Šta je novo?

Skoro savršeno kućište....

Više bih volio da vidim veći izbor vertikalnih (tower) kućišta, za sada je prilično tanko na tržištu.

Evo jednog interesantnog, može da se zbudži ozbiljna grafika u njega (do 350mm) ali izgleda kao korpa za veš :)

Nije loše...23.4L ali bitan je footprint a staju veliki vazdušni kuleri i 2x3.5" diskovi...
 
NV5 killer ???? Ovo je čista (jeftina) kopija NV5 sa minimalnim izmenama.

 
mislim da je više za drugu temu

tako ogoljeno teško da je savršeno
edit: aha, ima mesh 😁 sa sve ručkom za nošenje
 
Pa to, LAN party extreme. :D
 
Tenutno sam na meshify 2 compact i bukvalno je sve savrseno jer vazduh uvlacim sa noctua 14cima a i nemam nesto zahtevan hw unutra. Ali imam potrebu cesto da menjam kucista, vise jer mi je zanimljivo. Ima li neko iskustva sa sledecim:

 
Tenutno sam na meshify 2 compact i bukvalno je sve savrseno jer vazduh uvlacim sa noctua 14cima a i nemam nesto zahtevan hw unutra. Ali imam potrebu cesto da menjam kucista, vise jer mi je zanimljivo.
Teško da ćeš na forumu naći nekoga ko ima iskustva sa tako specifičnim stvarima. Uostalom, YouTube i postoji da bi video ono što te zanima, naravno, ne iz samo jednog izvora, pa iz toga izvučeš zaključak. Na primer ovako:


 
Odgledao sam vec sve, ali vecina nije objektivna preterano. KitGuru mozda i najvise relevantan. Zato sam i trazio misljenje ovde ako je neko pazario.
 
Kakva objektivnost je potrebna za kućište od 15,500 RSD?
 
Odgledao sam vec sve, ali vecina nije objektivna preterano. KitGuru mozda i najvise relevantan. Zato sam i trazio misljenje ovde ako je neko pazario.
Zato i odgledaš više recenzija na YT pa iz svih izvučeš po nešto. A što se foruma tiče, postoji ona stara izreka "Svaki ciga svoga konja hvali." Tek ovde nema objektivnosti.
Usput, ovo deluje zanimljivo...

 
Barem kod odabira kućišta nema neke preterane filozofije. Vidiš da li ti se estetski sviđa, da li unutrašnjost istog odgovara komponentama koje trenutno imaš ili želiš da kupiš (npr. max. podržana dužina GPU-a, visina CPU kulera, veličina radijatora AIO-a i sl.) i da li kućište može da obezbedi dobar airflow komponentama.
 
CH160 cable management je grozan i jako mi se ne sviđa intake i kako stoji grafika. Bukvalno da su ga samo trunku većeg napravili ne bi bilo problema.
 
CH160 cable management je grozan i jako mi se ne sviđa intake i kako stoji grafika. Bukvalno da su ga samo trunku većeg napravili ne bi bilo problema.
Realno ta mala (SFF) kućišta su horor. Simpa izgledaju onako malo, slatko, bući-buć. Sve to stoji, ali bukvalno moraš gotovi sve komponente da podrediš istom.
 
Zato i odgledaš više recenzija na YT pa iz svih izvučeš po nešto. A što se foruma tiče, postoji ona stara izreka "Svaki ciga svoga konja hvali." Tek ovde nema objektivnosti.
Usput, ovo deluje zanimljivo...


Da da tacno.
Nije los taj deepcool ali licno bi pre uzeo terru ili nr200p v2, ima i jedan cube 500 na kp simpatican. Ali najpre bi uzeo 2000d jer mi se svidja taj dizajn i zauzima najmanje mesta na stolu. Ali moram da se resim trenutnog builda. Jeste tesko pakovati sfx ali tu je sva lepota upravo.
 
