Šta je novo?

Skoro savršeno kućište....

Filtere lako možeš i sam da napraviš uzmeš fitler za klimu i prilagodiš ga kućištu...
 
greota sav taj novi hardware u staro kuciste :)
 
lepo, ima i bela varijanta ajde videcu...uglavnom od ovolikog izbora tesko se odlucujem sta da uzmem...moram pogledati sto rewiewa za komad metala :ROFLMAO:
Mogu i ja da nabrajam do sutra…:ROFLMAO:

Baci pogled i na:




 
Ako budeš uzimao Define 7, uzmi Define 7 XL.
 
Moja preporuka za cors 5000D Airflow.
 
imam 4000D i jedino sto bih voleo da ima kao na 5000 su ona vratanca da se zatvore kablovi :) mislim bolesno je jer i tako ima strana preko toga, ali ono....

za 4xxx dzinove je 5000D nice, ima vise mesta za vodu, za air dovoljan je i 4000D
 
Meni je dealbreak na 4000D bio samo jedan usb type a i jedan type c port.
 
Slažem se, ne znam što stavljaju SFF-tier I/O na poveća ATX kućišta...debilno.
 
Zna li neko gde se jos moze nabaviti h510 flow u srbiji? Svi su ga povukli iz prodaje a meni treba bas taj zbog dimenzija
Imas na KP (Mađari).


 
to je novi H5 Flow, njemu treba stari H510 Flow :)
 
Antec P20C i P20CE stizu u decembru u Evropu, znaci i u Srbiju. Informacija za one kojima se ne zuri, a svidja im se.
 
@Shobe
Ja imam 500DX u crnoj varijanti, skoro 2 godine u upotrebi

Kuciste ima 2 (tj 3) "mane", nazalost to se primeti prilikom sklapanja.

Prva "mana" su kuleri - stock mozes da ostavis, mogu da zavrse posao ali nisu nista posebno (nemaju pwm). Ja sam ih zamenio sa Noctuom 140mm (x4) i jednim BQ SW 140mm. Koliko sam platio tada mogao sam i neko bolje kuciste da uzmem, doduse i nije bilo nekog izbora u tom formatu (dimenzija) + kao airflow. Sada je situacija mnogo bolja
Arctic Cooling kuleri bi ti recimo solidno obavili posao - ali ako uzimas uzmi bundle varijantu od 5x120mm. (oko 30ak evra je bila)

Takodje kod kupovine zamenskih kulera - moja preporuka je da uzmes 140mm (x2) za front i 1x 140 pozadi i obavezno 120mm za top. Ja sam isao na custom kablove za napajanje (od Corsaira, koji su manje fleksibilni) i pravili su mi problem kod prikljucka za napanje MOBO-a u gornjem levom uglu i to zbog 140mm kulera koji je tu smetao i jer tu nedostaje mozda 5mm malo veceg/viseg prostora kako bi se kablovi bolje savili.
Drugi kolega sa foruma ima isto kuciste ali je koristio stock kablove i 120mm fanove i nije imao tih problema.

Ako cistis kuciste od prasine cesce (ja to radim na 2-3 meseca) ceo prednji panel moze da bude problem jer mora da se "cupa" odozdo i upitno je koliko ce plasticni pinovi sa strane koji drze taj panel izdrzati...
U ostalim aspektima kuciste je odlicno. Temperature su mi se pokazale vrlo dobro, takodje nemam ni glavobolju za eventualan buduci upgrade oko dimenzija graficke ili dodatnih HDD-/SSD-ova
 
@Yojinbo

Hvala ti puno na ovako opsirnom komentaru i savetima, zaista. Izgleda da nijedno kuciste ne dolazi sa nekim dobrim kulerima, barem ne u ono do 15-20K dinara, ili mozda gresim? Ja sam imao ideju da ukoliko mi se ti defaultni ne budu svideli, da ih zamenim sa BQ SW kulerima. E sad, vise vas je reklo da Artic Cooling kuleri solidno obavljaju (il tako neki Artic), a moje je pitanje koji su to kuleri koji dobro/odlicno obavljaju posao, u smislu da dobro hlade i da su tihi? Posto mi je tisina jedna od glavnih stvari, obzirom da mi se komp nalazi u spavacoj sobi, itd. Takodje, ne znam koji si ti procesor i ostalo ugradio u to kuciste, pa defaultni kuleri nisu dobro obavljali posao? Pitam cisto da znam, obzirom da ja planiram da u njega stavim neki Intel i5 12600/13600 (k ili non k) i neku RTX 3060 graficku (daj Boze :D, trenutno imam GTX 1060). Svakako bih na procesor stavio neki malo bolji kuler (LC CC 120 il neki BQ i sl).

Sto se tice napajanja, vec sam kupio Cooler Master v2 850 gold, koje je modularno, od njega sam poceo da sastavljam komp :D (mozda je malo overkill, ali imao sam neku povoljnu varijantu).

A sto se prasine tice, pa ako bih imao taj filter, kontam da bih morao cesce da ga cistim, valjda bi kuciste izdrzalo :D
 
Konfiguracija iz potpisa odmah ispod profila...
Na vazduhu je.
U idle-u je oko 36-42C, browse/yt/office/video ide oko 45-55 ( sa povremenim klasicnim Ryzen spajkovima), gaming 68-72. Takodje u full load-u negde oko 78-82.
GPU mi je na 54-56 idle, i to je tako po defaultu, ventovi sa na njoj ne pale dok ne ode preko 60C
Stavio sam fiksno u Biosu da se kuleri vrte na 600-650rpm-a dok CPU ne predje 76, a onda na 900 ili 1100rpm-a (zaboravio sam)

Arctic Cooling P12 pwm (120mm) kao budzet varijanta je ok ili dodas malo novca za ono sto je jurodivi preporucio. Svakako su odlicna "budzet opcija"
Moja preporuka ide za BeQuiet ili Noctua kulere ako mozes, mada ti je to jos jedno solidno kuciste.
Takodje kao sto rekoh 2x 140mm preporucujem za front intake i 1x140mm kao izduvni pozadi, za top (ako planiras) iskljucivo 120mm.

Za CPU kuler ja bih ti preporucio FUMA 2 , ako je jos oko 50e. Bio mi je u uzem izboru ali sam se odlucio za BQ Dark Rock pro 4 jer je bio 10e vise i dolazio sa 3 godina garancije.
(estetski se takodje mnogo bolje uklapao u build, nesto tisi i malo "topliji" od Noctua NH-d15 )

Kuciste ima mesh panel sa zasebnim finim filterom (mrezicom) ispod koja se zasebno skida.
Pogledaj na YT (HW Nexus) kako se skida. Taj front panel je malo "problematican" jer mora da se zapne kada se skida ali za sada se drzi dobro
Kao sto rekoh ja ga na 2-3 meseca skinem i ocistim cetkicom + produvam unutra sa ovim

image.jpg

Takodje i uz kuciste ide 3 godine garancije i BQ ima odlicnu podrsku. (u EU makar ono sto sam imao interakcije sa njima direktno)
 
Poslednja izmena:
@Yojinbo

Hvala ti puno na ovako opsirnom komentaru i savetima, zaista. Izgleda da nijedno kuciste ne dolazi sa nekim dobrim kulerima, barem ne u ono do 15-20K dinara, ili mozda gresim? :D
Be Quiet 500FX, dobro kućište sa dobrim stock ventovima...
Ili 500DX, praktično isto kućište ali jeftinije, i staviš ventove koje hoćeš.

Scythe Fume nema više kod Mađara ali Deepcool AG620 je sjajna alternativa za 60e.
 
Zar nije Scythe izbacio revizije za Fuma 2 i Mugen 5 u crnoj varijanti?
Tu su jos i Noctua u12 i Arctic Freezer (zaboravih koji model)... U principu moze nesto gde sam kasnije, ako zeli, moze da zameni kuler(e) na njemu.

Vidim da 500FX dolazi sa 4 kulera... Ne znam kakvi su im ovi light fans 140mm, pretpostavljam da su nesto bolji od onih stock u 500dx, ali skinuo bih jedan napred (onaj donji nema svrhu) i stavio ga na top kao izduvni iznad CPU kulera. Veliki plus je jer ima i kontroler pozadi sto mnogo olaksava posao oko sredjivanja kablova.
 
Poslednja izmena:
dva videa, for info and pleasure :)



 
Nije loše, dobro kućište.
Mislio sam da će GPU temperature biti bolje, ali ok...Lancool 215 mi deluje kao malo bolja kupovina ako se ne ide na vodeno hlađenje zbog malo nižih GPU temperatura (i manje kerefeka oko zamene ventova), 216 je bolji za AIO zbog mogućnosti da se spusti matična. Mislim da bi se popravila temperatura grafike ako se postavi 1 vent na shroud, na mesto između napajanja i HDD kaveza...
Dobra im je i ova fora da se premesti I/O ako se kućište drži na stolu.
Moj favorit je i dalje Lancool II Mesh, ali on je nešto skuplji.
 
Da dodam i ja snimak lika koji je toliko oduševljen sa 216 da kaže da je bolje i od 011 !!
 
Ovo je vec preterivanje, samo ram + staklo i mesh... Cak i ovaj mesh dole za PSU ("podrum") je bespotrebno. Kucista deluju jeftino.
Razlog zbog cega nisam uzeo u razmatranje Lancool II svojevremeno jer mi se nikako nije svidjao sistem sa vratancima i magnetima koji nastavljaju da ga koriste..
Koliko god da HWUnboxed radi dobar posao mislim da je ovo primer gde postavljaju i neke negativne trendove jer mogu da "poguraju" brendove da odu u drugu krajnjost.
 
Bolji od 011 može samo za vazduh. Za vodu 011 nema alternativu, predobro kućište. Kada kažem voda, mislim na custom loop(em mogućnost distro plate).
 
Ovo je vec preterivanje, samo ram + staklo i mesh... Cak i ovaj mesh dole za PSU ("podrum") je bespotrebno. Kucista deluju jeftino.
Razlog zbog cega nisam uzeo u razmatranje Lancool II svojevremeno jer mi se nikako nije svidjao sistem sa vratancima i magnetima koji nastavljaju da ga koriste..
Koliko god da HWUnboxed radi dobar posao mislim da je ovo primer gde postavljaju i neke negativne trendove jer mogu da "poguraju" brendove da odu u drugu krajnjost.
Naprotiv, meni se taj sistem sa meshom dole sviđa jer eliminiše (ili ublažava) glavnu manu tih shroudova za napajanje, smanjen protok vazduha ka grafici. Ovako grafička dobija više vazduha, pogotovo ako staviš bar jedan vent na predviđeno mesto na shroudu.
Još više dolazi do izražaja kad se napred stavi AIO jer onda grafička ima alternativni izvor svežeg vazduha i ne mora da "guta" topao vazduh koji je prošao kroz hladnjak spreda...
Čak mi ne smeta ni vizuelno.
 
Vrh Dno