Šta je novo?

Shadowrun

Fora je u tome ljudi (gx, gorane), da se tacno vidi ko ovde kometarise sa pravim uvidom u obe stvari, a ko je do jaja pristrasan + nema pojma o cemu prica, a misli da ima pojma jer je gledao neke videiće na svom malom monitoru. Osim preciznosti u FPS-u i grafičkom kvalitetu jedne ili dve igre godišnje, koje su do jaja (neke od njih su svojevremeno FarCry, Doom 3, Oblivion), PC više nema nikakvih prednosti. Igre u proseku imaju Sims 2 nivo grafike, a za Xbox360 sve što izađe ima grafiku bar na nivou Double Agenta (to je ono beše što nije ni radilo na 8800 karticama :)). Ne postoji igra koja ima shit grafiku na xboxu 360 (ili bar maltene ne postoji), dok na PC-ju možemo na prste ruke nabrojati naslove sa vrh grafikom u poslednjih 12 do 18 meseci. I kad izađu, pun q problema sa grafikom, pa menjaj drajvere, pa edituj cfg... pa... mislim smor.
pogledajte kakav je ispao onaj STALKER shit, Crysis čekamo godinama, vrhunac su DNForever i PS2 portovi (RE4, TR Aniversary, Pirates 3) i Xbox360 portovi koji seckaju ili imaju lag ili kasne (nove Tom Clancy igre, Midtown madness, Shadowrun). Prihvatite da je PC zadnja rupa na svirali za 95% izdavača i prestanite da se svađate samnom jer je i meni bedak zbog toga, ali nisam u denial-u, već sam to skapirao i prihvatio. Svaku prednost PC-ja kao igračke konzole ću oberučke iskoristiti, da nije tako, ne bih imao 8800 Ultru i CPU na 3.6 giga, ali fakat je da gro igranja obavljam na konzoli uz uživanje.

Oblivion je PC port, jedan od retkih (da, tu su i FEAR, CoD2, Q4 i Prey) koji seckaju i lošije izgledaju na Xboxu i to je fakat. Izašli su kao launch naslovi, manje više i kao takve ih ne treba uzimati kao reper hardverskih sposobnosti konzole... Uporedite samo CoD2 sa CoD3, CoD2 secka i izgleda kao low-medium verzija PC verzije, a CoD3 izgleda kao CoD2 sa najnabudženijim setovanjima, plus ima motion blur i depth of field... i kao takav je jedna od ružnijih igara na ovoj konzoli.
 
Poslednja izmena:
Ovo jeste offtopic, ali shadowrun je prva igra koja podrzava cross-platform igranje
Nope, cross-platform igranje je postojalo jos na Dreamcastu.
 
Fora je u tome ljudi (gx, gorane), da se tacno vidi ko ovde kometarise sa pravim uvidom u obe stvari, a ko je do jaja pristrasan + nema pojma o cemu prica, a misli da ima pojma jer je gledao neke videiće na svom malom monitoru. Osim preciznosti u FPS-u i grafičkom kvalitetu jedne ili dve igre godišnje, koje su do jaja (neke od njih su svojevremeno FarCry, Doom 3, Oblivion), PC više nema nikakvih prednosti. Igre u proseku imaju Sims 2 nivo grafike, a za Xbox360 sve što izađe ima grafiku bar na nivou Double Agenta (to je ono beše što nije ni radilo na 8800 karticama :)). Ne postoji igra koja ima shit grafiku na xboxu 360 (ili bar maltene ne postoji), dok na PC-ju možemo na prste ruke nabrojati naslove sa vrh grafikom u poslednjih 12 do 18 meseci. I kad izađu, pun q problema sa grafikom, pa menjaj drajvere, pa edituj cfg... pa... mislim smor.
pogledajte kakav je ispao onaj STALKER shit, Crysis čekamo godinama, vrhunac su DNForever i PS2 portovi (RE4, TR Aniversary, Pirates 3) i Xbox360 portovi koji seckaju ili imaju lag ili kasne (nove Tom Clancy igre, Midtown madness, Shadowrun). Prihvatite da je PC zadnja rupa na svirali za 95% izdavača i prestanite da se svađate samnom jer je i meni bedak zbog toga, ali nisam u denial-u, već sam to skapirao i prihvatio. Svaku prednost PC-ja kao igračke konzole ću oberučke iskoristiti, da nije tako, ne bih imao 8800 Ultru i CPU na 3.6 giga, ali fakat je da gro igranja obavljam na konzoli uz uživanje.

Oblivion je PC port, jedan od retkih (da, tu su i FEAR, CoD2, Q4 i Prey) koji seckaju i lošije izgledaju na Xboxu i to je fakat. Izašli su kao launch naslovi, manje više i kao takve ih ne treba uzimati kao reper hardverskih sposobnosti konzole... Uporedite samo CoD2 sa CoD3, CoD2 secka i izgleda kao low-medium verzija PC verzije, a CoD3 izgleda kao CoD2 sa najnabudženijim setovanjima, plus ima motion blur i depth of field... i kao takav je jedna od ružnijih igara na ovoj konzoli.

Ja bih moc i performanse X360 u odnosu na PC uporedio sa onom prevarom u drajverima u slucaju 3DMark benchmark programa. Uradjeno je nesto sto golim okom ne moze da se vidi (smanjen je kvalitet rendanja), ali detaljnom analizom shotova utvrdjeno je kako je ustvari jedna strana dobila boost u performansama. Upravo o tome sve vreme pricam, i zaista nije potrebno videti uzivo neku igru paralelno na kutiji i na PC-u, jer na taj nacin nista se nece ni videti. Kada se detaljno uporede shotovi, jasno se vidi gde se, mogu slobodno reci bez razloga, rasipa snaga jednog desktop racunara. Zasto je tako, ne treba uopste da razbijamo glavu. Verovatno cu i ja u nekoj perspektivi da se prebacim na konzolu, jer na to utice mnogo razloga. Nemam vise zivaca kao ranije za neke kompleksne igre, nemam niti vremena vise za iste takve igre, a i sve je manje takvih igara upravo zbog poplave filozofije zvane KONZOLA. Konzola je otprilike u gaming industriji isto sto i McDonalds u ishrani ... Znaci potpuno stetno, ali izuzetno popularno za siroke narodne mase ... :)

Primetih kako stalno tvrdis da je SC : DA neigriv na 8800, sto je apsolutno netacno. To si verovatno probao onda kada se igra pojavila, i nikada vise, te na osnovu toga i pricas to sto pricas ...

Niko se ne svadja sa tobom. Ne dolazimo gx-x i ja na podtemu koja se tice konzola i bacamo bubice onima koji se ne slazu sa nasim misljenjem, no nije ni to problem. U tvom stavu oseti se nadmenost, kada u prvi plan istices kako se bavis grafikom od ne znam ni ja koje godine (pa i ovaj pekar u mom komsiluku pece hleb vec decenijama, ali mu to nije garant da je bolji od ostalih), i zaista si ubedjen da si uvek u pravu. Mozda si nekada i u pravu (neka me neko podseti), ali tvoji argumenti zavrsavaju se samo na recima tipa "Ja sam to video uzivo" ... Nedovoljno!

Neka mi neko potvrdi ili opovrgne da li je testiranje i uporedjivanje kvaliteta AA i rendanja tekstura kod ATI i NVIDIA kartica utvrdjeno odokativnom metodom ili su bukvalno poredjeni screenshotovi da bi se utvrdilo pravo stanje stvari ...?
 
niko tebi ne osporava neke cinjenice, samo ti kazem (prvi si me prozvao, cak ne znam ni zbog cega, ja nisam pricao da ima vise poligona na PC-u, niti me interesuje to) da malo malo pa neki tred miniras sa pricom o konzoli. Ok, mi zivimo u denial-u, pusti nas da uzivamo u tome i kraj. Ko sad kad bi ja dedi komunisti pricao da zivi u denial-u i poceo da navodim prednosti kapitalizma i demokratije :) Jednostavno, ne interesuje me sta konzola nudi, pogotovo ne u PC tredovima o PC igrama. Kolko puta treba ponavljati ovo...jednostavno - ne svidja mi se LP, ne volim da vodim Vrabac Dzeka kroz njegove pustolovine karibima, ne volim simulacije voznje tipa GT, ne volim kruzne trke i trke tipa TOCA racing, F1 chalennge itd. Ne volim PoP igre kombo udarce i mlacenje gamepad-a, sacuvaj me Boze Tomb Raidera i svakojakih avantura, RE serijal ne bih komentarisao. Ono sto se meni svidja je FPS, FPS FPS i po koji TPS (infernal, GoW), space sims, lagane strategije, RPG, a od voznji flatout, juiced, TDU, ponekad NFS (carbon je kanturina, to mi se ne svidja, MW moze da prodje).
Jednostavno skapiraj da ima jos ljudi kao ja koji uopste ne zele da igraju konzolne hitove i da za mene na toj konzoli godisnje ima isto toliko interesatnih igara kao i za PC, ako ne i manje, zbog nedostatka mojih omiljenih zanrova. Jednostavno NE TREBA MI konzola, skupljace prasinu.

Drugo, stalno forsiras "mali ekran" itd. Bez uvrede molim te, ali 24" ekran je OGROMAN ekran za vecinu ljudi, a 40" bravia koju imas, imas samo ti i mozda jos dvoje ovde. Mislim, da se 40" LCD ili plazma deli uz konzole pa da to stalno pominjes, ali to nije tako. Kad bih imao 150.000din za LCD, imao bi i za upgrejd PC-a svaka 3 meseca i zahtevnost PC igara me uopste ne bi tangirala. ALI realnost je takva da TI imas taj ekran, a 90% ljudi sa konzolama igra na 54cm 56hz TV-u od koga je tvoj 24" LCD dosta veci. Takodje, kad vec imas sve to i tolko para, kupi lepo za 100e wireless video out i nakaci PC lepo bez kabla na taj TV od 40", uzmi rumbllepad2 wireless i igraj TDU sa 4xAA i 16xAF i reci mi onda da li je bolji na PC-u ili na kutiji360.

Sto se tice muke sa drajverima tice, zahtevnosti, portovanju i raznim patchevima: APSOLUTNO si u pravu, ali krastavac. Igre su sve kompleksnije, posla je sve vise, vremena manje itd. Ovo jeste neko neopravdano opravdanje :) ali tako je kako je. Niko me ne tera da igram igru cim izadje, a nisu ni sve bas takve, to je sad postao trend u poslednjih godinu dana. ako dozvole da se trend nastavi, pa mozda je grubo reci, ali to ce se lose odraziti po celo trziste hardwera. nVidia i ATI ZIVE od trzista video igara i ako doticnih prestane da bude, ako dobrih naslova pocne da fali, ako optimizacije nastave u ovom pravcu oni nece imati dovoljno jake graficke koje glatko teraju igre i stvarno ce brdo ljudi bataliti taj hobi i oni ce izgubiti mnogo para. Ja ? Ja cu kao sto je neko vec pomenuo, okaciti misa i tastaturu na zid, kupiti dinovo set, bataliti gaming u celosti i kraj. Taman cu popraviti malo socijalni zivot :)
 
Igrice na konzoli izgledaju dobro ali ni jedna ne izgleda toliko lepo da bi ja uzeo u obzir kupovinu konzole. Sve je to više, igrao bi tu igru da imam konzolu, a nije kupiću konzolu da bi igrao tu igru.

Dok zbog Crysis-a planiram da dam za hardver koju stotinu evra više da bi mi što bolje radio.
 
dobro, ali ponovo, ipak treba videti istu igru na xbox360 i na komp pa uporediti, screenovi nisu toliko adekvatni kao sto svi pricaju, niti video review-ovi i ostale gluposti... svacije oko bi najbolje napravilo razliku u svemu tome. e sada je fora sto 90% ljudi sa foruma i u srbiji nemaju uslova da uporede igre koje uporedo izlaze i na pc-u i na konzolama na najboljim setovanjima na kompu i na velikom lcd ekranu na xbox360... mozda kada bi vecina imala, dobili bi smo pravu sliku sta je bolje, ovako to su samo spekulacije onih koji nemaju xbox360 ili onih koji nemaju jak komp, a jedan covek nije merodavan da sudi o tome, na zalost, nemam jak komp da ocenjujem kako neke igre izgledaju na max rezoluciji u max detaljima (ali sam probao par koje su izasle za xbox360 i za pc uz max rez i detalje), ali igre na xbox360 su i vise nego prelepe... pogotovu ako igrate na nekom 30" hdtv ekranu

igranje na racunaru je skup sport i svaka nadolazeca igra ce biti najverovatnije port sa xbox360 ili ps3... its a fact i to niko ne moze da ospori... sada je pitanje, hocete li da uz komp od 1500e igrati igre do nove i strahovati da li ce vam crysis seckati, ili igrati igre na xbox360 uz neki 40" lcd za te pare, propusticete crysis ali imate vec jedno 20tak naslova pored kojih se necete ni setti sta to crysis bese...

ja biram ovo drugo :)... jednostavno isplativije je a i ne gubim kosu tako :)

@kompjuterash
hell of a post ;)
 
Poslednja izmena:
:D promasio si poentu decko...
 
jesi decace, procitaj ponovo moj post i onda tvoj i videces da si napisao jednu veliku nebulozu...
 
Iako si drzak, i ne zaslužuješ da ti se pravdam...

Kažeš da će neko da zaboravi na Crysis zbog nekih 20 igrica. Ja kažem da neće.
 
nije zbog nekih... :) nemoj da vredjas sada... pricao sam o extra naslovima na kutiji a ne nekih tamo...

evo ti samo 2
darkness, gears of war, oktobra i gtaIV
promasujes poentu i dalje... drzak sam jer ne znas da citas :D
 
Najgore od svega, kao što i sami kažete, gorane i gx-u, fora je u tome da vi hvatate tamo neke screenshotove i onda upoređujete. A ja poredim ISKUSTVO u igranju. Ne iskustvo u instalaciji, krenovanju, nalaženju drajvera, menjaju .ini-ja, itd. posle koga mi se više ništa ni ne igra. Mislim, vi volite da se igrate sa nameštanjem, i ja sam bio jako dugo takav, ali sam sad malo omatorio i volim instant zabavu. Kao što goran reče - McDonalds. Ebeš odlazak u prodavnicu, seckanje i kuvanje, hoću da jedem :). A sad da li je u PC verziji iscrtavao senke malo dalje ili ima 8x quality umesto 4x speed AA, za to me baš zabole. U tome je poenta.
Kad je posao u pitanju, ja se i dalje pravim da je PC gaming, ono, wow... do jaja je. 8800 ima angle-independent AA, a HD2900 XT, nema - u jbga, bedak, sad je karta krsh. Mislim daaaj...
Isto tako se raspravljam sa ovim ložačima koji vole da potroše 15 litara u gradu na gorivo, a ja se sa sličnim performansama vozim u HDI common rail mašini koja troši maksimalno 6.5 litara sa klimom... Sve je u tome šta ko voli.
 
A sad da li je u PC verziji iscrtavao senke malo dalje ili ima 8x quality umesto 4x speed AA, za to me baš zabole. U tome je poenta.


Da mi je neko rekao da ces ovo reci, ne bih mu verovao. Pa otkad sam na ovom forumu samo si ti kukao kako ovo nije sa 16xAF, ili min. 4xAA ... Zato i ne mogu sa tobom ozbiljno da razgovaram, jer menjas stavove po potrebi. Ja bih sa ovim zavrsio svaku diskusiju u vezi poredjenja kutije i montazne kutije sa tobom. Neozbiljan si, iako si omatorio :p
 
Poslednja izmena:
A sad da li je u PC verziji iscrtavao senke malo dalje ili ima 8x quality umesto 4x speed AA, za to me baš zabole. U tome je poenta.

E stvarno kada ovo čujem od tebe dođe mi da puknem od smijeha :d
Pa ti si grafička ku*va broj 1 na ovom forumu, i upravo je grafika jedini razlog zašto si počeo odjednom glorificirati konzole, odnosno nove generacije konzola. No da bi napravio dobru igru, ne treba ti next-gen grafika, već dobar gameplay i dobra priča.
 
Poslednja izmena:
...i onda u isto vreme u sasvim drugom topiku napise "zalim, grafika je krsh" :D

PS. byMax, ja NIKADA nisam kacio screenshotove radi poredjenja - NIKAD ! Brkas me sa Goranom ;) Ja cak nemam ni tako visoke zahteve sto se grafike tice, samo da mi radi u native rezoluciji sa 4xAF i 2xAA i meni super. grafika mi nije obavezna za dobaru igru, itd. Nisam zahtevan kao neki (prvenstveno upravo ti i Goran), meni je battle for perl harbour bio interesatan, ne bitna mi je grafika u takvoj igri (nije bas nebitna lai...neki nivo samo da ima i ok), upravo igram spaceforce rouge universe koji nema nista posebno grafiku, a posle toga cu da igram vampire: redemption koji sam propustio da odigram.

PPS. Kolko vidim iz tvojih postova u "igre za konzole" tebi se ni igre za konzole vecinom ne dopadaju, stvarno ne znam zasto diskutujemo uopste, kanda si upao u neki "bedak" period :) Poslusaj Haludzin savet : Kupi motor dobar i pravac Ada ! :)
 
Poslednja izmena:
Da mi je neko rekao da ces ovo reci, ne bih mu verovao. Pa otkad sam na ovom forumu samo si ti kukao kako ovo nije sa 16xAF, ili min. 4xAA ... Zato i ne mogu sa tobom ozbiljno da razgovaram, jer menjas stavove po potrebi. Ja bih sa ovim zavrsio svaku diskusiju u vezi poredjenja kutije i montazne kutije sa tobom. Neozbiljan si, iako si omatorio :p

Nisam ja neozbiljan i ne menjam stavove, nego ti ne kapiraš. Namerno ili ne, ne znam... Uglavnom, kad pričamo o PC igrama, naravno da vozim sve na max, jer mogu. Ali ako poredim PC igru sa Xbox igrom, naravno da neću reći da je Xbox igra ****** samo zato što ne mogu da joj promenim AA i AF. To bi bilo suludo. Kao da imaš dve dobre ribe da kresneš, jednu jedno veče, a drugu sutra uveče, ali ti odustaneš od ove prve jer je za nijansu lošija, i onda to veče ne savataš ništa... Mislim, kod tebe ne postoje nijanse, ili je crno ili je belo. Naravno da bi bilo bolje da u Forzi 2 mogu da imam 16x AF na stazi umesto (odokativno) 4x AF-a, ali neću sada da odustanem od do jaja igre samo zbog toga, zar ne? Fora je u tome, po 1000. put: da imate konzolu i možete da se poigrate i na njoj - drugačije bi pisali. As simple as that. To jednostavno znam da je tako.
 
E stvarno kada ovo čujem od tebe dođe mi da puknem od smijeha :d
Pa ti si grafička ku*va broj 1 na ovom forumu, i upravo je grafika jedini razlog zašto si počeo odjednom glorificirati konzole, odnosno nove generacije konzola. No da bi napravio dobru igru, ne treba ti next-gen grafika, već dobar gameplay i dobra priča.

Naravno da je tako. Jer, u proseku, Xbox360 igre imaju bolju grafiku nego PC igre. Multiplatform naslovi izgledaju isto, ili ako baš hoćete u sitna crevca, izgledaju bolje na PC-ju zbog veće rezolucije i AA i AF. ALI, zbog toga moraš da imaš obično mašinu od 2k evra i i dalje će ti se desiti da fps u pojedinim situacijama padne na neigriv nivo, makar na sekund ili dva.
Međutim, postoje i multiplatform naslovi koji su u PC verziji prebačeni sa PS2 koji ima 4MB memorije. Mislim, da li je potrebno ponovo da poredimo kako izgleda NBA2007 na Xboxu, a kako na PC-ju. Kako izgledaju PC verzije Pirata 3, Resident Evila 4, TR Anniversary, koja je PC igra, uvek bila. Pa i TR Legend je seckao bre, ja imao 7950 i morao sam da isključujem Next gen na par nivoa! Aman!
Čak i one igre koje se izvlače sa xbox360 verzije su imale tonu problema (ok, posle dva kvartala čekanja i cimanja, i to su popravili). Igre koje su bile sjajne, opet su mi ostavile gorak ukus u ustima - recimo Vampires na HL2 engineu, koji je imao memory leak.
Da ne pominjem ovu smejuriju zvanu portovanje Halo 1 i Halo 2, koji su Vista only. Ili Lost Planet na koji se samo na portovanje čeka godinama... Mislim, bre, probudite se!
Igranje na PC-ju, iako sam uvek imao nabudženu mašinu, u 90% slučajeva je bilo mučno. Unazad gledano, pozitivna iskustva imao sam samo sa Quake 4, Doom 3, FarCry, Half Life 2, Oblivion i CoD2. A to je jedna igra na 6 meseci, u proseku. Na Xkanti ne mogu da stignem da probam, ali uvek će sve raditi kako treba - jedino igra može da mi se ne svidi ili da mi dosadi posle nekog vremena. Odigrao sam GeoW, Crackdown, Double Agent-a, Forzu, Carbon, Blazing Angels Demo (čekam WoL-a da da final :)).
Mogu da se kladim da će Filipenko nakon nekog vremena da skapira zašto imam ovakav stav. Možda i neko od vas, ako se opameti... ko zna. Ja sam godinama pljuvao drajvera zbog istih stvari (mada je on generalno sony fan boy, ali šta sad) i iskreno mi je žao zbog većine stvari koje tad nisam uviđao (bez obzira na to što je PS2 stvarno već extra zastareo - koliko god je jeftin, PAL rezolucija i DX7 grafika je ipak socijalna).
Iskreno, moje mišljenje je da konzole dosta usporavaju advancement igara. U narednih nekoliko godina, igre će se praviti za Xbox360, a onda još narednih godina za PS3, a PC će, if lucky, dobiti portove tih igara čija će jedina prednost biti tastatura i miš, kao i veći AA i AF. To realno nije neki kvantni skok u kvalitetu. Ali, tako je, šta sad da radimo... Možemo svake godine da bacamo pare na nove CPU-e i grafičke i držimo NVIDIA-u u životu, ili možemo da kupimo PS3 i bavimo se igranjem, makar i bez AA i AF. Ali igranjem, a ne nameštanjem konfiga i blejanjem u teksture...
Još mi samo Crysis daje nadu da će nešto da se promeni :cigar:
 
...i onda u isto vreme u sasvim drugom topiku napise "zalim, grafika je krsh" :D

PS. byMax, ja NIKADA nisam kacio screenshotove radi poredjenja - NIKAD ! Brkas me sa Goranom ;) Ja cak nemam ni tako visoke zahteve sto se grafike tice, samo da mi radi u native rezoluciji sa 4xAF i 2xAA i meni super. grafika mi nije obavezna za dobaru igru, itd. Nisam zahtevan kao neki (prvenstveno upravo ti i Goran), meni je battle for perl harbour bio interesatan, ne bitna mi je grafika u takvoj igri (nije bas nebitna lai...neki nivo samo da ima i ok), upravo igram spaceforce rouge universe koji nema nista posebno grafiku, a posle toga cu da igram vampire: redemption koji sam propustio da odigram.

PPS. Kolko vidim iz tvojih postova u "igre za konzole" tebi se ni igre za konzole vecinom ne dopadaju, stvarno ne znam zasto diskutujemo uopste, kanda si upao u neki "bedak" period :) Poslusaj Haludzin savet : Kupi motor dobar i pravac Ada ! :)

Moguće, moguće. Možda su mi alieni ubacili giant satelite dish u dupe, ko zna. :). A i ti gx, bre, imaš sve osobine jednog console boy-a. Garantujem, ali garantujem da bi za tebe bila dobitna kombinacija jedan xbox i jedan veliki ekran! Pazi, potpisujem!
 
Neka mi neko potvrdi ili opovrgne da li je testiranje i uporedjivanje kvaliteta AA i rendanja tekstura kod ATI i NVIDIA kartica utvrdjeno odokativnom metodom ili su bukvalno poredjeni screenshotovi da bi se utvrdilo pravo stanje stvari ...?

Postavlja se pitanje,zasto je bitno toliko porediti i lupom traziti razlike,ako se vec odokativnom metodom razlike ne vide ili jedva vide?
Kada je izasao CMR3 na PS2 i xbox-u,iz aviona se moglo videti koliko je bolja xbox verzija,bolje texture,filtriranje,distance...
Trenutno koliko ja shvatam Max-a,razlike x360-PS3-PC su tako male da je x360 najisplativije i najkomfornije resenje za nekoga ko bi te pare dao za upgrade!
Opet ako neko igra samo fps-naslove,trebalo bi ga vezati za fotelju i muciti(oplemeniti) ostalim zanrovima dok se ne preobrati(opameti):d :zgran: !?
 
Poslednja izmena:
Postavlja se pitanje,zasto je bitno toliko porediti i lupom traziti razlike,ako se vec odokativnom metodom razlike ne vide ili jedva vide?
Kada je izasao CMR3 na PS2 i xbox-u,iz aviona se moglo videti koliko je bolja xbox verzija,bolje texture,filtriranje,distance...
Trenutno koliko ja shvatam Max-a,razlike x360-PS3-PC su tako male da je x360 najisplativije i najkomfornije resenje za nekoga ko bi te pare dao za upgrade!
Opet ako neko igra samo fps-naslove,trebalo bi ga vezati za fotelju i muciti(oplemeniti) ostalim zanrovima dok se ne preobrati(opameti):d :zgran: !?

Glavna, i najvaznija poenta toga jeste zasto neke igre pri maximalnim setovanjima na PC-u rade losije nego recimo sto rade na kutiji. Nista drugo. I ja bih bio najsrecniji kada bi bilo sve standardizovano, ali ova besmislena podesavanja na PC-u prosto ubijaju PC kao igracku platformu. Nesvesno, svi bi hteli da detalje gurnemo skroz desno (na max). Potom sledi kukanje, i stvara se negativna slika o PC-u, a bez neke prave osnove.
PC ne mora da bude High End da bi gurao nomalno neku igru u identicnim podesavanjima kako to rade na X360.

Pa i ja sam planiram da predjem na konzolu sigurno u neko dogledno vreme, ali prosto me iritira takvo olako davanje izjava, bez da se sve okolnosti uzmu u obzir. Samo toliko :D
 
Naravno da je tako. Jer, u proseku, Xbox360 igre imaju bolju grafiku nego PC igre. Multiplatform naslovi izgledaju isto, ili ako baš hoćete u sitna crevca, izgledaju bolje na PC-ju zbog veće rezolucije i AA i AF. ALI, zbog toga moraš da imaš obično mašinu od 2k evra i i dalje će ti se desiti da fps u pojedinim situacijama padne na neigriv nivo, makar na sekund ili dva.
Međutim, postoje i multiplatform naslovi koji su u PC verziji prebačeni sa PS2 koji ima 4MB memorije. Mislim, da li je potrebno ponovo da poredimo kako izgleda NBA2007 na Xboxu, a kako na PC-ju. Kako izgledaju PC verzije Pirata 3, Resident Evila 4, TR Anniversary, koja je PC igra, uvek bila. Pa i TR Legend je seckao bre, ja imao 7950 i morao sam da isključujem Next gen na par nivoa! Aman!
Čak i one igre koje se izvlače sa xbox360 verzije su imale tonu problema (ok, posle dva kvartala čekanja i cimanja, i to su popravili). Igre koje su bile sjajne, opet su mi ostavile gorak ukus u ustima - recimo Vampires na HL2 engineu, koji je imao memory leak.
Da ne pominjem ovu smejuriju zvanu portovanje Halo 1 i Halo 2, koji su Vista only. Ili Lost Planet na koji se samo na portovanje čeka godinama... Mislim, bre, probudite se!
Igranje na PC-ju, iako sam uvek imao nabudženu mašinu, u 90% slučajeva je bilo mučno. Unazad gledano, pozitivna iskustva imao sam samo sa Quake 4, Doom 3, FarCry, Half Life 2, Oblivion i CoD2. A to je jedna igra na 6 meseci, u proseku. Na Xkanti ne mogu da stignem da probam, ali uvek će sve raditi kako treba - jedino igra može da mi se ne svidi ili da mi dosadi posle nekog vremena. Odigrao sam GeoW, Crackdown, Double Agent-a, Forzu, Carbon, Blazing Angels Demo (čekam WoL-a da da final :)).
Mogu da se kladim da će Filipenko nakon nekog vremena da skapira zašto imam ovakav stav. Možda i neko od vas, ako se opameti... ko zna. Ja sam godinama pljuvao drajvera zbog istih stvari (mada je on generalno sony fan boy, ali šta sad) i iskreno mi je žao zbog većine stvari koje tad nisam uviđao (bez obzira na to što je PS2 stvarno već extra zastareo - koliko god je jeftin, PAL rezolucija i DX7 grafika je ipak socijalna).
Iskreno, moje mišljenje je da konzole dosta usporavaju advancement igara. U narednih nekoliko godina, igre će se praviti za Xbox360, a onda još narednih godina za PS3, a PC će, if lucky, dobiti portove tih igara čija će jedina prednost biti tastatura i miš, kao i veći AA i AF. To realno nije neki kvantni skok u kvalitetu. Ali, tako je, šta sad da radimo... Možemo svake godine da bacamo pare na nove CPU-e i grafičke i držimo NVIDIA-u u životu, ili možemo da kupimo PS3 i bavimo se igranjem, makar i bez AA i AF. Ali igranjem, a ne nameštanjem konfiga i blejanjem u teksture...
Još mi samo Crysis daje nadu da će nešto da se promeni :cigar:

E vidiš problem je u tome što ti prije svega pričaš o svom ukusu i ističeš igre na koje se ti ložiš, a sve je vezano uz HDR, next-gen, AA/AF... i uopće se ne dotičeš onog bitnog. Znači ja bih sad trebao kupiti konzolu jer Pirati 3, TR Anniversary, Resident Evil, Halo 1 i 2 izgledaju bolje na XBOX-u, a ti naslovi me uopće ne zanimaju. I znam da neću propustiti ništa ako ih ne odigram. Eto Vampiri su za mene remek djelo, bez obzira na bugove i lošiju grafiku u odnosu na neke druge igre tog vremena.
Veliki broj RPG i FPS naslova nije za konzole, i daleko su kvalitetniji i igriviji na PC-u, a ljudi su toga svjesni. Tu je još i jedan od najpopularnijih i definitivno najkvalitetniji žanr RTS/Wargaming, o kojem ti ne znaš ništa. Taj žanr nikad neće zaživjeti na konzolama, osim u slučaju da dobiju miš i tastaturu. I još nisam niti spomenuo multiplayer kao veliku prednost PC-a. MMORPG pali i žari. Daleko je PC od propasti, i mnogi će timovi kao recimo Irrational Games posebno razvijati verziju za PC i konzole.

Crysis neće ništa promijeniti, samo će donijeti odličnu grafiku što mu je i najveći adut.
 
Moguće, moguće. Možda su mi alieni ubacili giant satelite dish u dupe, ko zna. :). A i ti gx, bre, imaš sve osobine jednog console boy-a. Garantujem, ali garantujem da bi za tebe bila dobitna kombinacija jedan xbox i jedan veliki ekran! Pazi, potpisujem!

fazon je u tome sto bi ja i dalje upgrejdovo PC. Meni konzola nikako ne moze biti zamena, a potpisujem da ni vecini ljudi koji su se igrali na PC-u i kupili konzolu, konzola nije zamena vec i dalje daju pare u PC.
Veliki ekran je pogodnost i za gledanje filmova i za sve zivo, ne vezano da li je na njega nakacen PC ili konzola. Prvo sto bi ja uradio na velikom ekranu je - odigrao bih Pray ponovo, zatim bi vozio TDU do iznemoglosti. Uopste me ne tangira konzola, u jednom momentu sam bio nalozen na PS3 ali proslo me je kad sam video igre za doticni i kolicinu istih. xbox360 mi nije "u vidu" posto je to prolazna stvar isto kao i graficka karta. Kad m$-u dune, izbacice drugu konzolu i onda cu 360-tku moci da bacim u djubre ili da prodam za 100e...Lifespawn prvog xbox-a je bio daleko kraci od PS2-jkinog, skoro da se ne prave igre za tu konzolu, sa druge strane sony to drugacije radi. (radio, videcemo kolko ce da traje PS3)
 
ej do kraja, jel ova igra vredi "koopovanja" ?
 
:) da se vratimo na temu : kako se pokrece ovo njesra ?! Izbrisao sam ono sto treba, prekopirao ona dva fajla, prekopirao fajlove za xp kompatibilnost i kad pokusam da pokrenem igru kaze da "Unable to initialize Live for Windows components" i to je to. Sta mi je ciniti ? :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno