Šta je novo?

SBB UniFi

Probaj, moze i tako...a jel mozes da pristupis svom HG preko 192.168.0.1 adrese?
 
nista bez kabla:) preko njega sam usao u podesavanja hg.bilo disable> Wireless Interface (nije se videla moja bezicna mreza)
koja glupost
hvala
 
A pa naravno :) Uvek kod podesavanja rutera se koristi zicna veza..
 
problemi sa vezivanjem na unifi.
mogu da se povezem koristeci unifi i unifi kao lozinku ali ne sa galaxy s3 telefonom.
ne mogu uopste da se povezem koristeci ime i lozinku koju koristim na sbb portalu. (ime i lozinku sam napravio ranije, ne sada)

takodje da li postoji CA certifikat za unifi mrezu. dobijam poruke da je vezivanje nesigurno bez certifikata.
 
Jel se zna konacno koja je kolicina sobracaja koja moze da se ostvari preko UNIFI-a.. ? Npr ja sam SBB korisnik Gold paketa, koliko ja mogu da koristim unifi uslugu (pricam o GB saobracaja) ?
 
Dakle 5GB i svih 5 registrovanih uredjaja istovremeno (dosad je bilo 3 istovremeno).
 
Dakle 5GB i svih 5 registrovanih uredjaja istovremeno (dosad je bilo 3 istovremeno).

Clan 1.
Servis UniFi podrazumeva bezicni pristup internetu preko Wi-Fi tehnologlje (IEEE standard 802.11a/b/g/n).
Korisnici SBB postpaid interneta (kroz standalone pakete i bundle pakete) kao posebnu mogucnost mogu da neograniceno koriste servis UNIFI bez placanja dodatne naknade.
Servis UniFi je zasnovan kako za korisnike SBB postpaid lnterneta, tako i za korisnike Total Net i Total Mix paketa i korisnike Beogrid postpaid interneta.

I sada imam li ja taj neograničen internet preko 5gb po punoj brzini preko UniFi koju mogu izvući kao TrioGold korisnik ili ne? Šta im je stanalone, a šta bundle paket?
 
Korisnici SBB postpaid interneta (kroz standalone pakete i bundle pakete) kao posebnu mogucnost mogu da neograniceno koriste servis UNIFI bez placanja dodatne naknade.
Servis UniFi je zasnovan kako za korisnike SBB postpaid lnterneta, tako i za korisnike Total Net i Total Mix paketa i korisnike Beogrid postpaid interneta.

I sada imam li ja taj neograničen internet preko 5gb po punoj brzini preko UniFi koju mogu izvući kao TrioGold korisnik ili ne? Šta im je stanalone, a šta bundle paket?

Imas neogranicen internet na fantasticnih 64/64kbs posle tih 5GB. Standalone - samo internet, bundle - u paketu sa drugim uslugama.
 
Tako je ali ja ga deaktivirati necu...ne smeta mi
 
Deaktivirao Unify na portalu, HG se automatski resetovao, (mog) Unify-ja više nema, nema ni opcije Hotspot filter u podešavanjima HG-a.
 
Ima li neko ideju zašto tablet (Lenovo A8, Android 4.4.2) neće da se poveže na UniFi mrežu? Mislim da sam sve podesio kako treba:



Sa istim podešavanjima, telefon (LG Spirit, Android 5.0.1) se bez problema kači. (to su jedina dva uređaja, nije prekoračen prag od 5 dozvoljenih uređaja)
 
Sve je podeseno kako treba, proveri da se mozda ranije nisi igrao sa drugim uredjajima na mojsbb.rs i registrovao ih, pa ih tamo obrisi. Ne znam sta bi drugo moglo biti.
 
Nisam, pre par dana sam prvi put uopšte provalio tu mogućnost :)

Interesantno da sada ne mogu da otvorim UNIFI tab na MojSBB - stalno dobijam HTTP Status 500 (svi ostali tabovi su OK), tako d aje možda neki privremeni problem kod SBBa.
 
Meni se jbe za UniFi kako sa moje strane tako uopste da imam tu opciju.

Imam EPC3928S. Wireless opciju ima i koristim po nekad za laptop ali od pre par dana pocelo je slabljenje signala i internet je beskoristan od 18h do 00h pa nekad i kasnije. Ne znam da li je do toga ali da se resim te dileme. Da li sa EPC3928S automatski spadam u grupu korisnika ciji se modem koristi indirektno za neciji internet ? Gledam samo stabilnost mog signala/konekcije na prvom mestu.

Btw na MojSBB portal pise da nema uredjaja za UniFi.
 
Poslednja izmena:
Unifi uredjaji na sbb portalu su tvoji uredjaji nakaceni na unifi.
 
Juče sam prešao na Duo Gold paket, postavljeni uređaji.
Zadovoljan sam protokom, ladno dl ide nešto preko 50, a upl od 2,5 do 2,8.

UniFi mrežu nemam. nisam ni otvarao nalog za to na SBB portalu. Da li je zbog toga ili nisu stigli sve da pokrenu?
 
Unifi usluga još uvek nije puštena u Nišu, pretpostavljam da je i sa Pirotom ista situacija.
 
Ako se deaktivira na portalu da li to znaci da se
1 deaktivira pruzanje usluge sa korisnikovog modema ili
2 gubi mogucnost koriscenja unifi mreze na drugim mestima

Takodje ne vidim sebe na unify portalu kad se povezem na unifi u mom stanu.
 
Poslednja izmena:
Drugari, da li ovako i vama izgleda sadržaj stranice My SBB --> UniFi:

zzZKZ8i.png



Bez opcije za isključenje, bez potrošenog saobraćaja, itd?
 
Mislim da će opcija isključenja određenog uređaja biti aktivna posle mesec dana od aktiviranja istog.
 
Drugari, da li ovako i vama izgleda sadržaj stranice My SBB --> UniFi:

zzZKZ8i.png



Bez opcije za isključenje, bez potrošenog saobraćaja, itd?

Meni slično izgleda, samo sa jednim uređajem, tj. mobilnim telefonom koji sam radi probe prijavio na neki javni UniFi.

Kod kuće još uvek nisam video signal, ali ga očekujem uskoro, tad će možda biti i opcija isključi.
 
Bez opcije za isključenje, bez potrošenog saobraćaja, itd?
Ако мислиш на твојих 5 уређаја, који су вероватно на овом списку, да ли црвени крстић има неку функцију? Да ли се у делу за интернет/потрошњу појавило нешто ново? Ја вероватно нећу моћи да проверим јер у овим крајевима још нису пустили јавни UniFi а у понедељак им враћам сву опрему.
 
Crveni krstic gotovo sigurno brise registraciju tog uredjaja i omogucava registrovanje novog.
 
Опција за искључивање саме UniFi услуге не би требало ни да се појави док то не крене званично тј од понедељка.
 
^ Crveni krstić briše moj pojedinačni prijavljeni uređaj sa UniFi mreže (od 5 prijavljenih).

Nisam to pitao, već da li vi imate isti prikaz (samo spisak svojih uređaja) ili i još neke opcije (isključenje UniFi usluge, merač potrošnje, itd)? ;)
 
Poslednja izmena:
Samo to, ali jos uvek nemam ukljucen UniFi na HG, mozda kod ovih koji imaju ukljucen postoji opcija (mada ne verujem).
 
Pa ima opcija za deaktivaciju. Kod mene je to postojalo oduvek a sada na tom novom UniFi Tab-u.

UniFi deaktiviranje.png

Pozdrav!
 


Više o prednostima i potencijalnim opasnostima za korisnike nove SBB-ove UniFI usluge moći ćete da saznate u emisiji Potrošački savetnik, koja će se emitovati 3. novembra između 12 i 13 sati, na programu radia 202.
 
Nazad
Vrh Dno