Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo će u januaru da kukaju da nisu videli da nisu znali za obaveštenje a kad kroz 15 dana ponovo otključaju sve kanale i daju svima mesec dana hbo da aktiviraju za to će svi biti obavešteni.
Pazi koja logika. A nije ti palo na pamet da kad otključaju kanale i hbo pošalju poruku na risiveru, a kad poskupe onda ne pošalju? Jesi li ti na strani jadnog siromašnog provajdera ili zlih bezobzirnih bahatih korisnika?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Govorim u smislu ovog januarskog poskupljena sve ostale promene u toku godine mogu da ti promaknu ali ajde da se nelažemo ko je stari korisnik zna da svakog 1 januara povećavaju cenu i da u decembru imaju foru za raskid,A novajlije ako ko ovca samo poseti sajt da bi aktivirali HBO go a nimalo pre tog ne prouči na sajtu uslove o tom bespltnom HBO go koji se nalaze gde i ovo obaveštenje o poskupljenju nemogu sem svojom nezainteresovanošću ničim da se pravdaju.
 
Na sajtu uopšte nema obaveštenja o poskupljenju, čak ni nakon ona tri klika (Podrška -> Vesti i informacije -> Ikona zupčanika sa malim slovom i u krugu, desno od ikone megafona) pomoću kojih se standardno stiže do vrlo namerno duboko zavučenih servisnih informacija u kojima banditi iz SBB-a objavljuju takve stvari.

Postoji samo taj PDF u delu sa dokumentacijom.

Do njega će spontano doći 1‰ posetilaca sajta.

Na Fejsbuku i Tviteru im naravno ni slučajno ne pada na pamet da spomenu poskupljenje.

:mad:
 
Poslednja izmena:
Očigledno je da su produžili akciju koja je bila u novembru, ali ako se sećate ponude do pre dva dana i sad pažljivo pogledate ponudu, videćete da nema više dodatnih digitalnih resivera u paketima (d3 mini i d3CAM).
 
Čekajte, ne kontam :)
Ako je neko potpisao u Aprilu 2018 Trio Gold Extra uz promociju da prvih 12 meseci plaća 2,2k a drugih 12 meseci punu cenu od 4,3k... Jel' to znači da sada u toku decembra može bez penala da raskine ugovor posle samo 8 meseci korišćenja? :)
Ako je tako, šta je potrebno, to jest kako iskazati žeju za raskidom, telefonom ili emailom ili lično u poslovnici ili twitterom...?
 
Na sajtu uopšte nema obaveštenja o poskupljenju, čak ni nakon ona tri klika (Podrška -> Vesti i informacije -> Ikona zupčanika sa malim slovom i u krugu, desno od ikone megafona) pomoću kojih se standardno stiže do vrlo namerno duboko zavučenih servisnih informacija u kojima banditi iz SBB-a objavljuju takve stvari.

Postoji samo taj PDF u delu sa dokumentacijom.

Do njega će spontano doći 1‰ posetilaca sajta.

Na Fejsbuku i Tviteru im naravno ni slučajno ne pada na pamet da spomenu poskupljenje.

:mad:

Sramota me da posle svega što na pisah da kažem da eto ni ja nisam proverio da to nisu izbacili u delu Vesti i informacije nego da sam čisto primetio zato što sam gledo cenovnike da vidim da li ima kakvih promena ili su samo produžili istu akciju.

Očigledno je da su produžili akciju koja je bila u novembru, ali ako se sećate ponude do pre dva dana i sad pažljivo pogledate ponudu, videćete da nema više dodatnih digitalnih resivera u paketima (d3 mini i d3CAM).

Ja sam mislio da će da izbace ovaj promo smart tv eon kad oni izbacili dodatne digitalne prijemnike mada za nove u akcijskom cenovniku piše da dobijaju do na tri televizora besplatno d3 mini i d3CAM.Ovo će opet izgleda da pogodi samo stare korisnike pošto nas nigde ne pominju u smislu dodatnih d3 mini i d3CAM.
 
Poslednja izmena:
Svi oni su po zakonu duzni da obaveste 30 dana pre pocetka primene novih uvecanih cena. Obavestenjem na sajtu i u poslovnici. Sto se njih tice ispostovali su zakon.

Huawei P10
 
Па вероватно ће врло ускоро да избаце инфо на сајту, ионако се тешко долази до те стране али морају да се покрију.
 
Ako hoće mogu i poruku da pošalju preko kablovske i D3, ali neće...

Послато са A0001 уз помоћ Тапатока
 
Кажу (званично) да може да се пребаци у bridge mod а на први поглед делује солидно, дуал бенд АС гигабитни рутер ... шта је потребно више? Не знам како ради.
Zanima me najviše kakav je signal 2.4ghz u odnosu na 3928 i da li radi i kojom brzinom usb share. Video sam da je duplo deblji od Cisco-a.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nije meni tesko da im pisem, 10ak minuta posla jednom u 2 godine :) Tako sam svojevremeno pisao i Telenoru, i vec ko zna koliko godina imam 50% popusta na pretplatu, dok je zvanicno najvise 20%. Isto je bilo i na ikomu, imao sam neki popust.
Kao sto se vidi, na kraju mi je i SBB dao 6 meseci po dinar, sto je 25% popusta, i da su mi odmah to dali, ne bih prelazio na Orion. Za 2 godine cu opet da pisem SBB-u, kao novi korisnik, i trazicu opet 6 meseci po dinar da predjem kod njih (bezmalo je slicna usluga).

Narodski receno, volim da dr#am korporacije :D Ako cutis, sve ide po starom. Ako se bunis, dobijes 6 meseci po dinar, sto je skoro 20.000 din, za pola sata posla, mislim da se isplati.

Epilog - ponistio sam raskid, i potpisao sa SBB-om aneks ugovora na 24 meseca, 6 meseci po dinar, EON light duo. To je u proseku 2325 dinara mesecno, i to mi je prihvatljivo. Odustao sam od Oriona, posto moram da busim 2 zida da bih uveo njihov net, a kanalice i zice po zidovima ne zelim (ne moze onako kako sam ja zeleo, a postojecu rupu gde prolaze sbb kablovi iz hodnika u stan ne mogu da iskoristim, posto sam prilikom renoviranja stana tu stavio ugradni plakar, a to nema sanse da sad vadim napolje).
Sve u svemu, 250 dinara je skuplje, sto je zanemarljivo, a barem su mi kablovi iza ormana i ispod sokli u dnevnoj sobi.
 
Kako se poskupljenje odnosi na korisnike koji su iskoristili akciju Trio paketa po ceni Duo paketa, sa 24 meseca ugovorne obaveze? Ja sam na Trio Gold paketu koji trenutno plaćam 3.299 RSD i prema ugovoru bi trebalo da ostane ta cena 2 godine. Nadam se da će posle poskupljenja cena biti 3.429, a ne 3.829 RSD.
 
o kakvom januarskom poskupljenju je rec?
jel moze neko da okaci link ovde?
hvala
 
Ugovor mi se trenutno vodi na babu pošto je i njena kuća, raskinuo bih ugovor do prvog januara bez penala. Da li potpisivanjem novog ugovora na ime oca koji ima drugo prezime mogu da ostvarim popust prvih 6 meseci za 1999 dinara?
 
Poslednja izmena:
Ugovor mi se trenutno vodi na babu pošto je i njena kuća, raskinuo bih ugovor do prvog januara bez penala. Da li potpisivanjem novog ugovora na ime oca koji ima drugo prezime mogu da ostvarim popust prvih 6 meseci za 1999 dinara?
Možeš prvih šest meseci po din, čak i sa istim prezimenom
 
Vidim na njihovom sajtu da su od Start paketa pa na gore ubacili N1 HR na poziciju 045, i N1 BIH na 054, ali kod mene ih nema. Imam trio gold i d3 uredjaj PDS 3k. Da li jos neko sa ovim uredjajem nema ova dva kanala?

.
 
@mihajlosd: Ovaj "EON Light", skuplji 100 din (= 3.499 din košta) uz koji se ne dobija "Eon Smart Box" (ako ga hoćeš uz taj paket treba da platiš taksu 7000 din) dakle ostaješ sa Cisco risiverom ... dobijaš "promo" SmartTV app da akviriraš na jednom uređaju i dobijaš malo brži net.
Jel bilo negde priče do kada traje promo za smartTV app?
 
Pa naravno, to sam i citirao i za taj paket i pitam za trajanje promo.
 
Meni sa gold duo optike (110mbps) dali 3 meseca po staroj ceni (3299rsd) posle toga 3599 rsd, 200mbps i smart box. Ja zadovoljan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako je onaj cenovnik za prelazak sa starih paketa vazio do 30.11. koji je sada aktuelan? Konkretno meni su ponudili 3 meseca po staroj ceni (duo net silver), ali mi jos uvek nisu instalirali eon... Da li je stara ponuda bolja, ili ima neka novija a bolja?

Huawei P10
 
Vidim na njihovom sajtu da su od Start paketa pa na gore ubacili N1 HR na poziciju 045, i N1 BIH na 054, ali kod mene ih nema. Imam trio gold i d3 uredjaj PDS 3k. Da li jos neko sa ovim uredjajem nema ova dva kanala?

.

Evo da sam sebi odgovorim. Izgleda da mora da se uzme neki od EON paketa da bi se imala ova dva kanala.
 
Imam trio gold extra a placam trio gold (aneks ugovora za svih 24 meseca, ostalo jos 7 meseci) Da li ce cena za preostalih 7 meseci biti 3829 ili ce preostalih 7 da mi naplate punu cenu od 4539)?
 
Poslednja izmena:
Imam trio gold extra a placam trio gold (aneks ugovora za svih 24 meseca, ostalo jos 7 meseci) Da li ce cena za preostalih 7 meseci biti 3829 ili ce preostalih 7 da mi naplate punu cenu od 4539)?

Ako poštuju ugovor trbalo bi novu cenu trio golda još tih 7 meseci onda posle novu cenu trio gold extra da plaćaš.
 
Neka javi neko (ko može) kako izgleda raskid ugovora, pod ugovornom obavezom? Da li prave probleme ili dozvoljavaju? (ranija iskustva)
Naravno, pod promenjenim uslovima (kao što je sada).
 
Prema ratelu u zadnja 3 mesca SBB ima 3% manje tv pretplatnika dok ima rast od 0,2% internet pretplatnika Mts ima isto manje za 1% tv pretplatnika i za 1,3% manje internet pretplatnika pošta isto ima manje pretplatnik dok je kopernikus kao zabeležio rast na oba polja.Što se tiče interneta pod ostale operatere procenat je sad veći za 0,7% pogledajte grafikne za 2 i 3 kvartal 2018.
leTTRdl.png
VYtGgm8.png

BLoFisx.png
Z8XyAwe.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno