Šta je novo?

Silent Hills

gorgilije

Čuven
Učlanjen(a)
05.03.2009
Poruke
3,678
Poena
845
hexdeq.gif


http://www.ign.com/articles/2014/08...del-toro-are-teaming-up-for-a-new-silent-hill

http://www.eurogamer.net/articles/2...nd-guillermo-del-toro-are-making-silent-hills
 
Poslednja izmena:
Konačno šansa da se SH vrati na velika vrata... samo koliko je dobra vest da Kojima radi na igri, toliko je i loša jer to znači da verovatno nikada neće stići na PC.
 
Auh, Kojima i del Toro u kombinaciji sa Normanom Reedusom! :) Teoretski obecava, mada me ovo sporo hodanje uz perspektivu iz prvog lica visa asocira na Amneziju, nego na stare SH naslove.

EDIT: Koliko vidim, ovo se najavljuje kao PS4 only igra. Gde si pronasao info da ce izaci i za PC?...
 
Poslednja izmena:
EDIT: Koliko vidim, ovo se najavljuje kao PS4 only igra. Gde si pronasao info da ce izaci i za PC?...
Za sada je izgleda samo PS4... kasnije možda i XONE, ako nije neka ozbiljnija saradnja sa Sonyjem... za PC se ne bih nadao ničemu, Kojimine igre već dugo ne dolaze na PC, čak i kada izlaze na više konzola.:(
 
Tooo, još jedan veliki sajam i najava još jedne velike igre koja najverovatnije neće biti portovana na PC. Kao što sam rekao u TR2 temi, počinjem da mrzim E3, Gamescom i slična sranja.
 
Uhh ovo fenomenalno graficki izgleda i jako mi se svidja sporo kretanje i pogled iz prvog lica... uski hodnici, jako dobra horor atmosfera, cak sam se i strecnuo par puta... ovo veoma puno obecava...
 
Cak bre, pa to ima actual demo? OK, downloading.
 
Sta je sad PT?Daj link za skidanje!

Edit: Playable Teaser!:d

Samo za PS4!:S:
 
Poslednja izmena:
Jedna od najboljih horor igara, a ovi ce valjda jednom shvatiti da ima love i u pc gaming-u, a ne samo ps i xbox.
 
... ne znam da li da vristim od srece ili da urlicem od srece! Hideo Kojima + G.D.T. + Silent Hill... kako to moze da ispadne lose!? Nastavak "s" cini mi se da oznacava reboot, mada im to i nije trebalo, jer igra ima svoju okultnu postavku u koju moze da se smesti bezbroj prica, no nebitno. Ovo je definitivno najlepsa vest sa GC-a!
 
Ja se nadam da to s na kraju znaci da je u pitanju MMO :d
 
... ne znam da li da vristim od srece ili da urlicem od srece! Hideo Kojima + G.D.T. + Silent Hill... kako to moze da ispadne lose!? Nastavak "s" cini mi se da oznacava reboot, mada im to i nije trebalo, jer igra ima svoju okultnu postavku u koju moze da se smesti bezbroj prica, no nebitno. Ovo je definitivno najlepsa vest sa GC-a!

Veoma lako, imajući u vidu da niko od bivšeg Team Silent-a neće raditi na igri... Ali dobro, sačekajmo još 'opipljivog' sadržaja i informacija, pre nego što se upustimo u dublju polemiku. :)
 
Veoma lako, imajući u vidu da niko od bivšeg Team Silent-a neće raditi na igri... Ali dobro, sačekajmo još 'opipljivog' sadržaja i informacija, pre nego što se upustimo u dublju polemiku. :)
Taj isti TEAM SILENT je napravio Silent Hill 4 koji je za klasu losiji od svih prethodnih delova, a onda neki USA tim napravi Silent Hill Origins za PSP koji je mnogo blizak originalu... Definitino se slazem da treba opipljiviji sadrzaj za dublje price ;)

Da je Del Toro pravi lik za SH pokazuje izmedju ostalog i sjajna "sajlnthikolika" scena iz Pan's Labyrinth-a:

 
Ja ću prvo sačekati da vidim ima li šanse za PC verziju. Ako ima, počeću da se radujem. A ako nema, isključiću svo interesovanje osim ako eventualno ne kupim neku od next gen konzola. Mada, kakvi su ovi Japanci, dugo neće ni pričati o platformama da bi nahajpovali što više igrača.
 
Kojima je namerno osakatio grafiku u demou da bi igraci mislili da je u pitanju neki mali indie studio. Istu foru je pokusao da proda sa Metal Gear Solid V najavom.
 
Iskreno, meni su Del Torovi filmovi uvek bili više mračne fantazije nego horori, a to nije ono što se moglo videti i osetiti u nekim SH delovima.
 
P.T je tezak psiho horror. Ako igra, Silent Hill ili bilo koja druga bude onakva, ono ce biti hebeno fenomenalno. Grafika, zvuk, sama atmosfera i psiho pritisak u onom kratkom demou je do sad nevidjen. Mislim, ima slicnih igara ali je ovde nekako sve to dignuto na next-gen nivo da moze daleko bolje da te udubi u samu atmosferu psiho horora.

Jedino sto mi se bas ne svidja su mozda i previse konfuzni detalji, ali ako se pametno odigra (bez previse gubljenja u otkrivanju tragova kako dalje), stvara neverovatnu atmosferu.
 
Poslednja izmena:
Uzasan klip.
 
Lik je tako jadan, da ja stvarno ne znam kome je on zanimljiv. Hvalio se covek da nikada nije igrao nijednu igru iz MGS serijala. Typical Xbot fanboy.
 
Zasto nema vise ovakvih igara?! ****te, postoji recept, uzasno jednostavan - nema iskakanja karakondzula na svakih 3,5 sekunde, raditi na atmosferi, nema overpower-a igraca i jeziva ambijentalna muzika i sumanuta prica!
 
Lik je tako jadan, da ja stvarno ne znam kome je on zanimljiv. Hvalio se covek da nikada nije igrao nijednu igru iz MGS serijala. Typical Xbot fanboy.

Nije Xbot fanboy (koliko je taj samo pljuvao M$), ali definitvno treba da za**** da radi live-streamove jer mu to uopste ne ide.
Proslavio se kao objektivan game review-er i pametno bi mu bilo da se drzi toga
 
Zasto nema vise ovakvih igara?! ****te, postoji recept, uzasno jednostavan - nema iskakanja karakondzula na svakih 3,5 sekunde, raditi na atmosferi, nema overpower-a igraca i jeziva ambijentalna muzika i sumanuta prica!

Upravo tako, pravo u metu. A mozda ce neko da nas poslusa pa ih bude vise :D Dolazi u oktobru The Evil Within koji ce valjda biti dobar.
 
Pa ako od ovog teasera naprave full igru sa ovakvom istom atmosferom/grafikom/zvukom bice cisto remek delo horora.
 
Upravo tako, pravo u metu. A mozda ce neko da nas poslusa pa ih bude vise :D Dolazi u oktobru The Evil Within koji ce valjda biti dobar.
Da, Evil Within ne moze da usere nikako posto dolazi od Mikamija, a uveliko izgleda vise nego zadovoljavajuce.

Nego, P.T. izgleda vise nego sjajno, ali bih malo vise voleo da igra nosi neko drugo ime, pogotovo ako bude izvodjenje u prvom licu. Nekako mi je SH svet ipak iz treceg lica i uz postojanje kakvog takvog oruzja... mozda na kraju i bude iz treceg i sa oruzjem, posto je ovo samo teaser koji verovatno samo sluzi da se oseti atmosfera igre. Mada i ako ovako ostane - nece se mnogo zalim :D
 
Zasto nema vise ovakvih igara?! ****te, postoji recept, uzasno jednostavan - nema iskakanja karakondzula na svakih 3,5 sekunde, raditi na atmosferi, nema overpower-a igraca i jeziva ambijentalna muzika i sumanuta prica!

Kad se prave kolači po receptu, ljudi opet naprave greške. A pravljenje igara nema veze sa kolačima, tako da je taj recept samo 10% projekta. Koliko ste puta igrali(gledali, čitali) nešto, što je u početku bilo odlično i kasnije se kvalitet istog drastično smanjuje (ili obrnuto). Pogotovo kod horor naslova, gde je ta "atmosfera" najbitniji faktor, da je to jednostavno bilo bi daleko više naslova
 
Ceo survival horor funkcionise po receptu koji sam napisao. Jedino je problem da li neko zna da taj recept postavi kako treba, a zatim ga izgura kvalitetno do kraja. Slazem se sa pocetkom nekog projekta. Mada u neko novije vreme, za igre uglavnom vazi pravilo "sudi po prvoj strani".
 
Nazad
Vrh Dno