Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Levi prozor etar desni SBB, deluje mi da je za neku nijansu bolja slika iz etra.

Mogao bih i da izmerim sve tacno ali ko ce sad da prekopcava kablove ...
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    196.5 KB · Pregleda: 349
Poslednja izmena:
Screenshot_2018-11-29-23-01-27-950_com.ug.eon.android.jpg
Ovo je na telefonu
 
Opet neko poredjenje ako uopste nekog zanima, znacajno veci br na sbb-u a subjektivan osecaj vuce drugacije, I slika sbb, II etar
 

Prilozi

  • SBB.jpg
    SBB.jpg
    84.6 KB · Pregleda: 339
  • Avala.jpg
    Avala.jpg
    53.3 KB · Pregleda: 329
Sad primećujem da mi je ladno od večeras krenula pikselizacija (tj. pojavljivanje onih kockica kao usled slabijeg signala) na skoro svim HD kanalima, u intervalu od po par sekundi na barem svakih pola minuta. 'Bali ih RTS HD-ovi, pretpostavljam da ima veze sa infrastrukturom koja ne može da podrži toliki protok kroz raspale koaksijalne kablove...
 
Opet neko poredjenje ako uopste nekog zanima, znacajno veci br na sbb-u a subjektivan osecaj vuce drugacije, I slika sbb, II etar

Nesto malo veci, 5,6 na SBB a tacno 5 na anteni. Na SBB nema aac zvuka (koji je kvalitetniji) barem danas kad sam gledao. Ovo sa hd oznakom kad je logo na desnoj strani izgleda uzasno.
 
Na zalost izgleda da zatobsto sam d3i korisnik jos nemam ove kanale u HD-u,ni na boxu ni na jednoj od tri aplikacije. Inace je RTS od 19:30 promenio logo na oba kanala,tj dodao prefiks HD.

U pravu si (bar za sad): MojSBB nalog D3 korisnika (bratov) na EON ima ubačene RTS 1 i 2 u HD varijanti, MojSBB nalog (moj) D3i korisnika i dalje fura SD, samo na logou stoji da je HD a nije naravno. Ista priča za EON TV app, mobilnu aplikaciju i EON sajt.
 
Kontaktirao sam ih. Kazu ne znaju nista,ali posto imaju vise upita,prosledili su pitanja ,,gore,,.
 
Ajde za d3i da je možda još uvek SD ali nemoguće da je različito za EON TV app, mobilnu aplikaciju i EON sajt to je svima isto.
 
Ocito da nije,da vezuju za nalog na zalost.
 
Nesto malo veci, 5,6 na SBB a tacno 5 na anteni. Na SBB nema aac zvuka (koji je kvalitetniji) barem danas kad sam gledao. Ovo sa hd oznakom kad je logo na desnoj strani izgleda uzasno.
Ja nešto nisam impresioniran slikom rts kanala u hd. Bolju sliku ima N1.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ajde za d3i da je možda još uvek SD ali nemoguće da je različito za EON TV app, mobilnu aplikaciju i EON sajt to je svima isto.

Nije isto. Testirao sam (pošto imam pristup dvoma različit tipova SBB korisnika) . A ranije na EON-u je bilo kad se uporedi lista EON kanala za D3i i D3 nalog na D3i su falili Sundance i TV Vujić kanali. Posle nekog vremena se taj Vujić pojavio i za D3i korisnike. Sundance je u međuvremenu izbačen ali dok god je bio u ponudi SBB-a nije ga bilo na EON sajtu kad koristiš D3i nalog.

Kao što je i D3Go nekad imao značajno manje kanala za Total TV korisnike.

EON serveri na osnovu korisničkog naloga & provajdera (SBB i Telemach ovaj onaj) & vrste EON aplikacije vraća listu kanala koju aplikacija koristi.

Proveri nešto u praksi pa onda tvrdi da je nemoguće... Nelogično jeste, ali nemoguće očigledno da nije.
 
Pisao sam pre nekoliko stranica u vezi raskida ugovora sa SBB-om, zvali su me danas i ponudili mi
Gold Premium (150mb/s , svi kanali, digitalizacija jos jednog tv-a ali bez vracanja i naprednih funkcija) za 4000din na godinu dana ugovor..

Sta vi mislite da produzavam ili da uzimam Box4 Beli (optika) izadje me 4500 din mesecno na 2 god, ali sa sve Omorikom 3 (sad sam na Omorici 1)?
Jedino sto me koci je taj SportKlub :) :)

Edit: Do sad sam koristio Gold Duo Extra..
 
Poslednja izmena:
Nemoj te mi porediti bitrate koja je rezolucija kanala.Niži bitrate može biti i do vašeg interneta u praksi znam da pusti kanal i onom i sa 1Mbps ali je slika blagi užas.A lista kanala na TOtal i na SBB eonu je potpuno ista gledo sam samo što nemogu da se puste kanali koje nemaš u paketu ili ako nisi na sbb internetu.
 
1) napisao sam D3Go sa razlogom. Kad sam 2015. poredio broj kanala između D3i i TotalTv naloga Totalu je falilo bar 30 kanala.
2) Napisao sam tj naveo još jednu ilustraciju da nije prvi put da se razlikuje ponuda kanala na EON-u za D3i vs D3 kanal
3) Ja konkretno imam 50/8 internet paket i sigurno neće da "zafali" pa da zato ne pusti max bitrate na bilo kojem kanalu.
4) znam da dođem do informacije koji je max bitrate i max rezolucija svakog od kanala bez da moram i da pustim taj kanal . Dakle ne pričam namet nego navodim proverenu informaciju.

5) Razlikuju se i imena i logo koji sajt prikazuje za ta 2 kanala na Eon sajtu. Dakle SD kanal se "vodi" na sajtu "RTS 1" i ima takav logo a HD verzija se vodi kao "RTS 1 HD" i koristi i novi.
Dakle logo na EON sajtu/aplikaciji, ne logo na samom videu (= i SD verzija RTS kanala ima "HD" na samom stream-u)

Jel treba još da te ubeđujemo?

2 od 2 D3i korisnika su primetila isto. Ja sam onda i na istom kompu i istom internetu proverio sa drugim MojSBB nalogom na kojem je D3 / Duo Gold kanal i video da su tamo dodali HD verzije RTS 1 i RTS 2.

Dok se ne javi neki D3i korisnik koji pouzdano navede da su kod njega ubacili HD verzije ta 2 kanala i/ili se ne javi D3 korisnike kod kojeg još uvek nema tih kanala ubačenig moj zaključak je validan.
 
Pisao sam pre nekoliko stranica u vezi raskida ugovora sa SBB-om, zvali su me danas i ponudili mi
Gold Premium (150mb/s , svi kanali, digitalizacija jos jednog tv-a ali bez vracanja i naprednih funkcija) za 4000din na godinu dana ugovor..

Sta vi mislite da produzavam ili da uzimam Box4 Beli (optika) izadje me 4500 din mesecno na 2 god, ali sa sve Omorikom 3 (sad sam na Omorici 1)?
Jedino sto me koci je taj SportKlub :) :)

Edit: Do sad sam koristio Gold Duo Extra..

Ako je download 150mb/s, onda je to Gold Extra koji otprilike toliko kosta (4000 dinara) a ne Gold Premium.
Premium ima veci odnosno brzi download ...
 
Eon duo premium ima net 150, a trio ima 300 mbps.
Dobio si popust od 600 dinara mesečno.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Od ponoći nove cene, ili će da produže promociju? [emoji848]

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Ljudi, nisam ispratio ove EON pakete, isplati li se prelaziti sa starog Duo Gold na Eon Full Duo, prvenstveno me zanima da li tu sa tim Smart Box-om radi sve ok, ili ima nekih problema i bagova?

Koliko vidim, za 300 dinara više, dobija se net 100/8 umesto 60/4, Video klub, Cinestar i manje više to je to?
 
Da li sad može da se pređe sa npr. trio gold na trio gold extra ili premium, ili može samo na ove nove eon pakete? Dve godine ugovorne obaveze su prošle, nadao sam se da će sami nuditi nešto ali nisu.
 
Ja danas pitao, rekli su da će svi po isteku ugovora morati da pređu na nove pakete.
 
Sad videh na sajtu, produžili su promociju do 31. decembra. Tako sam i mislio.

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Prešao sam na EON FULL, ranije sam bio na Trio Gold. Sada u video klubu nemam HBO filmove, ranije sam ih imao (na starom paketu, nisam plaćao nikakve dodatke). Komšija koji je na Duo Silver ima ih i dalje (takođe ne plaća nikakve dodatke). Nema greška, da ih zauvek zbog toga ili je takav paket?

Послато са SM-P601 уз помоћ Тапатока
 
Bila je greška što si imao... ja sam slično prošao

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
hvala na odgovorima na moje pitanje..
meni ikom nije postavljao nista po gajbi, sve su to moje instalacije koje su se radile dok se gradilo i ore nego sto je uopste ikom.dosao kod mene.. ikom se samo nakacio na te instalacije tj glsvni antensku racvu.
za to sam pitala da li sbb sa digitalizacijom moze da se zakaci na glavni ulaz signala i da nista dalje nigde ne dira, kanalice su mi neprihvatljive, a i za njih je potrebno busiti dve ploce, mnoogo zidova/vrata.. samo do 3 tv koja podrzavaju bi bilo preko 100m ukupno novih vodova..
 
Jel probao neko da zadrzi staru opremu, D3 box, ako je vec morao da prelazi na nove pakete?
Dakle umesto eon boxa da ostane treuntna oprema. EON TV app u okviru paketa moze da se iskoristi na drugi nacin.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno