Šta je novo?

SBB UniFi

Slažem se. Jedno je ugovor, drugo je stranica na netu. Kada puste unifi u Nišu, testiraću D3GO. To će biti jedini merodavni podatak. Nadam se da će na portalu biti moguće da se vidi preostali saobraćaj pri punoj brzini.
 
"Forget" za UniFi konekciju, nakon toga se konektujes na svoju lokalnu mrezu i svaki sledeci put, kad se vratis kuci na primer, ces se kao i uvek do sada automatski konektovati na lokalnu mrezu. Kad si van kuce konektovaces se automatski na UniFi gde god ima dovoljno dobar signal, kao i do sada.


Pozdrav!

Kako ce se automatski konektovati na UniFi ako sam uradio "Forget"?

Pozdrav
 
Kako ce se automatski konektovati na UniFi ako sam uradio "Forget"?

Pozdrav
Kako reče Šćeka "kao i do sada". Pošto do sada nisi uradio forget....sam izvuci zaključak [emoji1] [emoji1] [emoji1]
 
Fora je u tome sto je nov telefon tako da se jos nisam konektovao na UniFi.
 
Izvinjavam se, nisam do kraja napisao postupak.

Znaci, "Forget" dok je na kucnom UniFi-u, onda konektovanje na lokalnu mrezu a nakon toga bilo gde u gradu jednom konektovanje na UniFi (to nisam napisao). Svako sledece konektovanje je - kod kuce automatski na lokalnu mrezu a van kuce automatski na UniFi mrezu (naravno, gde to jacina signala inicira a razlikuje se od modela telefona do modela kao i setovanje...).


Pozdrav!
 
Pa tako reci Šćeka. Forget dok je na KUĆNOM UniFiju
 
Niste bas usli duboko u materiju. Cim se negde bude konektovao na UniFi, telefon ce zapamtiti novu mrezu i konektovati se ubuduce automatski. Dakle, i kad dodje kuci, telefon ce "prepoznati" UniFi SSID i mozda zakaciti na tu pre nego na kucnu mrezu.
 
Niste bas usli duboko u materiju. Cim se negde bude konektovao na UniFi, telefon ce zapamtiti novu mrezu i konektovati se ubuduce automatski. Dakle, i kad dodje kuci, telefon ce "prepoznati" UniFi SSID i mozda zakaciti na tu pre nego na kucnu mrezu.
Bojim se da si potpuno u pravu. To ću sutra dokazati i u praxi.
 
Ne da je potpuno u pravu..nego je u pravu :D Kakve bre ima veze da li cete se kaciti samo na UniFi napolju ili kod kuce...isti SSID, ista sifra tel. ce se odmah nakaciti..
 
Nema sta da dokazujes vec sam probao i tako je...
Stavio sam na forget unifi jer mi se stalno kaci po gradu kad ih vidi a na nijednom do sada(osim mom kucnom) ne radi net.
 
Nema sta da dokazujes vec sam probao i tako je...
Stavio sam na forget unifi jer mi se stalno kaci po gradu kad ih vidi a na nijednom do sada(osim mom kucnom) ne radi net.

Ja sam probao neki javni UniFi u Novom Sadu, sa username-om i passwordom od portala i radi. I na portalu se pojavio uređaj sa mac adresom, nadam se kada budem na kućnom stavio forget da će taj forget biti samo na mac od kućnog.
 
Niste bas usli duboko u materiju. Cim se negde bude konektovao na UniFi, telefon ce zapamtiti novu mrezu i konektovati se ubuduce automatski. Dakle, i kad dodje kuci, telefon ce "prepoznati" UniFi SSID i mozda zakaciti na tu pre nego na kucnu mrezu.
Napravljeno je da se na modemu lokalno pravi black lista za UniFi MAC adress koje se kace na privatni SSID. Dakle, kad se jednom povezes na privatni SSID, vise ne mozes da se na svom modemu vezes na UniFi.

Lista je dakle, samo lokalnog karaktera i na ostalim mestima i AP-ovima ces koristiti UniFi nomalno. Resetuje se iskljucivanjem modema iz struje -> ne resetom na strujni prekidac sa zadnje strane<- nego mora da se prekine napajanje izvlacenjem napojnog kabla.


Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
kad se jednom povezes na privatni SSID, vise ne mozes da se na svom modemu vezes na UniFi.
Zar nije Gizmo još na početku teme pokazivao kako može da se poveže na svoj SBB, pa UniFi, pa komšijski UniFi, pa u gradu, pa opet SBB. Nijednog trena nije rekao da posle povezivanja na privatni SSID više na istom ruteru (modemu?) nije mogao na svoj UniFi. :) Da li se ovo baš odnosi na korisnike sa modemom, kako si napisao, ili i na Home Gateway? ;)

Usput, uspešno sam povezao XP! :D

h1XT9lV.jpg



Nema uputstva za povezivanje XP-a. Da bi se povezali, treba logična kombinacija uputstva za Windows 7 sa SBB sajta i ovog upustva za XP, uz napomenu: na samom početku bira se "WPA2" umesto "WPA2-Enterprise", jer XP u listi nema Enterprise. Neophodan XP SP3. Radi! :guitar:
 
Poslednja izmena:
Pre par dana sam se zakačio na UniFi Ja ništa nisam dirao i stalno mi se kod kuće kači na moju mrežu. U gradu normalno hvata UniFi. HP mi je u ormaru i slabiji mu je signal od mog rutera pa valjda zato.
 
Napravljeno je da se na modemu lokalno pravi black lista za UniFi MAC adress koje se kace na privatni SSID. Dakle, kad se jednom povezes na privatni SSID, vise ne mozes da se na svom modemu vezes na UniFi.

Lista je dakle, samo lokalnog karaktera i na ostalim mestima i AP-ovima ces koristiti UniFi nomalno. Resetuje se iskljucivanjem modema iz struje -> ne resetom na strujni prekidac sa zadnje strane<- nego mora da se prekine napajanje izvlacenjem napojnog kabla.


Pozdrav!

Nije problem sto se spaja na kucni UNIFI vec mi se kači na komsijin umesto na moju kucnu mrezu! SBB mi nista nije odgovorio kako da resim ovaaj problem!
 
Znam, procitao sam tvoje pitanje tamo i mislim da neces dobiti zvanican odgovor na forumu. Kontaktiraj ih ili telefonom ili Mail-om, mozda ce tako biti nekog resenja.


Pozdrav!
 
Да ли само ја не видим скриншот?

Свеједно, сетио сам се када си поменуо елипсе да је у питању СББ понуда пакета. А где ти себе видиш у СББ понуди када уопште ниси корисник СББ кабловског интернета што волиш да нагласиш? Дај да видимо Беогрид понуду на основу које си ти одлучио да потпишеш уговор на две године због UniFi понуде. Дај да видимо и тај уговор и члан у коме пише да имаш UniFi неограничено, бесплатно и по пуној брзини.

Ако и пише да имаш право на бесплатно коришћење, то и даље не мора да значи неограничено и по пуној брзини. Имаш право на бесплатно коришћење а онда одеш на детаљан опис услуге и видиш да се то односи на бесплатан 1GB месечно за кориснике и промотивно бесплатно за све остале који се улогују као unifi/unifi. Мислиш да та понуда за остале значи да ће неко да се улогује, буде 30 дана на вези и има ... 100Mbps? А ако ћемо право, тек сада од 2. новембра понуда има неког смисла. Имаћеш 5GB по пуној брзини и неограничено тј целог месеца на 64/64 што јесте флет.

