Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako sam dobro protumacio propise, nije dozvoljeno koristiti energetsku infrastrukturu za postavljanje telekomunikacione.
Ovo je nesto najgore sto su mogli da urade.
Jos uvek mi je u secanju slucaj pogibije mladica kog je ubila struja na antenskom kablu. (nisu postovani navedeni propisi)
 
Hvala na trudu, ali nema mi pomoći... Čak su i u SBBu upoznati sa problemom i kažu da je prisutan u odredjenoj seriji Sony televizora jer drugačije rade sortiranje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam menjao izbor zemlje jedno 6 puta i na kraju je sortirao kako treba. Doduse, imam neki stari Grundig ali nije hteo da ih sortira po redu. Cak ni kada je kao zemlja izabrana Srbija. Znaci svaki put sam radio fabricki reset i onda prilikom prvog pokretanja tv a biras zemlju. Biraj Germany ili nesto sa zapadne evrope.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Већ неко време ми стоји "Weak security" за WiFi конекцију, а ово је порука када отворим да видим детаље. Нисам баш стручан по овом питању па ме занима да ли је потребно да мењам на овај WPA2 odn WPA3 и како то да урадим?

0477ae3557caa7ff7b19056f8cd91784.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Да ли се то ради кроз Мој СББ апликацију или..? Пошто ми кроз апликацију нуди само да променим лозинку за ову мрежу. Или ја не гледам где треба.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba mi savet potpisao novi ugovor gde su mi sad uvalili D3KUCA 1 koji nisam trazio pokusavam da kontaktiram coveka sa kojim sam se dogovarao o korisnickom servisu,ali ovi na fejsu tvrde da nemogu oni da posalju zahtev da bi me kontaktirao isti. Sta raditi ? Paket Eon full je ostao isti samo sam dobio 4 meseca po 1 din i nije bilo price o renti za D3mini.Isti sam koristio 2 godine bez rente . Koliko sam ja upucen D3 KUCA 1 podrazumeva uredaj na kome se moze vracati program unazad 72 sata a ne D3MINI.

image_2021-01-04_194037.png
 
Ma to njima brlja sistem. I meni stoji svasta nesto sto imam da se placa kao dodatna usluga a naplacuju samo ono sto i treba. Pretplatu i didatni Eon box. Imam Eon light van mreze.
 
Mene je danas zvala gospodja iz sbb-a da mi ponudi velikodusnih 10% popusta ako produzim ugovor (eon premium). Kada sam joj saopstio da mi to uopste nije interesantno i da "konkurencija" nudi 12 meseci za dz, drsko mi je odbrusila pazite sad, "moja poslednja ponuda je 15%, a vi kako hoćete" [emoji16]

I sad opet kao i pre 2 godine, iscimas se da odes u poslovnicu, trazis raskid i cim uhvatis olovku dobijes sve kao novi korisnici. Klasicno ponizavanje. Zao mi je samo sto nema jos jedan jak operater pa da moze da se pobegne od ovih sabana.

Najskuplji mts optika paket plus eon tv van mreze se vise isplati nego promo popusti od 10%.

Treba zakonom zabraniti te promotivne ponude "za nove korisnike".

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
I sad opet kao i pre 2 godine, iscimas se da odes u poslovnicu, trazis raskid i cim uhvatis olovku dobijes sve kao novi korisnici. Klasicno ponizavanje. Zao mi je samo sto nema jos jedan jak operater pa da moze da se pobegne od ovih sabana.
Nemoj da si siguran da ces da dobijes,mene a i dosta njih vidim ovde po forumu su lako prezalili....
Ja sam kod njih bio jos od kad je IKOM nastao.
Mislim da su mi nudili 4 ili 6 meseci po dinar,zaboravio sam ili godinu dana da placam cenu koju sam do tada placao TEL3 3,150 dindzi pa onda full cena plus da dam pola para za EON box i tako dalje....
 
Nemoj da si siguran da ces da dobijes,mene a i dosta njih vidim ovde po forumu su lako prezalili....
Ja sam kod njih bio jos od kad je IKOM nastao.
Mislim da su mi nudili 4 ili 6 meseci po dinar,zaboravio sam ili godinu dana da placam cenu koju sam do tada placao TEL3 3,150 dindzi pa onda full cena plus da dam pola para za EON box i tako dalje....
Ma necu ni da forsiram. Idem da raskinem bez bilo kakvog moljakanja i ponizavanja. Meni sto se tice usluge sve super sljaka, nikada nisam imao problema vise je do principa.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
^^
Pa i ja sam ih zbog principa napustio,ukinuli mi HBO i cinemax posle X godina bez ikakve najave i obrazlozenja.
Skoro godinu dana mi dolazili na vrata i nudili mts optiku ,ma druze nisam ni pomisljao da prelazim,sve mi je radilo OK,oni su me naterali i hvala im na tome.
Bolji je net na optici od SBBa coax-a.
I da,vise je princip nego 12 meseci po dinar:):D
 
15% je sasvim ok popust.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ma samo raskinuo ugovor i ovo uzmeš :)

MTS BOX 3 OPTIKA: FIKSNI + TV Max paket + NET (400/160 Mbps) 12 meseci * 4350 din = 52200 din / 24 meseca = 2175 din mesečno

Što više ljudi raskine ugovor pre će da se opamete ;)
 
MTS Box 2 optika, Fiksni i Net (200/80) 12m * 2.359 = 28.308 / 24m = 1.180rsd
Plus ~500 za pozajmljeni EON, i sve taman ;)
 
^^
Jeste ako si samac i imaš jedan Tv, a šta ako imaš 3 ili četiri TVa u stanu..?
Da dam tamo kevi u trećoj sobi da se loguje i podešava EON[emoji23]...?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam pre par dana bio u hotelu gde je MTS box TV. Čist horor u poredjenju sa sbb eon ili d3 uredjajem.
 
^^
Jeste ako si samac i imaš jedan Tv, a šta ako imaš 3 ili četiri TVa u stanu..?
Da dam tamo kevi u trećoj sobi da se loguje i podešava EON[emoji23]...?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zavisi od toga ko šta (i na čemu) gleda.
Na osnovu iskustva ovih ~3 meseca, pre bih pozajmio više EON naloga.
Mi u kući kombinujemo IPTV i EON.
Istina, imam VPN kada bude neophodan (sada nije)
 
Ja sam sa sbb (D3) presao na box, optika. Ne vidim razliku.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Dođeš na ovu temu - hvalospevi MTS. Odeš na MTS box - pljuvanje po MTS.
 
Istina je negde između :p Da treba da se ukombiniju Box3 bez IPTV usluge + Eon za TV uslugu.
 
Apsolutno. Ja sam uzeo i iptv, ali hajde mala razlika u ceni, a opet mi je užitak, a i delimična obaveza da imam obe strane - sportske naravno u živom programu.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
I sad opet kao i pre 2 godine, iscimas se da odes u poslovnicu, trazis raskid i cim uhvatis olovku dobijes sve kao novi korisnici. Klasicno ponizavanje. Zao mi je samo sto nema jos jedan jak operater pa da moze da se pobegne od ovih sabana.

Najskuplji mts optika paket plus eon tv van mreze se vise isplati nego promo popusti od 10%.

Treba zakonom zabraniti te promotivne ponude "za nove korisnike".

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Ja otišao da raskinem u SBB-u prošli mesec i ona žena se jedva udostojila da me pita što raskidam. Raskinuo i ćao
 
A da te pitala bilo bi “zasto me pitala”... ako si raskinuo onda nema potrebe da spamujete i botujete za mts.

Hvala na trudu, ali nema mi pomoći... Čak su i u SBBu upoznati sa problemom i kažu da je prisutan u odredjenoj seriji Sony televizora jer drugačije rade sortiranje...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Probaj DE ili SLO/Telemach.
 
Poslednja izmena:
Ko god bi da predje sa eon ili d3, nek prvo vidi negde na šta liči mts box. Just my 2 cents.
 
A da te pitala bilo bi “zasto me pitala”... ako si raskinuo onda nema potrebe da spamujete i botujete za mts.



Probaj DE ili SLO/Telemach.

Resio sam problem predlogom iz druge teme. Morao sam da resetujem TV na fabricka podesavanja i izaberem Austriju kao zemlju prilikom inicijalnog setup-a. Nakon toga skenirao kanale i izbacio mi listu identicnu kao i na LG OLED-u. Prosto mi je neverovatno da TV nema opciju za promenu zemlje, vec za tako nesto mora da se radi fabricki reset...
 
Ko god bi da predje sa eon ili d3, nek prvo vidi negde na šta liči mts box. Just my 2 cents.
Sve je njesra. I sam uredjaj i interfejs i kanali i slika.. Ali net je bruka dobar.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
A da te pitala bilo bi “zasto me pitala”... ako si raskinuo onda nema potrebe da spamujete i botujete za mts.



Probaj DE ili SLO/Telemach.

Ja sam već bio raskinuo. Nemam problem no što me nike pitala ni da me pitala. Finansijski sam zadovoljan tamo gde sam prešao, sa kablovskom onako, ništa posebno ali imam HBO svr vreme ugovora. Ipak je blaga prednost za kablovsku za SBB, a internet je bolji ovde, zaista perfekcija
 
Iz sbb su me zvali pre nekoliko meseci da produžim ugovor, ponudili mi standardne bedaste uslove, 12 meseci po ceni starog ugovora, odbijem. Pre par nedelja pošaljem im poruku na fb da mi se jave ako su spremni da mi daju uslove kao za nove korisnike (6 mes. dinar) i da mi ostane ova oprema koju imam. Lik me kulturno odbije, ok, nema problema. U ponedeljak mi zvoni telefon, zove me žena, sa "fantastičnom ponudom", i izrecituje istu recitaciju. Kreće ubeđivanje, prvo mora nova oprema, onda ipak ne mora, ali nema povoljnih uslova. Ja odbijem, onda krene da mi nudi pinkove kanale, opet odbijem, i na kraju tražim hbo premium za produžetak ugovora pod istim uslovima (bez promene paketa) i ona kao stavi me na čekanje i posle minut se javlja, ne može ni to. [emoji38] Lepo smo se ispričali, hvala doviđenja. Bahate se jer znaju da u mojoj zgradi trenutno nemaju konkurenciju, ali pričaćemo drugačije kad prođe optika, a proći će uskoro jer sam ubedio stanare da dozvole mts-u da uvedu optiku, baš zbog ovakvih situacija.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno