Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Resetovan gateway...neverovatno...čovek stavio svoju lozinku!

@saleanddeki probao sam bandwidth 2.4Ghz je katastrofa na 40Mhz(1,2 dwl/7 upl) pa sam vratio na 20Mhz ali opet je u/d loš bukvalno preko 40/8 ne ide, a 5Ghz na 80mhZ nije registrovao Macbook i Mac mini tako da sam spustio na 40mhZ sad je sve ok. Hvala na savetu...
 
Poslednja izmena:
Resetovan gateway...neverovatno...čovek stavio svoju lozinku!

@saleanddeki probao sam bandwidth 2.4Ghz je katastrofa na 40Mhz(1,2 dwl/7 upl) pa sam vratio na 20Mhz ali opet je u/d loš bukvalno preko 40/8 ne ide, a 5Ghz na 80mhZ nije registrovao Macbook i Mac mini tako da sam spustio na 40mhZ sad je sve ok. Hvala na savetu...

Nije mi jasno zašto Mac-ovi nisu videli mrežu na 5G. Imam dva uređaja na 5G "n" standard ali mrežu vide i sa 80 MHz podešavanjem. Ovako izgleda kod mene.
Untitled.png

Edit:
Na 2.4G je velika gužva i kod mene (max 50/10). Ostavi na 20MHz, to ti je neki maksimum.
 
Poslednja izmena:
Ne znam...ali vidim da kod mene ne menja Current stavku i da je još na 20mhZ umesto na 40...
Mac-ovi vide oba bandwidth-a samo ne vide 80mhZ

1.jpg
 
Poslednja izmena:
Koja ti je verzija fw-a? Da li je 2.4.1008-SIP?

Edit:
Stavi na 44 kanal i 40. Nakon apply isključi iz struje na 10 sec pa vidi da li je promenio podešavanje.

Edit2:
Za 2.4G probaj 13 kanal, kod mene nema nikoga. Meni bolje rade sva tri uređaja koja nemaju 5G.
 
Poslednja izmena:
Dosta uredjaja ne vide neke kanale na 5GHz, S7 recimo moze samo 36-48 (tih 4, ne znam napamet koji su, mozda sam malkice pogresio) i 153-167 (tako nesto..). One oko 100ke ne vide.

Macovi i kod mene na R7500 ne vide uvek 5GHz mrezu, i zezaju. Nisu moji, pa se ne potrisem zasto :)
 
Znam za to ali on je na 36 kanalu, prihvata mu promenu samo na 80 MHz i tada je mac-ovi ne vide ???
 
Znam za to ali on je na 36 kanalu, prihvata mu promenu samo na 80 MHz i tada je mac-ovi ne vide ???

Ne promenu prihvata na 20 i 40 a na 80 ne vide. Isto na 40 imam problem izgubi mrežu pa tek nakon on/off wifi se pojavi.

Druga stvar pošto nisam toliko vešt u podešavanju modema...u kom delu menjam kanale? I jeste FW koji si naveo
 
Iznad bandwidth-a, tu gde piše auto. Nije mi jasno, ako promeniš na 40 mora da piše 40. Kod tebe piše 20 a daje ti podešavanje sideband kanala koje je na 20 onemogućeno-sivo kao na 2.4G. Probaj nakon podešavanja da ga isključiš iz struje, taj nešto brljavi.
 
Poslednja izmena:
Našao...promenio je. Treba neko vreme da promeni...

Sad je izbacio na 2,4...Current : 13 ***Interference Level: Acceptable

To je ok ili da menjam?
 
Poslednja izmena:
Ako ti uređaji vide 2.4 i nemaš problema ostavi tako. Probaj na 5 neki drugi kanal do 48 i 40MHz. Zvuči malo suludo ali možda i tu imaš više njih na 36 kanalu.
 
Ako ti uređaji vide 2.4 i nemaš problema ostavi tako. Probaj na 5 neki drugi kanal do 48 i 40MHz. Zvuči malo suludo ali možda i tu imaš više njih na 36 kanalu.

Na 5ghz nema sigurno u okolini...ali ostaviću ovako pa ću videti kako će se ponašati. U svakom slučaju ogromna razlika na 2.4 nisam mogao više od 50/7 a sad na 5 ide kako treba 150/8
 
Nakon dosta psovki, lupanja službenog telefona i tableta ustanovljeno je da je njegov kolega uštekao 4 utp kabla u sva 4 slota na Ubee modemu a po njegovim rečima samo su 2 slota za korišćenje a ostala dva nema pojima za šta su tako da sad imam drugi problem jer mi fali jedno utp mesto za računar.
Јел ово озбиљно или је неко био вицкаст? Такав ради као сервисер?
 
Јел ово озбиљно или је неко био вицкаст? Такав ради као сервисер?

Neverovatno ali istinito...prvi je samo pokačio kablove i otišao, drugi je popljuvao prvog i rekao da dva porta samo rade a da ostala dva ne služe ničemu i ubacio je svoju šifru za logovanje na Ubee-u pa sam na kraju uz pomoć ljudi sa foruma/teme podesio Ubee kako treba.

A da... sva 4 porta rade bez problema nakon resetovanja modema i resetovanja log on i user šifre.

Na žalost u Srbiji ili moraš u sve da se razumeš kako bi mogao da baciš pare na druge koji pojima nemaju svoj posao i naravno uradiš pola sam ili svaka radnja mora da se ponovi minimum tri puta kako bi nešto proradlio ili kako bi se nešto uradilo kako treba....
 
Zvoni kucni telefon, zove predstavnica SBB-a, pita da li imam malo vremena, rekoh imam, kaze imaju specijalnu ponudu za mene kao dugogodisnjeg korisnika, spremili su mi iznenadjenje, odlicno rekoh da saslusam bas me zanima . Prvo ako potpisem novi ugovor slede pogodnosti bla bla bla, samo da predjem na trio gold i dobijam fantastican paket 100/6 . OK zvuci primamljivo ali da nisu svi korisnici nekih paketa to dobili besplatno za iste pare a ja treba malo da doplatim ? Nije bila sigurna o cemu se radi, obeca proverice u medjuvremenu moja Vesna mi donosi kaficu, pijem, srcem da se cuje . Pa dobro rekoh koji ja paket trenutno ja imam pitam, kaze vi ste na 60/4, uf cekaj sunce pa ja sam nosio vencani list u centralu da vam dokazem da zivim u istom stanu gde je SBB paket pa ste mi jedva ukljucili opciju na 70/6, jao to mora de je greska bas mi je neprijatno devojka se trudi maksimalno da ostavi utisak . Dobro koliko to kosta pitam sa tim pogodnostima, pa kosta samo malo vise a dobicete i nas telefon . Molim cifru ako nije problem da razmislim, kaze 3299 din . Ok znaci ako uzmem telefon dobicu ono sto ste delili besplatno a onda cu opet morati da dokazujem za onaj telenor dodatak pitam . Mozda necete morati bla bla bla truc, bla evidencije bla bla. STOP rekoh razmislio sam Orion Telekom 200/20 + 150 kanala bez usranog telefona 2600 din, evo ako imate nesto slicno javite mi odmah nije bitno na koji telefon i u koje doba dana ili noci,
Hvala puno na divnoj ponudi i pozdravite menadzment. Cuti sinja kukavica ja kazem dovidjenja preslusajte ponovo ceo razgovor a dajte i drugima mozda nesto naucite . :smoke:
 
Auuu matori al si je zajebaov... Svaka ti dala, vode iz bokala. Je l to isti onaj Orion za koji se svi hvale da ga vis e nemaju nego imaju ili neki jos jaci od tog? [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Jedno pitanje, koju rezoluciju vam d3 uređaj daje na tv? Jel 720p ili 1080p? Čini mi se da je neko spominjao da su mnogi kanali 1080p a tv mi prijavljuje 720p.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
1080i

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Dobro to može da se podesi na samom d3, ali nema 1080p?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Evo slike, sk1 hd
7c14a109d4e1e8af404462ce5c0f84aa.jpg


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ok, znači 1080i je max, nema FHD, hvala.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Neverovatno ali istinito...prvi je samo pokačio kablove i otišao, drugi je popljuvao prvog i rekao da dva porta samo rade a da ostala dva ne služe ničemu i ubacio je svoju šifru za logovanje na Ubee-u pa sam na kraju uz pomoć ljudi sa foruma/teme podesio Ubee kako treba.

A da... sva 4 porta rade bez problema nakon resetovanja modema i resetovanja log on i user šifre.

Na žalost u Srbiji ili moraš u sve da se razumeš kako bi mogao da baciš pare na druge koji pojima nemaju svoj posao i naravno uradiš pola sam ili svaka radnja mora da se ponovi minimum tri puta kako bi nešto proradlio ili kako bi se nešto uradilo kako treba....

Čekaj, kako sva 4 porta rade, kad su 3. i 4. samo za D3?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čekaj, kako sva 4 porta rade, kad su 3. i 4. samo za D3?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Serviser mi je rekao da ne rade ali u call centru su mi rekli da rade bez problema. Na LAN su mi povezani desktop,Mac mini i laptop...sve radi kako treba. Juče sam probao drugi ruter na 4-om LAN-u kako bih makar malo pojačao brzinu protoka na 2.4 mreži ali nije dalo nekog efekta. Tako da...da rade sva 4 porta.
 
Pa to mora da su oni cackali ruter, jer koliko sam video po netu ima bezbroj nerešenih tema o tome kako otkljucati ta dva porta. Ipak si samo puki srećnik.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Šta znam...nisam baš u toj materiji. Za sad je ovako, testiram još pa ću videti. U svakom slučaju velika je razlika u odnosu na Cisco.
 
@mickk
Ma ćuti i uživaj [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
kako otkljucati ta dva porta
Ako se radi o Ubee, ovo mi je već drugi na kome su sve 4 porta za računare jer za Cisco 4682 (D3 V2) ne treba poseban port.
Jesam doduše pri instalaciji tražio da tako bude ali tehničari nisu ništa na licu mesta radili, moguće iz centrale da su pustili neki firmware.
 
Kada dobijete kombinaciju Cisco 4682 (D3 v2) + ruter = svi portovi su otkljucani i mogu da se koriste normalno. Kada dobijete kombinaciju PDS 2100 + ruter = dva porta su rezervisana za dva resivera posto ti manji resiveri namaju modem u sebi

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno