Šta je novo?

SBB - generalna diskusija (2024) [nije tema za EON box i aplikacije]

Savet vam je iznesen na osnovu informacije koje ste pruzili i iz licnog iskustva, ne govorim napamet...

Pokojnik ocigledno nece "nidje" od mesta na kome je zavrsio. Postavite parcijalno pitanje i onda posle dodatno nervozno elaborirate. Obicno su naslednici koji to treba da plate ili ce sprovesti nesto veoma lose u sta ne zelim da ulazim, za pravne savete obratite se advokatu u ovom specificnom slucaju.

Ako ste savesni komsija ili sta vec obite sanduce preuzmite, platite racune i dogovorite se sa naslednicima, ako ne mozete, ne vidim poentu ovog pisanija...

Sve najbolje!
 
@11080 odgovarajuća tema za taj problem je ova
 
Pitanje, da li negde postoji mogucnost da se proveri statistika koriscenja u samom ruteru cga2121? :D
 
Ponesete umrlicu i opremu, odete sto pre u najblizu poslovnicu, platite zaostale racune i raskinete ugovor bez ikakvih dodatnih troskova.
Platiće se i mesec dana pride je raskid mora da se najavi ranije - na žalost znam iz iskustva. Iako su odmah ugasili sve servise (eon, Tidal) naplatiše punu cenu za taj mesec - mrzelo me da se raspravljam, platio i to je to
 
Svakog mrzi da se raspravlja, ubedjuje, dokazuje i oni onda teraju tako po svome
 
Nema u tom konkretnom slucaju otkaznog roka. Tako da se oprema vraca odmah, i placaju samo vec dospela dugovanja.
 
Ma ima, bar je kod mene bilo. Možda im je politika app ali u mom slučaju su u poslovnici rekli: "sve je gotovo" kad ono stiže još jedan račun. Zvao call centar - kažu to je otkaznoh mesec dana koji ne mogu da se zaobiđu. Kako je cela situacija bila mučna, dobiše i tu pretplatu, mada je oprema bila vraćena. Mogao sam da se ćeram, verovatno bih i isterao...
 
Slučajno sam večeras na Moj SBB aktivirao HD Maximum paket od 1800 din.. Odmah sam mejl da li mogu da deaktiviraju jer sam greškom uključio, ali ništa još ne odgovaraju.
Kakvi su po tom pitanju, izlaze li u susret?
 
je l ovo konacno u Nisu krece da se postavlja optika za Sbb? Zivim kod Delte i danima kopaju oko zgrada, neko rece da sbb razvlaci optiku.
 
Poslednja izmena od urednika:
je l ovo konacno u Nisu krece da se postavlja optika za Sbb? Zivim kod Delte i danima kopaju oko zgrada, neko rece da sbb razvlaci optiku.
Komšija, moje informacije su da je to telekom/mts infrastruktura
 
Poslednja izmena od urednika:
Zae oni nisu vec kopali? Pre 2-3god, za vreme korone. Nama su uveli u zgradu. Ovo mi rece majstor sto kopao...
Ja bi voleo da je Sbb, da konačno dodje i njihova optika.
A to da su ovi već kopali, jeste delom tačno, bar što se neparnih brojeva moje ulice tiče. Ova kopanja su sa parne strane sada.
 
Da li moguće u d3 mini ruter pojačati internet kako bi tv smart imao jači signal. On je kao na wifi preko d3 mini. A pored mi komp da li može neki razdelnik koji bi išao i na komp i na tv?
Nisam oko ovoga nešto dičan pa bolje pitati šta raditi
 
Kakva je procedura ako hoću da raskinem ugovor zbog poskupljenja? Ugovor je istekao prošlog meseca. Kako da se obratim, da probam da izbegnem otkazni rok.
 
Ako je UO istekla prošlog meseca, ne treba ti nikakav razloga da tražiš raskid ugovora, ali iz svega što je do sada pisano u temi i na osnovu ličnog iskustva (otac je pre neku godinu raskinuo ugovor sa SBB-om sa odavno isteklom UO i imao je otkazni rok), mislim da nije moguće izbeći otkazni rok kod njih. Mada, iskreno ne vidim u čemu je tolika frka oko tog otkaznog roka. Podneseš zahtev, koristiš usluge još jedan mesec, odneseš opremu, platiš taj poslednji mesec i gotovo.
 
Ma nije frka, nego rekoh ako moze. Nisam ih nikad pritiskao kad su dizali cene.
 
Drugara zvali iz SBB da najave da će mu u stanu besplatno zameniti kablovsku infrastrukturu - optikom. Dobiće novi ruter i eon box za svaki tv, što njemu ne odgovara. Ima li načina da odbije, 2 tva su mu sa conax card i visoko na zidu, a zadovoljan je i brzinom 300/30 i postojećim UBEE home gatewayom? Šta može da očekuje od rutera/modema?
 
Ako je UO istekla prošlog meseca, ne treba ti nikakav razloga da tražiš raskid ugovora, ali iz svega što je do sada pisano u temi i na osnovu ličnog iskustva (otac je pre neku godinu raskinuo ugovor sa SBB-om sa odavno isteklom UO i imao je otkazni rok), mislim da nije moguće izbeći otkazni rok kod njih. Mada, iskreno ne vidim u čemu je tolika frka oko tog otkaznog roka. Podneseš zahtev, koristiš usluge još jedan mesec, odneseš opremu, platiš taj poslednji mesec i gotovo.
Kada je poskupljenje, ne može da važi otkazni rok.
U suprotnom, oni mogu da jednostrano promene ugovor i kažu da je cena od 1. marta sto hiljada evra dnevno, a ja moram da platim 15 dana marta jer sam obaveštenje o poskupljenja video 14. februara.
Ako je istekla ugovorna obaveza, a nema poskupljenja, onda važi otkazni rok.
 
Drugara zvali iz SBB da najave da će mu u stanu besplatno zameniti kablovsku infrastrukturu - optikom. Dobiće novi ruter i eon box za svaki tv, što njemu ne odgovara. Ima li načina da odbije, 2 tva su mu sa conax card i visoko na zidu, a zadovoljan je i brzinom 300/30 i postojećim UBEE home gatewayom? Šta može da očekuje od rutera/modema?
I meni ovo ne bi odgovaralo. Sto se tice brzine net-a ona bi ostala ista, ali bi zato sigurno isao iza nat-a, ako sad nije. Za mene je veci problem sto nude OTT TV, ipak je DVB C signal superiorniji u svemu. Koliko znam kroz optiku moze da ide i DVB C signal, pa me interesuje informacija od SBB opticara, da li im je ponudjen DVB C signal, tj. KAON EON uredjaj i D3 mini ili D3 Cam?
 
I meni ovo ne bi odgovaralo. Sto se tice brzine net-a ona bi ostala ista, ali bi zato sigurno isao iza nat-a, ako sad nije. Za mene je veci problem sto nude OTT TV, ipak je DVB C signal superiorniji u svemu. Koliko znam kroz optiku moze da ide i DVB C signal, pa me interesuje informacija od SBB opticara, da li im je ponudjen DVB C signal, tj. KAON EON uredjaj i D3 mini ili D3 Cam?
Bukvalno, ne vidim šta se dobija prelaskom na optiku. OK, u budućnosti veći protok, kome to treba. Ne znam ruter koji sada daju, da li je krš ili ne. Pa tamo gde treba samo TV, umesto kartice koja se ne vidi, sada treba eonbox i dodatni daljinac. Pa još ako je i cgnat...
 
Zar nije internet 1Gbps npr premium optika? A i ostali paket bi trebalo biti brzi nego na coaxu.
 
Upload moze da bude veci?

Kada dodje optika do stana, sta onda, kako ide dalje od rutera? Koji je ruter u pitanju?
 
Zar nije internet 1Gbps npr premium optika? A i ostali paket bi trebalo biti brzi nego na coaxu.
Ne, tu brzinu moze svako da dobije na HCF mrezi, mora da imas premijum paket i uplatis giga dodatak, a brzina je 1Gbps/50Mbps. SBB nema posebne pakete za optiku, posto full optiku ima na nivou statisticke greske. Ako u buducnosti prelazi polako na optiku i ima sve veci broj korisnika na optici sigurno ce da izbaci npr. opticke Eon pakete sa brzinama net-a koje ce biti u rangu sa sadasnjom optickom ponudom.

Upload moze da bude veci?

Kada dodje optika do stana, sta onda, kako ide dalje od rutera? Koji je ruter u pitanju?
Nemam info za DVB C signal preko optike. Ovako bez DVB C signala, usluga je kao kod Yettel-a, Od rutera moze wi-fi do Eon uredjaja, ovi novi SDMC imaju otkljucan wi-fi, i u sustini gledas OTT televiziju, slozicete se malo slabijeg kvaliteta i sa kasnjenjem od 30-40s
 
Upload moze da bude veci?

Kada dodje optika do stana, sta onda, kako ide dalje od rutera? Koji je ruter u pitanju?
Kod mene je sledeca infrastruktura:
Optika do stana, potom ONT, zatim Huawei HG EchoLife HG8247W5 ruter koji ima DVB-C izlaz. Na DVB-C je nakacen KAON box. Ostali box-evi su SDMC (STB SDOTT0202) povezani LAN-om.
 
To je ekstra. Na taj nacin na izlaz iz tog rutera mozes da povezes vec postojecu koaksialnu mrezu, tako da bi trebalo da moze da se koriste i stari D3 i D3 mini i D3 cam, ukoliko ne zelis koaksialce po sobama uzmes SDMC i u drugim sobama gledas OTT TV ili preko LAN-a, ili otkljucas wi-fi na eon-u
 
Поздрав колеге, на пакету сам од 150 mbit. Имате ли микро прекиде са модемом ? Пинг је некада доста лошScreenshot_2024-02-21_22-53-08.png
 
Nazad
Vrh Dno