Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja čak i ne poričem da je live bolji, to je posebna tema i treba sagledati šta je kome važnije u toj kategoriji "bolji", samo znam da ta atmosfera da kod PSN-a "nikad ništa ne radi" nema veze sa realnošću.

I često se ispostavi da je pričaju ljudi koji inače više vole Xbox i playstation im ne znači mnogo, dolaze sa pc-a i samo su to probali npr. ili neke slične stvari.

Posebno je sad aktuelna, mnogi su ps4 kupili iako su pre toga imali Xbox 360, pa sad kao da jedva čekaju da im nešto ne bude baš po meri da pričaju tako.

Na kraju krajeva, i cela ova tema je takva sa izuzetkom par ljudi.

Postoji jedna istina u svemu tome, a to je da PSN traži da ruter bude dobro podešen (najbolje u dmz modu) da bi radio kako treba, a to kod mnogih nije tako.

Sve ovo pričamo posle generacije u kojoj je PSN bio BESPLATAN, a radio je sasvim ok, kakav god da je live. I to je sad gotovo, krastavac.

Poenta moje priče je da neko kome celo ps4 iskustvo ne znači baš ništa, te igre mu ne znače ništa i to kako je rešena kompletna platforma, dolazi do ovih tema.
 
Poslednja izmena:
Ja zaista ne znam o čemu se ovde radi.....
PS4 imam skoro godinu dana, trojku poodavno, i prevashodno sam orjentisan na MP....
BF4 igram od dana 1 na PS4 i nikad nisam imao problema koji su uzrokovani PSN-om..
U zadnje vreme konstantno igram Plants VS zombies, tu cak nema ni problema koje bi izazvala igra :D
Štaviše, igre koje uzimam su uglavnom na guest slotu, te zahtevaju stalnu konekciju na PSN i opet sve radi....
Čak nemam ni problem što se plaća PSN, plaćao sam ga i kada je bio besplatan jer je davao mnogo više nego tih 50 Eur godišnje....
A da ne pominjem da sam učestvovao u gomili beta, svi kodovi uvek radili.....
Kao da pričamo o različitim platformama....
 
Mislim da su to izolovani slucajevi gde psn baguje za medalju i sl,ja zadnjih 4 godine nisam mozda video psn gresku mozda 10 puta u bilo kakvom obliku.
 
Meni baguje PSN u smislu frend liste, dopisivanja i takvih "sitnih" zackoljica.
Nisu bas sitne kada vec mesec dana pravi problem, ne mogu se normalno dopisivati ni nista. Kada saljem poruke stane mi na 97%. Kada primam, vidim da imam poruku ali ne mogu da otvorim... 10 put se otvori i 10 put uspem poslati poruku...
I ne, nije mi do neta ili slicnih stvari...
Dobar mi net, PS4 je "izolovan" na poseban DMZ port...
Sve ostalo radi, MP, Online igranje itd... Do duse GTAV Online mi izbacuje po nekad, Error i onda udje u Story mod.

Ali, ovo se nije desavalo. Ovo je meni novo u zadnjih mesec dana.
Bas kako je neko rekao, "od Drivecluba"...
 
Uvek me je zanimalo da li je to zbog toga sto se Live placao(pa je servis bio bolji), ili zbog toga sto je ps3 od starta nudio wireless.

Ni jedno ni drugo. Sony je nub kada su ove stvari u pitanju, a Microsoft je tata na tom polju (cloud, serveri). Valve je prvi usao u tu pricu a Gejb je ipak bivsi Microsoftov covek, a i da nije imaju 10 godina iskustva sa digitalnom distribucijom. Sony se time ozbiljno bavi godinu dana.

Moze Driver da mrzi Microsoft koliko hoce, ali dzabe kada su oni u nekim stvarima mnogo bolji od Sonija (jer kada je kvalitet igara koje izdaju pitanju sigurno nisu bolji).

