Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zato i volim RTS HD - prvo bolja slika, drugo nema reklama pa kada je timeout npr možeš da čuješ šta se dešava ...
Na RTS1/2 samo bekoooo, bekoooo :)
 
Sve te prednosti padaju u vodu kad ti komšije naprave spojler jer slika na hd kasni nekoliko sekundi za digitalnim rts-om i još nekoliko za analognim. :(
 
Analogna i dalje zakon :)
 
Analogna ima najmanji ping :)
 
Prelistam 100 kanala za 1 min.. Na d3, dok stignem do pola vec zaboravim sta sam video na startu..
 
Analogna je krš na lcd televizorima.
 
Da li neko zna kako se zove uređaj(čvorište?) koji se nalazi na banderi i na koji se kače korisnici SBB usluga(TV i Internet, telefon)? Ovo pitam iz razloga što u mojoj ulici na banderi na kojoj se nalazi čvorište je nakačeno nas četvoro(dvoje ima D3, Internet i telefon, a dvoje TV i Internet). I još se nije desilo da svima rade Internet i TV bez problema, uvek nekom nešto ne radi...oni dođu i poprave kvar jednom korisniku, a pokvare drugom i tako u krug... To se dešava od jesenas kada je četvrti korisnik priklučen na to ćvorište i od kad su dvoje priključili i telefon.

Da li vredi uopšte im zapretiti(a dogovorili smo se da to uradimo), da ukoliko ne zamene taj uređaj(ako uopšte imaju bolji, sa boljim protokom) ćemo raskinuti ugovore i preći na ADSL?
 
U sklopu traženja uzroka gubljenja Interneta, posle svih kablova/skretnica i konektora, zamenili su i taj pojačavač u zgradi (otišli do firme i doneli novi, 15min posla).
(Ni to nije pomoglo pa su zamenili moj gateway, što je rešilo problem).
 
@marinko98
ili je opticki cvor (ako do njega dolazi opticki kabl) ili pojacavac (verovatnije).
 
Ne verujem da je opticki cvor, jer kablove od bandera do bandera nisu menjali od pocetka(pre 12 god.) uvodjenja kablovske TV, a kasnije i Interneta u nasoj ulici. Ako je pojacivac u pitanju, sta tu moze da se uradi?

Prosli put(pre pet dana) je radnik iz SBB-a koji je dosao da popravi kvar, sam rekao da je preoptereceno to cvoriste.
 
Da li možda neko zna u čemu je fora sa ovim Cisco 3928S modemom? Da li je moguće da je tolika kršina? Nakon što probudim iMac iz sleepa treba mu 15tak sekundi da se konektuje i to preko LANa. Sa Telekomovim ADSL ruterom nisam imao takvih problema, bukvalno LAN i WiFi odmah rade. Gube se paketi (svaki 100-150 paket je izgubljen) i konekcija ponekad samo pukne, te mu treba jedno 20 sekundi da se povrati, to jednostavno ne sme tako. Nakon restarta, radi kako treba dan-dva dok opet ne brljavi. D3 isto tako mi radi, ali on ne puca, već usporava se listanje kanala i samo restart ga spašava, ali to je već druga priča.

Pre jedno 20tak dana uzao sam SBB probni period na 2 meseca i imam fore do kraja oktobra da se odlučim. Pre nekoliko dana su mi zamenili glavni kabl koji ide od kuće do bandere tako da sam ubeđen da je problem u modemu više nego u infrastrukturi. Prelistao sam temu, neko reče da bi bilo OK da se zameni ovaj za non-WiFi model. Mislim, svakako ću morati da kupim dobar WiFi ruter pošto ovaj ne radi baš najsjajnije (loš domet, loš protok, itd.)
 
Nije moguće. Uređaj nije sjajan, poznato je da je WiFi domet los, da kasne obaveštenja, fali bridge mod i sl. al kad ga zakačiš preko kabla radi ok.
 
Kako god bilo ja svakako imam problem, zato i pitam za ideje i savete kako bih znao šta da javim ovima iz SBBa.
 
Zalite se svo cetvoro svakog dana i neka svakog dana dolaze dok to ne rese nekako. Trazite smanjenje racuna za svaki dan kada ste imali problem.
 
Dogovorili smo se da sutra pre podne odemo u poslovnicu i da im zapretimo raskidom ugovora, ako ne rese problem.
 
