Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Eto, stigao mi račun za septembar iako više nisam pod ugovorom. Cena je ista. Znači, 990 din i besplatno gledanje unazad. Nadam se da će tako ostati i ubuduće.

Ja sam imao ugovor na godinu dana koji mi ističe za koji dan . Zvao sam podršku I rekli su mi da nastavljam da koristim sve normalno pod istim uslovima bez ugovorne obaveze . Ako želim da ubacim nešto novo ili promenim tada se menjaju uslovi I moram potpisati ugovor. Dakle kao kod mobilne telefonije na postpaid ugovoru, istekne obaveza I nastavljaš da koristiš .

Sve u svemu nastavljam da koristim pod ovim uslovima, odgovara mi.
 
Nov sam korisnik D3i usluge, imam trenutno problem da EPG i Info nisu tacni kao da pokazuju informaciju za kanal pre,
da li neko zna resenje?
 
Ja imam taj problem već sigurno mesec dana. Ali ne obraćam preterano pažnju na to...
 
Pa, na kraju dođe i do toga: razlaz.
I sa "Beotelom" i sa "SBB"-om.
Posle isprobavanja trocifrenog broja raznih rešenja, konstatovano je da je kvar nepopravljiv i najverovatnije se nalazi na linku. S linka na link, nije ni čudo što baguje.
Verovatno sledi mesec dana probe kod "Telekoma", pa ako ne upali, vraćam se na "Poštu".
 
Poslednja izmena:
Imam VDSL-50/2 kada merim brzinu na internetu brzina je uglavnom u redu oko 48/1,80.Imam SBB-ov D3i i kada merim brzinu preko televizora daje mi da je protok 20mb.Da li je to limitirana brzina.Modem je HG-630 da li treba da vršim neka podešavanja na modemu.Kada merim na internetu daje mi server Paraćin i brzina je oko 20mb a na svim ostalim serverima brzina je 48mb.Pošto se ne razumem mnogo Molim nekog da mi kaže šta bi trebalo da uradim da bih dobio punu brzinu
 
Ne moras nista da radis jer d3i radi sasvim normalno sa tom brzinom.
 
Ako nemaš nikakve probleme sa d3i zašto bi bilo šta menjao na ruteru?
 
Danas mi je stigao D3i. Ali su mi mnogi HD kanali ukljucujuci i HBO zakljucani. Jer to ipak nisu svi kanali dostupni u probnom periodu ili je nesto drugo u pitanju?
 
Jesu svi besplatni, ali moraš da tražiš da ti uključe.
 
imaju li nameru da puste 72h unazad za hd kanale..
 
Hoće samo što nije... not! Nema bre 72h u nazad za SportKlub 4 SD a ne da će da uvode to konačno za HD kanale.

@enraged: Jel Telekonj ima tu uslugu na njihovim HD kanalima na novoj IPTV platformi?
 
Danas mi je stigao D3i. Ali su mi mnogi HD kanali ukljucujuci i HBO zakljucani. Jer to ipak nisu svi kanali dostupni u probnom periodu ili je nesto drugo u pitanju?

Jesu svi besplatni, ali moraš da tražiš da ti uključe.

Kako da ne, trazio sam i ja pa sam dobio HD posle 2 nedelje tek iako sam jedno 5 puta zvao, a HBO su mi ukljucili tek mesec dana posle isteka besplatnog (dakle 2 meseca od kada sam dobio uredjaj). Znaci podrska im je haos, problem im je i da ti uvedu uslugu sa kojom ce vise da ti naplate a ne daj boze da imas neki problem.
 
Ja kad sam tražio da mi uključe sve paketi uključili su ih sutradan.....
 
Zatrazio sam preko Facebook stranice da mi to ukljuce i sutradan ujutru su aktivirani svi kanali. Napomenuli su me i da ih par dana pre isteka promotivnog perioda kontaktiram da deaktiviraju sve.

S' obzirom da istovremeno imam i MTS IPTV mogu da kazem da je kvalitet slike na D3i neuporedivo bolji. I sto se tice SD i sto se tice HD kanala. Kacio sam i na stari CRT kao i na full HD 40'' TV. Jedino sto mi se ne svidja je interfejs. Doduse ne znam kako to sve izgleda na novoj MTS platformi ali u odnosu na staru ovaj D3i mi je komplikovaniji za upotrebu.
 
Navićićeš se brzo... Prosto je...
 
Pozdrav drugari. Video sam ovu vasu diskusiju pa mi se ucinilo da je ovo najbolje mesto da vas pitam za savet pre uzimanja D3i.
Naime zainteresovan sam za uzimanje D3i jer mi to deluje kao najbolja kombinacija za moje provincijalske uslove ali me interesuje konkretno da li je to tehnicki izdvodljivo ukoliko ne povezujem direktno utp kablom sa vektorovim modemom jer mi je tv u susednoj sobi i u tom slucaju kabl bi mi isao kroz hodnik sto estetski bas nije najbolje.
Dakle da li je moguce da D3i povezem preko wifi-a koristeci neki slican http://www.winwin.rs/mreze-sigurnos...1xwan-lan-1xlan-1xusb-mini-ruter-4744760.html ? Unapred hvala! :D
 
Nema bolje i sigurnije veze od kabla.Ako već moraš da imaš kabl od kablovske do tv-a,ili kablove od zvučnika do pojačala,ili kablove od produžnog do utikača ,šta je problem još jedan kabl:d
 
Nema bolje i sigurnije veze od kabla.Ako već moraš da imaš kabl od kablovske do tv-a,ili kablove od zvučnika do pojačala,ili kablove od produžnog do utikača ,šta je problem još jedan kabl:d

slazem se, rado bih koristio utp kabl direktno od modema ali je to neizvodljivo ukoliko je tv u drugoj prostoriji, pogotovo ako uzmem vise uredjaja pa mi za svaki treba utp kabl, to bi mi cela kuca bila u kablovima. To je i razlog zbog kojeg sam batalio IPTV, jer iz Telekoma su mi rekli da je jedino moguce da radi ukoliko je povezan sa modemom/ruterom direktno kablom. Nadam se da to nije slucaj sa D3i i da je tehnicki izvodljivo da radi preko wifi-a?:D
 
slazem se, rado bih koristio utp kabl direktno od modema ali je to neizvodljivo ukoliko je tv u drugoj prostoriji, pogotovo ako uzmem vise uredjaja pa mi za svaki treba utp kabl, to bi mi cela kuca bila u kablovima. To je i razlog zbog kojeg sam batalio IPTV, jer iz Telekoma su mi rekli da je jedino moguce da radi ukoliko je povezan sa modemom/ruterom direktno kablom. Nadam se da to nije slucaj sa D3i i da je tehnicki izvodljivo da radi preko wifi-a?:D

Meni je komp sa ADSL ruterom u jednoj sobi a D3i u drugoj, nisam hteo da bušim zid nego sam ih povezao bežično, šljaka normalno.
 
slazem se, rado bih koristio utp kabl direktno od modema ali je to neizvodljivo ukoliko je tv u drugoj prostoriji, pogotovo ako uzmem vise uredjaja pa mi za svaki treba utp kabl, to bi mi cela kuca bila u kablovima. To je i razlog zbog kojeg sam batalio IPTV, jer iz Telekoma su mi rekli da je jedino moguce da radi ukoliko je povezan sa modemom/ruterom direktno kablom. Nadam se da to nije slucaj sa D3i i da je tehnicki izvodljivo da radi preko wifi-a?:D

I za D3i podrska tehnicka je rekla da je nemoguce pa sam ja to spojio i sve naravno sljaka normalno, samo ako imas krs ruter i ako ima dosta zidova to bas nece raditi(pogotovo HD kanali), tako da obrati paznju i na to.
 
Ccc, naravno da D3 Go app kad pristupa preko Total-ovog ADSL radi SportKlub bez "mobilni pa WiFi" akrobatike. To "nije" van njihove (kablovske) mreže...
 
Juče primetih da mi se prilikom premotavanja unapred ili unazad sada pojavi poneki frejm, tako da znam gde sam trenutno. Extra za preskakanje reklama. Ovo do sada nije radilo.
 
Meni D3i prestao da radi totalno. ISP je imao napade konstante preko NTP-a, pa su svi blokirani sem ISP-ovog NTP servera, ali gle cuda SBB-ovi D3i uredjaji imaju podesen NTP u firmware koji ne moze da se promeni tako da vise ne rade (a imam 2 komada) - samo "Cannot access time server, retrying...".
Da li neko moze da potvrdi da nema nacina da se promeni NTP u ovom albis uredjaju, kao i da li neko zna adresu/IP NTP-a koji trazi?
 
Juče primetih da mi se prilikom premotavanja unapred ili unazad sada pojavi poneki frejm, tako da znam gde sam trenutno. Extra za preskakanje reklama. Ovo do sada nije radilo.
Konacno nesto korisno,jos samo snimanje da ubace i gledaj propusteno na Hd kanalima.
 
S' obzirom da istovremeno imam i MTS IPTV mogu da kazem da je kvalitet slike na D3i neuporedivo bolji. I sto se tice SD i sto se tice HD kanala. Kacio sam i na stari CRT kao i na full HD 40'' TV.
E ovo nisi smeo da napises, sa'ce dodje enraged da ti objasni kako stoje stvari :d
 
Vrh Dno