Smesno je ocekivati da je danasnji, finansijski napaceni Sony, isti onaj Sony od pre 20 i kusur godina. Skoro svuda se raspadaju, telefone im niko ne kupuje, televizore isto, ne prave vise PC.
 
Skoro svuda se raspadaju, telefone im niko ne kupuje, televizore isto, ne prave vise PC.

Ovo apsolutno nije tacno, i ja sam mislio da je tako donekle ali sam pratio izvestaje sa nekog poznatog IT statisticara/analiticara (a i jos neke izvore), tamo gde imaju dobru politiku, marketing i dostupnost prodaja im ide dobro, pa cak i solidno. Na domacem trzistu su drugi iza jabuke, u vecem delu Evrope treci po prodaji (iza samsunga/apple-a i za nekoliko % ispred nokie/LG), u Aziji je prodaja kilava ali su opet ispred htc/lg (osim u Tajvanu/JK naravno) a sve zajedno ih tu sahranjuju kinezi. Tamo gde su marketing i dostupnost ocajni LG i ostali ih sahranjuju a to su Amerike/Afrika.

Vise nego solidno im ide prodaja dig. kamera gde u premium klasama (verovatno se podrazumeva van dslr) drze 51% trzista. Za ovu igracku industriju ne znam kakva je situacija (deluje da je prodaja PS4 solidna).

Ali i pored svega toga sa parama su u k.... ali to je neka druga tema i posledica losih poteza iz blize proslosti ali i nekih drugih faktora koje je driver spomenuo.

To sto ne prave vise ''PC'' samo moze da bude dobro, koliko sam upucen losa cenovna politika u tom segmentu je jedan od razloga danasnje lose situacije.
A i ko hoce M$ Win PC/laptop naci ce daleko jeftinije resenje jer ljude odavno ne interesuje kvalitet nego da dobiju neki uskis'o podvarak od hw/sw za sto manje para (nazalost i sam sam u toj prici, amd/win7 komp :d)
 
Poslednja izmena:
Nije stvar u tome koliko se šta prodaje, nego u tome koja divizija posluje u plusu, a koja je gubitaš. A većina Sony divizija čine gubitaši, gaming divizija je jedna od retkih koji posluju pozitivno. Što je najsmešnije njima je glavu iznad vode održala osiguravajuća kuća koju drže u Japanu.
 
Pa nisam ni rekao da nije tako. Kako su radili jedan period tako im i jeste sada + promena svesti potrosaca, poplava uredjaja iz Kine itd.
 
Nije stvar u tome koliko se šta prodaje, nego u tome koja divizija posluje u plusu, a koja je gubitaš. A većina Sony divizija čine gubitaši, gaming divizija je jedna od retkih koji posluju pozitivno. Što je najsmešnije njima je glavu iznad vode održala osiguravajuća kuća koju drže u Japanu.

Pa to je jednostavna stvar, danas protiv kineza aka niske cene niko ne moze i to vecina ne kapira, ukljucujuci i Sony. Kad prestanu da prave plastikaner proizvode bice im mnogo bolje, ako se uopshte i sete toga :)

A ovo sto su prestali da prave PC, a ko nije prestao :) Da nije pustio korenje za sve one godine monopola, umro bi sutra :d Ovako ce trebati 10 godina :)
 
Poslednja izmena:
Za one koji imaju ps4 i android phone i imaju samo jedan tv a komsinice hoce da gledaju Sulju pa je jedino resenje ovo.

How to Remote Play PS4 on all Android phones (4.0+)
Root needed

Tutorial:
I'm not taking any responsibility if your phone bricks!
Download this:
https://mega.co.nz/#!2Y10BSRR!V-Y7TNokd_gOQX-C8Pt5o0eiH0GiKughpFpecXMykq0
1) Go ahead and Force Stop the PS App and uninstall it. (This is, of course, only if you have it installed before.)
2) Download the Remote Play files. Link above.
3) Open up File Manager of your choice, Copy/Move the .apk you just downloaded into the '/System/App/ ' Directory on your phone.
4) Change the Permission of that .apk to RW-R-R

5) Take the .dex and Move/Copy it to the '/Data/Dalvik-Cache ' Directory. Same as above you need to change permissions to RW-R-R.

6) Take the two xml files. Now, move/copy these two files to the '/System/etc/permissions/ ' Directory. Once again, change the permissions to... RW-R-R.

7) Okay, now for the important files. Take the two .jar files; once again, more copy/moving. Copy these two files to the '/System/Framework/ ' Directory. After they have been successfully copied them, change the permissions to RW-R-R.

8) Now, Reboot your phone!

9) Go to the play store and download the PlayStation App.

10) Go back to the location where you putted the Remote Play .apk ('/System/App/ ') and click the .apk to install like normal. Now, the installation should finish. Great.

11) Go back into PS App, and under the 'Connect to PS4' you should now see a Remote Play button to the right.

12) Clicking it should open the Remote Play app, if you get the Error 8800.... whatever, Then you need to uninstall SuperSU or whatever the app is that controls your Root Permissions. I used the option, "Reinstall - Cleanup for reinstallation from Google Play" and then just never reinstalled, until I need root again.

Ko se ne snadje tu sam.
 
I tebi radi ?

Inace, XOne ubio PS4 po prodaji na Black Friday, hitno Sony mora smisljati prave poteze.
Dosta je bilo zajebancije.
 
Pravi potezi od strane Sony-a stizu vec pocetkom iduce godine, tj. u februaru (The Order) i martu (Bloodborne). Blize se crni dani XOne-u. :devil:
 
Inace, XOne ubio PS4 po prodaji na Black Friday, hitno Sony mora smisljati prave poteze.
Dosta je bilo zajebancije.

Mislis na ovo :d ?

Microsoft’s latest system made up 53 percent of all console sales on one of the biggest shopping days of the year. Sony’s PS4, meanwhile, managed to capture 31 percent.
To get this data, InfoScout uses two smartphone apps that reward consumers for uploading their purchases by taking pictures of their receipts. The intelligence firm tracks over 200,000 shoppers, and it gets more than 125,000 receipts on an average day. On Black Friday, consumers uploaded more than 182,000 receipts, which helped InfoScout declare Xbox One the Black Friday winner.

Zasto bi Sony ista radio?
PS4 i dalje ima duplo vecu prodaju, iako nista od bitnih ekskluziva nije izaslo. BF je izuzetak (posto je M$ drasticno snizio cene).
 
I tebi radi ?

Inace, XOne ubio PS4 po prodaji na Black Friday, hitno Sony mora smisljati prave poteze.
Dosta je bilo zajebancije.
Taj podatak je relevantan za sony generalno pricano,ovde se ps4 prodaje kao alva,dok Xone skuplja prasinu u policama radnji.To je cinjenica.
Sad se napravi statistika i sta,pumpaju se mediji kako je ps4 razvalio xone.Right
 
Realni brojevi jos uvek ne postoje, ovo se samo neko setio da napravi bombastican naslov.
 
Ma briga mene za to, ja posedujem PS4 i zelim mu sve najbolje.
Zato to i govorim.
Ne zelim da posle 2 godine (2015. u ovo vreme) trebam da razmisljam o prodaji i menjanju za XOne...
Ne zelim, ali sta cu ako se desi... Meni PSN servis mnogo pravi problema, ne govorim o igrama. Mada sve ovo sto igram ima i na XOne, sem TLOU Remastered...
Svi samo porede exlusive igre i samo igre, i to treba da bude jedino merilo?
Meni to nije nikakvo merilo, individualno pricam. Jer ne mogu igrati vise od 2-3 igre na 3-4 meseca, a mozda i pola godine..

Sve zavisi od tipa klijenata.

Sem sto mi se vise svidjaju x, o, trougao i kvadrat dugmici, to me ne bi me zadrzalo da menjam za XOne, jer ja uopste nisam lojalan kupac.
Bez smetnji uzivanju, pa tek onda sve ostalo...
 
MS ima sansu da povrati vodjstvo u US i UK ako nastave sa ludackim popustima [u odnosu na launch, Xbone sada moze da se uzme za 170-180$ manje sa 2-3 besplatne igre pride]. Interesuje me koliko ce para biti voljni sa spale samo da bi zadrzali ta 2 trzista.
 
Sony kao da je namerno propustio BF ludilo. Verovatno su procenili da im tako više odgovara. Nisu hteli da se nadmeću sa MS-om koji je XBONE bundlove sa po nekoliko igara (i to premium igara) prodavao za cca 330 dolara. Ej, za vrednost od samo 240 evra! Istu konzolu koja je prošle godine koštala 500 dolara bez igara (dobro, znam da je išao ubogi Kinect uz tu varijantu).
Soniju jednostavno nije bilo nužno da ulazi u taj ring i u okršaj sa očajnikom. Prepustio im je ovu rundu, ali i dalje čvrsto drži tok meča. Može mu se.

Inače, taj razvoj događaja mi se nije baš sviđao. Nadao sam se sniženjima za PSN i PS+ kodove na Amazonu. Čekao sam danima da bude neki popust, došao je i prošao petak, pa i Cyber Monday, ali nisu spustili cene ovih pretplata. Prošle godine za Black Friday je godišnja PS+ pretplata sa 50 pala na 30 dolara! Ove godine ni centa dole.
 
Poslednja izmena:
Ja cekam popust za PS+ za UK accountove. Krenula je "12 Deals of Christmas" promocija, pa kontam da ce tu biti ponude u sledecih par nedelja.
 
Ako je ovo istina sa VGChartz-a, nesto ne vidim da je Xbone razbio PS4.....

I can give you numbers now but they are preliminary and will change as we don't have full data yet (and I'm just extrapolating from what we do have):

PS4 ~ 1.2m
XB1 ~ 1.1m
3DS ~ 0.6m
WiiU ~ 0.3m

And just to be 100% clear - these are preliminary GLOBAL estimates and I'd put a range of +-20% on them at the moment.
 
Ne vredi raspravljati pre vremena, pogotovo ne koristeci VGChartz brojke. Oboje su prodali dosta, a Xbone cak i ako bude prodao vise nece puno uticati na stanje stvari u USA. PS4 vodi sa milion konzola prednosti tamo, a u ostatku sveta prave pravi masakr.
 
Posteno, nemam pojma koliko je VG kredibilan...... I ja sam svoju masinu nabavio pre godinu dana, tko da koje god brojke da su u pitanju, meni je sve jedno :)

Btw,

It’s midnight in Tokyo, and as the new day starts, PlayStation can finally officially celebrate the 20th anniversary of Sony’s console brand.

The original PlayStation was made available in Japan on December 3rd, 1994, and then came westwards almost a full year after, with its North American release in September 9th 1995, followed by Europe in September 29th.

Ja moj dobio u junu 96'te kao poklon za svadbu :d
 
VGChartz je dosta los sto se tice predvidjanja trenutne prodaje, ali za sve stgarije rezultate uspeju da nabave dobre brojke [koje se cesto menjaju jer oni sami menjaju svoje izbore].
 
NOGAME?



"20 years... It is a long time.
Look around you and you'll see everything you have conceived.
You have reigned on infinite places, you have conquered and freed, you have built and destroyed, you have been the light before the darkness.
However, this time it is different. This time it is for real. For the first time your actions have real consequences.
They need your help. I know you can hear them. The power to change things is in your hands."
 
Imam jedno pitanje:

Imam moj main account preko kojeg inace igram "Ime prezime". Kupio sam digitalnu verziju (preko sistema fantoma/nosioca) na ime "X Y".

E sada, posto bih htio da igram odvojenu kampanju od accounta "Ime prezime", da li je moguce da napravim jedan jos nalog i da pocnem kampanju sa njega?

Ne znam koliko sam ovo dobro objasnio..
 
Mozes.
 
Odlicno izgleda. Moglo bi ovo i da se kupi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno