Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
610 dinara staticka u svim uslovima
 
U korisničkom servisu su mi rekli da više nemaju modem EPC3208 već da ukoliko insistiram na modemu daju neki noviji model ali nisam zapamtio oznaku. Da li neko možda ima info koji je model u pitanju?
 
Znam da su davali i EPC3212 ali moguće da sada imaju i nešto novije.
 
Moze li neko da mi kaze sta se desava sa SBB-om, kotistim analognu osnovnu TV, do pre 3 dana imao sam HRT2, od danas nemam ni HRT1, o cemu se radi?

Kanali HRT1 i HRT2 koji su se do sada nalazili u analognoj ponudi u Srbiji, ostaju u digitalnom Start paketu. Kako bismo oslobodili kapacitet za dodavanje novih kanala, u digitalnom HIT paketu neće se više nalaziti World Fashion HD kanal.
 
Uzeo danas tv samsung ue32k5502 i ubacim cam i pojavljuje se sledece na ekranu. Probao i na drugi tv i ista poruka. Sta bi to moglo da bude?
 

Prilozi

  • IMG_20170103_175319.jpg
    IMG_20170103_175319.jpg
    226.4 KB · Pregleda: 378
Dali je autorizovana kartica od coveka koji ti je doneo?

Morao je da ih zove telefonom da je propuste, nesto mi ne ide bas da je TV nekompatibilan sa SBB-ovim Cam-om zato sto je novije generacije, trebalo bi da radi.

Kod mene radi i na starijem TV-u bez problema, na novom takodje bez problema.
 
Ma radila je godinu dana ako ne i vise i pokvario se mojima taj stari vivax neki tv i uzmem ovaj i sad izbacuje tu poruku kad ubacim karticu. Probao i kod mene u samsung i isto. Cak onaj vivax sto se pokvario i jedva mu se neke konture vide kad se uperi svetlo u njega, pokazuje gresku i nece da procita karticu a radila je do momenta dok se i on nije pokvario.

Zvao sam ove momke iz SBB-a pa ce sutra da dodju i da donesu drugu da probamo.
 
Poslednja izmena:
Deluje kao da je istekla, tacnije ne moze vise da napravi AU.

Kod Conax-a koji oni koriste kartica se autorizuje svaki mesec.
 
Poslednja izmena:
Neko je pominjao da je menjao Ubee gateway zbog nekih problema.

Meni jako cesto izgubi wifi, i to uvek 5ghz band. Naprosto nestane - nekad mu treba nekoliko trenutaka da se konektuje, nekada mora restart uredjaja.
Desava se na iPhone, na iPadu i na Windows laptopu.

Cini mi se da je bio slican problem - da li je ovo falican uredjaj ili jednostavno su to performanse koje mogu da ocekujem od ovakvog uredjaja?
 
Ja sam menjao, ali meni je ceo ubee gubio konekciju sa netom (serverom), a na 5ghz nikad nije gubio konekciju. Mada je to sigurno do uredjaja.

Ово је послао 6п!
 
Neko je pominjao da je menjao Ubee gateway zbog nekih problema.

Meni jako cesto izgubi wifi, i to uvek 5ghz band. Naprosto nestane - nekad mu treba nekoliko trenutaka da se konektuje, nekada mora restart uredjaja.
Desava se na iPhone, na iPadu i na Windows laptopu.

Cini mi se da je bio slican problem - da li je ovo falican uredjaj ili jednostavno su to performanse koje mogu da ocekujem od ovakvog uredjaja?


Najverovatnije je to zbog izbora kanala, promeni kanal na bilo koji manji od 50 i nece ti se vise to desavati.Ako te zanima razlog istrazi malo DFS pojam pa ce ti biti jasnije.
 
Probaću i to - stoji mi auto, doduše, a kada menjam sam za svaki mi stoji severe za smetnje. Da držim na 20mhz ili 40mhz?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prekida mi bas dosta SBB internet u zadnje vreme, skida fajlove maximalnom brzinom, ali kad sam na fejsu ili nekim zahtevnijim sajtovima, jako sporo ucitava, a zadnja dva dana mi se i totalno gubi internet par puta na dan, nema ga pola sata, pa se vrati, kad restartujem modem ili komp.
Koristim Win 10, i pustio sam ga da sam instalira drajvere za modem, ne znam dal tu nesto softverski zeza, dal jos neko ima problema sa sbb netom ovih dana? znam kad krene hladnije vreme, pocnu da zezaju.
 
Drajveri za modem? Jel držiš modem povezan preko USB veze?

Za početak prebaci se na LAN vezu i proveri parametre signala na 192.168.100.1

Downstream power level treba da je što bliži 0dBmV, da ne ide dalje od -/+10dBmV, SnR minimum 35dB a upstream power level ne preko 50, idealno oko 40-45dBmV
 

Prilozi

  • signal levels.png
    signal levels.png
    11 KB · Pregleda: 234
Poslednja izmena:
Drajveri za modem? Jel držiš modem povezan preko USB veze?

Za početak prebaci se na LAN vezu i proveri parametre signala na 192.168.100.1

Downstream power level treba da je što bliži 0dBmV, da ne ide dalje od -/+10dBmV, SnR minimum 35dB a upstream power level ne preko 50, idealno oko 40-45dBmV
Meni je ovo sve ok,samo mi upstream prva 2 po 46,a zadnja su oba 0 i tako je duze vreme,sto to?
 
Koliko znam (a možda i grešim) broj upload kanala je pokazatelj koliko je krak mreže na kome si zagušen, što više aktivnih kanala znači da je taj deo mreže opterećeniji. Kod mene je u početku bilo samo dva kanala, pa je posle koju godinu modem počeo da kači na tri a evo od skoro koristi sva četiri kanala. Sve je to u direktnoj vezi sa brojem korisnika u zgradi (4 ulaza sa po 96 stanova po ulazu) koji koriste kablovsku, a u poslednjih godinu dana ih je dosta prešlo sa na SBB.
 
Drajveri za modem? Jel držiš modem povezan preko USB veze?

Ne, preko LAN-a.

proveri parametre signala na 192.168.100.1

Downstream power level treba da je što bliži 0dBmV, da ne ide dalje od -/+10dBmV, SnR minimum 35dB a upstream power level ne preko 50, idealno oko 40-45dBmV

Zanimljivo, ne mogu tu vise da se ulogujem pod svojim imenom i sifrom, a nece ni ono admin, admin, cudno. Uglavnom, pokazaju parametre i kad nisam ulogovan, deluje mi da je sve dobro, sto se tice ovoga sto si mi rekao, evo skrin.

Capturedfg4.JPG
 
Probaj i bez korisnicnog imena (admina) i sifre.

Ово је послао 6п!
 
Probao i ponudilo mi da biram novi username i sifru, tnx.
 
Zbog cega si pominjao drajvere za modem?

I obavezno proveri parametre signala kada dodje do prekida.


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Pa zar se ne instaliraju neki drajveri za modem, bez obzira sto je konekcija preko LAN-a?
Ok, provericu kad bude sledeci prekid, sta se desava sa brojkama u statusu.
 
Kada bi trebalo da uvedu one promene koje su spominjane ovde, brzina neta i valjda neke izmene u programskoj semi?
 
Jel pokusao neko da napravi na svom kucnom racunaru VPN i da se preko mobilnog poveze preko VPN-a, dobije SBB-ov IP uvek i moze da gleda D3GO sve programe sa bilo mreze/neta? Tipa, odem kod nekog ko ima Telekom net, povezem se na VPN i mogu da gledam Sportklub? Znam da sam ogranicen sa upload-om ali mislim da imam dovoljno za jedan SD kanal :)
 
Ja, doduše, samo me nervirao upload. Doduše, povežeš se i dobiješ SBB ip, pustiš i diskonekt.
Pa u krug tako :)

Doduše, na mikrotiku sam pravio.
 
Epa to, ja pravim preko Windows10 nesto sto kao lici na VPN i nikako da de povezem :(
 
Pa naravno da moraš da forvarduješ port na ruteru na kom ti radi server. Da kad od spolja pristupaš (ideš "kroz ruter" sa WAN strane) zna na koji komp da prosledi saobraćaj. Za šta je onda najpametnije i da na taj komp na kom ti je VPN server staviš statičku IP adresu.

Lepo bi bilo kad bi moglo ko ima stari Android mobilni koji skuplja prašinu kući da se iskoristi da na njemu bude VPN Server, da ne mora komp da se drži upaljenim nego mobilni na punjač i stavi se pored rutera i udri dan/noć.
Pošto retko ko ima ruter na koji može da se stavi DD-WRT/Open WRT da na njemu bude VPN Sever a skoro svako ima stari mobilni :D

Ali "Servers Ultimate" koliko vidim ne radi kako treba.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno