Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Можда планирају да нуде само слејв пријемнике и онда оба морају на HG. Евентуално да од октобра понуде 1+2 као хит детаљ.

Pa meni su uvalili to :mad:
Ja moram da mreznim kablom budem povezan da bi imao 72h ...
 
Da li neko ima iskustva sa prebacivanjem fiksnog i interneta iz MTS-a u SBB? Istekao mi je ugovor za internet u MTS-u pre par dana i hteo sam da predjem u SBB posto vec imam njihovu kablovsku. Zvao sam ih da vidim kako ide to oko prebacivanja i pominjali su da postoji mogucnost da MTS odbije zahtev za raskid i da je najbolje da ja odmah podnesem zahtev kod njih (SBB-a) da mi donesu opremu i onda ce MTS morati da dozvoli raskid ugovora. To mi malo nije jasno ne bih da na kraju ispadne da moram da placam i jednima i drugima pa sam hteo da cujem Vasa iskustva.
 
Samo ti raskrsti sa mts-om. Vrati im opremu i sta vec trebas i onds podnesi zahtev kod sbb-a. U roku od par dana papirologija bi trebala ds bude gotova i prikljucice te bez problema. MTS samo u slucaju da si pod ugovorom i da nisi vratio opremu mogu da zatezu i nista vise. Ostalo ide glatko ;)
 
U redu to sto se tice interneta a sta da radim sto se tice fiksnog telefona? Nije valjda da moram da raskinem i to pa da placam prikljucak SBB-u? Taj lik sto sam pricao sa njim je rekao da internet nameste u roku od 7 dana a prebacivanje fiksnog do 15 dana dok MTS odgovori na zahtev i ako odobri uopste.
 
Koliko znam, Telekom neće da odobri prebacivanje ukoliko postoji ugovorna obaveza ili dug prema njima, za ostalo nemaju osnova. Što se tiče ovog dela prelaska, reguliši poslednji račun kod Telekoma i prijavi SBB-u kako bi ti ostao isti broj. Sa računom i ličnom kartom podneseš zahtev i oni odrade papirologiju. Priključak ne plaćaš ukoliko uzimaš pod ugovorom.
 
1. Moras da telekomu vratis opremu i platis svo zaduzenje.
2. Podneses zahtev sbb-u za prenos broja i oni to s telekomom zavrsiti.
 
U redu sada mi je jasno. Jos samo da pitam posto je fiksni i internet na ocevo ime da li on mora da odnese opremu i odjavi internet ili mogu ja posto on radi u BG-u i kuci je samo nedeljom pa ne bi mogao da stigne i kada se bude potpisivao ugovor u SBB-u da li on mora biti prisutan cak i kada bih ja potpisivao ugovor na svoje ime iz istih razloga?
 
To moras sbb da pitas ali ne verujem da prenos moze da se izvrsi bez njega. Meni su zavrsili za par dana, ali na mene se vodi sve i imao sam kod telekoma samo fiksni.
 
Problematika sledeca:

Lan veza ruter laptop, veza stabilna, linija prava kao strela...
Wi-fi, ocaj.. to ne radi, to puca, to...... ja ne znam..

Kaze mi ljubazni deckic iz CC da ce oni to resiti samo napredna podrska ne radi do ponedeljka.. E sad jel imao neko slicnu problematiku pa da se upustao da resava sam.. ?
 
Problematika sledeca:

Lan veza ruter laptop, veza stabilna, linija prava kao strela...
Wi-fi, ocaj.. to ne radi, to puca, to...... ja ne znam..

Kaze mi ljubazni deckic iz CC da ce oni to resiti samo napredna podrska ne radi do ponedeljka.. E sad jel imao neko slicnu problematiku pa da se upustao da resava sam.. ?
To sa wifi zna da bude jako kompliklovano za resiti. Na kvalitet signal uticu preprake i drugi emiteri koji rade na istom kanalu.
Mobilnim telefonom preskeniraj zauzece kanala, pa probaj da se premesti na onaj gde ima najmanje signala ili su najslabiji.
Kabel je ipak najsigurnije resenje.
 
To sa wifi zna da bude jako kompliklovano za resiti. Na kvalitet signal uticu preprake i drugi emiteri koji rade na istom kanalu.
Mobilnim telefonom preskeniraj zauzece kanala, pa probaj da se premesti na onaj gde ima najmanje signala ili su najslabiji.
Kabel je ipak najsigurnije resenje.

ma sedim na 2 metra od modema nema prepreka nikakvih...
 
ABA liga definitno više nije na sk
 
Suze lijem za ABA ligom, to niko nije ni gledao do polufinala plej-ofa.
 
A šta ćemo da gledamo? KLS? Ako ti nisi gledao, ne znači da niko nije gledao! Pukao sam na gold exta kanal samo da bih uživao u sport klub HD kanalima i ujedno u ABA ligi i sada toga nema.
 
Све иде на моју страну, још само да Арена узме АТП и скоро да нема шта да ме занима на СК. ;)
 
Pa jel ima nove cene i nove brzine ili nema i od kada?
 
Ne nalazim nista novo? Na 30/2 su skoro podigli, mislim da bese letos, zasto bi vec sad menjali opet?

Možda zato što korisnicima ističu dvogodišnji ugovori koji su potpisani sa novim paketima... :) red je da već jednom ponude neke dodatne opcije (kao što je rečeno ima nas raznih korisnika kojima su neke usluge bitnije od drugih) možda čak i veći upload kao dodatnu opciju (nešto kao što je TS imao...) itd...

A ono što je najbitnije sve više ljudi gleda malo da "uštedi" pa traži alternative u vidu dodatnih pogodnosti i mogućnosti (više kanala, više brzine itd... za malo novca)....
 
Poslednja izmena:
Ljudi,
izvinjavam se ako je negde neko objasnio itd ali nisam mogao da nadjem.
Imam sbb internet, router je cisco epc3925. pozadi ima 4 izlaza kojim se mogu povezati kompovi, meni su nakacena dva kompa,
ono sto me interesuje da li je moguce ograniciti brzinu protoka nekako na samom routeru dakle u onom setup-u 192.168.0.1 ili negde...
a da to ne bude neki od programa netlimiter itd koji moraju da se instaliraju na svaki komp.
dakle hteo bih da ogranicim brzinu recimo za jedan kompjuter da vuce npr 50% protoka
malo sam noob za sve ovo pa ako bi neko bio ljubazan da pomogne. Pozdrav i hvala
 
Sa tim modemom/ruterom ne. Softversko rešenje je da staviš Netlimiter na računarima na kojima želiš da organičiš internet i to tako da koristiš. Hardversko rešenje je da kupiš bolji (ujedno i skuplji) ruter koji ima te opcije ili da nađeš ruter koji je kompatibilan za DD-WRT firmwareom, flashovati ga i dobiti sve te opcije koje tražiš.
 
Problematika sledeca:

Lan veza ruter laptop, veza stabilna, linija prava kao strela...
Wi-fi, ocaj.. to ne radi, to puca, to...... ja ne znam..

Kaze mi ljubazni deckic iz CC da ce oni to resiti samo napredna podrska ne radi do ponedeljka.. E sad jel imao neko slicnu problematiku pa da se upustao da resava sam.. ?

Resenje je kupovina novog rutera i zamena ovog za cist modem :)
Kod mene je problem sto hvatam 20 mreza u stanu - nema sanse da nadjem cist kanal
 
Hteo bid da predjem na mix duo gold sa silvera. vidim da je ova akcija od 4 meseca za 1 dinar produzena do 15. oktobra. Sta je vaše mišeljnje, da li da čekam 15, da li će da bude neka nova, bolja akcija ili da to uradim još danas? Kakvo je iskusto iz ranijih godina pošto nisam pratio kako puštaju akcije
 
За тебе на важи та акција него она да прва 4 месеца плаћаш по цени досадашњег пакета. Ово по динар важи само за оне који до сада нису имали постпејд интернет.

Видим да је додат детаљ (или га само до сада нисам видео) да корисници који су демонтирали СББ прикључак не могу да користе ове промоције када поново реше да се прикључе а то важи за све пунолетне чланове породичног домаћинства који су на тој адреси.
 
Ti što su demontirali SBB priključak su to i uradili da se više nikad ne gledaju sa SBB-om. SBB je sam kriv što ih neki korisnici napuštaju. Nije u pitanju ponuda i cene već neprofesionalan i bezobrazan odnos prema starim korisnicima uz svu ne stručnost i neznanje tehničkog osoblja.
 
Овде је вероватно у питању идеја неких да се одјаве па после неког времена они или неко из фамилије оду да потпишу уговор па добију 4 месеца по динар.

Иначе мени СББ ради савршено, можда је утицало и то што сам после пар (првих) посета сервисера био убедљив па су научили да код мене не ваља ако јавим да је тако, никада после нису пробали да ме убеде да сам ја крив за евентуални проблем. Кад јавим да је сигнал слаб, не убеђују ме ништа него сутрадан видим некога да мери и подешава.

Овог пута је проблем цена, имам понуду много бољу од СББ-ове а пошто СББ не поштује старе кориснике, не нуди попуст и не прати конкуренцију, идем тамо где ми је јефтиније. Конкретно, ако би ми сада понудили 4 месеца за динар, то би већ могло да ме натера да размислим. Али знам да неће.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno