Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja imam oko 50 mreža na 2.4 u okolini čak po nekada moram da tražim slobodan kanal za prijemnik od miša i tastature koji su na 2.4

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ali 5 GHz sa dobrim routerom gura na telefonu 160Mbit bez ikakvog problema.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni gura Ubee na 5Ghz 340 Mbps.

Metar od rutera.

Na dva metra je 310, na tri metra 270.

Telefon je Redmi Note 5.
 
Mislio sam na protok a inače je obično na 433

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Piše i meni link speed 433, ali ovoliko mi izvlači.
c12c531b8d015780c9631eefe9989036.jpg
 
Meni ne može više od 160 toliki je paket

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ma jasno, nego govorim koliko može generalno da se izvuče.
 
Pretumbavanje freq u toku 698 i 706 ugasene, nove 562 i 570, msm vec su pretumbali, internet na krarko bio out.

Brzo su odradili.
 
Poslednja izmena:
Uplatio sam komsinici viber out kredit da moze da zove sestru na fiksni u sbb mrezi. Kada pozove ona cuje sestru ali sestra ba sbb fiksnom nju ne cuje. Da li neko zna zasto se ovo desava i kako resiti?
 
Postoji ovaj echo test broj koji mozes da zoves besplatno preko Viber Out +883 510 000 000 091
Pa isprobaj, kad nazoves taj broj, ponavlja tvoj glas.
 
као ИКОМ корисник добијем позив... СББ...
сбб: да ли сте задовољни..?
ја: јесам
сбб: имамо понуду за вас... 12 м. иста цена.. бла, бла...
ја: не интересује ме
сбб: стари пакети се укидају па ће те остати без..
ја: баш ме брига, само јавите 30 дана унапред, снаћи ћу се
сбб: али то вам је сад прилика...
ја: кад већ инсистирате, реците како иде процедура за раскид уговора
сбб: зашто?
ја: јер третирате старе, поуздане, верне кориснике лошије од неких корисника телекома и...
....
.... обајшњавам шта сам хтео да кажем....
сбб: морате у пословницу и да поднесете захтев...
ја: хвала...

одлазим сутра дан, било ми успут...

ја: рекли су ми да морам да дођем овде да поднесем захтев за раскид
сбб: зашто
ја: јер третирате старе, поуздане, верне кориснике лошије од нових
сбб: али можемо да вам понудимо....
ја: не интересује ме...
сбб: па како ће те без интернета
ја: лако
сбб: оно што можемо да вам понудимо је 6 месеци по 1396 дин, па после пуна цена за трио голд..
ја: узимам рачунам и кажем то је 75000 за две године, а другима дајете за 68500... нећу
сбб: то је једино што ја могу...
ја: ок, дајте да потпишем захтев...
сбб: само тренутак (оде чоек)..
(вратио се) можемо да вам одобримо ову акцију...
ја: аха... ипак може, шта требам да урадим?
сбб: (уписа нешто) доћи ће да вам замене опрему...
ја: хвала...
 
као ИКОМ корисник добијем позив... СББ...
сбб: да ли сте задовољни..?
ја: јесам
сбб: имамо понуду за вас... 12 м. иста цена.. бла, бла...
ја: не интересује ме
сбб: стари пакети се укидају па ће те остати без..
ја: баш ме брига, само јавите 30 дана унапред, снаћи ћу се
сбб: али то вам је сад прилика...
ја: кад већ инсистирате, реците како иде процедура за раскид уговора
сбб: зашто?
ја: јер третирате старе, поуздане, верне кориснике лошије од неких корисника телекома и...
....
.... обајшњавам шта сам хтео да кажем....
сбб: морате у пословницу и да поднесете захтев...
ја: хвала...

одлазим сутра дан, било ми успут...

ја: рекли су ми да морам да дођем овде да поднесем захтев за раскид
сбб: зашто
ја: јер третирате старе, поуздане, верне кориснике лошије од нових
сбб: али можемо да вам понудимо....
ја: не интересује ме...
сбб: па како ће те без интернета
ја: лако
сбб: оно што можемо да вам понудимо је 6 месеци по 1396 дин, па после пуна цена за трио голд..
ја: узимам рачунам и кажем то је 75000 за две године, а другима дајете за 68500... нећу
сбб: то је једино што ја могу...
ја: ок, дајте да потпишем захтев...
сбб: само тренутак (оде чоек)..
(вратио се) можемо да вам одобримо ову акцију...
ја: аха... ипак може, шта требам да урадим?
сбб: (уписа нешто) доћи ће да вам замене опрему...
ја: хвала...
Brao tebra to su i moje fore za operatere svih vrsta. Ides do samog kraja...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
jel neko do sada izmuzao vise od 3tv na jednom ugovoru.. meni jedino to bitno...
ok i da moze sve da se poveze preko strujnih pojacivaca.. ne dozvoljavam kanalice i busenje..

mene i dalje ne zovum izgleda nemaju oravi broj :D
 
Do tri TV aparata po jednom ugovoru je oduvek bilo, piše i u opštim uslovima, samo što je do sada to moglo da se prevaziđe za analognu TV i mimo njihovog znanja prostim ubacivanjem splitera i prikljjučivanjem potrebnog broja TV-a.
I ne može sve da se poveže preko "strujnih pojačivača", svaki TV sa D3cam karticom ili D3 uređaj mora da ima priključen koaksijalni (antenski) kabl. Ta veza preko strujne instalacije je dodatna na koaksijalnu vezu i služi za nešto drugo (VoD i 72h unazad)
 
као ИКОМ корисник добијем позив... СББ...
сбб: да ли сте задовољни..?
ја: јесам
сбб: имамо понуду за вас... 12 м. иста цена.. бла, бла...
ја: не интересује ме
сбб: стари пакети се укидају па ће те остати без..
ја: баш ме брига, само јавите 30 дана унапред, снаћи ћу се
сбб: али то вам је сад прилика...
ја: кад већ инсистирате, реците како иде процедура за раскид уговора
сбб: зашто?
ја: јер третирате старе, поуздане, верне кориснике лошије од неких корисника телекома и...
....
.... обајшњавам шта сам хтео да кажем....
сбб: морате у пословницу и да поднесете захтев...
ја: хвала...

одлазим сутра дан, било ми успут...

ја: рекли су ми да морам да дођем овде да поднесем захтев за раскид
сбб: зашто
ја: јер третирате старе, поуздане, верне кориснике лошије од нових
сбб: али можемо да вам понудимо....
ја: не интересује ме...
сбб: па како ће те без интернета
ја: лако
сбб: оно што можемо да вам понудимо је 6 месеци по 1396 дин, па после пуна цена за трио голд..
ја: узимам рачунам и кажем то је 75000 за две године, а другима дајете за 68500... нећу
сбб: то је једино што ја могу...
ја: ок, дајте да потпишем захтев...
сбб: само тренутак (оде чоек)..
(вратио се) можемо да вам одобримо ову акцију...
ја: аха... ипак може, шта требам да урадим?
сбб: (уписа нешто) доћи ће да вам замене опрему...
ја: хвала...
U kojoj poslovnici si bio?
Znam da su na obicnim prodajnim mestima ljudima rekli ne moze i cao.
 
Do tri TV aparata po jednom ugovoru je oduvek bilo, piše i u opštim uslovima, samo što je do sada to moglo da se prevaziđe za analognu TV i mimo njihovog znanja prostim ubacivanjem splitera i prikljjučivanjem potrebnog broja TV-a.
I ne može sve da se poveže preko "strujnih pojačivača", svaki TV sa D3cam karticom ili D3 uređaj mora da ima priključen koaksijalni (antenski) kabl. Ta veza preko strujne instalacije je dodatna na koaksijalnu vezu i služi za nešto drugo (VoD i 72h unazad)

ma ja nikad nista nisam potpisala sa sbb tako da to 3 aparata... a pride i ko je pisao da ih je pitao da li ce mu za dodatne tv o da uvesti novi kabl spolja, rekose ne, tako da, mogu ce je vise aparata na jednom kablu..

elem, dakle njima je dovoljan kucni antenski? ne moraju da razvlace nista dodatno? to bi bilo bas sjajno.. mislim ne sjajno nego prihvatljivo
 
U kojoj poslovnici si bio?
Znam da su na obicnim prodajnim mestima ljudima rekli ne moze i cao.
и ти кажеш њима ћао.. и потпиши раскид.. ако не одма као у мом случају, зваће те сигурно у периоду од 30 дана.. ако ни тад, лепо врати опрему и онда уговор на друго име.. то је био мој план, идеш до краја.. будеш хладан, нема викања, псовања и никакве ХБО, пинк итд акције те не занимају само те интересује да те третирају исто као и нове кориснике...
ја сам апсолутно био спреман да раскинем уговор и потпишем 'нови' кад и ако се за то створе услови...
 
ma ja nikad nista nisam potpisala sa sbb tako da to 3 aparata... a pride i ko je pisao da ih je pitao da li ce mu za dodatne tv o da uvesti novi kabl spolja, rekose ne, tako da, mogu ce je vise aparata na jednom kablu..

elem, dakle njima je dovoljan kucni antenski? ne moraju da razvlace nista dodatno? to bi bilo bas sjajno.. mislim ne sjajno nego prihvatljivo

Kao što rekoh, ranije je bilo dovoljno uvesti kabl, sa ili bez znanja SBB-a i priključiti koliko god TV aparata je nekom trebalo, ali kada se pređe isključivo na digitalni signal to više nije moguće, svakom korisniku će se izdati maksimalno tri D3 uređaja (D3, D3 mini ili D3cam) i neće postojati mogućnost da se ima kablovska tv bez ijednog potpisanog papira. Tj. moguće je da ti ništa ne potpišeš ali će neko morati da potpiše, uzme uređaje od SBB-a i da ih preda tebi, ti posle toga možeš priključiti i 10 u jednom objektu.
 
Poslednja izmena:
Kao što rekoh, ranije je bilo dovoljno uvesti kabl, sa ili bez znanja SBB-a i priključiti koliko god TV aparata je nekom trebalo, ali kada se pređe isključivo na digitalni signal to više nije moguće, svakom korisniku će se izdati maksimalno tri D3 uređaja (D3, D3 mini ili D3cam) i neće postojati mogućnost da se ima kablovska tv bez ijednog potpisanog papira. Tj. moguće je da ti ništa ne potpišeš ali će neko morati da potpiše, uzme uređaje od SBB-a i da ih preda tebi, ti posle toga možeš priključiti i 10 u jednom objektu.
A moze li se sa jedne adrese d3mini odneti na par kilometara dalje, na drugu adresu? I da tamo radi kao dodatni uredaj ali pod drugim ugovorom? Ili mora na adresi koju oni vide u sistemu da je prikljucen, po serijskom broju ili...?
 
Ne mogu da ti garantujem da ce to raditi ali trebalo bi jer d3mini nema povratnu vezu kao Cisco box i oni ne mogu da vide gde je prikljucen. Jedino ako ima u softveru neki region ID kao sto ima Cisco uredjaj ali kad sam zadnji put gledao mini u svojim opcijama nije imao nista slicno. Meni je radilo iz jednog grada u drugom ali to je bilo odavno. Nista te ne kosta da probas.
 
Modemi/ruteri koje SBB daje bez problema rade na lokacijama na kojima nisu primarno registrovani, koliko dugo bi tako radilo ne znam, i dali bi ikada vršili tu vrstu provere. Isto važi i za D3 uređaje.
 
Mislim da za D3 (Cisco/Technicolor) uredjaje to ne bi radilo, jer mogu da vide na kom se cvoristu koji box nalazi a kojem realno pripada po adresi, bilo je pre reci o tome cini mi se.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno