Šta je novo?

Shadowrun

Učlanjen(a)
03.10.2005
Poruke
2,869
Poena
379
Microsoft sent out a press release announcing that Shadowrun, the multiplayer first person shooter developed by FASA Studios, has gone gold. The game, which will be the first to allow cross-platform multiplayer gaming for PC (Vista only) and Xbox 360 owners, will ship to stores for both platforms on May 29. (na moj rodjendan :D, i rodjendan Dzeja Ramadanovskog :p) The Xbox 360 version will cost $59.99 while the PC-Vista version will cost $49.99.

PC & X360 U.N.I.T.Y. :D

YouTube Video :
http://www.youtube.com/watch?v=gqqw3pVWwvQ&eurl=http://www.ggmania.com/

Screenshots :
http://media.pc.ign.com/media/827/827006/imgs_1.html

Nije valjda da je i ovo Vista only? :S:.
 
Blah, Vista only za online gaming, inače radi i na XP-u.
 
Mali offtopic: ovime krece i Games for Windows Live (mada mozda krene i Halo-om 2). Ono sto je dobro je da sve sto je do sada bilo besplatno na PC-u (PC vs PC online), ostaje besplatno u okviru Silver Subscription-a. Gold ce biti potreban samo za cross-platform igranje.

'Ladno cemo i na PC-u imati achievmente i ostalo :). Cudno mi je to nekako :)...
 
Poslednja izmena:
izashlo :D

moze da radi na XPu zahvaljujuci tamo nekom brijachu

treba li da kazem da je ovo rimejk legendarno cyberpunk rpg-a? uradjen kao multuplayer shuter!! yeah baby reinventing !!1 teh fun
 
Poslednja izmena:
Ako hoćete pravi cyberpunk osećaj, a imate HL2 - pravac ovaj link Dystopia ;)
 
Bez veze. Shadowrun ima fantasticno zamisljen svet, a oni su napravili multiplayer arenu.
Sta je sledece? Lord of the Rings Super Tennis?
 
ako daju bethesdi da radi sve je moguce :p
 
A zamisli daju Interplayu, a firma propadne na pola razvoja :D
 
ima tu jos dosta da izadje: id Flight Simulator, Mortal Pong, Duke Nukem Forever...
 
Q: What are the differences between Xbox 360 and Vista graphics?
A: They're almost identical. We've run them side by side at many press events and trade shows, and no one seems to be able to tell the difference on the final build. About the only difference I've been able to find is that on the PC, we do not support motion blur.
 
Kako to Gorane, zar na PC-ju nije veći broj poligona, extra res teksture, HDR i sl., što Xbox ne može da pogura?? :D Ali kapiram da, ako ti i gx-x nabudžite neki .cfg fajl i nabavite texture pack, to će da izgleda do jaja!

p.s. meni je igra krš, ali grafički i nije toliko loša...
 
Kako to Gorane, zar na PC-ju nije veći broj poligona, extra res teksture, HDR i sl., što Xbox ne može da pogura?? :D Ali kapiram da, ako ti i gx-x nabudžite neki .cfg fajl i nabavite texture pack, to će da izgleda do jaja!

p.s. meni je igra krš, ali grafički i nije toliko loša...

Pa ne rade to bas za svaki krs koji izadje na obe platforme :) ... Ova igra pokazuje kako se unistava ono sto je PC gaming godinama gradio. Konzola=simplifikacija, sto prouzrokuje poplavu anemicnih naslova ... Nazalost
 
Kako to Gorane, zar na PC-ju nije veći broj poligona, extra res teksture, HDR i sl., što Xbox ne može da pogura?? :D Ali kapiram da, ako ti i gx-x nabudžite neki .cfg fajl i nabavite texture pack, to će da izgleda do jaja!

p.s. meni je igra krš, ali grafički i nije toliko loša...

hehe, pa znas kako, na PC-u makar imam cime da editujem taj .cfg, a imam i cime da igram FPS igre. Uostalom, x-box ce ostati tu gde jeste, a PC ce ici dalje. Limitacije x-box360 smo videli u oblivionu, tako da....Pravo je cudo da iz njega jos uvek mogu i tih 30fps konstatnih da izvlace (ako izuzmemo D!RT). I nemoj samo da mi pricas o kvalitetu gameplay-a na konzolama...Lost planet, shadowrun....uzas...

PS. Prvi si poceo :p
 
koji crni oblivion molim te... pricas samo taaaaaako napamet...
nemoj da mi kazes da nisi video GOW, GRAW2 evo sada i Darkness...
 
sve sam video, a ne moram nista ni da vidim da bi znao da mi je 30fps za akcione igre malo i da nikakva grafika ne moze sakriti cinjenicu da je igranje FPS-a na gamepad-u kao otvaranje konzerve noktima....tako da Darkness, koliko god bio dobar, u sustini nije igra za konzolu vec za PC, ali krastavac. eto prilike konzolasima da umaste i oznoje ponovo gamepad sa jos jednim FPS naslovom. 20 i kusur sati mazohizma - yeah baby :p
 
Gorane, vidim da je framerate u shadowrun-u dobar, mada ti imas jaku masinu. Dosta ljudi se zali, koliko cujem.

Svako poredjenje pc-a i konzola bi i moglo da prodje dok ne pricamo o FPS-ovima. Tu je PC stvarno druga dimenzija. A 60 fps na konzolama izgleda postaje rezervisano samo za malobrojne naslove, gotovo svi multiplatform su u 30fps, mada kod igranja na konzoli totalno drugaicje gledam na to. Kad igras na konzoli, sve sem cinjenice da si zavaljen i da se nesto desava na ekranu postaje nebitno. Ja imam TU i drugu, najzahtevniju/sitnichavu/60 fps freak/graphics whore stranu kad igram na PC-u, sto je malo nefer :)
 
Svako poredjenje pc-a i konzola bi i moglo da prodje dok ne pricamo o FPS-ovima. Tu je PC stvarno druga dimenzija.
Apsolutno.
Konzola=simplifikacija
Ne mora da znaci.
eto prilike konzolasima da umaste i oznoje ponovo gamepad sa jos jednim FPS naslovom. 20 i kusur sati mazohizma - yeah baby
A mis se ne masti. Bah, u dzojpad bar ne moze da upadne cips i sl, heheheh :D
 
Poslednja izmena:
@gx-x
pricao si u dostizanju limita na xbox360... mislio sam graficki i naravno u fps-u a mislim da si i ti mislio na graficki deo kada si to rekao
oblivion nije ni 1/5 onoga sta xbox360 moze da izvuce i glupo je komentarisati o limitima konzole oslanjajuci se na jednu igru koja je izasla 4 meseci nakon konzole, tj koja je trebala da bude launch naslov ali koliko znam nije pa je brze bolje skarabudzena da bi izasla kada i za pc... kada bi odigrao par fps-a na konzole, bez predrasuda i unapred izgradjenog misljenja o gamepadu, videces da ce ti pretstavljati uzivanje nakon malo vremena... a naravno da nije ni priblizno igranju na misu i tastaturi ali jednostavno je zanimljivo i na kraju zabavno, a mislim da tome i sluze igre.. da te zabave :)

sorry na offtopic-u...

a shadowrun ne vredi ni 10minuta igranja koliko mi se cini...
 
Poslednja izmena:
e, preterujete majke mi! :) Znaci limit 360 je sigurno visi od limita hiend racunara danas koji kosta preko 1000e.... ne zbog hardvera koji je unutra vez zbog svega sto ide sa razvojem igara za konzole...
 
@gx-x
pricao si u dostizanju limita na xbox360... mislio sam graficki i naravno u fps-u a mislim da si i ti mislio na graficki deo kada si to rekao

oces da kazes da je oblivion onako skrnav na xbox360 zato sto je bethesda zbrzala igru ? ok, moguce je, prihvatam to kao mogucnost.

oblivion nije ni 1/5 onoga sta xbox360 moze da izvuce

sa ovim se ne slazem, da moze da izvuce jos 5 puta toliko imao bi anisotropic filtering, oblivion bi imao travu, ostrije teksture naspram PC verzije, veci rendering distance itd itd. Oblivion je veoma modabilna igra i cisto sumnjam da su mogli da stave da izgleda bolje, ali da to namerno nisu uradili. Ali ok, oblivion je los primer jer nije optimizovan. D!RT je mnogo bolji primer :)
kada bi odigrao par fps-a na konzole, bez predrasuda i unapred izgradjenog misljenja o gamepadu,

Gresis, imam Logitech Rumble Pad 2 wireless, i mnogo volim gamepad, ali gamepad+FPS = :vomit: Probao sam par TPS igara da igram, ukljucujuci i Lost planet demo i ne vredi da pricamo vise o tome, jednostavno, to je toliko komfornije na misu da bi i hard-core konzolasi koji nikada misa nisu drzali verovatno radije batalili gamepad za FPS igre kad bi probali misa i neku gamer tast. malu...

videces da ce ti pretstavljati uzivanje nakon malo vremena...

Ako je glavobolja i bacanje gamepad-a uzivanje onda sam je osetio, ali ja to zovem mazohizam :p

a naravno da nije ni priblizno igranju na misu i tastaturi ali jednostavno je zanimljivo i na kraju zabavno, a mislim da tome i sluze igre.. da te zabave :)

Ne, nije zabavno, ne mozes me ubediti da je nuzno zlo na koje se naviknes silom prilika na kraju zabava...To je nuzno zlo i ostace tako, e sad to sto tu bude i zabave jer se covek na sve navikne (zabavno je i igrati sah u zatvoru sa cimerom u celiji ali ne mozemo iaz toga zakljuciti da je zatvor zabavan :p ), to je druga stvar.

i necu vise o ovome, dosta off-topika. Voleo bi samo kad Maksa ne bi u svaki tred o nekoj PC igri uvaljivao "minu" sa x-box360, onda ne bi bilo ni off-topika ove vrste :crash: Taman jedan prestane da minira, drugi pocne...imate podforum za konzole i igre za doticne pa tamo raspravljate o tome kolki je PC krsh ili o nekom drugom fanboy off-topiku. kolko sam primetio PC igraci ne ulaze tamo u topike o igrama i ne miniraju sa recenicama tipa "e da vam je mis i anisotropic, nemate pojma kolko je ta igra bolja na PC-u" :p:-devil-:

sorry na offtopic-u...
 
Poslednja izmena:
Maxa je samo sada pod utiskom big screena i pretpostavljam ponajvise Gears Of War (I Love Epic :) )... Mogu da se kladim u kilo celavih breskvica (znam da se zovu nektarine) da ce to ushicenje koje sada ima, da splasne za recimo nekih max (byMax :p) 4 meseca :) (kada se PC znacajno odvoji vizuelnim kvalitetom) ...

Marketinski potez je zasto X360 ima Gears Of War (ne navodim ovde Gears Of War kao Gears Of War, vec kao reper tehnoloskog napretka koji se direktno odnosi na vizuelni kvalitet video igara), a PC ga nema. Isti slucaj je bio i sa Halo na XBox-u. Nijedan drugi validan razlog ne postoji, tako da uopste nije primereno pricati o tome da li je PC sposoban da izgura tako nesto. Garantujem da PC takav isti vizuelni kvalitet moze da izgura i u boljem framrateu i u vecoj rezoluciji i pri minimum takvih detalja (jedan od dokaza je i DiRT koji se bolje vrti u 1,764,000 pixela na PC-u, nego u 914,400 pixela na X360). Pa i Lost Planet bolje radi pri kvalitetnijem rendanju u dx9 izvedbi (AF, senke). Pa i RS Vegas bolje radi pri istoj rezoluciji koju koristi kutija360 (doduse veliki je drop frejmova pri vecim rezolucijama, iskreno).

Sve u svemu, kada zadamo iste parametre, kao sto su rezolucija, AA, AF, kvalitet sencenja, svetla, textura, PC generalno bolje odradjuje posao. Ali, druga je prica sto su PC useri navikli na vece rezolucije, na maximalan AF (16x) (u prevodu, odvrni sve do kraja bez obzira da li je razlika uopste primetna u pokretu, odnosno igranju), pa se nesvesno pravi negativna slika o snazi PC-a.

Eto toliko Offtopica u ovom postu od mene, posto Shadowrun jos uvek nije zaziveo u narodu ... :p
 
Poslednja izmena:
nisam pricao o snazi pc-a i o uzivanju igranja fps-a na pc-u
samo sam osporio tvrdnju gx-x-a o limitu xbox360 :), posto to nije tacno, za sve ostalo se slazem sa vama, sto kazem i uvek...
 
Dugo sam razmisljao sta bi bilo dobro resenje za fps-ove i tps-ove na konzolama, a da ne bude nesto kao wii controller (to je previse za mene :)) i skapirao da skoro da nema dobrog resenja. Neki bezicni mis i tastatura definitivno nisu za tako nesto (vecina to prosto ne bi radila na kaucu/fotelji).

Jedino sto mi pada na pamet je joypad sa trackball-om umesto desnog thumbstick-a, mozda bi fps-ovi i tps-ovi bili malo igriviji...:). Naravno, ne na nivou misa i tastature, ali opet bi bilo mnogo bolje nego sada.
 
Poslednja izmena:
u pravu si Ivane, neki trackballpad, recimo 50% siri od postojeceg box360 kontrolera, sa dugmicima tipa WASD (naravno ne moraju tako da se zovu) i par okolnih, to na levoj strani, a tracball na desnoj, hmm...mozda jos bolje touchpad po kojem bi furao palcem...igrao sam q2 na laptopu sa touchpadom :) to je vec upotrebljivo skroz, cak i zabavno :)
 
Ovo jeste offtopic, ali shadowrun je prva igra koja podrzava cross-platform igranje i konacno ce doci do sudara misa i joypad-a, tako da smo donekle u temi :).

Za kretanje je joypad cak bolje resenje od wasd-a, jer je levi thumbstick analogni, a wasd nije. Ne kazem da je previse bitno, ali eto, nesto je i na joypad-u bolje :), pa mozes brze i sporije da se kreces. Naravno, i dalje nam fali milion tastera sa tastature.

Tastatura nikako ne bi prosla na konzolnom trzistu, ali mozda neki mini mis koji se utakne u joypad, pa ga vozis sa strane? :D Kazem vam, nema dobrog resenja za mase :), ali ako su ljudi prihvatili onaj nintendo nunchuck, mozda bi i ovo. Wii controller je sam po sebi dobra ideja za FPS (nisam probao uzivo), ali je neupotrebljiv za bilo sta drugo. Treba nam univerzalni :)
 
...tesko da moze univerzalni kontroler...Ipak je joystick za letenje, gamepad za...svasta...i volan za voznje. Jedino za simulacije motora jos nemamo spravu (mozda i ima, ali ja ne znam za nju :) ) Ovo bi bio sporedni kontroler, ne vezan za "default"
 
Nazad
Vrh Dno