Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Probaj kod komsije. Sve zavisi od cvorista. Pitaj tehnicare koliko si daleko od istog. Ako je vise od 300m mozes da se oprostis od nekog ozbiljnog online igranja, ako ti je to bitno. Opet kazem zavisi od cvorista, broja korisnika itd..

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka


Edit:

Sad sam procitao tvoj post do kraja, taj upload mozes da imas samo u giga gradovima. Pogledaj na njihovom sajtu.
 
Poslednja izmena:
Sve je izvodlivo uz neka minimalna ulaganja evo ti 2 rešenja za oko 20 evra
Prvo kupiš Extender koji ima lan izlaz
Bežični Range Extender TP-Link TL-WA850RE 300Mb/s
drugo kupiš Wifi Ruter koji ima reptor mod
Bežični ruter TP-Link TL-WR840N Wifi Ruter
I ako oni kažu da to ne može tako Eon box ili komp radi u oba slučaja kad se priključi lan kablom.Samo u svakom slučaju cox kabal mora doći do Eon boksa ovo će samo rešiti da ne razvlačiš lan kabal od rutera do Eon boksa.
Hmm, imam neki tp link koji može da radi kao repetitor, da njega stavim kod tv-a, hvatam wifi iz druge sobe sa sbb modema i iz njega kabl da ide u eon? Da li bi tako moglo?

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
U teoriji da.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Zvao sam druga što radi u sbb.. Kaže samo me zovi kad budeš hteo da uzmeš eon i ja dazim da tako namestimo kao što kažeš, on će zvati sbb i sve što treba...
Kaže tako je radio liku sa trećeg sprata kuće na prizemlje.. Kaže sve ok radi.. A meni samo vrata dele modem i router.. Tako da će sve raditi kako treba..
I da, jel 6 meseci po dinar samo za nove korisnike ili?

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drustvo, par pitanja...
Imam telekomov adsl kome je istekao ugovor, nemam mogucnosti za optiku, ali imam za SBB kablovski net.

Na papiru SBB deluje zaista bolje, pa me zanima kakav je u praksi?

Treba mi bar 20Mb upload, da bi mogao da streamujem HD filmove sa NASa. Jako bitan detalj, da li cu moci da pristupim svom NASu i Serveru za video nadzor, kao i do sada , koristim neki dns servis (no-ip)?

Odgovoreno ti je za kvalitet od cega zavisi i jos jedna stvar da molis boga da te ne zavuku iza nata, onda nista od spoljnog pristupa, jedino resenje kupovina ip adrese tj + jos 600 dindzi mesecno.
 
Jel' izvalio neko kako su perfidno ukinuli onaj combo VIASAT NATURE/HISTORY kanal? Nigde objave o tome na sajtu, samo je nestao što sa liste TV kanala - što iz EON aplikacije...

Ovo nije do njih.
Jednostavno je ukinut kanal
 
Ja na primer ne znam nikoga da ima Trio Eon Premium paket a da je je popio Nat. Neka me neko ispravi ako gresim.




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kg i Nis do kraja aprila, pa idu na ostale gradove. Kapiram da ce u najboljem slucaju do kraja godine svi gradovi biti Giga fora. To je zadnja inf..

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Nisam imao SBB do sada a ni optiku. Juče mi iz SBB došli na vrata, instalacija je sprovedena kroz zgradu, kažu da mogu odmah potpisati ugovor imaću optiku.
Može li neko u kratkim crtama razlika, prednosti, mane optika vs kablovski koji sam do sada imao?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nisam imao SBB do sada a ni optiku. Juče mi iz SBB došli na vrata, instalacija je sprovedena kroz zgradu, kažu da mogu odmah potpisati ugovor imaću optiku.
Može li neko u kratkim crtama razlika, prednosti, mane optika vs kablovski koji sam do sada imao?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
Odakle si?

Optika je znatno stabilnija i podržava dosta veće protoke podataka.. Long story short što bi se reklo

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
@The PunisheR
Bg, Borča.
Ma poenta je što bi za 400dinara više nego što sad plaćam kabl kod supernove dobio optiku, pa reko da vidim dal vredi jer realno tv skoro i da ne gledam a na netu svi ukućani.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Gde si u Borci ako nije tajna? Pitam za drugara koji je uzeo stan u centru 4 (sivi dom)..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Centar 3 kod toplane
Sivi dom je centar 5

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da, da, ja pobrkao.. tnx

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Valjda će moći tp link koji hvata wifi i šalje dalje da pusti net preko lana za eon (ili bilo šta drugo).. To je wifi repetitor, al valjda pušta net preko lan-a..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Moze, tako i ja koristim wifi repeater za eon box.
 
U super, hvala ti..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Valjda će moći tp link koji hvata wifi i šalje dalje da pusti net preko lana za eon (ili bilo šta drugo).. To je wifi repetitor, al valjda pušta net preko lan-a..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Radi to, barem sa epc3928s je radilo, tako sam prebacivao net dok su mi bili majstori pa su morali kablovi da se uklone, isto tp link-ov router je bio prihvatni.

Sad se vec i ne secam ali bilo je tu par podesavanja, na prihvatnom mora da se iskljuci dhcp i na ovom sto salje je isto nesto moralo da se podesi ali se ne secam a ni nemam vise taj router da pogledam.
 
Poslednja izmena:
Joj ako mi dođe pa ne bude moglo.. Ili da jednostavno ne uzmem eon i ćao..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Hvala! Pre neki dan presao na Eon Full, dobio Ubee EVW32C modem. Radi sve ok, ali na 5ghz nisam mogao da prebacim 60-70mbit i to je variralo. Sad sam namestio kao kod tebe, izvlaci full brzinu :D:wave:

zna li neko sta se desava kada ubee nece da zapamti podesavanja? Sta god da stavim on vrati kako je bilo.
 
Preostalo mi je jos 8meseci ugovora kod sbb-a,eon paket bez ikakvog popusta(3,6meseci po dinar ili koliko vec daju) pa me interesuje da li mogu da raskinem ugovor bez placanja penala?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Moraš da platiš sve mesece koliko ti traje ugovor, logično.. Osim ako ti neka stavka iz ugovora nije ispunjena..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
1303.jpg
 
Nisu dostupni HBO i Cinemax kanali, HBO OD, HBO GO, paket Zadruga, kao ni Video klub bindž katalog Ubice 4. Otključavanje kanala ne uključuje EON Porodični, EON Sport, EON Sport + Porodični i EON CineStar pakete.
 
A nama sa full paketima daju sta? Zadrugu? Mada mi ne treba ni za k...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno