vam smeta, jer je samo plus za one koji to žele, a nikakav minus za ostale.

Plus bi bio da raniji vlasnici reizdanje dobiju besplatno ili uz neku sitnu doplatu za "upgrade". To može jedino biti ok za one koji prvi put uzimaju igru, ali duplo naplaćivanje je bezobrazluk protiv koga bi igrači morali da glasaju svojim novcem, pogotovo ako se radi o reizdanjima igara starih svega par godina gde se sve svodi na veću rezoluciju i na veće teksture koje su im ostale u nekom folderu od originalnog rada na igri. :d
 
Razmišljate PC logikom. "Reizdanje" ovde nije za istu platformu, dakle ne funkcioniše to tako. Nije to da imaš PC i 2010. i 2015. pa sada dobiješ upgrade za male pare; kako da dobiješ upgrade PS3 igre na PS4 igru za male pare, kada su odvojeni sistemi u pitanju? To bi bilo u redu da PS4 igra iz 2014. dobije u 2016. reizdanje pa da vlasnici za male pare dobiju apgrejd, ali PS3 na PS4 nema nikakve logike. Prosto, to nisu isti korisnici, servis ne funkcioniše na taj način.
 
Hoces da kazes da je izostavljanje backwards kompatibilnosti sjajan potez sonyja?
 
Klasično razmišljanje PC igrača koji je navikao da kada se prave igre, svi imaju sve rezolucije, sve veličine tekstura.......
Baš su u ND tokom pravljenja Tlou-a ili u Santa Monici razmišljali: " Da napravimo mi sve u 4K, pa da im muzemo pare sledeće 3 generacije konzola..."
Dakle, kada neko pravi nameniski igru za 2 generacije konzola, oni i daju popust - npr, ja sam kupio BF4 za PS3 i dodao 10$ da je imam i na PS4...
No, dobro, navikli smo da ovde neki ljudi koji nemaju konzolu ( a sumnjam i želju da je kupe ) prosvetljuju ostale svojim mišljenjima ( ko je rekao Jehovini svedoci? )....
Jedan od komentara koji sam pročitao danas, a koji mi je stavio osmeh na lice, apropo peticije da Bloodborne dođe na PC:

PC Elitists in their true habitat. Whining for games they don't have.

Making fun of 'Console peasants' one day, only to become furious and envious the other when the console platforms get a game they don't have.

Idite i secite vene se kako je 4k GTAV bolji od konzolne verzije ( sa nadom da ćete ga jednom i odigrati, a ne gledati na youtube-u :d )

@kraken:

Da li mogu dizel i benzin motori da budu kompatibilni, čisto da ti uprostim stvar?
 
Poslednja izmena:
Na ps3 je moglo dodavanjem ps2 hw-a u konzolu, i na ps2 je isto bio bw za ps1. Nema veze analogija sa dizel vs benzin vec sa zeljom sonyja da vise puta prodaje isti naslov. I drago mi je da neki ljudi to obozavaju. Valjda je zato glavna prica kako se shareuje nalog, kako se pravi ghost i sta li vec, sve od zelje da se podrzi ovaj multiple dip. Ajmo dodatno pitanje- da li podrzavas i osustvo bilo kakvog popusta na psn-u za ljude koji vec imaju bilo koji od reizdanih naslova?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno