Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Meni D3i prestao da radi totalno. ISP je imao napade konstante preko NTP-a, pa su svi blokirani sem ISP-ovog NTP servera, ali gle cuda SBB-ovi D3i uredjaji imaju podesen NTP u firmware koji ne moze da se promeni tako da vise ne rade (a imam 2 komada) - samo "Cannot access time server, retrying...".
Da li neko moze da potvrdi da nema nacina da se promeni NTP u ovom albis uredjaju, kao i da li neko zna adresu/IP NTP-a koji trazi?

NTP ne moze da se promeni a u slucaju da nekome zatreba ovo su podesavanja D3i uredjaja za NTP:

server 0.europe.pool.ntp.org
server 1.europe.pool.ntp.org
server 2.europe.pool.ntp.org
server 3.europe.pool.ntp.org

Tako da ukoliko nekome izbaci ovakvu gresku neka zna da je problem sa pristupanjem NTP serveru.
 
Od pre par dana užasno teško palim jedan STB, uspem tek nakon 20-30 pokušaja. Čim se upali, normalno radi i prebacuje kanale bez ikakvih problema. Da li je neko imao isti problem?
 
Ja upalim, uključi se zelena dioda, pa se tek posle desetak sekundi pojavi slika. Svakako postoje neki problemi.
 
isto i kod mene, od kada sam dobio onu opciju da prilikom premotavanja vidim poneki frejm, nakon što ga upalim tek za 15ak sekundi dobijem sliku, pa za još 15 se pojavi i epg, a tek nakon minut mogu da prebacujem kanale.
 
E ovo nisi smeo da napises, sa'ce dodje enraged da ti objasni kako stoje stvari :d
Isto to ja probao samo rezultat suprotan zato sam i batalio d3i jer iptv ina kvalitetniju sliku + brdo opcija koje vi nemate kao snimanje, 72h unazad.
 
@enraged: Budi realan bar povremeno iako si očigledan MTS fan ili čak možda i (bivši) zaposleni. SBB je prvi uveo 72h u nazad, Telekom ima plus u vidu podrške za snimanje, ALI ako pogledaš objektivan procenat ljudi koji će to koristiti nasuprot procenta ljudi koji p*zde od nove IPTV platforme tj konkretno 3 stvari:

1) nemogućnost da se zadaju kanali na dugmad 1-9 a kamo li da se mapira bilo koji kanal na željenu jedno- ili dvocifrenu prečicu

2) uvaljena kompletna ponuda kanala svima bez mogućnosti da se namesti da se "šalta" sa Ch+/Ch- samo kroz dostupne kanale. Ne, glupava lista omiljenih u trenutnoj implementaciji nije ni blizu rešenja tog problema.

3) što posle svakog restarta ili prekida struje risiver se startuje u onom mini video prikazuju, WebOS cards fazon.

Sve te stvari su jako bitne za user-friendly pogotovo za starije osobe.

D3i nakon pravljenja user liste i postavljanja nje kao aktivne iz aspekta babe funkcioniše kao tradicionalno TV iskustvo, šaltaj u krug u beskonačnost , RTS 1 je na tasteru 1 a ne na 101 i sl. D3i risiver posle čupanja struje se upali u fullscreen prilazu kanala i time je eliminisana potreba da dresiraš babu šta treba da uradi sa daljincem da dobije "normalan prikaz".

A dobar deo IPTV korisnika su ljudi koji istu nisu uzeli zbog 72h u nazad a kamo li snimanja, i koji su navikli na "malo snega" na slici tako da im ta diskutabilna tvrdnja koji od 2 sistema ima kao "mnoooogo" bolju sliku apsolutno je nebitan faktor. Pogotovo u poređenju sa navedenim frustracijama nove IPTV platforme.

Znači to tvoje "brdo" pluseva i dodatnih finkcija se svodi na mogućnost snimanja + to da daljinski može da se namesti da kontroliše TV i ako TV nema HDMI-CEC.

Što se tiče snimanja & premotavanja HD kanala da li to stvarno postoji kod IPTV-a ne znam pošto i ne znam nikog ko plaća HD paket. A to ne bi bila prva neistina tj lažna tvrdnja koju ti iznosiš ovde po forumu.

Mislim da taj procenat nije naročito velik u državi gde su ljudi naviknuti na SD i kače IPTV risiver na SCART konektor matorog malog TV-a.

Što ne znači da ne mislim da je to vrhunac bezobrazluka od strane SBB-a što nude HD paket, naplaćuju ga solidno a funkcionalnost tih kanala je u najboljem slučaju polovična. Što su uslovi pod kojima ja koji bih verovatno hteo da imam HD kanale ni u ludilu neću da ih plaćam.
 
Poslednja izmena:
Enragedu
Ja sam snimanje resio tako sto imam mogucnost snimanja svih D3GO kanala ,pritiskom na jedno dugme I to u formatu da mogu da ga posle gledam na bilo kom uredjaju.
 
Enragedu
Ja sam snimanje resio tako sto imam mogucnost snimanja svih D3GO kanala ,pritiskom na jedno dugme I to u formatu da mogu da ga posle gledam na bilo kom uredjaju.
Pa ne kazem ja kako si TI resio vec SjBB. Nis ti tema vec sjbbova tv i u okviru iste minus zbog toga.
 
@enraged: Budi realan bar povremeno iako si očigledan MTS fan ili čak možda i (bivši) zaposleni. SBB je prvi uveo 72h u nazad, Telekom ima plus u vidu podrške za snimanje, ALI ako pogledaš objektivan procenat ljudi koji će to koristiti nasuprot procenta ljudi koji p*zde od nove IPTV platforme tj konkretno 3 stvari:

1) nemogućnost da se zadaju kanali na dugmad 1-9 a kamo li da se mapira bilo koji kanal na željenu jedno- ili dvocifrenu prečicu

2) uvaljena kompletna ponuda kanala svima bez mogućnosti da se namesti da se "šalta" sa Ch+/Ch- samo kroz dostupne kanale. Ne, glupava lista omiljenih u trenutnoj implementaciji nije ni blizu rešenja tog problema.

3) što posle svakog restarta ili prekida struje risiver se startuje u onom mini video prikazuju, WebOS cards fazon.

Sve te stvari su jako bitne za user-friendly pogotovo za starije osobe.

D3i nakon pravljenja user liste i postavljanja nje kao aktivne iz aspekta babe funkcioniše kao tradicionalno TV iskustvo, šaltaj u krug u beskonačnost , RTS 1 je na tasteru 1 a ne na 101 i sl. D3i risiver posle čupanja struje se upali u fullscreen prilazu kanala i time je eliminisana potreba da dresiraš babu šta treba da uradi sa daljincem da dobije "normalan prikaz".

A dobar deo IPTV korisnika su ljudi koji istu nisu uzeli zbog 72h u nazad a kamo li snimanja, i koji su navikli na "malo snega" na slici tako da im ta diskutabilna tvrdnja koji od 2 sistema ima kao "mnoooogo" bolju sliku apsolutno je nebitan faktor. Pogotovo u poređenju sa navedenim frustracijama nove IPTV platforme.

Znači to tvoje "brdo" pluseva i dodatnih finkcija se svodi na mogućnost snimanja + to da daljinski može da se namesti da kontroliše TV i ako TV nema HDMI-CEC.

Što se tiče snimanja & premotavanja HD kanala da li to stvarno postoji kod IPTV-a ne znam pošto i ne znam nikog ko plaća HD paket. A to ne bi bila prva neistina tj lažna tvrdnja koju ti iznosiš ovde po forumu.

Mislim da taj procenat nije naročito velik u državi gde su ljudi naviknuti na SD i kače IPTV risiver na SCART konektor matorog malog TV-a.

Što ne znači da ne mislim da je to vrhunac bezobrazluka od strane SBB-a što nude HD paket, naplaćuju ga solidno a funkcionalnost tih kanala je u najboljem slučaju polovična. Što su uslovi pod kojima ja koji bih verovatno hteo da imam HD kanale ni u ludilu neću da ih plaćam.

Ja sam uvek realan, prvo nisam niciji fan odrastao sam covek imam svoju porodicu, decu pa me te decije fore i fanovi ne doticu a nikada u zivotu nikakve fanove ni fEnove nisam imao a sad mozda mogu samo reci da sam fan svoje dece jer oni jedino imaju toliku vrednost da im se divim a nekom isp ma daj odrasti decace.
Niti sam bivsi zaposleni niti me mts interesuje gledam cisto kvaltativno i ekonomski i zato sam TRENUTNO na mts sutra mozda ikom, ptt, tt, ma bilo ko ko mi ponudi bolju uslugu ovog puta je to mts uradio.
Nisam se ja emotivno vezao za njih kao neki ovde (ti i plasma) vec ugovorom u trajanju od 2 god.
Za ove tri stvari da kazem da si u pravu ali mene nijedna ne pogadja tj ne smeta mi ni najmanje, a to sto matorci vole da im rts1 bude na 1 a ne na 101 vidis nije moj problem i ne pogadja me, ja od 24h tv gledam mozda 20min a ni toliko nemam vremena jedino kad je fudbal onda sam 2 sata uz tv i to je max.
Inace resio sam tako sto sam napravio omiljene programe i njih poredjao po mom nahodjenju i sad imam samo jedno dugme vise da pritisnem da bi bilo kao na staromodnim sistemima 1,2....
Znaci nije problem ni to bar meni.
Ja sam iptv i uzeo najvise zbog 72 sata a zbog snimanja za suprugu i zbog jednog kanala za klinca kojeg niko nije imao u Srbiji.
Ne postoji hd 72h unazad.
Lazes ti po forumu ne ja.
 
Mislim da trebas da se ustines za obraz.
Meni spočitavaš da nisam ja tema a sam nabrajaš šta sve tebe ne pogadja od očiglednih telekom nedostataka.Ja bih stavio prst na čelo.
 
Poslednja izmena:
@enraged: Ti si manjina a ne većina korisnika te usluge. Još kad izjaviš da istu koristiš samo X minuta dnevno si manje merodavan da pišeš proklamacije kakvo je objektivno stanje i poređenje 2 usluge. Što je upravo ono što sam ja pokušao da ti skrenem pažnju iz perspektive prosečnog korisnika. Iako ja to definitivno nisam imam u kući ko se uklapa u taj opis "pokaži mi gde ne dugme za šaltanje".

A lažeš namerno ili slučajno jer ne čitaš ne gledaš šta citiraš, ako na izjavu nekog "još samo da uvedu premotavam na HD kanale" ti napišeš "SVE to odavno imaš na IPTV". I to nije jedini primer kad si širio dezinformacije ovde.

Nisam "fan" /poštovalac/ cenim šta radi ni jedna kompanija ili ISP, ni SBB-a sa polovičnom HD uslugom i izbacivanjem originalnog audio track-a a pogotovo ne Telekoma koji mi kaže da na 375m žično od centrale nemam uslove za 50/2 bez da je iko dolazio da primeri parice! i da mi o ishodu provere ne javi ništa 50 dana.



p. s. Sa 30 godina ne bih rekao da neko može da me kategoriše kao "dečaka".
 
@enraged: Ti si manjina a ne većina korisnika te usluge. Još kad izjaviš da istu koristiš samo X minuta dnevno si manje merodavan da pišeš proklamacije kakvo je objektivno stanje i poređenje 2 usluge. Što je upravo ono što sam ja pokušao da ti skrenem pažnju iz perspektive prosečnog korisnika. Iako ja to definitivno nisam imam u kući ko se uklapa u taj opis "pokaži mi gde ne dugme za šaltanje".

A lažeš namerno ili slučajno jer ne čitaš ne gledaš šta citiraš, ako na izjavu nekog "još samo da uvedu premotavam na HD kanale" ti napišeš "SVE to odavno imaš na IPTV". I to nije jedini primer kad si širio dezinformacije ovde.

Nisam "fan" /poštovalac/ cenim šta radi ni jedna kompanija ili ISP, ni SBB-a sa polovičnom HD uslugom i izbacivanjem originalnog audio track-a a pogotovo ne Telekoma koji mi kaže da na 375m žično od centrale nemam uslove za 50/2 bez da je iko dolazio da primeri parice! i da mi o ishodu provere ne javi ništa 50 dana.



p. s. Sa 30 godina ne bih rekao da neko može da me kategoriše kao "dečaka".

Kao sto je svaki pojedinac manjina koju god uslugu da koristi.
Kao sto si ti manjina korisnika sjbbove usluge.
A jako sam merodavan jer sam koristio i jednu i drugu uslugu paralelno i zato sam merodavan ali ako mislis da je merodavniji neko ko ima(imao) samo jednu od tih usluga dal iptv ili d3i onda ok. Ja pre mislim da siru sliku i realniju ima neko ko koristi ili je koristio obe usluge.
Nisam mislio na premotavanje hd vec na ostalo tu mi se omaklo mozda ako sam to napisao samo me nisi citirao pa nisam ni siguran da sam to na taj nacin napisao a znajuci da zesla moguce da si i to izmislio.
Pa nisam ni ja fan iako si me tako nazvao a cak rekao da sam mozda bivsi zaposleni a odakle ti da nisam i sad zaposlen tamo? Kad vec lupas lupaj do kraja. Naravno nisam tamo zaposlen.
A jel znas koliko je ljudi na po 50m od infrastrukture sjbba imas puna tema ljudi koji kukaju da su u ulici ili pored iste gde ima sjbb ali oni nece da ih prikace iako su na 20, 30, 50,100m od cvorista(sto bi mogli da uporedimo sa centralom) a jedini problem je sto ti mozes da imas 50/2 101% znam ali sto si naisao na *****e u mts u tvom selu/mestu to je druga prica.
A ja tebi da kazem situaciju kod brata kuci gde mu glavni opticki vod prolazi pored kuce na 30m i da je zaposleni u sjbb koji je bratov prvi komsija i koji je trazio od svojih direktora da se prikace i rasire mrezu u tom naselju gde su mu direktori rekli da ne moze jer imaju dogovor sa tim operaterom (necu mu spominjati ime) da ne rade na njihovoj teritoriji i to je tacna informacija i tako kablovski operateri rade i sta da ti kazem oni ne mogu jer ne mogu a ti mozes samo si naleteo na budalu.
Pisi molbu i pustice ti tako u BG kako je kod tebe to ne znam.
P.S.
Pa "malko" sam stariji od tvojih 30 godina, pa...
 
Poslednja izmena:
Što se tiče pitanja da li sam umislio neku tvoju akciju:



Lepo vidiš citiraš lika koji piše od snimanju i premotavanju HD kanala, ispod toga tvoju tvrdnju "Sve to može IPTV". Postoji samo jedna jasna definicija reči "sve".

Što se tiče SBB politike poslovanja za druge usluge osim D3i tu nisam merodavan da komentarišem, nemam lično iskustvo (koristio sam SBB dok sam studirao i dok net nije išao preko 1.5 Mbps, imao sam 1 problem u 4 godine).

Što se tiče Telekoma i VDSL situacije, ja nisam otišao samo u poslovnicu i to je to, niti "tehničke mogućnosti" proveravaju ljudi iz sela. Ja sam zahtev uputio preko Call centra, gde mi nisu spominjali molbe i "250m, 200m, svaki dan sve manje i manje razdaljine" nego su prihvatili zahtev. Kad mi nisu uopšte odgovorili na zahtev ja sam išao u poslovnicu prvo i ništa ne znaju tamo čekaj odgovor, opet zvao Call centar, ista priča "prosleđeno nadležnoj službi", 10 dana vodio mail prepisku sa njima gde lepo srpski tražim još detalja ili informaciju na koji je način moguće dobiti još detalja (gde je onda njihov posao da mi kažu "otkucaj molbu, pošalji na adresu tu i tu upućeno tom i tom" ), na koja mi ne odgovaraju osim "prosleđen vaš elektronski dopis bla bla". Nakon toga jurim poznanika iz drugog grada/regiona da on pogleda šta se dešava, on juri neke kolege koji kod njih rade ta merenja i sl (koji svi govore da bi to trebalo da radi na toj udaljenosti čak i sa starim podzemnim kablom; a niko kao nema autorizaciju da dođe i odradi merenja!), i čekamo i čekamo da li će neko negde da dobije neku informaciju šta su izmerili kada nisu ni merili. Na kraju sam danas podneo primedbu Ratel-u i sad čekam šta će biti. Posle toga sam nazvao opet Call centar kao ajd još 1 put, ipak je od podnošenja zahteva prošlo 50 dana, gde mi devojčica kaže da je taj zahtev terminisan, kao nema tehničkih uslova. I da mogu da probam da podnesem zahtev za 20/2.

Ostaje samo pitanje da li sam dovoljno ovca da pre nego što stigne odgovor Ratel-a (ili reakcija Telekoma ako je bude pre toga uslovljena Ratel intervencijom) da sad podnesem zahtev za 20/2i čekam ko zna koliko na odgovor po pitanju tog zahteva,a već mogu onako solidno sigurno da "nagađam" da nije problem ni parica ni da im sistem ne dozvoljava ovo ono, već da je srž problema da na centrali nema VDSL opreme i neće da je donose u selo sa malim brojem potencijalnih VDSL korisnika. I da ni 20/2 neće da može.
Ili ću konačno da dignem ruke od Telekoma i zavlačenja nedeljama koje prerastaju u mesece i odem tražim MIK i nastavim da koristim ovih 20/1 po manjoj ceni (još kao bonus trebalo bi da mogu ko čovek da gledam SportKlub i ostalo blokirano preko D3Go na kompu kroz Firefox/Chrome/IExplorer) kod Total-a. Pošto sad po isteku ugovora Telekom mi 20/1 naplaćuje 2400 din!

Jedina motivacija za dobijanje 20/2 mi je u ovom momentu samo da vidim šta će VDSL ruter da izbaci za procenu max ostvarive brzine i ako vidim da je 50 i preko 50 opet da se žalim Ratel-u.
Ali već vidim da se sve to završava sa MIK.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče pitanja da li sam umislio neku tvoju akciju:



Lepo vidiš citiraš lika koji piše od snimanju i premotavanju HD kanala, ispod toga tvoju tvrdnju "Sve to može IPTV". Postoji samo jedna jasna definicija reči "sve".

Što se tiče SBB politike poslovanja za druge usluge osim D3i tu nisam merodavan da komentarišem, nemam lično iskustvo (koristio sam SBB dok sam studirao i dok net nije išao preko 1.5 Mbps, imao sam 1 problem u 4 godine).

Što se tiče Telekoma i VDSL situacije, ja nisam otišao samo u poslovnicu i to je to, niti "tehničke mogućnosti" proveravaju ljudi iz sela. Ja sam zahtev uputio preko Call centra, gde mi nisu spominjali molbe i "250m, 200m, svaki dan sve manje i manje razdaljine" nego su prihvatili zahtev. Kad mi nisu uopšte odgovorili na zahtev ja sam išao u poslovnicu prvo i ništa ne znaju tamo čekaj odgovor, opet zvao Call centar, ista priča "prosleđeno nadležnoj službi", 10 dana vodio mail prepisku sa njima gde lepo srpski tražim još detalja ili informaciju na koji je način moguće dobiti još detalja (gde je onda njihov posao da mi kažu "otkucaj molbu, pošalji na adresu tu i tu upućeno tom i tom" ), na koja mi ne odgovaraju osim "prosleđen vaš elektronski dopis bla bla". Nakon toga jurim poznanika iz drugog grada/regiona da on pogleda šta se dešava, on juri neke kolege koji kod njih rade ta merenja i sl (koji svi govore da bi to trebalo da radi na toj udaljenosti čak i sa starim podzemnim kablom; a niko kao nema autorizaciju da dođe i odradi merenja!), i čekamo i čekamo da li će neko negde da dobije neku informaciju šta su izmerili kada nisu ni merili. Na kraju sam danas podneo primedbu Ratel-u i sad čekam šta će biti. Posle toga sam nazvao opet Call centar kao ajd još 1 put, ipak je od podnošenja zahteva prošlo 50 dana, gde mi devojčica kaže da je taj zahtev terminisan, kao nema tehničkih uslova. I da mogu da probam da podnesem zahtev za 20/2.

Ostaje samo pitanje da li sam dovoljno ovca da pre nego što stigne odgovor Ratel-a (ili reakcija Telekoma ako je bude pre toga uslovljena Ratel intervencijom) da sad podnesem zahtev za 20/2i čekam ko zna koliko na odgovor po pitanju tog zahteva,a već mogu onako solidno sigurno da "nagađam" da nije problem ni parica ni da im sistem ne dozvoljava ovo ono, već da je srž problema da na centrali nema VDSL opreme i neće da je donose u selo sa malim brojem potencijalnih VDSL korisnika. I da ni 20/2 neće da može.
Ili ću konačno da dignem ruke od Telekoma i zavlačenja nedeljama koje prerastaju u mesece i odem tražim MIK i nastavim da koristim ovih 20/1 po manjoj ceni (još kao bonus trebalo bi da mogu ko čovek da gledam SportKlub i ostalo blokirano preko D3Go na kompu kroz Firefox/Chrome/IExplorer) kod Total-a. Pošto sad po isteku ugovora Telekom mi 20/1 naplaćuje 2400 din!

Jedina motivacija za dobijanje 20/2 mi je u ovom momentu samo da vidim šta će VDSL ruter da izbaci za procenu max ostvarive brzine i ako vidim da je 50 i preko 50 opet da se žalim Ratel-u.
Ali već vidim da se sve to završava sa MIK.
Sto se tice prvog dela nisam mislio na hd kanale to sam vec rekao da ne moze nisam ni video iskreno to hd da je napisao brzo sam citao verovatno kad to nisam video i to priznajem da je moj propust/greska ALI NE ZNACI DA LAZEM KAO STO I NE LAZEM ali ako dopustas mogucnost da neko nesto previdi eto ako ne sta ti mogu ali ja ne lazem.
Za drugo sta da ti kazem ocito u selu ni ne znaju sta moze ili ne moze, njima je neko davno iz BG rekao ne moze preko 250m i oni se sad drze toga ko pijani plota ni na pamet im ne pada da ti izmere paricu a zasto to nisi trazio uopste eto pitam ja tebe ako oni ne znaju svoj posao zasto nisi trazio to ovo sam spominjao 2000 puta sta da radite neki probali i dobili koliko se secam ti nisi prstom mrdnuo osim sto si zvao cc i isao do poslovnice jel i pisao ratelu koji tek treba da kaze svoje, trebao si molba ako ne prodje onda da trazis da ti izmere paricu i ako moze tvoha parica preko 50 dobio bi, ali opet pitanje da li znaju kako onda ugovor da odrade, ne znaju sigurno. Znaju samo kroz aplikaciju i cim im ista ne da odmah ne moze.
 
Posle kog vremena uključuju uslugu ako mi je danas isključen d3i zbog računa koji nije plaćen na vreme. Danas sam uplatio 1440 ali mi je u međuvremenu pristigao drugi račun i meni je ukupno zaduženje 2880 din... Dal ce pustiti skorije ili moram da platim i pristigli račun ?
 
@enraged: Da ne idemo dalje ovde u offtopic odgovoriću ti na VDSL temi...
 
Da li jos nekome od pre par dana interfejs radi sporije? Prebacivanje kanala je isto kao i pre ali one slike i tekst iz epg-a se sporije ucitavaju. Kad se sa ch+/- tasterom salta pet po pet kanala u epg-u, ceka se na slike i tekst za svaki kanal. I startuje malo duze sada. Jesu li ovi nesto menjali ili treba da se restartuje stb?
 
Koliko mogu da primetim kao da više nema pulsiranja slike na HD kanalima kod statičnog kadra.
 
^ + stim sto cu ja sad otkazati HD kanale, nema svrhe, pola kanala nema titlove i dalje a najvise me nervira sto nema 72h unazad, ne mogu da gledam nba..
 
Da,da i ja više neću uzeti HD kanale,a posle toga neću ni produžiti ugovor baš iz razloga titlova koji postoje a neće da ih puste.Imam već total ,otkazaću d3i a ono što mi treba gledaću na d3go i to je to.
 
Ono sto je n1tr0 pisao pre nekoliko dana za ntp se i meni desilo. Na svu srecu posle restarta je proradilo.

Ja stvarno ne kapiram zasto ta platforma koju koriste za D3i ne podrzava pravi dvb titl koji se moze ukljuciti/iskljuciti ili dodatni audio track sa engleskim komentarom kao na D3. To je sve tehnicki izvodljivo cak i za ove net strimove.

@Plasma

Da, to sto kazes za Sport Klub HD i sliku su vec odavno popravili, mislim da ima sigurno pola godine koliko ja pratim. Za Eurosport HD nisam siguran, tu zadnji put kad sam gledao bilo je i dalje isto.
 
podneo danas zahtev za d3i u somborskoj poslovnici :D Kojom kurirskom sluzbom isporucuju i kad mogu da ocekujem posiljku?
 
City express, pozvace jos jednom da pitaju kad odgovara da se preuzme posiljka. U prevodu utorak/sreda. Ja sam uzeo pre nekih 20ak dana.
 
Jedno pitanje...Imam D3 risiver,da li bi mogao da gledam tv kanale ako bih povezao preko monitora ? DVI monitor,a risiver posto ima hdmi,isao bih preko hdmi to dvi,pa u monitor dvi.
 
Ako DVI port na mobu motoru podržava HDCP zaštitu (a trebalo bi) onda da. Zvuk možeš preko činč-eva ili SPDIF ako imaš u šta da povežeš. Kod mene su činčevi povezani na "muzički stub" koji svakako koristim kao zvučnike za komp.
 
Ja probao tako, nije samo zvuk radio. To mora sa činčevima.
 
Pretpostavljao sam.Znaci,samo monitor sa ugradjenim zvucnicima ?
 
Nazad
Vrh Dno