Barem kod odabira kućišta nema neke preterane filozofije. Vidiš da li ti se estetski sviđa, da li unutrašnjost istog odgovara komponentama koje trenutno imaš ili želiš da kupiš (npr. max. podržana dužina GPU-a, visina CPU kulera, veličina radijatora AIO-a i sl.) i da li kućište može da obezbedi dobar airflow komponentama.
Ne bih se baš složio sasvim. Ima tu mnogo stvari o kojima treba povesti računa, pored estetike.
Pre dve godine kada sam video Thermaltake Tower 500 bio sam oduševljen tim "wending machine" izgledom i zaista mi se fantastično uklapalo u moje okruženje. Ali, kada sam u septembru kupovao nov računar video sam da je maksimalna dužina podržane grafike u kućištu ( bez uklanjanja zaštitne plastike ) samo 32,5 santimetara. Samo je jedna 4090 mogla da stane u to, dva modela 4080 i dva modela 7900XTX. Sve ili preskupo ili užasno. Da ne pominjem da je to kućište za nekoga ko ne brlja previše po računaru, a ja nisam takav. Da bi se uradilo bilo šta unutra bilo je potrebno skinuti najmanje poklopac i prednje staklo, a ako treba da se pomeri, onda i još dve stranice. Uglavnom, živa muka za često održavanje.
Zato mi je sada sa Phanteks NV5 prava pesma za održavanje i čišćenje, te sad moram i da prodam moj Sapphire 7900XTX Nitro+ kako bih kupio neku belu 7900XTX koja nije mogla da stane u Tower 500. :)
 
Jeste tesko pakovati sfx ali tu je sva lepota upravo.
Ne bih rekao da je lepota da me kuciste ogranicava koje komponente mogu u njega da stavim. Ali kako god, to je samo moje misljenje, neko ce se sloziti, neko ne. BTW, SFX je velicina napajanja, a SFF kucista.
Ne bih se baš složio sasvim. Ima tu mnogo stvari o kojima treba povesti računa, pored estetike.
Pre dve godine kada sam video Thermaltake Tower 500 bio sam oduševljen tim "wending machine" izgledom i zaista mi se fantastično uklapalo u moje okruženje. Ali, kada sam u septembru kupovao nov računar video sam da je maksimalna dužina podržane grafike u kućištu ( bez uklanjanja zaštitne plastike ) samo 32,5 santimetara. Samo je jedna 4090 mogla da stane u to, dva modela 4080 i dva modela 7900XTX. Sve ili preskupo ili užasno. Da ne pominjem da je to kućište za nekoga ko ne brlja previše po računaru, a ja nisam takav. Da bi se uradilo bilo šta unutra bilo je potrebno skinuti najmanje poklopac i prednje staklo, a ako treba da se pomeri, onda i još dve stranice. Uglavnom, živa muka za često održavanje.
Zato mi je sada sa Phanteks NV5 prava pesma za održavanje i čišćenje, te sad moram i da prodam moj Sapphire 7900XTX Nitro+ kako bih kupio neku belu 7900XTX koja nije mogla da stane u Tower 500. :)
Rekao bih da nisi lepo procitao sta sam napisao. Nigde nisam rekao da je samo estetika bitna (jer naravno nije), vec i da li unutrasnjost kucista odgovara trenutnim komponentama ili onim koje tek treba da se kupe. Evo i da quote-ujem samog sebe.
Vidiš da li ti se estetski sviđa, da li unutrašnjost istog odgovara komponentama koje trenutno imaš ili želiš da kupiš (npr. max. podržana dužina GPU-a, visina CPU kulera, veličina radijatora AIO-a i sl.) i da li kućište može da obezbedi dobar airflow komponentama.
Dakle, pre kupovine kucista treba pogledati da li njegove unutrasnje dimenzije odgovaraju komponentama koje ce ici u njega. Kao sto rekoh, nema neke preterane filozofije, samo treba pazljivo pogledati specifikaciju pre kupovine i nece biti problema sa nekompatibilnoscu.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da nisi lepo procitao sta sam napisao. Nigde nisam rekao da je samo estetika bitna (jer naravno nije), vec i da li unutrasnjost kucista odgovara trenutnim komponentama ili onim koje tek treba da se kupe. Evo i da quote-ujem samog sebe.
Razumeo sam, ali sam pisao uopšteno, nevezano za tvoj post, iako sam ga citirao. Izvinjavam se na tome, samo sam hteo zbog tvog posta da kažem da ni komponente ne možeš da isplaniraš unapred i to je bio moj slučaj. Ja sam morao da prodam Tower 500 koji sam obožavao jer nisam razmišljao o dužini grafičkih kartica koje sam nameravao da kupim.
 
Razumeo sam, ali sam pisao uopšteno, nevezano za tvoj post, iako sam ga citirao. Izvinjavam se na tome, samo sam hteo zbog tvog posta da kažem da ni komponente ne možeš da isplaniraš unapred i to je bio moj slučaj. Ja sam morao da prodam Tower 500 koji sam obožavao jer nisam razmišljao o dužini grafičkih kartica koje sam nameravao da kupim.
Nema potrebe da se izvinjavas, nema ljutnje naravno. ;) To je uglavnom problem kod kucista koja nisu, da kazem, nekih standardnih dimenzija (kompaktna (mATX) kucista, SFF (ITX) i sl.), a kao sto sam vec gore napisao (da su SFF kucista horor) misleci na to da te sputavaju u odabiru komponenti (kraci GPU-i sa tanjim sistemom hladjenja, nizi kuleri za CPU ili mogu da se smeste samo manji AIO-i, a najcecse ni ne mogu da se ugrade). Bukvalno moras da unapred isplaniras build, jer ako prvo kupis npr. SFF kuciste, kasnije moras komponente da podredis njemu (ITX ploca, itd.).
 
Bukvalno, to i jeste poenta SFF - da spakuješ ODGOVARAJUĆI hardver u što manje pakovanje koje pri tome može i prilično lepo da izgleda, zauzima manje prostora i na sve to - daje performanse koje su u rangu sa velikim kućištima.
Nikad nije bilo ni predviđeno da u SFF možeš da gurneš prvu grafilku koju dohvatiš ili šta imaš u fioci već moraš da isplaniraš build pažljivo.
Kad već čuketam... malo poređenje... hipotetički, zvučiš kao neko ko je kupio kupe/auto sa 2 vrata i gunđaš što nema mesta za decu pozadi i gepek je mali. Pa prosto je, nije do auta, nego to nije auto za tebe.
Ako volilš da menjaš često komponente, ubacuješ latest/greatest, dodaješ diskove... SFF definitivno nije za to. Smor je menjati bilo šta, uglavnom mora skoro sve da se rasturi i sklopi ponovo što je već samo za sebe muka...
 
da se vratimo na temu, koliko je već moguće.
inače, za mala kućišta postoji posebna tema
 
Baš pomenusmo HAF na nekoj drugoj temi, evo Greg Salazar upravo uradio throwback build:

Mnogima je i dalje ovo "savršeno kućište", zato stavljam ovdje, a zanimljivo je i pogledati početke high airflow putanje...
 
 
Bukvalno, to i jeste poenta SFF - da spakuješ ODGOVARAJUĆI hardver u što manje pakovanje koje pri tome može i prilično lepo da izgleda, zauzima manje prostora i na sve to - daje performanse koje su u rangu sa velikim kućištima.
Nikad nije bilo ni predviđeno da u SFF možeš da gurneš prvu grafilku koju dohvatiš ili šta imaš u fioci već moraš da isplaniraš build pažljivo.
Kad već čuketam... malo poređenje... hipotetički, zvučiš kao neko ko je kupio kupe/auto sa 2 vrata i gunđaš što nema mesta za decu pozadi i gepek je mali. Pa prosto je, nije do auta, nego to nije auto za tebe.
Ako volilš da menjaš često komponente, ubacuješ latest/greatest, dodaješ diskove... SFF definitivno nije za to. Smor je menjati bilo šta, uglavnom mora skoro sve da se rasturi i sklopi ponovo što je već samo za sebe muka...

bolji post odavno nisam pročitao, al samo da dodam nešto
u malim kućištima je nekada protok odličan ako ne i bolji nego na velikim
jer od ulaska vazduha do procesora nema ni 10cm a izlazi takoreći odmah
ako se lepo planira izabere mogu da budu savršena
jer je kratak put vazduha i odmah udara na procesor
i tačno, to se sastavi jednom stavi na lep sto, ili dnevni boravak i to je to...
 
Nazad
Vrh Dno