Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam da li je negde spomenuto ali mi koji imamo Superset promociju sada umesto HD paketa imamo Plus paket. Potvrdili su mi iz SBB-a:
f0ee5fe95f64581873483fe20095d764.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Сад не морате да доплаћујете оне канале. ;)
 
A mi što imamo Trio Gold Extra sem HBO i 10 mbit dal dobijamo još nesto

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
U par navrata sam doplacivao za plus paket, ovo je sad bas extra. Od ovoga mi nista vise ne treba :)
 
Ima li neki pravnik ili studen prava barem :)
Da li je usvojena ona izmena o raskidima ugovora bez penala...konkretno: da li može da se raskine ugovor jednostrano, i da li postoje neki uslovi?
 
Ima li neki pravnik ili studen prava barem :)
Da li je usvojena ona izmena o raskidima ugovora bez penala...konkretno: da li može da se raskine ugovor jednostrano, i da li postoje neki uslovi?
Nema izmene zakona, to je Zakon o obligacionim odnosima, ako se ne varam (bas nisam siguran) clan 15. Takodje, ima resenje odgovarajuceg ministarstva, ali kad sam trazio resenje pre neki dan, taj deo sajta im nije radio.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Ja uz superset i dalje imam cinestar. Ne znam kada se to kod vas promenilo?
 
Ima li neki pravnik ili studen prava barem :)
Da li je usvojena ona izmena o raskidima ugovora bez penala...konkretno: da li može da se raskine ugovor jednostrano, i da li postoje neki uslovi?
Нико не чита, сви запамте само део који им одговара. Тај предлог каже да провајдер/оператер не може увек да наплати све претплате до краја УО него по избору корисника може да наплати и све бенефите које је имао од почетка уговорне обавезе. Не постоји нити ће да постоји опција ... потписао сам УО на две године па ћу после неколико месеци да кажем ај здраво, идем без икаквих додатних плаћања. Цела прича је због оних који су тек потписали УО па да не плаћају већи део, могу да плате само бенефите. Ко је прешао половину УО, мора да се баци на математику. Ко је дошао близу краја а баш хоће раскид, најбоље је да плати све до краја.

Нема опције ... користио сам нешто пола године по динар, сад раскидам па опет склапам нешто по динар и тако никад ништа нећу да платим. Све што се потроши мора да се плати.

Ово је СББ тема а они повремено ураде нешто што омогућује баш раскид без пенала. Сваки пут кад повећају цену, они напишу да у следећих 30 дана свако може да раскине уговор и вероватно 0,0001% то и уради.
 
Može neki savet da ne čekam 30 dana za rasid ugovora pošto mi nisu dali odma da raskinem...
 
Ja nisam ni postavljao pitanje oko toga. Podneo sam zahtev za raskid i mirne duše čekam 20-ti oktobar...
 
Da li je 5ghz mreža automatski nameštena ili se mora podešavati dodatno na Ubee modemu? Da nas dolaze iz SBB-a da mi zamene Cisco za Ubee...
 
Da li je 5ghz mreža automatski nameštena ili se mora podešavati dodatno na Ubee modemu? Da nas dolaze iz SBB-a da mi zamene Cisco za Ubee...
Koliko se sećam, wi-fi nije uopšte bio aktivan, ni 2, 4 ni 5 ghz, morao sam da aktiviram naknadno sam bežične mreže na Ubee .

Pretpostavljam da je dovoljno pitati servisera i zamoliti ga da pomogne, ako nisi dovoljno siguran sam da to podesiš.

Послато са A0001 уз помоћ Тапатока
 
Dosao covek povezao rekao internet krece za 45 min nakon inicijalnog podesavanja i otisao. Evo skoro 5h posle interneta nema... pozvao sam korisnicki kazu neispravna oprema zamenicemo u roku od 24h. Neverovatni su, donesu neispitanu ooremu i boli ih uvo. Sa njima se sve mora po 3x ponoviti kako bi sve bilo ok...

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Meni su pre dve-tri nedelje stavili Ubee. Nakon prvog uključenja za par minuta je net proradio, još je serviser bio tu. Obe wifi mreže su bili aktivne ali sa brojevima u imenima. Preimenuj ih da bi se lakše snalazio koja je koja i na 5Ghz promeni na 40 ili 80 Mhz Bandwidth.
 
Htedoh da predjem na neki od duo paketa, ali komsija iz sbb-a mi danas rece da ne cackam jos nista jer od narednog cetvrtka krecu sa potpuno novom ponudom paketa. Bice neki fazon eon box paketi ili tako nesto...
 
Htedoh da predjem na neki od duo paketa, ali komsija iz sbb-a mi danas rece da ne cackam jos nista jer od narednog cetvrtka krecu sa potpuno novom ponudom paketa. Bice neki fazon eon box paketi ili tako nesto...
Baš da vidimo šta će da ponude...

Ovo što je Telekom krenuo sa postavljanjem optike ih je malo pokrenulo da se pojave sa takvom ponudom .

Još samo da ta ponuda bude prava, a ne kao Telekom sa Box paketima, stalno nešto menjaju, čas ima cenovnika, čas nema... ne mogu da se dogovore sami sa sobom...

Послато са A0001 уз помоћ Тапатока
 
Cim ima eon u nazivu znamo na cemu ce biti akcenat. To nije odgovor na mts optiku.
 
Slažem se, Mene više intersuje internet od TV ponude i ne daj bože fiksne telefonije.
Ističe ugovor za dva meseca, pa me zanima šta ko nudi...

Iako je jasno kao dan da je zadnje što će se desiti niža cena interneta....

Послато са A0001 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
@saleanddeki Zbog čega 40 ili 80 Mhz bandwidth?
 
@saleanddeki Zbog čega 40 ili 80 Mhz bandwidth?

Zbog veće brzine. 40 je za "n" a 80 za "ac" mode, zavisi šta imaš od uredjaja na 5GHz. Možeš odmah na 80 ali za "n" standard nije bitno. Kod mene je default bio 20 MHz na obe frekvencije.

Edit:
Ubee je po default-u na 36 kanalu. Kod mene ih ima na tom kanalu pa sam "pobegao" na 100-ti. Kad podesiš neki preko 100 sačekaj oko pola minuta jer su to DFS kanali, mora prvo da skenira.
 
Poslednja izmena:
Zbog veće brzine. 40 je za "n" a 80 za "ac" mode, zavisi šta imaš od uredjaja na 5GHz. Možeš odmah na 80 ali za "n" standard nije bitno. Kod mene je default bio 20 MHz na obe frekvencije.

Edit:
Ubee je po default-u na 36 kanalu. Kod mene ih ima na tom kanalu pa sam "pobegao" na 100-ti. Kad podesiš neki preko 100 sačekaj oko pola minuta jer su to DFS kanali, mora prvo da skenira.

Ok, hvala...videću da se poigram sa tim kad se smiluju i zamene mi uređaj. Inače serviser je samo postavio jednu frekvenciju, ja ga pitam može li se preimenovati kako bih znao koja je koja...čovek kaže ne znam to mora u podešavanjima, to vidite za 45 minuta i ode! Neverovatni su...
 
Slažem se, Mene više intersuje internet od TV ponude i ne daj bože fiksne telefonije.
Ističe ugovor za dva meseca, pa me zanima šta ko nudi...

Iako je jasno kao dan da je zadnje što će se desiti niža cena interneta....

Послато са A0001 уз помоћ Тапатока

Imas 100/10 (optika do zgrade/stana) +TV (na 2 televizora) za 3599 RSD mesecno. Samo je problem sto je ovo dostupno na malom broju lokacija.

Upload 10Mb/s itekako znaci!

7713573650.png
 
@Rock86

Taj iznos mi je plafon, trenutno sam na Duo net Gold paketu, 3300 mesečno, 60/4 .

Ranije nisam imao alternativu, sada mi je optika tu u zgradi od pre nekoliko dana, valjda će je pustiti do nove godine, pa ćemo videti šta ko nudi za manje novca, odoh malo u off...



Послато са A0001 уз помоћ Тапатока
 
Epilog priče, drugi serviser je proveo oko 2h pokušavajući da shvati šta je prethodni uradio. Nakon dosta psovki, lupanja službenog telefona i tableta ustanovljeno je da je njegov kolega uštekao 4 utp kabla u sva 4 slota na Ubee modemu a po njegovim rečima samo su 2 slota za korišćenje a ostala dva nema pojima za šta su tako da sad imam drugi problem jer mi fali jedno utp mesto za računar.

Nakon peripetija 5Ghz mreža radi sjajno ali 2,4Ghz je još lošija nego što je bila...

E sad pokušavam da uđem u podešavanja(192.168.0.1.) ali mi gateway traži log in i šifru i ako na sajtu SBB-a piše da nema toga. Može li mala pomoć od vas koji imate Ubee???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno