Šta je novo?

Skoro savršeno kućište....

Vidim da su cene trenutno BeQuiet Pure Base 500 fx i 802 silent Base identične. Mada po nekim testovima nema neke velike razlike. Jel ta 802 nije stvarno tako nije ništa posebna, osim sto je mnogo veća? S jedne strane mi je interesantnija kompaktnija 500ka, a s druge 802ka ima više mesta za neke buduce grafičke kartice (mada ću ja uvek pazariti samo srednji segment - gtx 1060, itd. Video sam da su ove iz 4000 serije ogromne kartice (barem ove najjace sto su pokazali). Takodje, o radijatorima i vodenim hladjenjima ne razmišljam.
 
Proveri u specifikacijama kućišta, koje su maksimalne GPU dimenzije za njih.

Inače, postoje grafičke (u odličnim izvedbama, relativno prihvatljivih cena) koje su najmanje duplo brže od GTX 1060, a pritom nisu prevelike, primer:
https://www.sapphiretech.com/en/consumer/pulse-radeon-rx-6600-8g-gddr6#Specification
https://www.sapphiretech.com/en/consumer/nitro-radeon-rx-6600-xt-8g-gddr6#Specification

Verovatno postoje i ''zelene'' GPU slilčnih performansi i dimenzija, ali nisam pratio, pogledaj ponudu.
 
Poslednja izmena:
Znam koje su specifikacije kućišta, zato sam i spominjao, nadajući se odgovoru “ma sve kartice te klase će biti sličnih dimenzija” (znam da je nemoguće) :D inače, vezan za za nvidiu po tradiciji, pa bih u tom pravcu išao :)
 
Ne postoji kartica koja ne može da stane u SB 802, osim ako ne koristiš spreda Phanteks T30 sa nekim ekstra debelim hladnjakom. :) ;)
 
Vidim da su cene trenutno BeQuiet Pure Base 500 fx i 802 silent Base identične. Mada po nekim testovima nema neke velike razlike. Jel ta 802 nije stvarno tako nije ništa posebna, osim sto je mnogo veća? S jedne strane mi je interesantnija kompaktnija 500ka, a s druge 802ka ima više mesta za neke buduce grafičke kartice (mada ću ja uvek pazariti samo srednji segment - gtx 1060, itd. Video sam da su ove iz 4000 serije ogromne kartice (barem ove najjace sto su pokazali). Takodje, o radijatorima i vodenim hladjenjima ne razmišljam.
Oba kućišta su dobra. 802 je veći i flexibilniji, sa slabijim ventilatorima. 500FX je suprotno...pa šta ti više odgovara. Po onome šta si pomenuo, FX bi te pokrio a ima i bolje ventilatore, mada je 802 više "future-proof"...
 
Znam da sam već dosadan, al da li neko ima iskustva sa ventilator ima u Cooler Master TD500 mesh kucistem, da li su dobri i tihi? Znam da se više njih zalilo da im zuje (da su u nekom momentu postali bučni). Ili je bolje uzeti Cooler Master NR600 i kupiti svije ventilatore po želji?
 
Znam da sam već dosadan, al da li neko ima iskustva sa ventilator ima u Cooler Master TD500 mesh kucistem, da li su dobri i tihi? Znam da se više njih zalilo da im zuje (da su u nekom momentu postali bučni). Ili je bolje uzeti Cooler Master NR600 i kupiti svije ventilatore po želji?
Имам ја то кућиште око 3-4 месеца, и вентилатори су углавном тихи, али знају некад да зује.
 
Eh šteta, bas sam se ponadao da se je to ipak redak slučaj.
 
Svi ventilatori koji imaju kontrolu obrtaja ( oni sa četiri rupe ) umeju da budu i tihi i bučni u zavisnosti od toga šta radiš. Na primer, kada igram NBA 2K23 ili neki od Tomb Raidera, moji ventilatori su tihi, a i oni na grafičkoj karti se tek ponekad pokrenu. Ali kad igram RDR2 ili Valhalu temperatura procesora daje signal kontroleru da mu je potrebno bolje hlađenje pa se svi ventilatori pokrenu dosta brže. Naravno, to ne traje dugo, niti je previše bučno, ali se dešava. Postoje podešavanja u BIOS-u da se to reši, ali meni lično to ne smeta, tako da to ne diram.
 
Ok to, to se slazem i razumem, nego je kod ovog kucista, tj. njegovih ventilatora, barem koliko sam ja razumeo, rec o "zujanju" koje mi vise lici na bug, nego na neko normalno ponasanje. Ne iskljucujem mogucnost da gresim.
 
Ako ti je stalo do tišine onda ne znam što se dvoumiš između BQ 500 fx i CM TD500. BeQuiet ima jedne od najtiših ventilatora na tržištu. Pogotovo što je 500FX trenutno na popustima pa na KP može da se nađe za 150€, što je ispod 18000, a samo 4 lightwings ventilatora su oko 16000 kod nas. Da sam na tvom mestu ne bih se premišljao ni sekunde.
 
500fx na kp-u 19300 najjeftiniji.Jedno vreme je bilo na popustu u gamecentru 16300 ali je i tamo skoro 20k sada
 
Doslo vreme da domace prodavnice jeftinije od KP-a. :cry:
 
@Arthur Morgan
Zato sto se prodalo u radnjama u kojima imam obezbedjeno snizenje (oko 8000 din) :D Dok sam se ja dvoumio...pa sam spao na CM :D Mada nije da mi je frka, ali bih to snizenje da iskoristim do nove godine. A sumnjam da ce ga do tada opet biti u tim radnjama. U CM TD500 mesh koliko vidim se lakse montira napajanje u odnosu na NR600, a i lepo izgleda bela varijanta. S druge strane, skuplje od NR600 nekih 3-4000 din, pa se vodim mislju da mozda uzmem NR600 i tri nova BeQuiet (neka bolja) ventilatora kako bih dobio na tisini :D.

Mada, kad svedem racunicu, dodje mu na isto.. Recimo neka me s popustom NR600 izadje oko 5000 din + 3 x 30e BeQuiet ventialatora.. dodjem na cenu koju je Morgan pronasao na KP...manje vise (s tim sto bih na 500fx imao 4 kvalitetna kulera).. Jedino sto mi je prednost kod CMa je sto ima vise prostora za neke buduce graficke (mada, nije da cu ja ikad uzimati high end grafike).
 
Poslednja izmena:
Ovo mi se i najvise svidja, ali je to 500dx varijanta, koja ima losije kulere od fx-a.
 
@Shobe Batali be quiet! i uzmi ove Deepcool, na prvu loptu su se odlicno pokazali:



 
Hvala za info, cu razmislim :)
 
RGB me ne zanima uopšte. I tako će stajati ispod stola u uglu. A u mraku hoću da imam mrak, samo monitor da mi svetli.
Samo kažem da se nećeš zeznuti ni sa DX verzijom, ako se ne varam tu su Silent Wings 2 ili 3, u svakom slučaju vrhunski ventilatori.

Ja sam se jedno vreme ozbiljno nosio mišlju da svoj (sada bivši) Be Quiet SB802 zamenim sa NZXT H7 flow. Koje je poprilično jeftinije i prostije, ali je imalo nešto fenomenalno - SKROZ je belo, bez ijedne druge boje, dodataka i džidžabidža crne boje, svi otvori su dovoljno veliki i na pravim mestima, a prostor pozadi za rutiranje kablova je apsolutno savršen. I dok sam se ozbiljno razmišljao da to učinim video sam da kod mađara KONAČNO ima Thermaltake The Tower 500, a to nisam mogao da propustim... :) :) :)
The Tower 500 11-10-2022 007.jpg
 
U DX verziju idu osnovni Pure Wings 2 cooleri. A sto se tice onog sa KP za 149e, proverio sam, kaze lik 22000 din je kod dobavljaca :D Masala. Najjeftinije sto sam nasao po nekim sajtovima je 18830 din, dok je dx 15000 din. Ovo tvoje deluje bas mocno, ali i ogromno :)
 
U DX verziju idu osnovni Pure Wings 2 cooleri. A sto se tice onog sa KP za 149e, proverio sam, kaze lik 22000 din je kod dobavljaca :D Masala. Najjeftinije sto sam nasao po nekim sajtovima je 18830 din, dok je dx 15000 din. Ovo tvoje deluje bas mocno, ali i ogromno :)
Imao sam Pure Wings na Silent Base 802. Vrhunski ventilatori, samo sam ja hteo da to "šljašti" belom bojom, u stilu kužišta i stormtroopera. :)
Kad sam prvi put video Tower 500 zamislio sam ga ovde gde mi sada stoji, ali sam očekivao da je za nijansu manje, ali ne smeta. Naprotiv. Lakoća montiranja i čišćenja su za čistru desetku.
 
U kakvoj buci živim ventilatori su mi najmanji problem.

Pogotovo su mi zanimljivi ljudi kao što je jedan moj ortak koji gleda da sve bude što tiše, a onda krene da igra ili kuca po mehaničkoj tastaturi koja buči kao da je udara čekićem. :)
 
Imam kolegu koji obožava ogromna kućišta ( čak i ovi džinovi koje ja volim/imam su mu mali ) i već mesec dana ga ubeđujem da uzme 011XL (EVO mu je malo) ili Fractal Torent, a on zapeo za Corsair 7000D iako sam mu 5X objašnjavao zašto ne treba to da radi. Bar sam ga naterao na razmišljanje, jer mlad dećko vidi dobru reklamu i kao ovan...

Lično moje mišljenje je da su 011 EVO, Fractal Torrent, Lancool III Mesh, NZXT h7 Flow, Hyte Y60 najbolja kućišta na tržištu. A ja sam uzeo ono koje se meni najviše sviđa, ne i ono koje je najbolje. I opet nisam pogrešio.
 
Sta ne valja kod 7000D? Trenutno imam Fractal Design Define R6 i za sada mi je OK ali planiram za sledeci build neko airflow kuciste.
 
Ne fali mu ništa. Naprotiv. Samo MISLIM da je raspored, hlađenje i uopšte lakoća korišćenja bolje odrađena na drugim pomenutim kućištima.

Zato mu kažem da bi JA LIČNO ( te ga i nagovaram kako bi naučio nešto :D ) pre uzeo 011XL ili Torrent, jer sam se sad sa Tower 500 lično uverio da je protok vazduha od dna ka vrhu prilično efikasniji od onog "postrance".
 
Nazad
Vrh Dno