Meni je serviser neki dan doneo modem umesto hg, a usput je izmenjao kablove i dodao dva filtera. Nemam pojma što, al sad sve super radi (osim što imam 20 mreža u stanu pa he 2.4ghz preoprerecen)
 
Izvini, a sta su filteri?
 
Verovatno misli na razdelnike koje majstori iz SBB-a koriste da smanje jačinu signala.

Meni su jednom prilikom došli da zamene slave receiver i rekli kako je signal prejak.
Tad su uzeli i poskidali moje razdelnike i svuda gde je bio dva na jedan stavili tri na jedan. Na jednom mestu su čak i dodali tri na jedan na već postojeći dva na jedan.
 
d0dc934a86ae2d4e3a2442138ecd5710.jpg
22ca1310c2708da9496b902385cfdd4b.jpg
 
Da li sam jedini kome ne funkcioniše upload? Ništa ne može da se kači, na Speedtest mi stoji mi na connecting kada hoću da pustim test. DL lepo radi, upload jok. Moguć uzrok?
 
Kako ti onda funkcionise surf ako ul ne radi?
 
Jesu nesto menjali sa portovima na EPC3298 ?
Meni odjednom multimedija plejer vise ne vidi mrezu niti internet, net preko kompova radi...
 
Nema smisla, znam. Sad probao, na smartfonu bežično hoće da kači, na kompu žično LAN-om neće.

edit:

Probao na laptopu, UP je definitivno zeznut, ili se vuče ili uopšte ne radi. Sad izmerio 0.28 Mbps, imam paket 60 (mislim 70/4 sad). Radilo kako treba sve, sad odjednom neće. Ili mu treba 100 godina da završi test, ili ga ni ne pokrene. Kačim na Flickr - upload Time out... WTF se zbiva, baš kad mi treba upload... Male stvari hoće da okači, jedva...

upbug.jpg


edit 2:

Proradilo, boga pitaj šta je to bilo. Ni manje ni više našlo da me zezna kad krenuo da kačim Bench test... Marfi :D

 
Poslednja izmena:
Jesu nesto menjali sa portovima na EPC3298 ?
Meni odjednom multimedija plejer vise ne vidi mrezu niti internet, net preko kompova radi...
Moguće da su poslednjim firmware updateom prekonfigurisali portove 3 i 4 za slave box uređaje (isključivo), dok su 1 i 2 (+WiFi) za sve ostale. Meni je tako od početka.
 
I ja mislim da je do toga. Zasto su rezervisali dva porta za slejvove kad je moguce imati samo jedan slejv u d3 kuci. Uveli i drugi slejv il imaju u planu?
 
Можда планирају да нуде само слејв пријемнике и онда оба морају на HG. Евентуално да од октобра понуде 1+2 као хит детаљ.
 
Da li možda neko zna u čemu je fora sa ovim Cisco 3928S modemom? Da li je moguće da je tolika kršina? Nakon što probudim iMac iz sleepa treba mu 15tak sekundi da se konektuje i to preko LANa. Sa Telekomovim ADSL ruterom nisam imao takvih problema, bukvalno LAN i WiFi odmah rade. Gube se paketi (svaki 100-150 paket je izgubljen) i konekcija ponekad samo pukne, te mu treba jedno 20 sekundi da se povrati, to jednostavno ne sme tako. Nakon restarta, radi kako treba dan-dva dok opet ne brljavi. D3 isto tako mi radi, ali on ne puca, već usporava se listanje kanala i samo restart ga spašava, ali to je već druga priča.

Pre jedno 20tak dana uzao sam SBB probni period na 2 meseca i imam fore do kraja oktobra da se odlučim. Pre nekoliko dana su mi zamenili glavni kabl koji ide od kuće do bandere tako da sam ubeđen da je problem u modemu više nego u infrastrukturi. Prelistao sam temu, neko reče da bi bilo OK da se zameni ovaj za non-WiFi model. Mislim, svakako ću morati da kupim dobar WiFi ruter pošto ovaj ne radi baš najsjajnije (loš domet, loš protok, itd.)

Mislim da sam rešio problem sa dropovanjem LAN konekcije, od juče nisam imao nikakvih problema. Automatska podešavanja su nešto zezala, pa ako neko ima problem sa Cisco 3928S ruterom na OSXu, neka pokuša sa podešavanjem brzine i duplexa na Manually u Network Preferences > Ethernet > Advanced > Hardware.
 

Prilozi

  • ma3dWTR.png
    ma3dWTR.png
    128.1 KB · Pregleda: 245
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno