Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

U pravu si, ne možeš da porediš. Pošto kažeš da nisi koristio ništa, onda ne možeš ni da razumeš. Vidiš, ja sam koristio sve./
Slazem se sa tobom u nekim stvarima, ali ja sam rekao da nisam koristio samo SBB-ov D3i i Orionov IPTV Srbija... A mnogo sam video i nije bas da se ne razumem :)
Veruj mi da ta usluga ne vredi vise od 5 evra. Problem je samo sto STB kosta dosta....
 
Poslednja izmena:
A košta i korišćenje infrastrukture. Ne verujem da Telekom skrštenih ruku posmatra ovo, jer većina onih koji su se prijavili za ovu uslugu su ADSL korisnici. Mislim da nema šanse da ovo radi stabilno na bežičnoj mreži, pa i da je brzina 50.
 
Zdravo svima. Zainteresovao me je D3i, ali vidim jedan mali problem pa ako bi neko mogao da mi pomogne. U stanu imam samo jedan kabl za internet koji direktno iz zida ide u PC. Ako sam dobro razumeo potrebna je internet konekcija za STB. Dakle, postoji li način da se preko nekog switchera ili nečeg sličnog podeli konekcija, tako da radi i na PC-ju i za STB?
 
Naravno, ruter ili switcher će da ti odrade posao.

Ali preporučio bih ti gigabitni switcher, a pošto su oni malo skuplji, možda ti se više isplati da uzmeš neki kršten ruter.

Em ćeš imati 4 porta za razdelu gde treba, em ćeš imati i wi fi, za mobilne, tablete, goste itd...


Inače, konačno su mi uključili hd paket i konačno sam odlučio da definitivno vratim opremu, tj oba STB-a.

Sve u svemu, slika je kriminalno loša, hd kanali su tek katastrofa.

Primera radi, sd kanali na IKOM-u su daleko bolji nego SD kanali na D3i.

FPS problem kod sporta na HD kanalima čini ga potpuno negledljivim, a generalno kriminalno mali bitrate čini hd kanale potpuno beskorisnim, jer se maltene svi detalji koji bi trebalo da dođu do izražaja u HD-u gube usled malog bitrate-a.

Jedino mi se svideo pogled na discovery showcase, gde je sam izvor koji su emitovali u strava kvalitetu, kao i par emisija na 24kitchen HD.

Većina emisija, serija itd. na hd kanalima se čak ni ne emituju u HD-u, jer kontam da za dosta stvari ni nemaju HD mastere pa emituju SD mastere kojima skaliraju rezoluciju.

Naravno, to nema veze s sbb-om, već sa samim kanalima i njihovim masterima sa kojih emituju program.

Tačno se vidi šta HD kanali puštaju izvorno u HD-u, a za šta kao mastere imaju SD materijal pa rade upscale rezolucije.

Sve u svemu, bolje mi čak izgledaju i IKOM-ovi sd kanali nego većina stvari na ovim D3i HD kanalima.

Ostaje par emisija na HD kanalima koje izgledaju zaista dobro i pri ovolicnom bitrate-u (3.85 Mbps, koliko sam beše pročitao na bench-ovom testu), ali to nikako ne vredi da plljusnem 1450 dindži mesečno, koliko me izađu osnovni i hd paket.

Sve u svemu, sutra mi ostaje samo da popunim one obrasce i da mašem kuriru dok ih odvozi u nepovrat.

Nisam ni očekivao bog zna šta, ali sam se nadao da će generalno sve to biti makar za mrvicu bolje nego ovo što nudi IKOM, ali...

Smor. Izgleda da mi na kraju ne gine CS.
 
Poslednja izmena:
Naravno, ruter ili switcher će da ti odrade posao.

Ali preporučio bih ti gigabitni switcher, a pošto su oni malo skuplji, možda ti se više isplati da uzmeš neki kršten ruter.

Em ćeš imati 4 porta za razdelu gde treba, em ćeš imati i wi fi, za mobilne, tablete, goste itd...

Šta će mu gigabitni switch ili router ako nema dva kompa sa gigabitnim LAN-om nek moze da oseti razliku?

100mbps će mu odraditi posao.


Smor. Izgleda da mi na kraju ne gine CS.

CS koristiš na Dreambox-u ili imas neku varijantu na kompu preko neke satelicke kartice - pitam samo pošto ne znam šta je sad aktuelno od satelickih kartica za komp, ja još uvek imam SkyStar2 i Diseqc motor.
 
Sportske sd ili hd kanale je nemoguce gledati a da vas glava ne zaboli,lekovitije je zamoliti najblizeg ukucana da vam prepricava sta se desava na terenu nego da vam tintara baguje.Tu se dolazi do problema posto nema drugog boksa za drugu sobu onda SBB podrazumeva da smo svi mi samci pa kako BRE majkumu da mi neko prepricava stanje sa terena kad sam SAMAC.

Smisao je bila da se navata sto vise hd kanala sa prevodom ,ali sa osiromasenim bit rejtom Hd kanal je Sd kanal malko poboljsan pa sve gubi smisao,a najvise se gubi sa cenom pretplate koja je ogromna naspram pruzene usluge gde cak nisam uracunao ni lekove za glavobolju.

Ni to nije sve jer kad odlucite u BG-u da im vrnete skalamociju doceka vas salter gde je pre vas bar njih 50 zabolo guze u cekanju na taj salter pa ima da proklinjete dan kad ste uzeli prokletinju na probu.SSSS ili ti super spora salterska sluzbenica maltene sve popunjava rukom kao da je srednji vek(verovatno cekaju da im Targo uvede optiku) pa tu jos gubite jedno pola sata u mlacenju sa papirima i plajvazom.

SBB-Stvarno Bre Bezveze
 
Poslednja izmena:
Šta će mu gigabitni switch ili router ako nema dva kompa sa gigabitnim LAN-om nek moze da oseti razliku?

100mbps će mu odraditi posao.

Pa i to što kažeš. Ali šta ako kasnije nabavi još jednu mašinu? Enivej, ruter je svakako najbolje rešenje, imaće dovoljno portova za neko vreme sigurno, plus wi fi.


CS koristiš na Dreambox-u ili imas neku varijantu na kompu preko neke satelicke kartice - pitam samo pošto ne znam šta je sad aktuelno od satelickih kartica za komp, ja još uvek imam SkyStar2 i Diseqc motor.

Nemam ništa trenutno, ali razmišljam se za dreambox varijantu i neku dobru antenu. Imao sam davno satelitsku dok još nije ni bilo kablovske, pa je ćale posle raskantao sve kad je došao kabl. Greška.

Treba lepo skupiti parice i uzeti neki lep celokupan setup, pa da se uživa natenate... ali otom potom.
 
Sportske sd ili hd kanale je nemoguce gledati a da vas glava ne zaboli,lekovitije je zamoliti najblizeg ukucana da vam prepricava sta se desava na terenu nego da vam tintara baguje.Tu se dolazi do problema posto nema drugog boksa za drugu sobu onda SBB podrazumeva da smo svi mi samci pa kako BRE majkumu da mi neko prepricava stanje sa terena kad sam SAMAC.

Smisao je bila da se navata sto vise hd kanala sa prevodom ,ali sa osiromasenim bit rejtom Hd kanal je Sd kanal malko poboljsan pa sve gubi smisao,a najvise se gubi sa cenom pretplate koja je ogromna naspram pruzene usluge gde cak nisam uracunao ni lekove za glavobolju.

Ni to nije sve jer kad odlucite u BG-u da im vrnete skalamociju doceka vas salter gde je pre vas bar njih 50 zabolo guze u cekanju na taj salter pa ima da proklinjete dan kad ste uzeli prokletinju na probu.SSSS ili ti super spora salterska sluzbenica maltene sve popunjava rukom kao da je srednji vek(verovatno cekaju da im Targo uvede optiku) pa tu jos gubite jedno pola sata u mlacenju sa papirima i plajvazom.

SBB-Stvarno Bre Bezveze

Nađeš devojku pa ti prepričava. Ovako nešto:

tumblr_mkjvu94chO1r4g1p5o1_500.gif
 
Sportske sd ili hd kanale je nemoguce gledati a da vas glava ne zaboli,lekovitije je zamoliti najblizeg ukucana da vam prepricava sta se desava na terenu nego da vam tintara baguje.Tu se dolazi do problema posto nema drugog boksa za drugu sobu onda SBB podrazumeva da smo svi mi samci pa kako BRE majkumu da mi neko prepricava stanje sa terena kad sam SAMAC.

Smisao je bila da se navata sto vise hd kanala sa prevodom ,ali sa osiromasenim bit rejtom Hd kanal je Sd kanal malko poboljsan pa sve gubi smisao,a najvise se gubi sa cenom pretplate koja je ogromna naspram pruzene usluge gde cak nisam uracunao ni lekove za glavobolju.

Ni to nije sve jer kad odlucite u BG-u da im vrnete skalamociju doceka vas salter gde je pre vas bar njih 50 zabolo guze u cekanju na taj salter pa ima da proklinjete dan kad ste uzeli prokletinju na probu.SSSS ili ti super spora salterska sluzbenica maltene sve popunjava rukom kao da je srednji vek(verovatno cekaju da im Targo uvede optiku) pa tu jos gubite jedno pola sata u mlacenju sa papirima i plajvazom.

SBB-Stvarno Bre Bezveze
Dobro je da sam ja to uradio ranije da ne moram jos i tu u redu da cekam. Nadam se da ce posle ovoliko raskinutih ugovora shavatiti da su negde pogresili u koracima. Ispostavilo se sto ti rece da je ovo izgleda pravljeno za stanove sa jednim tv-om. Sto se mene tice da je kvalitet bio bolji i da su bar dozvolili mogucnost opcije D3 kuce ja bi verovatno ostavio D3i.
E bre @ Packy ti ga pretera. :D
 
I ja vratio...neko je vec rekao,ovo je D3go samo za preskupe pare...

E pa ovako...kupim smart box za 60EU koji ima AV out za CRT TV sa android 4.0 i zavrsim posao a d3go naloga imam vec 7...vidim da ima takav smart u oglasima...

Najvise mi smeta kasnjenje od gotovo minut sto ne dozvoljavam za te pare ...da sam na nekoj usamljenoj farmi,mozda...
Sliku i FPS i TXT i USB verujem da ce srediti to nije problem i dobra stvar je sto na WIFI radi savrseno...
I stvarno je odabir kanala ubedljivo najbolji i to im je najjaci adut ...
Ipak,ko racuna najvise na HD kanale mislim da ce se razocarati jer pravi HD kanal nije kvalitetan ispod 6-7 Mbps a meni je je ovo vuklo najvise 3.5Mbit od 17.5 koliko imam...

Realno, da je mesecno do 500din vredelo bi eto za spavacu sobu...ko voli neka izvoli...
 
još ako im treba dva televizora i da se kurche sa HD kanalima, koje nikad ne gledaju samo da bi impresionirali goste... :/
Sa ovim se apsolutno slažem. HD kanali kao sami kanali i gledanje istih jeste fantastično i osvežavajuće ali čemu uzimanje HD paketa realno kad pre svega još uvek nisu lokalizovani HD kanali kako što su SD? Još uvek mnogim kanalima fali titl i dok se to ne sredi kako treba stvarno ne znam svrhu uzimanja naših HD paketa.
Recimo u drugim državama razumem uzimanje HD kanala jer su mnogi to sredili sad već sasvim pristojno te njihove ponude ali mi još uvek ne spadamo u tu grupu. Drugo da se ne lažemo ma koliko mi pričali da nema ništa na našim televizijama bilo bi fenomenalno kad bi B92 i Prva krenuli sa HD servisom a pritom da imaju isti program SD i HD ili bar sličan. Cenim da kad bi krenuli naši zemaljski kanali u HD da bi potražnja za tim vidom televizije bila mnogo veća.
Ali dok se sve to ne sredi uzimati HD pakete naše zvuči pomalo blesavo.
 
Definitivno, kao sto kaze zuba, fali neka vrsta doplate za barem jos jedan uredjaj. A L1 sluzbenici tehnicke, sta reci. Gomila neobrazovanih rtarda sa cudnim naglaskom. Samo prave budale od nas. Ne postoje Cinemax i HBO u ponudi. Pa PM mu M, kako ga onda imaju ovi iz Beogrida. Ista hebena platforma koja se rutira opet hebenom optikom ka istom hebenom Sbb. I onda ti kaze da u D3i platformu ne spadaju ti kanali. Madre mia! :wall:
 
Zadržao, radi dobro što se stabilnosti tiče, da ne ureknem. Čak i HD kanali sad ne seckaju na 5 Mbps. Jedino prevode na Comedy Central i Cinestar nikako da nameste, baš za inat. Jer volim filmove kakve pušta Cinestar i ljubitelj sam stend ap komedije. Valjda će i to jednom rešiti.
 
Prošao 30. septembar a samim tim i akcijska ponuda, a u današnjim dnevnim listovima SBB i dalje reklamira D3i za 990 dinara mesečno, bez skrivenih troškova.
 
Logično. Kad sam se ja prijavljivao krajem avgusta, operaterka nije imala pojma o čemu govorim. Rekla da sačekam minut da pročita na njihovom sajtu šta piše. :D Uglavnom, zvali su me, rekli da mi je promotivna akcija istekla, pitali imam li zamerke, da li sam upoznat sa svim povoljnostima... Za HBO još ne znaju, kažu pregovori su u toku.
 
Da li SBB D3i moze da radi u inostranstvu, na primer u Rusiji? Idem na par meseci tamo pa sam mislio da uzmem i ponesem. Ili izgleda radi preko svakog Internet provajdera koji se nalazi u Srbiji, a ne preko onih koji se nalazi van Srbije?
 
Koliko ja znam SBB D3i radi samo na teritoriji Srbije. A i pošto je promotivna akcija istekla, ovo je sad prilično skupa usluga. Bar kad ne bi naplaćivali mesečnu rentu za D3i prijemnik...
 
D3go radi i "preko" (ne svi kanali) , za D3i ne znam.
 
Vratio i ja opremu... sve u svemu, očaj živi.

A baš sam se ponadao da će biti barem ok.
 
Да ли за коришћење ове услуге мораш да имаш СББ конекцију? Конкретно, да ли могу да узмем шифру неког пријатеља (уз његово допуштење наравно) и пратим Спорт клуб повремено иако имам Телекомов интернет?
 
Ne moraš da budeš na SBB-u, a to bi znao da si samo otišao na njihov sajt ili prelistao ovu temu.

Ne možeš da uzmeš šifru od prijatelja, ali možeš njegov STB ako ti ga da i da onda preko njega gledaš.
 
Aha, e za to ne znam. Ali čini mi se da bi moglo, s obzirom da to radi i na d3i za koji ne moraš da imaš SBB-ov net.
 
Moze ali van SBB interneta ne rade mnogi kanali medju kojima i sport klub tako da na telekomu ne mozes da ga gledas...
 
Ako ti je istekao promo period, ostaće ti samo kanali iz osnovne ponude. Ovi koje nabrajaš su u plus paketu. Moraš da zoveš call centar. Meni su isključili pre neki dan.
 
Da li SBB D3i moze da radi u inostranstvu, na primer u Rusiji? Idem na par meseci tamo pa sam mislio da uzmem i ponesem. Ili izgleda radi preko svakog Internet provajdera koji se nalazi u Srbiji, a ne preko onih koji se nalazi van Srbije?

Evo odgovora g-dje Petunije na moje pitanje "Da li mogu da se pretplatim na D3i uslugu i nosim STB uredjaj sa sobom u inostranstvo, na letovanje ili poslovni put?":

Poštovani Vladane,
Zahvaljujemo Vam na upućenom mail- u.
Usluga D3i je mobilna na teritoriji Republike Srbije gde postoji internet konekcija minimum 4 MB.

Hvala Vam na ukazanom poverenju i na raspolaganju smo za sve dodatne informacije.

​S poštovanjem,
Melanija Momčilović
 
Kako bi što većem broju korisnika omogućili da probaju D3i platformu SBB će akciju produžiti do kraja godine.
Šta to znači ?
Svi korisnici koji se prijave do kraja godine po uslovima iz akcije biće omogućeno da po istim uslovima koristi servis do kraja ugovornog perioda.

Zvanična informacija o produžetku akcije biće objavljena na zvanicnom sajtu.
===============================

p.s. Ako bude jos novih informacija, bice na blogu...

poz
 
meni nije jasno zašto nema neka akcija sa upakovanim adsl-om
 
Nazad
Vrh Dno