Е да, да ли си видео на оном скринштту тј у СББ понуди детаљ да нуде бесплатан разговор ка свим фиксним мрежама у Србији уз флат фиксни додатак? Да ли знаш шта то значи? То значи да уз тај додатак имаш право на 1500 минута разговора. Није баш тараба али не узимај за озбиљно све што прочиташ док не погледаш и детаљан опис. Па одеш на њихов сајт и погледаш цене. Већ сам помињао, нису ми уопште јасни са понудом. Имају неке пакете Голд и неке пакете Голд Тројка. Ови други имају много веће брзине и попуст 50% али пише да траје до краја лета. Није ми уопште јасно да у октобру имају попуст до краја лета, овог или следећег? Ако се гледа тај Голд пакет, уопште не ваља. Ако се гледа Голд Тројка по пуној цени, то је скупље него што код нас нуди СББ и има веће брзине. Ако се рачуна тих 50% (за које и даље не знам до када траје) онда је понуда одлична. Ипак, нити разумем то са попустом нити разумем одакле два типа пакета са потпуно другачијом понудом. Ако неко има везе са њима, могао би да објасни.
I Beogridova ponuda je ista i ako zelis mozes je videti na njihovom sajtu jer, ako me ti i jericho ne lozite, to je jedini nacin da izbegnemo situaciju u kojoj vi ne vidite skrinsot koji vam kacim.

Ja sam inace postigao cilj - budici si prihvatio ulogu djavoljeg advokata stiteci interes korporacije, naveo sam te da se branis tako sto ces se jos dublje ukopati. ;)

Nije valjda da nisi primetio da si braneci svoje odnosno korporacijine interese upao u zamku? Pozivajuci se na postojeci ugovor sam si sebi skocio u usta jer si potvrdio da je korporacija, bez prava po ugovoru, uvela do sada nepostojecu zabranu koriscenja unifija na nacin obradjen VAZECIM ugovorom. Zabrana odnosno ogranicavanje koriscenja i tih 1GB i tih 3GB koje spominjes JESTE krsenje ugovora (prema onima koji na portalu iskljuce unifi). Zato korporacija placa odstetne zahteve i po tom osnovu jer, zamislicemo, unifi je bio osnovni motiv za zakljucivanje ugovora izmedju njega i mene odnosno izmedju njega i tebe. Dakle, obrni okreni, korporacija krsi ugovor po najmanje jednom osnovu a obzirom da je to BITNA izmena uslova ugovora na stetu korisnika, ona ce morati da ostavi staus quo za korisnike sa VAZECIM ugovorima ili da prihvati sudske procese u kojima ce pred nju biti postavljani BEZOBRAZNO VISOKI ODSTETNI ZAHTEVI. ;)

...sve ovo je vec objasnio i drug Fidel ...pa sam onda ja mozda pravio i suvisni post?! [emoji14]


Inace, na android uredjajima je moguce, pomocu xposed framework-a i GravityBoxa, napraviti listu prioriteta po SSID-u sto pomaze u elegantnom resavanju problema koji spominjete u zadnjih par postova.
 
Ne ljuti se jericho, ja vidim celokupan post pa ne mogu a da ne pomislim da ste me mozda ubacili u masinu. :D

...inace i meni se to desavalo, neko pise i tek je napravio uvod u post ali tekst se neprirodno zavrsava i ja ne vidim nastavak. Tada sam posumnjao da nesto nije u redu sa tapatalkom pa sam na taj post isao: tap, pa quote, pa onu ikonicu za editovanje citata i onda bih video ceo post. Dakle, da budete sigurni da ni ja vas nisam lozio, verovatno tako mozete videti celokupni post.
 
Ljudi hajde procitajte o SSID roamingu pa cete videti da je potpuno nebitno da li se kacite napolju, a ne kod kuce ili obrnuto...telefon kada udje u podrucje istog SSID-a, plus ako odgovaraju sigurnosna podesavanja i sifra on ce u nekom trenutku da pokusa da se nakaci na njega ako je primarni signal slab ili ako se desi da prvo detektuje njega, a ne kucni wifi...meni se stalno kaci kod kuce na UniFi koji emituje moj HG, a kada se raskacim sa njega logicno ne kaci se vise ni u gradu..
 
^ To se i meni desava. Da li je moguce problem resiti bez ikakve aplikacije i komplikovanja? Pitalo me je istu stvar puno ljudi, mnogi od njih ne znaju sta je PlayStore ili App Store. Zasto bi prosecni korisnik morao time da se bavi?

Ako je SBB uveo UniFi na mojoj lokaciji bez pitanja, neka SBB resi problem - da mi se kod kuce uredjaji ne kace na UniFi, vec samo van kuce. Razuman zahtev?

Da li ono sa black listom koju pravi modem potvrdjeno, iz jucerasnjeg posta kako se rešava problem?
 
Bila sinoc neka vest o UniFi na blic-u... Dal je obrisana ili pomerena, ali je vise ne mogu naci
 
Poslednja izmena:
^ To se i meni desava. Da li je moguce problem resiti bez ikakve aplikacije i komplikovanja? Pitalo me je istu stvar puno ljudi, mnogi od njih ne znaju sta je PlayStore ili App Store. Zasto bi prosecni korisnik morao time da se bavi?

Ako je SBB uveo UniFi na mojoj lokaciji bez pitanja, neka SBB resi problem - da mi se kod kuce uredjaji ne kace na UniFi, vec samo van kuce. Razuman zahtev?

Da li ono sa black listom koju pravi modem potvrdjeno, iz jucerasnjeg posta kako se rešava problem?

Pa nije, jer je aplikacija potrebna da natera telefon da se nakaci na mrezu koju ti odaberes.. Ne moze SBB da resi taj problem jer bi onda morali da menjaju SSID i to bi potpuno srusilo bilo kakvu mogucnost roaminga izmedju mreznih cvorista..

Black lista gde bi ti black listovao svoj telefon bi resila problem da nisu ukinuli tu opciju u medjuvremenu.. Nema resenja osim aplikacije ili da kada ti negde zatreba UniFi da se logujes, a posle da obrises tu mrezu kako ti se ne bi kacio tel. na nju kod kuce..
 
palim komp i nema moje mreze,sad mi stoji Unifi kao najjaci signal.setim se da sam citao o tome vezano za sbb.tako da sam preko telefona dosao do ove teme.
vidim sifru i user na sbb sajtu koju sam uneo (unifi-unifi) ,preko koje sam sad spojen na mrezu i kucam sa kompa.
kako sad da vrtim svoju mrezu koju sam pre imao?kako da se sa mobilnim prikacim na wifi?
cisco 3928s taj imam-- jel moze da se na njega nakaci bezini ruter i da se izbegne sadasnja situacija?
192.168.0.1 vise ne mogu da udjem u podesavanje tog modema-sta je vec
nista mi tu nije jasno
 
Poslednja izmena:
palim komp i nema moje mreze,sad mi stoji Unifi kao najjaci signal.setim se da sam citao o tome vezano za sbb.tako da sam preko telefona dosao do ove teme.
vidim sifru i user na sbb sajtu koju sam uneo (unifi-unifi) ,preko koje sam sad spojen na mrezu i kucam sa kompa.
kako sad da vrtim svoju mrezu koju sam pre imao?kako da se sa mobilnim prikacim na wifi?
cisco 3928s taj imam-- jel moze da se na njega nakaci bezini ruter i da se izbegne sadasnja situacija?
192.168.0.1 vise ne mogu da udjem u podesavanje tog modema-sta je vec
nista mi tu nije jasno

Pa ko si na kompu imas da biras koje su ti wifi mreze dostupne pa izaberi svoju i stavi da je ona defaultna, a na telefonu idi u wifi podesavanja pa drzi prst na imenu unifi mreze i izaci ce ti meni gde ides na "forget" opciju i raskacice se
 
to je problem,nema vise moje mreze tj ne vidi se! samo Unifi , na kojoj sam prikacen sa onim user i pass -unifi.
da resetujem hg ,spojim mreznim kablom,podesim mrezu?
 
Nazad
Vrh Dno