Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovakva?
8fb30727c0671438ba7f4fbb0ac2d63f.jpg


Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Stavi samo B/G/N mix..
 
Ja dosadan...ali vidm da mi niko ne odgovara [emoji6]
Dakle, pretpostavljam da ne može da se menja DNS server preko Web interfejsa na TC 2121.
Da li je moguće preko telnet komande?

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
440 teoretski....do 360 ( kod mene ) u praksi

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
znači da im tražim zamenu za TC ili ima nešto bolje...? imam premium paket, takodje sam na oko 360 (na žici)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
znači da im tražim zamenu za TC ili ima nešto bolje...? imam premium paket, takodje sam na oko 360 (na žici)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Ne znam sta je to bolje, ali mislim da je u ovom trenutku TC jedino sto SBB daje....Ja sam uzeo i prlicno sam razocaran. Preko LAN-a bez problema ide na 490-496 ali nisam uspeo da prebacim preko 400, i to kada sam na metar od rutera. Tako da... Spremam se da se ganjam sa njima...ali tu su mi sanse male, jer oni gledaju samo LAN merenja. I ja cekam da dobiju jos neke uredjaje pa da ih poteram
 
Sad pošto imaju dvostruke standarde za one gradove koji još nisu giga sad im je verovatno ono do u rasponu npr za premium paket od 300 do 500 ne možeš da im kažeš da ne ispunjavaju brzine sve što pređe preko 300.

Pre povećanja bilo kod većine bolje da su dali 50/50 nego 300/15 svima bio kao važniji upload nego što im treba toliki download a sad bi i preko Wi-Fi svi hteli maksimalan download.
 
Sad pošto imaju dvostruke standarde za one gradove koji još nisu giga sad im je verovatno ono do u rasponu npr za premium paket od 300 do 500 ne možeš da im kažeš da ne ispunjavaju brzine sve što pređe preko 300.

Pre povećanja bilo kod većine bolje da su dali 50/50 nego 300/15 svima bio kao važniji upload nego što im treba toliki download a sad bi i preko Wi-Fi svi hteli maksimalan download.
Ja iskreno sam tražio povećanje upload-a a 200 Mbps down mi je za sada dovoljno.
Da to bude 200/50 i bilo bi sve ok.
Kod mene postoji mogućnost za to.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nejasno je kako bilo koji ozbiljan provajder može da krene u proces povećanja brzina bez prethodne isporuke neophodne opreme za to svojim korisnicima. Primetan je drastičan pad kvaliteta opreme koju SBB nabavlja, dovoljno je uporediti DVB4682 sa npr. D3 Mini. Taj D3 Mini uređaj je toliko lošeg kvaliteta da bi ga trebalo izbaciti iz ponude. Zašto korisnici imaju pravo samo na jedan uređaj sa opcijom gledanja unazad, koliko vidim drugi ne naplaćuju priključnu taksu za dodatne uređaje, a nude barem 2 sa opcijom gledanja unazad bez doplate.

Najbolji SBB uređaj za internet, tzv. ’advanced’ model je CGA2121 sa docsis 3.0 standardom (iz 2006. godine) umesto aktuelnog 3.1. Inače, najnoviji docsis standard iz 2017. godine je je 4.0. Kako će SBB obezbediti deklarisane brzine interneta nakon povećanja putem LAN konekcije (koje su barem približno zagarantovane) kada je u opticaju puno opreme koja to ne može da isporuči?

Prema rečima SBB Twitter podrške, SBB nema u ponudi opremu koja može da isporuči 300 Mb/s bežičnim putem u idealnim uslovima! Oprema koju provajder daje na korišćenje mora barem teorijski da može da isporuči Wi-Fi brzine koje su na nivou onih u okviru najvećeg paketa u ponudi. Jasno je da nema zagarantovanih Wi-Fi brzina kod provajdera. Ipak, svaki ruter od par hiljada dinara koji se trenutno može kupiti, čak i kod nas, može da isporuči Wi-Fi brzine veće od 300 Mb/s. Nekima su Wi-Fi brzine itekako bitne, znam mnoge koji na laptopu uopšte ne koriste LAN konekciju.

Niko ne očekuje od SBB-a da obezbedi high-end opremu za gledanje tv-a i korišćenje interneta, ali neki pristojan nivo kvaliteta se valjda podrazumeva. Postoji određen, nezanemarljiv, broj korisnika koji imaju sopstvene rutere dobrog kvaliteta i za njih bi SBB trebao u ponudi da ima barem jedan model modema koji nije homegateway koji može da isporuči LAN brzinu od 1Gb/s.
 
Sad pošto imaju dvostruke standarde za one gradove koji još nisu giga sad im je verovatno ono do u rasponu npr za premium paket od 300 do 500 ne možeš da im kažeš da ne ispunjavaju brzine sve što pređe preko 300.

Pre povećanja bilo kod većine bolje da su dali 50/50 nego 300/15 svima bio kao važniji upload nego što im treba toliki download a sad bi i preko Wi-Fi svi hteli maksimalan download.

Nema tu sta bih ja hteo ili ne.....ako 10 cm od rutera ne mogu da dobijem maximalnu brzinu tu nesto nije u redu, posebno sto WiFi analyzer pokazuje jos samo jednu vidljivu ac mrezu. Plus sto u meniju pise Interference : severe, a nakon reset rutera pise acceptable...
 
krs netis, ali mi se ne menja ruter ako je do modema, a zvuči da jeste. sumnjam da ruter seče na 360mbit na žici kolko god da je krš...



Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Onda mu kod mene nesto zesce smeta...jer kada spojim moj ruter na TC, ja dobijem to otprilike....480-490...sa TC oko 400
 
Jel' izvalio neko kako su perfidno ukinuli onaj combo VIASAT NATURE/HISTORY kanal? Nigde objave o tome na sajtu, samo je nestao što sa liste TV kanala - što iz EON aplikacije...
 
krs netis, ali mi se ne menja ruter ako je do modema, a zvuči da jeste. sumnjam da ruter seče na 360mbit na žici kolko god da je krš...



Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

ko prelazi na eon light ili full a ima samo modem EPC3208 + svoj ruter njemu zavrsava posao, za eon premium je TC, mada drugar je uzeo premium i zadrzao 3208 posto sa svojim gigabitnim ruterom (izvlaci oko 400-450) racuna da bezicno ima mnogo bolju pokrivenost od TC automatski i stabilnu brzinu. 400 ili 500 nista mu znacajno ne znaci
 
Poslednja izmena:
Ja a trio gold paketu ne mogu da prebacim 50. Preko kabla 70. Upload je ok, 10. Zar nije deklarisana brzina za trio gold 150/10?
Inace ruter je ubee, namestio sam sva podesavanja kao Nidzakv i opet isto...I sto se tice brzine i pokrivenosti, jer cim krenem prema spratu signal drastično slabi... U sobi na spratu, iznad dnevnog boravka gde je ruter (ruter je inace na metar od plafona), jedva ima signal, mada cesto nestaje, u ostalim sobama uglavnom ga nema...
 
Da li neko zna možda jednu stvar..
Da li je moguće imati dva modema u istoj kući na istom ugovoru?

Pitanje je zbog toga što nmg da uzmem nove pakete jer mi je daleko tv od modema, pa bih morao da razvlačim dosta lan kabla..

Ali kada bih imao drugi modem rešio bih sve probleme, jer mi svakako kabl od sbb-a ide i do tv i do kompa.

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Moze, ja sam imao do nedavno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Jao, izvini. Nisam dobro procitao pitanje. Sada vidim da se odnosi na isti paket. Ja sam imao 2 paketa.
Verujem da ce ti reci da ne moze. Mozda da posudis od nekoga modem pa da testiras sam da li rade oba?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nekako mi tehnički ne zvuči izvodljivo..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Ne mozes nikako 2 uredjaja da imas..

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Nekako mi tehnički ne zvuči izvodljivo..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Sve je izvodlivo uz neka minimalna ulaganja evo ti 2 rešenja za oko 20 evra
Prvo kupiš Extender koji ima lan izlaz
Bežični Range Extender TP-Link TL-WA850RE 300Mb/s
drugo kupiš Wifi Ruter koji ima reptor mod
Bežični ruter TP-Link TL-WR840N Wifi Ruter
I ako oni kažu da to ne može tako Eon box ili komp radi u oba slučaja kad se priključi lan kablom.Samo u svakom slučaju cox kabal mora doći do Eon boksa ovo će samo rešiti da ne razvlačiš lan kabal od rutera do Eon boksa.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drustvo, par pitanja...
Imam telekomov adsl kome je istekao ugovor, nemam mogucnosti za optiku, ali imam za SBB kablovski net.

Na papiru SBB deluje zaista bolje, pa me zanima kakav je u praksi?

Treba mi bar 20Mb upload, da bi mogao da streamujem HD filmove sa NASa. Jako bitan detalj, da li cu moci da pristupim svom NASu i Serveru za video nadzor, kao i do sada , koristim neki dns servis (no-ip)?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno