Šta je novo?

Snižene cene, dobre ponude, akcije...

Ama račun ni iz prodavnice nije jedini dokaz kupovine. Ovde se radi o tome ko je sve obavezan da izda račun preko fiskalne kase da bi dokazao plaćenje poreza. To nije namešteno da kupac dokazuje da je nešto kupljeno nego da država skupi porez.
 
Poslednja izmena:
Znaci ti bi pre uzeo neshto bez racuna, nego sa racunom? I nadao se da ce ti postovati garanciju. Interesantno.
Potpuno mi je svejedno dal je sa racunom ili bez racuna. Dobio sam fakturu uz svaki kupljeni proizvod od njih. Zakon je jasan da racun nije neophodan niti da je uslov za bilo sta.
Sta ima da se nadam, isto su duzni da postuju garanciju kao i oni koji izdaju fiskalni racun.


IGre na srecu i kladionice su oslobodjene izdavanja fiskalnih racuna ? Jel treba da se nadam da ce me isplatiti dobitak ako nemam fiskalni?
Popravka satova i nakita je oslobodjena izdavanje fiskalnih racuna ? JEl treba da se nadam da ce mi biti popravljeno kako treba jer nema fiskalnog
Isto tako i finansijkse ustanvoe, prevoz, posta, telekomunikacije, advokati ....

Zakon je jasan i nema potrebe ja da se nadam.
Nije zakon interesantan ali je jasan.
 
Poslednja izmena:
offtopic, promeni temu da tamo nastavimo ili se banuj pa da se odmorim :)
 
Garancija je 6 meseci proverio sam...KO zna kakva je i sta joj je falilo... moze da bude da je menjan samo ventilator a moze da bude i mnogo vise nesto
 
Garancija na tu kartu je 12 meseci. Naravno da nije poznato zbog čega je reparirana, to ne zna niko osim fabrike. :)
 
ako smrdi onda je reballirana,ako ne onda su ventovi/hladnjak/kozmetika. :) ali kao sto rece lepi kokan nas,ne igra ulogu jer prolazi iste testove kao i nove...
 
cimer ima repariranu gtx 460, ja sam ga nagovorio da kupi. evo tri pune godine cepa, gaming svaki dan i sve je super.
 
Ako je vent ima folije na hladnjaku:) ako je reballing vidi se chim se pogleda kartica. Svejedno je nebitno. Cena bas privlaci;)
 
A kako oni izbegnu onaj minimum od dve godine garancije?
 
Drugaru su u Samsung servisu zamenili ekran od TV-a i na to mu dali 90 dana garancije. Ekran je bio nagnječen pa nije bio pod garancijom. Ugradili su mu originalni novi, dobio je fiskalni račun i na papiru napisano da je garancija na deo 90 dana.
Da li je to ok?
 
nije mora 6 meseci.
 
6 meseci po zakonu mozes da ostvaris sa fiskalnim. Zato je na primer, na obucu garancija 6 meseci.
 

Meni ovo ne izgleda baš kao dobra cena, pogotovo što ne pišu brzine.
Em je prevaziđenog kapaciteta, em prevaziđena konekcija.

Kad smo već kod toga, najjeftiniji externi HDD 1TB 2.5" u našim maloprodajama, i nije razočarao:

http://emmi.rs/hdd-eksterni-hdd-external-25-1tb-silicon-power-stream-s03-sp0.11.html?productId=52790

2341341.jpg
 
Nazad
Vrh Dno