Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zaboravi pitat u predhodnom postu imam us acc i igricu koja je za eu trziste ali joj je regionalno ogranicen MP. Da li neko ima ideju kako je igrat ?
 
Filipenko, sta te je uopste nagnalo da igras to, kako si ga prikladno opisao, smece? Inace, nisu mi jasni developer-i u poslednje vreme i njihov bezobrazluk (cast i odlikovanje sve redjim izuzecima)da nam serviraju poluproizvode. Izgleda da je postao trend da se u prodaju pustaju nedovrsene igre, (pre)pune bug-ova koje uglavnom prati i day one patch velicine xx GB. Tu su naravno i MP only igre, koje zbog kraha njihove serverske infrastrukture (koji je gotovo obavezan), uopste ne mogu da se igraju dok se problem ne resi, a to zna da potraje.


Pa nisam znao da li je smeće ili nije, zapravo i dalje to ne znam u kontekstu gejmpleja i slično. Nego Ubisoft igra, jbt, ni to nisam znao, i ne može pola dana da se nakači na sopstvene servere i ne da mi da igram ništa. Pa hebem mu miša. Čemu onda uopšte taj demo, ako će samo da iznervira korisnika...

Što se tiče patcheva i njihove veličine, meni nije jasno što se ljudi bune, osim eventualno onih koji ne koriste broadband (a za njih je igranje danas gotovo besmisleno). Kakve veze ima patch, to se automatski skida, a veličina je nebitna jer ne poraste instalacija igre za npr. 4 GB od patcha, nego se to lepo integriše, fajlovi zamene i veličina ostane ista (baš danas skinuh patch od 4.72 GB za Lords of the Fallen, veličina igre je ostala ista, koliko vidim). Sa tim nemam problem, navikao sam se na PC multiplej naslovima. Imam problem kada igra jednostavno ne funkcioniše, pa tako The Crew, sa patchom ili bez njega (demo 3.6X GB, patch 1.4X GB, ako sam dobro zapamtio, isto danas skinuto ali šta vredi) jednostavno ne funkcioniše.

Yooyo je lepo objasnio određene stvari i to mogu samo da potpišem. Ne dopada se ni meni, ali je tako, i funkcioniše relativno bezbolno...
 
Ne postoiji nikakvo regionalno organicenje. Nije bitno kakvu verziju konzole imas i koju verziju igre, igraces MP sa serverima koji su ti bliski gde god da zivis i ako oces, moci ces da igras sa kime oces ma koliko su oni daleko.
 
Onda ne znam do cega je ,jer TLOU kads krenem MP nece da mi skine taj neki sadrzaj. A na njihovoj stranici sam nasao da je moguce zbog toga sto se ne podudara acc i oznaka na disku u pogledu regije.
 
Samo napravi nov nalog koji ce biti na UK (lupaj i ime i adresu, i napisi neki mejl, a ako ne mozes samo da ga lupis, onda napravi na gmailu neki bzvz), i samo skini taj sadrzaj i predji u svoj nalog i to je to ;)
Cak posle mislim i da mozes obrisati taj fake nalog, ali ako ne moras bolje nemoj, makar dok igras TLOU.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, TLOU Remastered ima poseban problem, u sheru smo ovo prostudirali, ne moze se igrati MP (Factions) ako se ne skinu njihove Free mape, a da bi se skinulo mora se podudarati region. Samo se napravi nov nalog da odgovara regiji, skinu mape i vratis se na licni nalog, nista vise.
Svaka igra donosi neki unikatni probem, ali u principu sve igre i DLC su region free... DLC nije bio oduvek, od sada jeste ali se i dalje dese ovakvi problemi.
 
Napravio radi,porfil cu svakako morat zadrzat barem dok igram.Jer moram uci prvo u njeg pa onda u svoj prilikom paljenja konzole.Jer ne prepoznaje da sam skinuo te mape. Hvala puno
 
Hm, ne bi trebalo da je tako.
Ne radi ako udjes odmah u svoj user ?

Mozda jer imas disk, a sher je uvek u digitalnom obliku.
Nema na cemu ;)
 
Jeste na disku je,kada upalim konzolu ako odem na svoj user i krenem MP trazi da ponovo skine sadrzaj ,a ako sam usao u taj fake acc i onda u svoj onda radi bez problema.Ali to je par klikova vise prije igranja nista strasno.Bas sam htio pitat kako onda prilikom share ,ali sa digitalnim sadrzajem je to znaci dovoljno samo jednom.Dobro da znam za ubuduce :):thumbup:
 
Filipenko, sta te je uopste nagnalo da igras to, kako si ga prikladno opisao, smece? Inace, nisu mi jasni developer-i u poslednje vreme i njihov bezobrazluk (cast i odlikovanje sve redjim izuzecima)da nam serviraju poluproizvode. Izgleda da je postao trend da se u prodaju pustaju nedovrsene igre, (pre)pune bug-ova koje uglavnom prati i day one patch velicine xx GB. Tu su naravno i MP only igre, koje zbog kraha njihove serverske infrastrukture (koji je gotovo obavezan), uopste ne mogu da se igraju dok se problem ne resi, a to zna da potraje.

Kako ti nije jasno, pa to je ono sto sam pricao pre 6-7 godina. Neko kao Microsoft dodje sa parama i napravi *ranje koje opet progura tim parama, a prosecan kupac gleda sve povrsno i kupuje to *ranje, i to je dovoljno da onaj koji je sve vreme bolji mora da se spusta na njegov nivo. Isto se desilo i sa PS4, da nema ometaca i da nisu morali da se spuste na Microsoft nivo da naprave konzolu od PC delova, napravili bi bar jos 50% jaci/bolji custom hardver. Zato za 20 godina vise neces moci da kupis bilo sta kvalitetno ma koliko para imao...
 
Moje mišljenje je da je ps4 hardware ok, ali PSN kao platforma je jako loša i bagovita (da da nemoj mnogo da me pljujete). Prosto je nedopustivo da kompanija takvog renomea dozvoljava da se stalno javljaju neki problemi (manje ili više ozbiljni) kada izlazi neki jak naslov, a neki problemi još uvek postoje i tako u krug....Hardware postaje u principu sve manje bitan (možda će se nešto promeniti ako uvedu VR i sl.) pa ako pogledate i PC brzina procesora i sl...se ne menja baš mnogo u poslednjih 2-3 godine...što je za IT industriju večnosti.
 
A koji su to konkretno stalni problemi ?
 
A koji su to konkretno stalni problemi ?

1. Rade kododvi ne rade kodovi.
2. Radi Store pa posle 10 min se zaglupi
3. Radi net uopšte pa onda ne radi,
4. Radi friend lista pa onda malo ne radi
5. poruke se šalju beskonačno pa onda malo brže od toga pa nazad na beskonačno
6. Šalje se notification email pa se ne šalje
7. Dobiti UK support telefonom je blizu čudu, email je beskoristan pošto te preusmere na telefon,
8. Igra se igra pa izbaci neke čudne brojeve iz čista mira
9. Standbay radio pa nije radio kako treba pa opet sada kao radi...
10. Plati se Sesason pass pa ga nigde nema...i tako bliže i tako dalje

To ozbiljna kompanija ne sme da dozvoli pogotovo kada se radi o parama i supportu a to su najgori delovi PSN a, da ovo drugo kao i zaboravimo. Ko hoće da vidi hoće a ko neće pa ne mora neka i dalje priča da je sve super.
 
Poslednja izmena:
Au brate, ti bas imas problema :) Nisam jos probao da zovem UK support, a sve ovo ostalo mi radi bez greske 10ak dana koliko ga imam, igra se po ceo dan bez gasenja, i non stop se skida sa PSN :) Znaci da ocekujem za sat vremena sve da se pokvari i ne radi nista :)

A inace, prva polovina liste mi lici na to da imas uzasan net :)
 
Poslednja izmena:
Cela lista je istina, zato sam i prodao ps4. PSN je u oktobru, odosno posle izlaska drivecluba bio beskoristan, 10 dana nisam mogao online meč da odigram, a plus igre nisam mogao da skinem zato što bi se posle par % downloada prekinule.
 
Verovatno jer imaš loš net, meni se to nije ni jednom desilo, a skinuo sigurno 15-ak igara do sada...
 
Steam mi skida bez prekidanja, xbox live takodje, jedino je psn pravio problem. Nije sigurno do mog neta.
 
Hebem li ga, jedino što mi se par puta desilo je da ne skida pun gas, već recimo upola brzine, al' nikada mi nije prekinulo skidanje, sve redovno skine.
 
Meni je izlazio neki error, izadje unable to download i kad kliknem na to pojavi se error code.
 
Steam mi skida bez prekidanja, xbox live takodje, jedino je psn pravio problem. Nije sigurno do mog neta.

A imam standardan sbb net. Ume da štucne ali nije toliko loš, nikada nisam imao problema ili bar toliko problema sa drugim servisima. Kažem sve je bože pomozi ali ako morate da imte posla sa supportom onda ste nadrljali jedino skype pomaže i to da ste na vezi jedno 2 sata, na mail se čeka od 24h pa nadalje po nekdada se čeka i po 3-4 dana, a u 60% slučajeva vas upute da zovete telefonom.

Pošto sam ja relativno nov što se tiče konzola mogu da kažem da mi se koncept dopada bar za neki tip igara. Recimo dosta igram Destiny i Wormse ali nekako kao što rekoh sam korisnički interfejs deluje nedovoljno dobro...opet kažem bar meni.

Nije mi cilj da ovde sada gunđam ali daleko je PSN od savršenog, mada pošto se radi o softwareu nadam se da će to u dogledno vreme da ispeglaju.
 
Jeste PSN bagovit ali od ovoga svega sto si naveo samo redeem kodova me je zezao i to samo kodovi koji se dobijaju uz igre za add ons... ali sem eu retardiranih svi ostali su mi posle par sati od slanja maila slali nove :)

Izgleda da si baksuz ili imas ozbiljnih problema sa netom :)
 
8. Igra se igra pa izbaci neke čudne brojeve iz čista mira

Ja tu igru onda nemam ;).

Imam neki bezveze net i apsolutno sve mi radi savršeno. Nisam zvao UK, moj nalog je HR pa to ne znam kako ide. Ali što se tiče i tih kodova, to sam često radio za DLC-ove i nije nikad bilo problema, pa čak ni sa BETA igrama.
Moj net je neki 5Mbps kad je sve super (wireless 5GHz inače) i ping je solidan, bez problema mi učitava u YT app-u klipove u 60FPS. Za njih treba dupli bandwidth koliko sam ukapirao.
 
A koji su to konkretno stalni problemi ?
Svi to pričaju po celom internetu cele prošle generacije, a sad i ove...

Ni meni nije jasno, skoro nikad nikakav problem nisam imao.

Ispade da se podrazumeva da je PSN takvo ****** da bukvalno nikad ništa ne radi.
 
Cela lista je istina, zato sam i prodao ps4. PSN je u oktobru, odosno posle izlaska drivecluba bio beskoristan, 10 dana nisam mogao online meč da odigram, a plus igre nisam mogao da skinem zato što bi se posle par % downloada prekinule.

Pa to je problem Drivecluba, ne PSNa...

Svi to pričaju po celom internetu cele prošle generacije, a sad i ove...

Ni meni nije jasno, skoro nikad nikakav problem nisam imao.

Ispade da se podrazumeva da je PSN takvo ****** da bukvalno nikad ništa ne radi.

Upravo. Tu je Microsoft ulozio milione, odavno su krenuli u provaliju i sad nema nazad, pa vuku sa sobom sve sto mogu da povuku :)
 
Poslednja izmena:
Ja driveclub nisam ni imao, samo sam spomenuo izlazak igre kao početak kada su krenuli problemi. I ako će tako da bude pred izlazak svake veće igre, blago njima.
Ps4 sam prodao zato što nisam mogao da igram online više od deset dana. Sad će neki da kazu da je problem do mene, briga me i da jeste, ja samo znam da je na ps4 online ****** i da jedva radi a da na xboxu savršeno radi od kad sam kupio konzolu.
 
Kakav epski razvoj događaja. Mada, tvoja stvar, nema šta tu da pričamo. Ali zvučiš malo neozbiljno, mora se priznati.
 
Poslednja izmena:
Iskreno, baš me briga kako zvuči, da li mi verujete i da li svi mislite da je xbox ******. Psn MENI nije radio, boli me uvo da li vama super radi, samo znam da meni nije radio i da mi xbox live odlično radi.
 
Svi to pričaju po celom internetu cele prošle generacije, a sad i ove...
Ni meni nije jasno, skoro nikad nikakav problem nisam imao.

Za ovu generaciju ne znam (posto jos nemam ps4).
Sto se prosle tice, kod PSN-a su me nervirali cesti downtime-ovi. Mozda sam baksuz, ali svaki drugi-treci put kada sam imao vremena za igranje, desavao se neki maintenance.
Osim toga, igre koje sam igrao online (SF4 i Tekken) su dosta losije radile.
Uvek me je zanimalo da li je to zbog toga sto se Live placao(pa je servis bio bolji), ili zbog toga sto je ps3 od starta nudio wireless.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno